Bonus Flexi Aidatsız Kredi Kartı

Bonus Flexi Aidatsız Kredi Kartı

Bonus, Garanti Bankasının kredi kartıdır. Çok sayıda Bonus çeşidi vardır ve tüm çeşitleri, müşterilerin ihtiyaçlarına yönelik olarak belirlenmiştir. Bonus Flexi aidatsız kredi kartı da en çok tercih edilen kartlardan biridir. Yıllık kart aidatı ödemeyeceğiniz bu kredi kartını tüm üye iş yerlerinde kullanabilir ve bol bol Bonus puan kazanabilirsiniz. Bu kredi kartının detayları hakkında bilgi verelim;

Bonus flexi aidatsız kredi kartı özellikleri nelerdir?

Türkiye’nin en yaygın üye iş yerine sahip olan Garanti bankasının bu kredi kartını, dilediğiniz iş yerinde kullanabilir ve bol bol taksit yaptırabilirsiniz. Ayrıca üye iş yerlerinden yapacağınız alışverişlerinizde, bol bol Bonus puan kazanabilirsiniz. Flexi kart sayesinde 250.000’indne fazla iş yerinde harcama yapabilir ve kazmamış olduğunuz Bonus puanları bedava harcayabilirsiniz. Bu kredi kartının diğer özelliklerini aşağıdaki şekilde sıralayalım;

 • Bu kredi kartını, yıllık kart aidatı ödemeden, dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.
 • Türkiye’nin en yaygın üye iş yeri ağında yapacağınız alışverişlerinizde, Bonus kredi kartının sahip olduğu avantajlardan yararlanabilir ve Bonus puan kazanabilirsiniz.
 • Kartınızda birikmiş olan Bonus puanlarınızla, Bonus program ortaklarından bedava alışveriş yapabilirsiniz.
 • Kredi kartınızdan yapacağınız harcamanıza bağlı olarak yılda 50 TL ekstra Bonus kazanabilirsiniz.
 • Bonus kampanyalarını takip edebilir ve dilediğiniz kampanyaya tek bir kısa mesajla katılabilirsiniz.
 • Bonus Flexi aidatsız kredi kartı sayesinde hesap işlemlerinizi de yapabilirsiniz. Bu kartınızı banka kartınız gibi kullanabilir, Garanti Bankasının ATM’lerinden hesaplarınıza ulaşabilir, para çekme ve para yatırma gibi işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Bu kredi kartını dünyanın her yerinde Visa, Mastercard ve AmEx amblemi ola her yerde, dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.
 • Bonus flexi kredi kartınız ile üye iş yerlerinden elde edeceğinizi taksitli alışveriş avantajının yanında ekstra taksit, ek taksit ve işlem erteleme gibi imkânlardan da faydalanabilirsiniz.

Bonus flexi aidatsız kredi kartı faiz ve ücretleri nasıldır?

 • Bonus Flexi kredi kartının yıllık üyelik bedeli bulunmaz. Ayrıca bu karta ek olarak alacağınız kartına üyelik bedeli de istenmez. Hem asıl hem de ek kartınızı üyelik ücreti ödemeden, gönlünüzce kullanabilirsiniz.
 • Bu kredi kartından yapacağınız alışverişler için uygulanacak olan alışveriş faizi %1,40 oranındadır.
 • Kredi kartınızdan yapacağınız alışverişler için uygulanan gecikme faizi %1,70 oranındadır. Bu faiz, dönem borcunun asgarisini yatığınızda, kalan tutar üzerinden işlemeye devam edecektir.
 • Kredi kartınızdan alacağınız nakşet avans faizi %1,40 oranındadır.
 • Bu kartı kullanarak alacağınız nakit avans ücreti minimum 9,10 liradır ve alacağınız tutarın üzerinden ek olarak %3,8 komisyon alınacaktır.
 • Kredi kartınızın limitini aştığınızda, işleyecek olan limit aşım faiz oranı %1,40’dır. Bu oran, dönem borçlarınızı ödemediğinizde meydana gelen limit aşımlarında geçerli olacaktır.
 • Bu kredi kartınızı kullanarak yapacağınız 50 lira ve üzerinde peşin alışverişlerinizi taksitlendirmek istediğinizde %1,84 faiz oranı uygulanır. Bu faizi ödeyerek 3,5,6 ve 8 aya taksitlendirme imkanından faydalanabilirsiniz.

Bonus flexi aidatsız kredi kartı başvuruları nasıl yapılır?

Bu kredi kartına banka şubelerinden, SMS bankacılığını kullanarak ya da bankanın web sitesindeki başvuru formunu doldurarak başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. Bunların dışında mobil bankacılık ve internet bankacılığından da kredi kartı başvurusu alınır ancak buradan yapılacak başvurularda standart Bonus kart verilmektedir.

