Akbank 30.000 TL İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Akbank 30.000 TL İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Kredi almak isteyenler için en uygun bankaların başında hiç şüphesiz Akbank gelmektedir. Akbank’ın kendi müşterisi olsun veya olmasın tüm tüketicilere uygun koşullarla ihtiyaç kredisi verdiği bilinmektedir. Akbank’tan rahatlıkla 30 bin TL kredi alınabilir. Bunun için Akbank’ın birden çok başvuru kanalı bulunmaktadır. 

Akbank 30.000 TL ihtiyaç kredisi başvurusu yapmadan önce tüketicilerin alacakları kredi için uygulanacak faiz oranlarını ve bu faiz oranlarına göre oluşacak taksit tutarlarını bilmesi gerekmektedir. Bunun için Akbank’ın kredi hesaplama sayfasından destek alınabilir. Buna göre, Akbank’tan 30 bin TL kredi almak isteyenlere bir aydan başlayarak 60 aya kadar vade seçenekleri sunulmaktadır. Bunun yanı sıra, ihtiyaç kredisinin sigortalı veya sigortasız olarak verilmesi söz konusudur. Eylül 2019 itibariyle Akbank’tan 30 bin TL ihtiyaç kredisi almak isteyen tüketicilere aylık %1,76 faiz oranı uygulanmaktadır. Buna göre, tüketicinin ödeyeceği aylık taksit tutarları; 876,46 TL olacaktır. 

Akbank 30.000 TL ihtiyaç kredisi almak isteyenlerin her şeyden önce 18 yaşından büyük olması gerekmektedir. Bunun yanı sıra, tüketicinin risk ve istihbaratında herhangi bir olumsuzluk olmamalıdır. Akbank 30.000 TL ihtiyaç kredisi başvurusu için gereken belgeler arasında kimlik belgesi ilk sırada gelmektedir. Tüketicinin kimlik belgesi olarak vatandaşlık numarasının bulunduğu nüfus cüzdanı veya pasaporttan birisini sunması gerekmektedir. Bunun yanı sıra, tüketicinin adres belgesini bankaya sunması gerekir. Son üç aya ait herhangi bir fatura bankaya sunulmalıdır. Bu faturalar elektrik, su veya doğalgaz faturası olabileceği gibi tüketicinin kendi adına veya aile bireylerinden birisinin adına düzenlenmiş olabilir. Tüketicinin faturayı temin edemediği durumlarda ikametgah belgesi sunmasına izin verilmektedir. 

Akbank 30.000 TL ihtiyaç kredisi başvurusu için tüketicinin muhakkak sunması gereken belgeler arasında gelir belgesi bulunmaktadır. Ücretli çalışanlar, kamu çalışanları, emekliler, serbest çalışanlar, şirket ortakları, menkul gelir elde edenler; söz konusu geliri belgeledikleri takdirde ihtiyaç kredisi başvurusu yapmaya hak kazanırlar. 

Akbank 30.000 TL İhtiyaç Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır? 

Akbank 30.000 TL ihtiyaç kredisi başvurusu yapmak isteyenler, Akbank müşterisi olmadıkları takdirde Akbank’ın resmi internet sitesinde bulunan formu doldurarak ne kadarlık kredi kullanabileceklerini öğrenme şansına sahip olurlar. Bunun yanı sıra, hali hazırda Akbank müşterisi olanların Akbank Direkt uygulamasına girerek kredilerini belgesiz ve imzasız olarak kullanmaları mümkün olmaktadır. 

Akbank Direkt Kredi sayesinde Akbank müşterilerinin kısa yoldan kredi alması söz konusudur. Eylül 2019 itibariyle 30.000 TL ihtiyaç kredisi almak isteyen bir Akbank müşterisine aylık %1,73 faiz oranı uygulanmaktadır. Söz konusu tüketici 60 ay vade seçeneğini tercih ettiği takdirde ödeyeceği aylık taksit tutarı; 878,99 TL olmaktadır. Akbank Direkt Kredi kullanıcıları; 100 bin TL’ye kadar krediyi imzasız ve belgesiz olarak alma şansına erişirler. Akbank Direkt Kredi‘ye başvurmak için Akbank müşterilerinin Akbank Direkt Mobil uygulamasını telefonlarına indirmesi gerekmektedir. Bunun yanı sıra, Akbank Direkt İnternet ve Akbank telefon şubesi üzerinden de Akbank Direkt Kredi’ye başvurmak mümkün olmaktadır. 

