60 Ay Vadeli Avantajlı Krediler (6 Banka Önerisi)

60 Ay Vadeli Avantajlı Krediler (6 Banka Önerisi)

Bankalar, son dönemlerde kredilerinin faiz oranlarını düşürdü. Faiz indirimi ilk olarak devlet destekli olan Ziraat Bankası ile başladı. Ardından tüm özel bankalar da kredilerindeki faiz oranlarını indirerek piyasayı hareketlendirmeye başladı. Bankaların konut ve ihtiyaç kredilerindeki faiz oranları düşerken en fazla 48 ay vadeli olan krediler 60 ay vadeye çıkarıldı. Bu da pek çok insanın kredi çekmek için başvuru yapmasını sağladı. Bankaların aralarındaki bu rekabet ise çeşitli kampanyalar doğmasına ortam hazırladı. Bankaların sundukları 60 ay vadeli avantajlı krediler ve detayları hakkında bilgi verelim;

60 ay vadeli avantajlı krediler hangi bankalar tarafından sağlanır?

Neredeyse tüm bankalar, 60 ay vadeli kredi imkânı sunmaktadır. Bazı bankalar kendi müşterilerine, kendilerinden maaş alan müşterilerine ve emekli maaşı verdikleri müşterilerine özel olarak kredi kampanyası sunar. Bu bankalar Garanti Bankası, QNB Finansbank, Akbank, ING Bank, Yapı Kredi ve TEB olarak sıralanabilir. Bu bankaların dışında 60 ay vadeli kredi veren başka bankalar da bulunur ancak onların faiz oranları, bu bankalara göre biraz daha yüksektir.

60 ay vadeli avantajlı krediler için nasıl başvuru yapılır?

60 ay vadeli avantajlı krediler için her bankanın başvuru yöntemi farklıdır. Bankalar kendi müşterileri için online olarak kredi başvurusu yapma imkânı sunarken kendi müşterisi olmayan kişiler için de çeşitli başvuru olanakları sağlar. Sizlere bu olanaklar hakkında detaylı bilgi verelim;

Banka müşterisi olan kişiler nasıl kredi başvurusu yapabilir?

Eğer bir bankanın müşterisiyseniz ve 60 ay vadeli avantajlı krediler için başvuru yapmak istiyorsanız, müşterisi olduğunuz bankanın internet sitesine girerek başvuru formu doldurabilirsiniz. Bundan daha kolay bir yöntem olan internet bankacılığından ya da mobil bankacılıktan da başvuru yapabilirsiniz. İnternet bankacılığını kullanabilmek için bankaların internet sitelerine giriş yapmalısınız. Ana sayfada sağ üst kısımda yer alan “internet şubesi” kısmından müşteri numaranız ve şifrenizi girerek, internet bankacılığına giriş yapabilirsiniz. Cep telefonunuza gelen doğrulama kodunu da girdikten sonra hemen kredi başvurunuzu yapabilirsiniz.

Banka müşterisi olan kişiler aynı zamanda kredi başvuruları için mobil bankacılık uygulamalarını da kullanabilirler. Her bankanın kendine ait olan mobil bankacılık uygulamasını kullanabilmek ve kredi başvurusu yapabilmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz;

 • İlk olarak müşterisi olduğunuz bankanın mobil uygulamasını cep telefonunuza indirmeniz gerekir. Bunun için Google Play ya da Apple Store mağazalarından bankanın uygulamasını bulup indirmelisiniz. Bu uygulamalar ücretsizdir.
 • Uygulamayı indirdikten sonra müşteri numaranızı ve şifrenizi kullanarak uygulamaya giriş yapmalısınız.
 • Bankada iş ve adres bilgileriniz kayıt olduğu için kredi başvurunuz sırasında ekstradan bilgi doldurmanıza gerek kalmaz. Menü kısmından Krediler/Kredi Başvurusu adımlarını takip ederek hemen kredi başvurunuzu yapabilirsiniz.
 • Kredi başvurusu sırasında almak istediğiniz kredi tutarını ve vadesini girmeniz ve ekrana gelen bilgilerinizi onaylamanız yeterli olacaktır.

Online kredi başvurularının avantajları nelerdir?