SMS bankacılığından Bonus flexi başvurusu nasıl yapılır?

Bu kredi karıtan hemen sahip olmak için SMS bankacılığı başvurusu yapabilirsiniz. Bunun için cep telefonunuzun mesajlar kısmına gelerek, “BFLEXI” yazmanız ve 3340’a kısa mesaj gönderemniz gerekir. Başvurunuz aynı gün içinde değerlendirmeye alınır. Başvurunuzun onaylanması halinde banka görevlileri tarafından aranırsınız. Gerekli olan bilgileriniz istenir ve onaylanan kartınız adresinize teslim edilir.

Web sitesinde bulunan başvuru formu ile Bonus flexi başvurusu nasıl yapılır?

Bu kredi kartına hemen sahip olmak ve avantajlarından hemen faydalanabilmek için https://www.garantibbva.com.tr/tr/bireysel/kredi_kartlari/ssl/bonus_flexi_basvuru_form.page#calcContent=UID22da2ba adresinde bulunan başvuru formunu da doldurabilirsiniz.

Başvuru sırasında sizden istenen cep telefonu ve kimlik numarası gibi bilgileri girmeniz gerekir. Ardından alt kısımda yer alan işlem doğrulama kodunu da girerek başvurunuzu yapabilirsiniz. Başvurunuz hemen değerlendirmeye alınır ve sonucu cep telefonunuza gönderilir. Onaylanan kredi kartınız adresinize teslim edilir.

Banka şubelerinden Bonus flexi başvurusu nasıl yapılır, hangi belgeler gerekir?

Bonus flexi aidatsız kredi kartı başvurusu için banka şubelerini de kullanabilirsiniz. Banka şubelerinden başvuru yapacaksanız yanınızda mutlaka kimlik belgenizi bulundurmalısınız. Banka müşterisi olmayan kişilerin aşağıdaki belgeleri de bulundurmaları gerekir;

 • Aylık gelirinizi beyan eden belge. Bu belge maaş yazısı, maaş bordrosu, vergi levhası, gelir bilançosu, emekli maaşı hesap cüzdanı, faiz geliri alınan bankanın hesap cüzdanı, kira geliri alınan bankanın hesap cüzdanı ya da dekontu şeklindedir.
 • Hizmet dökümü belgesi. Bu belge, sigorta primlerinin yatırıldığını gösterir.
 • İkametgâh belgesi ya da adınıza kayıtlı olan ve oturduğunuz evin adına kesilmiş olan herhangi bir fatura belgesi. Bu belge, son iki aya ait olmalıdır.

Bonus flexi aidatsız kredi kartı almak için gerekli koşullar nelerdir?

Her bankanın olduğu gibi Garanti Bankasının da bu kredi kartını vermek için istemiş olduğu birtakım şartlar bulunur. Eğer sizde aşağıdaki şartları taşıyorsanız, bu kredi kartına hemen sahip olabilir ve avantajlarından faydalanmaya başlayabilirsiniz.

 • Bu kredi kartını alabilmek için yüksek kredi notuna sahip olmasınız. Kredi notunuz, kimlik numaranızı girdiğinizde sistem üzerinden otomatik olarak sorgulanır. Kredi notu 1500 ve üzerinde olan kişiler bu kredi kartına sahip olabilirler.
 • Aylık gelirinizin olması şartı da istenir. Aylık düzenli ve sabit bir gelir elde etmiyorsanız, bu kredi kartını almanız mümkün değildir. Çünkü bankalar kredi kartı borçlarını ödeyebilmeniz için gelirinizin olmasını ister.
 • Bu kredi katına sahip olabilmenizin bir başka şartı da sigorta primlerinizin ödeniyor olmasıdır. Eğer son üç aylık primleriniz ödendiyse, hizmet dökümü belgenizden görünecektir ve kredi kartınız onaylanacaktır. Sigorta primi ödenmeyen kişiler, bu kredi kartına sahip olamazlar.
 • Bu kredi kartını alabilmenizin bir diğer koşulu da başka bankalara olan kredi kartı limit ve borçlarınızın toplamının az olmasıdır. Her kinini aylık gelirine göre belirlenmiş olan bir kredi kartı ve kredi limiti vardır. Eğer bu limiti aşmadıysanız, bu kredi kartına hemen sahip olabilirsiniz ve kredi kartı limitiniz gelirinize göre belirlenir. Eğer bu limiti aştıysanız, kredi kartınız onaylanmaz.

Bonus flexi aidatsız kredi kartı tarafından sağlanan diğer avantajlar nelerdir?

