Borç Kapatma Kredisi Veren 7 Banka Önerisi

Borç Kapatma Kredisi Veren 7 Banka Önerisi

BBir diğer ismi borç transferi kredisi olan bu kredi, halk arasında başka isimlerle de anılmaktadır. Ve bu kredide esas, daha önce alınmış kredi borçlarının tek çatı altında birleştirilmesidir. İhtiyaç kredisi kapsamında değerlendirilebilen borç transferi, kullanıcının önceden almış olduğu bankacılık ürünleri borçlarının ödeyemediği durumlarda başvurulan bir seçenektir. Böylece kullanıcının ödeyemediği borçlar yapılandırılır ve bu şekilde tahsil edilir.

Yapılandırma işleminde ise yazımızda bahsi geçecek olan borç kapatma kredisi veren 7 banka önerisi ile işinizi halletmek için yardımcı olacaktır. Borç transferinde esas, borçların bir yere toplanıp eşit taksitlere bölünerek tüketicinin tek bir yere borçlanarak ödemesidir. Böylece tüketici ödemelerini ve borçlarını daha kolay takip etme imkanı bulmaktadır.

Farklı bankalara borçları bulunan tüketiciler için iyi bir alternatif olan kredide, kullanıcı bankaları tek tek dolaşarak ödeme yapma külfetinden kurtarılmış olmaktadır. Bu ödeme kapsamında bankayla beraber bir ödeme planı çıkartılır ve durum düzene oturtulmuş olur. Genel çerçevede bakıldığında hemen hemen bütün bankaların bu krediyi verdiğini söylemek mümkündür. Ancak kendisi için en avantajlı krediyi seçmek isteyen kullanıcılar, kredilerin özelliklerini iyi bilmek durumundadır. Bu nedenle borç kapatma kredisi veren 7 banka önerisi başlığımızı dikkatle incelemek yararlı olacaktır.  

En Avantajlı Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar Hangileridir

 • Halkbank Dost Kredi
 • Denizbank Borç Transfer İhtiyaç Kredisi
 • Akbank Borç Transferi Kredisi
 • Şeker Bank Borç Transfer Kredisi
 • Burgan Bank Borç Kapatma Kredisi
 • Finansbank Borç Transferi Kredisi
 • TEB Yılın Transfer Kredisi

Saydığımız bankaların kendi içinde farklı avantajları bulunmakla birlikte borç kapatma kredisinde başvurulması tavsiye edilen bankalardır. Borç kapatma kredisi veren 7 banka önerisi hakkında söyleyeceğimiz bir diğer husus da bankaların faiz oranları, uygun vade ve başvuruda istenen belgeleri araştırarak konuya yaklaşmanın önemli olduğudur.

Borç Kapatma Kredisi İçin Gerekli Belgeler Nelerdir

Hemen her bankanın sıklıkla uyguladığı bu krediyi almak için size en uygun olduğunu düşündüğünüz bankanın bir şubesine müracaat etmeniz yeterli olacaktır. Ayrıca borcun. krediyi kullandırılan bankaya ödenmesi konusunda da vade atlatmamak mühim bir noktadır. Borç kapatma kredisi veren 7 banka önerisi verdikten sonra bu kredi saydığımız bankalardan almak için hangi evrakların temin edilmesi gerektiğine bir bakalım.

Öncelikle bankaların istedikleri belgeler kurumun iç dinamiğine göre değişiklik arz edebilmektedir. Ancak pek çok bankanın isteyebileceği, olası evraklar şunlardır:

 • Kimlik belgesi aslı yahut noter onaylı bir sureti
 • Adres bilgilerinin Adres Kayıt Sistemi üzerinde kayıtlı olmaması halinde, elektirik, sabit telefon, su gibi faturalardan birinin son üç ay içerisinde düzenlenmiş hali
 • Gelir belgesi
 • İş yerinden alınacak orada çalışır durumda olduğunuzu gösterir belge
 • Borcun miktarına göre kefil temin edilmesi
 • Borçlu olunan banka üzerinden güncel borç hakkında düzenlenecek borç dökümü
 • Esnaflar için iş yerine mahsus ticari birtakım belgeler
 • Borç tutarının fazla olduğu hallerde ipotek tahsisi ve benzeri gibi ek teminat   

Denizbank transfer kredi ve özellikleri;

Denizbank tarafından sunulan borç transferi kredisi, emeklilere özel olarak sunulmaktadır. Bu krediden emekli maaşını Denizbank’tan almayan emekliler faydalanabilir. Emekliler hem maaşlarını hem de diğer bankalardaki tüm borçlarını Denizbank’a transfer ederek, avantajlı kredi faiz oranlarından faydalanırlar. Ayrıca bu transfer kredisi ile tüm bankalardaki borçlarını tek bir çatı altına toplayarak, rahatlıkla ödeme imkânı bulurlar.

Denizbank tarafından kefilsiz olarak sunulan bu kredi, avantajlı faiz oranları ile verilir. Ayrıca kredinizin vadesi 60 aya kadar uzayabilir. Bu kredinin aylık faiz oranları %0,99’dan başlar. Bu kredi için başvurularınızı https://www.denizbank.com/bankacilik/emekli-bankaciligi/size-ozel-kampanyalarimiz/transfer-kredi.aspx adresinden yapabilirsiniz.