Yukarıda anlatmış olduğumuz mobil uygulama ve internet bankacılığı üzerinden kredi başvurusu yaptığınızda aşağıdaki avantajları elde edersiniz.

 • Kredi başvurusu sırasında kimlik bilgilerinizi, adres bilgilerinizi ve iş bilgileriniz doldurmanıza gerek kalmaz. Dakikalarca form doldurmak yerine yalnızca almak istediğiniz kredi tutarını ve vadesini girerek başvurunuzu kolayca yapabilirsiniz.
 • Bu uygulamalar sayesinde kredi başvurularınızı hafta sonu ya da mesai saatleri dışında bile yapabilir, acil nakit ihtiyaçlarınızı banka şubelerine gitmeye gerek kalmadan karşılayabilirsiniz.
 • Onaylanmış olan kredilerinizi hemen hesabınıza aktarabilir ve hemen kullanamaya başlayabilirsiniz. Kredi kullanımı için evrak imzalamanıza ya da banka şubesine gitmenize gerek kalmaz.

Banka müşterisi olmayan kişiler, 60 ay vadeli avantajlı krediler sunan bankalara nasıl başvuru yapabilir?

60 ay vadeli avantajlı krediler sunan bankalardan kredi alabilmek için banka müşterisi olmasanız bile internet sitelerini kullanarak başvurularınızı yapabilirsiniz. Bankaların internet sitelerine girerek “hemen başvur” kısmına tıklamanız gerekir. Kaşınıza açılan sayfada yer alan bilgileri eksiksiz olarak doldurduğunuzda, dakikalar içinde başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Bazı bankalar bu başvuru sırasında 6-7 adımlık bilgi doldurulmasını isterken bazıları da tek sayfalık bilgi doldurulmasını ister. Tek sayfalık bilgi doldurduğunuzda bankaların müşteri temsilcileri tarafından aranırsınız. Kredi başvurunuz onaylandığında ise banka şubelerine giderek kredinizi almanız gerekir. Çünkü imzalamanız gereken evraklar bulunur. Ancak şubesiz bankacılık hizmeti sunan bankalar bu evrakları internet üzerinden onaylanmanızı isteyebilir yad a kurye yoluyla size evrakları iletebilir ve imzaladıktan sonra tekrar göndermenizi isteyebilir. Bazı Bankalar da sizleri evinizde ya da iş yerinizde ziyaret ederek, gerekli imzaları alır ve kredinizi hemen aktarır.

Görüldüğü gibi banka müşterisi olmasanız bile bankaların büyük bir kısmından, oturduğunuz yerden kredi kullanma imkânınız bulunmaktadır.

60 ay vadeli avantajlı krediler sunan 6 banka ve kredi özellikleri;

Yukarıda saymış olduğumuz avantajlı kredileri sunan bankalar ve kredilerinin özellikler hakkında detaylı bilgi sunalım;

Akbank 60 ay vadeli kredi;

Akbank aracılığı ile 60 ay vadeli olan krediler iki şekilde sunulmaktadır. Direkt kredi almak isterseniz, avantajlı faiz oranları ile 50 bin liraya kadar kredi alabilirsiniz. Standart ihtiyaç kredisi almak isterseniz de 100 bin liraya kadar kredi alma imkânınız bulunmaktadır. Bu bankanın kredilerine başvuru yapmak için cep telefonunuza Direkt Mobil uygulamasını indirebilir ya da www.akbank.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

 • Bu bankadan 60 ay vade ile 50 bin lira kredi almak istediğinizde kredinizin faiz oranı %1,27 olacaktır. Bu krediden 262,50 lira tahsis ücreti alınır. Kredinin aylık maliyet oranı %1,5446 olurken, yıllık maliyet oranı %20,1932 olacaktır. Bu krediye aylık olarak ödeyeceğiniz tutar ise 1.277,52 lira olur. Toplam geri ödeyeceğiniz tutar da 76.651,80 liradır.

ING Bank 60 ay vadeli kredi;

ING Bank, müşterilerinin kredi notuna göre faiz oranı belirleyen bir bankadır. Bu bankanın faiz oranları kredi notu 1800 ve üzerinde olan müşterileri için %1,19’dan başlar. Bu oran, kredi notunuz azaldıkça yükselir. Bu bankadan da 50 bin liraya kadar 60 ay vadeli kredi almanız mümkündür. Kredi başvurularınız için www.ing.com.tr adresini kullanabilir ya da ING Mobil uygulamasını indirebilirsiniz.