Akbank 30.000 TL ihtiyaç kredisi başvurusu yapmak için Akbank şubelerine gitme alternatifi bulunmaktadır. Bunun yanı sıra, telefon şubesi sayesinde kredi başvurusu yapmak mümkündür. Tüketicinin 444 2525’i araması gerekmektedir. Bu numaranın aranmasının ardından önce 4, sonra ise 2 tuşlanmalıdır. Bu numaraları tuşlayan tüketici, son olarak cep telefonu numarasını girmelidir. Sonuç olarak, 7/24 telefon şubesi üzerinden kredi başvurusu yapmak ve başvuru sonucunu takip etmek mümkün olacaktır. 

Akbank ihtiyaç kredisi başvurusu için bir diğer alternatif, web kredi olarak bilinmektedir. Kredi başvurusu internet üzerinden yapılabilmektedir. Üstelik, bu yöntemden Akbank müşterisi olmayanların faydalanması söz konusudur. Bu yöntem kullanılarak yapılan kredi başvurusunun cevabı, kişinin cep telefonuna gelmektedir. Kredi Ekspres Hattı; Akbank ihtiyaç kredisi başvurusunun yapılabileceği bir diğer kanaldır. Bu hat sayesinde tüketicinin aranması ve ona ne kadarlık kredi kullanabileceğinin söylenmesi mümkün olmaktadır. Kredi uzmanları; tüketicinin tüm sorularını yanıtlamaktadır. Sonuç olarak, tüketicinin bütçesine uygun kredi belirlenmektedir. 

Akbank Direkt İnternet; Akbank ihtiyaç kredisi başvurusu yapılabilecek bir diğer kanaldır. Kayıtlı kişisel bilgileri doğru ve eksiksiz olan tüketiciler, dakikalar içerisinde ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilirler. Yaptıkları kredi başvurusunun sonucu yine cep telefonlarına iletilmektedir. Sms ile kredi başvurusu yapmak; bir diğer alternatiftir. Kredi yazıp boşluk bıraktıktan sonra vatandaşlık numarasının yazılması ve 4425’e gönderilmesi gerekmektedir. Sms kredi sayesinde tüketicinin 30 bin TL’lik kredi başvurusunu yalnızca kimlik belgesiyle istediği Akbank şubesinden kefilsiz olarak kullanması mümkün olmaktadır. ATM kredi; ihtiyaç kredisi başvurusu yapılabilecek bir diğer seçenektir. Akbank müşterisi olanlar veya olmayanlar; ATM üzerinden kredi başvurusu yapabilirler. ATM üzerinden kredi başvurusu için tüketicinin cep telefonu numarasıyla vatandaşlık numarasına ihtiyaç duyulmaktadır. Ancak, bu noktada, ATM’ler üzerinden en fazla 10 bin TL’lik kredi başvurusuna izin verildiğini belirtmek gerekir. 

Akbank 30.000 TL İhtiyaç Kredisi Nasıl Alınır? 

Akbank 30 bin TL ihtiyaç kredisi almak isteyen tüketicilerin her şeyden önce yüksek bir kredi notuna sahip olması gerekmektedir. Çünkü, yüksek kredi notuna sahip olan bir tüketiciye düşük kredi faiz oranları uygulanmaktadır. Bu bağlamda, Akbank’ın uygulamış olduğu faiz oranlarının müşteri özelinde değişkenlik göstereceğini belirtmek gerekir. Akbank ihtiyaç kredisinde vade süresi en fazla 60 ay olmaktadır. Kredinin ilk ödeme tarihinin en çok 92 gün ertelenmesine izin verilmektedir. Üç ay ertelemeli kredinin vade süresi en çok 57 ay olmaktadır. Ödemesiz geçirilen dönemlerde, ilk ödeme olarak ödeme faizi tahsil edilmektedir. Ödeme faizinin tahsil edilmesinin ardından taksit ödemelerine başlanmaktadır. Ertelemeli kredi başvurusu yapmak isteyenler; Akbank şubelerinden, Akbank Direkt’ten veya Akbank telefon şubesinden yardım alabilirler. 