Yukarıda detaylı olarak anlattığımız avantajların yanında, bu kredi kartına sahip olarak daha fazla avantaj da elde edebilirsiniz. Bu avantajları aşağıdaki şekilde açıklayalım;

 • Bu kredi kartından yapacağınız alışverişlerden elde edeceğiniz 1 Bonus 1 TL değerindedir.
 • Peşin ödediğiniz ve sonradan taksitlendirmek istediğiniz alışverişlerinizi hemen taksitlendirebilirsiniz.
 • Bu ay yapmak zorunda kaldığınız ancak keşke daha sonra alsaydım dediğiniz tüm alışverişlerinizin ödemesini bir sonraki aya erteleyebilirsiniz.
 • Yıllık harcamanıza bağlı olarak 50 TL ekstra Bonus kazanabilirsiniz. Bunun için bir yıl içinde kredi kartınızdan en az 5.000 liralık harcama yapmış olmanız gerekir.
 • Acil nakit ihtiyaçlarınızı ücretsiz taksitli nakit avans ve taksitli para özelikleri ile karşılayabilirsiniz.
 • Dilediğiniz bir ekstreyi, ekstre atlat özelliğini kullanarak bir sonraki ay ödeyebilirsiniz.
 • Hesabınızda para olmasa bile kredi kartınızı kullanarak havale ve EFT yapabilirsiniz.

Bonus Flexi ücretsiz taksitli nakit avans nasıl kullanılır, özellikleri nelerdir?

Bonus Flexi kredi kartınız ile nakit paraya ihtiyacınız olduğu anda hiçbir ücret ödemeden ve hiçbir formalite ile uğraşmadan, uygun faiz oranları ile paranızı hemen alabilirsiniz. Ücretsiz nakit avans kolaylığının özellikleri ise şöyledir;

 • Kartınızdan 5 -12 taksit aracılığında ücretsiz nakit avans alabilirsiniz.
 • Bu işlem için aylık olarak %1,25 faiz alınır.
 • Alacağınız nakit avans için hiçbir ücret talep edilmez.
 • Taksitli nakit avans aldıktan sonra erken kapama ya da kısmi ödeme yapabilirsiniz. Ancak nakit avans aldığınız gün kapama ya da kısmi ödeme yapmanız mümkün değildir.
 • Taksitli nakit avansınızı kredi katınızın limitine göre 500 liradan başlayan ve 20.000 liraya varan tutarda alabilirsiniz. Garanti Banası ATM’lerinden günlük olarak 6.000 lira alabilirsiniz.
 • Ücretsiz taksitli nakit avansınızı Garanti Bankası ATM’lerinden, Bonus Flaş uygulamasından, mobil ve internet bankacılığından kullanabilirsiniz. Aynı zamanda çağrı merkezini de arayarak nakit avans kullanabilirsiniz.

Bonus flexi kartınız ile 5 taksit için 1.000 lira alırsanız, aylık olarak 209,09 lira ödersiniz. Toplam ödeyeceğiniz tutar ise 1.045,45 TL olacaktır.

Bonus Flexi ile işlem taksitlendirme nasıl yapılır?

Bonus Flexi kredi kartının sağladığı avantajlardan biri de işlem taksitlendirmedir. Peşin olarak yaptığınız alışverişlerinizi sonradan taksitlendirme imkânı elde edebileceğiniz bu avantajla, alışverişlerinizi 17 taksite kadar bölebilirsiniz. Bu avantajdan yararlanmak için ödeme işlemi sırasında cep telefonunuza mesaj geldiyse, gelen mesajı cevaplamanız yeterlidir. Eğer mesaj gelmediyse müşteri hizmetlerini arayarak ya da Garanti şubelerinden henüz ekstreniz kesilmeden işlem taksitlendirme yapabilirsiniz.

Bu özelikten 50 lira ve üzerindeki tüm peşin harcamalarınız için faydalanabilirsiniz. İşlem taksitlendirme için aylık faiz oranı %1,25 olarak tahsil edilir. Bu özellikten başka herhangi bir ücret tahsil edilmez. Taksit seçenekleriniz ise 2, 3, 5, 6, 8, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ve 17’dir. Bonus Flexi kart sahipleri işlem taksitlendirme özelliğinden yalnızca TL harcamaları için faydalanabilmektedir. Bu özellikten faydalandığınızda taksitlerinizi ikinci ekstreden itibaren ödemeye başlarsınız. Bu işlemden hizmet ücreti alınmaz. Hesap kesim tarihinde yapılan alışverişler için işlem taksitlendirme özelliğinden faydalanamazsınız. Daha önce taksitlendirdiğiniz bir işlem için ikinci bir taksitlendirme işlemi yapamazsınız. Eğer bir harcamanızı ertelediyseniz, yeniden taksitlendirme yapamazsınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Adres: Vetro City No:130 E-5 Mevkii Beylikdüzü / İSTANBUL TEL: 0850 222 0 321 iletisim@hizlibankakredi.com - info@hizlibankakredi.com