 • Bu bankadan 60 ay vadeli olarak 50 bin lira kredi aldığınızda kredinizin aylık faiz oranı %1,19’dan başlar. Bu faiz oranına göre aylık olarak ödeyeceğiniz taksit tutarı 1.246 liradır. Bu krediden 250 lira dosya masrafı alınacaktır. Kredi için geri ödeyeceğiniz toplam tutar da 74.777,40 lira olur.

CEBTETEB 60 ay vadeli kredi;

CEBTETEB, TEB tarafından sunulmuş olan dijital bankacılık hizmetidir. Bu kanal aracılığı ile avantajlı faiz oranlarından yaralanabilirsiniz. Aynı zamanda banka şubelerinden gerçekleştirdiğiniz çok sayıda işlemi, bu platformdan ücretsiz yapabilir ve daha pek çok avantajdan faydalanabilirsiniz. CEBTETEB tarafından sunulan 60 ay vadeli krediye 50 bin liraya kadar sahip olabilirsiniz. Bu kredinin faiz oranları %1,18’den başlar. Bu krediye başvuru yapabilmek için www.cepteteb.com.tr adresini ziyaret edebilir ya da CEBTETEB uygulamasını cep telefonunuza indirebilirsiniz.

 • Bu platformdan 50 bin lira kredi almak istediğinizde ve vadenizi 60 ay olarak belirlediğinizde kredinin faiz oranı %1,25 olacaktır. Bu kredi için aylık olarak 1.296,67 lira ödersiniz. Kredinizden dosya masrafı alınmaz. Bu kredinin yıllık maliyet oranı %19,5618’dir. Bu krediye geri ödeyeceğiniz toplam tutar ise 76.180,29 lira şeklindedir.

Yapı Kredi 60 ay vadeli kredi;

Yapı Kredi bankası da müşterilerinin kredi notuna ve kredi tutarına göre faiz oranı belirleyen bir bankadır. Bu banka tarafından sunulan güncel kredi kampanyası ise 60 ay vade için %1,25 faiz oranlı kredileridir. Bu krediyi 100 bin liraya kadar alabilirsiniz. Ayrıca bu bankadan 3 ay ertelemeli kredi başvurusunda da bulunabilirsiniz. Kredi başvurularınız için www.yapikredi.com adresini ziyaret edebilir ya da Yapı Kredi Mobil uygulamasını indirebilirsiniz.

 • Bu bankandan 60 ay vadeli olarak 100 bin lira kredi çekmek istediğinizde ödeyeceğiniz aylık taksit tutarı 2.539,34 lira olur. Bu taksit tutarı, %1,25 faiz oranına göre belirlenmiştir. Bu krediden 500 lira tutarında dosya masrafı alınır. Krediye geri ödeyeceğiniz toplam tutar da 152.360,63 liradır.

Garanti Bankası 60 ay vadeli kredi;

Garanti bankası da 60 ay vadeli avantajlı krediler sunan bankalar arasındadır. Bu bankadan 100 bin liraya kadar kredi almanız mümkündür. Kredinizin faiz oranı %124 ile %1,76 aralığındadır ve kredi tutarına ve vadesine göre değişecektir. Bu bankadan kredi başvurusu yapabilmek için www.garantibbva.com.tr adresine giriş yapmanız ya da Garanti Mobil uygulamasını cep telefonunuza indirmeniz gerekir.

 • Bu bankadan 100 bin lira kredi almak istediğinizde ve kredi vadesini 60 ay olarak belirlediğinizde ödeyeceğiniz aylık taksit tutarı 2.531,52 lira olur. Bu kredinin faiz oranı %1,24 olarak belirlenir. Kredinizden 525 lira dosya masrafı alınır. Bu krediye geri ödeyeceğiniz toplam tutar da 151.890,84 lira olur.