Akbank Direkt Kredi’de en çok 100 bin TL kredi tutarının şubesiz ve belgesiz olarak kullandırılmasına imkan tanınmaktadır. 100 bin TL üzeri krediler için bankaya gidilme zorunluluğu bulunmaktadır. Bu bağlamda, 30 bin TL krediyi Akbank Direkt sayesinde bankaya gitmeden alabilirsiniz. Akbank Direkt Kredi’den faydalanmak isteyenlerin ise muhakkak Akbank müşterisi olması gerekmektedir. Akbank müşterisi olmak isteyenlerin kimlik, adres ve gelir belgeleriyle beraber Akbank şubesine gitmesi istenmektedir. Akbank, her ne kadar kefil istemese de gerekli gördüğü durumlarda ek belge isteme hakkına sahip olmaktadır. Bunun yanı sıra, Akbank’ın yukarıdaki faiz oranlarını kredi hayat sigortası yaptırıldığı takdirde uyguladığını eklemek gerekmektedir. 

Akbank ihtiyaç kredisi hesaplama örnekleri?

Akbank kredilerinizi yukarıda da anlattığımız şekilde online olarak başvuru yaparak, 7/24 kullanma imkânınız bulunur. Bu kredileri yine istediğiniz zaman kullanabilir ve hesabınıza aktarılmasını sağlayabilirsiniz. Akbank kredileri sigortalı ve sigortası olarak iki farklı seçenek ile sunulmaktadır. Bu kredileri sigortalı olarak çektiğinizde kredi faiz oranlarınız biraz daha düşük olacaktır. Sizlere her iki seçenekle de nasıl ödeme yapacağınızı açıklayalım;

Sigortalı olarak kredi hesaplama örnekleri;

 • Bu bankadan 10.000 lira olan kredinizi 24 ay vade ile almak istediğinizde, hayat sigortası ve dosya masrafı ödersiniz. Ödeyeceğiniz dosya masrafı 52,5 lira olur. Krediniz için ödeyeceğiniz aylık taksit tutarı, %1,55 faiz oranı için 520,36 lira olur.
 • Bu bankadan 48 ay vade ile 20.000 lira kredi almak istediğinizde ise faiz oranınız %1,45’e düşer. Bu durumda ödeyeceğini aylık taksit tutarınız 618,02 lira olur. Bu kredi için 105 lira tahsis ücreti ödersiniz.
 • Bu bankadan 60 ay vade ile 30.000 lira Kredi almak istediğinizde ise faiz oranınız yine %2,45 olur. Bu durumda ödeyeceğiniz aylık taksit tutarı 809,58 lira olarak hesaplanır. Bu tutarda kredi için 157,5 lira dosya masrafı ödersiniz.

Sigortasız olarak kredi hesaplama örnekleri;

Bu bankadan sigorta masrafı ödemeden kredi aldığınızda kredinizin faiz oranı daha yüksek olacaktır. Yukarıda verdiğimiz örnekler ile karşılaştırma yaparak cebinizden ne kadar çıkacağını hesaplayabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken nokta, toplamda ne kadar masraf ödeyeceğinizdir.