QNB Finansbank 60 ay vadeli kredi;

Finansbank kredi notu düşük olan müşterilerine bile uygun faizli kredi sunan bir bankadır. Kredi notunuz 1000 ve üzerinde ise bu bankadan %1,09’dan başlayan faiz oranlarında kredi kullanma imkanına sahip olursunuz. Bu faiz oranı, kredi tutarına ve kredi notunuza göre değişecektir. Bu bankadan en fazla 65 bin liraya kadar kredi alabilirsiniz. Kredi başvurunuz için www.qnbfinansbank.com adresini ziyaret edebilir ya da cep telefonunuza QNB Mobil uygulamasını indirebilirsiniz.

 • Bu bankadan 60 ay vade ile 65 bin lira kredi almak istediğinizde faiz oranı %1,09’dan başlar. Bu faiz oranına göre aylık taksit tutarınız 1.570,19 lira olur. Bu kediye geri ödeyeceğiniz toplam tutar ise 94.211,89 liradır.

60 ay vadeli avantajlı kredileri sunan bankalar hangi şartları ister?

60 ay vadeli krediler sunan tüm bankalar, bazı şartların taşınmasını ister. Bankalardan kredi alabilmek için kanunda yazan ve bankaların istedikleri şartları taşımanız gerekir. Bu şartların neler oluğunu açıklayalım;

 • İlk olarak bankalar kredi verirken kredi notunuza ve sicilinize bakarlar. Kredi notunuz 1500 ve üzerinde ise bankalardan rahatlıkla kredi alabilirsiniz. Ancak kredi notunuz bu seviyenin altındaysa, bankalara kefil ve ipotek gibi ek teminatlar vermeniz gerekir. Denizbank 1000 seviyelerindi olan kredi notuna kadar kredi verirken Finansbank’tan 900 kredi notuna bile kredi almanız mümkündür. Ancak bu banaklara teminat vermeniz gerekir.
 • Bankalardan kredi almanız için bir diğer koşul da tüm bankalara olan borçların aylık gelirinizle orantılı olmasıdır. Aylık gelirinize göre sizin için belirlenmiş olan bir kredi limitiniz vardır. Eğer bu limiti doldurmadıysanız ve aylık geliriniz kredi almak için yeterliyse, 60 ay vadeli kredi avantajından faydalanabilirsiniz.
 • Kredi almak için bir diğer önemli koşul da düzenli olarak gelir elde etmenizdir. Bir işte çalışıyorsanız ya da şirket veya esnaf gelirleriniz varsa, kredi alabilirisiniz ancak aylık düzenli gelir almıyorsanız, bankalardan kredi alamazsınız.

Enpara.com 60 ay vadeli kredi;

Enpara.com, masrafsız ve uygun afiş oranlarında kredi sunan bir bankadır. Bu bankadan 60 ay vadeli kredinizi hemen başvuru yaparak alabilirsiniz. Bu bankanın en önemli özelliği, müşterisi olmayan kişilere bile oturdukları yerden kredi vermesidir. Bu bankanın müşterisi olmasanız bile krediniz almak için web sitesindeki başvuru formunu doldurabilirsiniz. Başvurunuz onaylandıktan sora evraklarınız adresinize kadar teslim edilir ve aynı gün krediniz hesabınıza geçer.

Enpara.com aracılığı ile 60 ay vadeli kredinizi %1,05 gibi avantajlı faiz oranında ve dosya masrafı ödemeden, hemen alabilirsiniz. Kredinizi almak için başvurularınızı mobil şubeden ya da internet şubeden de hemen yapabilirsiniz. Bu kredi için yalnızca hayat sigortası masrafı ödersiniz. Bu bankadan 60.000 liraya kadar ve aylık eşit taksitli olarak kredinizi alabilirsiniz. Enpara.om aracılığı ile 60 ay vadeli olarak 60.000 lira kredi aldığınızda, bu kredi için aylık faiz oranı %1,05 olarak belirlenir. Bu durumda aylık ödeyeceğiniz taksit tutarı 1.431,18 lira olur. Dosya masrafı olmayan bu krediye geri ödeyeceğiniz toplam tutar da 85.870,80 lira olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Adres: Vetro City No:130 E-5 Mevkii Beylikdüzü / İSTANBUL TEL: 0850 222 0 321 iletisim@hizlibankakredi.com - info@hizlibankakredi.com