 • Akbank aracılığı ile sigortasız olarak 24 ay vadede 10.000 lira kredi almak istediğinizde bu kredini faiz oranı %1,57 olarak hesaplanır. Bu krediden 52,5 lira dosya masrafı alınır. Krediniz için aylık ödeyeceğiniz tutar 521,79 liraya yükselir. Krediye toplamda 12.522,93 lira ödersiniz.
 • Bu krediye 48 ay vadede ve sigortasız olarak 20.000 lira için sahip olmak isterseniz de aylık faiz oranınız %1,39 üzerinden hesaplanır. Bu kredi için alınacak olan dosya masrafı tutarı 105 lira olurken aylık ödeme tutarı da 608,78 lira olur. Kredinize geri ödenecek toplam tutar da 29.221,33 lira olur.
 • Akbank aracılığı ile 60 ay vadede 30.000 lira olan kredinizi sigortasız olarak alırsanız bu kredinin faiz oranı %1,27’den hesaplanır. Krediniz için aylık ödeyeceğiniz tutar 766,51 liradır. Bu krediden 157,5 lira dosya masrafı alınırken geri ödeyeceğiniz toplam tutar da 45.990,65 lira olarak hesaplanır.

Akbank ihtiyaç kredisi almak için gerekli koşullar nelerdir?

Akbank ihtiyaç kredisi, bazı koşulları taşıyan kişilere verilir. Akbank, kuramsal bir bankadır ve bazı bankalar gibi herkese kredi verdiğini vaat etmez. Bu bankadan kredi almak için aşağıdaki koşulları taşımanız gerekir;

 • 18 yaşının üzerinde olmalısınız.
 • Aylık sabit geliriniz olmalıdır. Bu gelir maaş geliri ya da esnaflık geliri olmadır. Diğer gelirler, kredi vermek için kabul edilmez.
 • Son üç aylık sigorta primleriniz ödenmiş olmalıdır.
 • Kredi notunuz en az 1500 olmalıdır. Bu notun altında olan kişilerden, kredi vermek için kefil ya da ipotek gibi teminatlar istenir. Kredi notu 1200’ün altında olan kişilere kesinlikle kredi verilmez.
 • Bu bankadan en az bir ürün kullanıyor olmanız gerekir. Bu ürün vadesiz hesap, kredi kartı, vadeli hesap ya da internet bankacılığı olabilir.
 • Diğer bankalarda olan borçlarınızın aylık gelirinizle orantılı olması gerekir. Akbank kredi vermeden önce diğer bankalara olan borçlarınızı da sorgular. Aylık gelirinizin yarısından fazla ödemeniz varsa, bu bankandan kredi almanız mümkün değildir.

Akbank’tan bir yenilik daha, telefonunu salla kredini gör;

Akbank, Direkt müşterisi olan kişilere özel olarak yeni bir uyulama daha geliştirdi. Türkiye’de ilk olan bu uygulama sayesinde Akbank Direkt uygulamasına girerek telefonunuzu sallayabilir ve ne kadar kredi kullanabileceğinizi anında görebilirsiniz. Bu özelliği kullanabilmek için Akbank müşterisi olmanız ve Akbank Mobil’i cep telefonunuza indirerek giriş yapmanız gerekir.

Akbank Direkt kredi adı verilen bu kredi ile 40.000 liraya kadar olan nakit ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Üstelik kredinizi anında kullanabilirsiniz. 60 aya varan vadeler ile alacağınız bu krediyi kefilsiz, evraksız ve imzasız olarak almanız mümkündür. Krediniz için gerekli onayı verdikten sonra hemen paranız hesabınıza aktarılır. Akbank direkt kredi sigortalı ve sigortasız olarak sunulur. Sigortalı olarak aldığınız kredinin faiz oranı çok daha düşük olacaktır. Bu bankadan alacağınız kredinin faiz oranları kredi tutarına ve vadesine göre de değişir. Faiz oranları %0,83’ten başlar ve %1,45’e kadar yükselebilir. Akbank Direkt ve Akbank müşteri hizmetlerinden yapacağınız kredi başvurularında faiz oranları çok daha uygun olacaktır. Akbank direkt krediden ve diğer ihtiyaç kredilerinden, kredi turtanın binde beşi kadar dosya masrafı alınır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Adres: Vetro City No:130 E-5 Mevkii Beylikdüzü / İSTANBUL TEL: 0850 222 0 321 iletisim@hizlibankakredi.com - info@hizlibankakredi.com