 • Bu bankadan 12 ay vade ile 10.000 lira kredi alarak tüm borçlarınızı transfer edebiliyorsanız, bu kredinin aylık faiz oranı %0,99 olarak hesaplanır. Bu krediye aylık olarak 899 lira ödersiniz. Bu krediden 50 lira dosya masrafı alınır.
 • 10 bin lira olan kredinizi 36 ay vade ile almak istediğinizde ise yine faiz oranınız %0,99’dan başlar. Bu kredi için aylık olarak 481,34 lira taksit ödersiniz. Kredinizden alınacak olan dosya masrafı tutarı 50 liradır.

Halkbank borç kapatma kredisi ve özellikleri;

Halkbank borç kapatma kredisi ile diğer bankalarda bulunan kredi ve kredi kartı borçlarınızı tek çatı altında toplama ve uygun vadelerde, uyun faiz oranlarında ödeme imkânı bulursunuz. Bu krediyi almak için başvurularınızı, gerekle belgeler ile birlikte Halk Bankası şubelerinden yapmanız gerekir. Bu krediyi alacak olan kişilerin kredi notunun yüksek olması, kredi sicilinin temiz olması, kredi vadesi bitene kadar hayat sigortası yaptırması, aylık düzenli ve sabit bir gelire sahip olması, aylık gelirin kredi taksit tutarının en az 2 katı olması şartlarına bakılır. Halkbank borç kapatma kredilerini 50.000 liraya kadar ve %1,10’dan başlayan faiz oranlarına göre alabilirsiniz. 24 ayın üzerindeki vadeler için, krediye uygulanan faiz oranı değişecektir. Bu bankanın borç kapatma kredilerine 3-60 ay vadeler ile sahip olabilirsiniz. Üstelik ödemeleriniz için esnek ödeme planı belirleyebilirsiniz. Talep etmeniz halinde, bu krediyi 3 ay ertelemeli olarak da kullanabilirsiniz. Bu krediye başvuru yaparken yanınızda kimlik belgeniz, ikametgâh belgeniz, hizmet dökümü belgeniz ve maaş bordronuz bulunmalıdır. Banka müşterisi olan kişilerin, başvuru sırasında yanlarında yalnızca kimlik belgelerini bulundurmaları yeterli olacaktır.

CEPTETEB kırmızı kalem yiyenlere kredi;

Her bankada olduğu gibi CEPTETEB tarafından da kredi notuna önem verilir. Ancak kredi notunuz geçmişte kırmızı kalem yemenizden dolayı düşükse bile, bu bankadan kredi alabilirsiniz. Bu bankadan kredi alabilmek için yalnızca aylık sabit gelirinizin olması, kredi notunuzun 1100’ün altında olmaması ve son üç aylık sigorta primlerinizin ödenmiş olması şatlarına bakılır. Daha önce siciliz bozuk olsa bile bu şartları taşıyorsanız, hemen online kanallardan başvuru yaparak kredinizi alabilirsiniz. Üstelik kredi verilirken hiçbir belge ya da kefil gibi teminatlar istenmez. Bankanın tek istediği, kredilerinin taksitlerini zamanında ödemenizdir.

CEPTETEB aracılığı ile 1.000 liradan 50.000 liraya kadar kredi almanız mümkündür. Kredinizin vadelerini 3 aydan başlayarak 60 aya kadar belirleyebilirsiniz. Bu krediyi isterseniz 3 ay ertelemeli olarak da alabilirsiniz. Alacağınız kredinin faiz oranı kredi notunuza göre belirlenir. Daha önce kırmızı kalem yediyseniz, kredi faiz oranınız yüksek olacaktır. Bu banka tarafından uygulanan en düşük faiz oranı %0,89 iken en yüksek faiz oranı da %1,34’tür.

Halkbank aracılığı ile alacağınız borç kapatma kredilerine ne kadar ödeyeceğiniz ve ne kadar faiz oranı uygulanacağını aşağıdaki örneklerden takip edebilirsiniz;

 • Halkbank borç kapatma kredisine 20.000 lira olarak ve 48 ay vade için başvuru yaparsanız, bu kredinin aylık faiz oranı %1,15 olarak belirlenir. Bu krediye aylık olarak ödeyeceğiniz tutar, 572,56 liradır. Kredinin toplam geri ödeme tutarı 27.482,88 lira olur.
 • Bu bankadan borç kapatma kredisi olarak 30.000 lira almak isterseniz ve vadenizi 48 ay olarak belirlerseniz, bu kredi için aylık faiz oranı %1,15 olur. Bu kredi için aylık olarak 858,84 lira ödersiniz. Toplam geri ödeyeceğiniz kredi tutarı ise 41.224,32 lira olur.
 • Halkbank borç kapatma kredisine 40.000 lira için ve 60 ay vadede başvuru yaparsanız, kredi faiz oranı %1,15 olur. Bu kredi için aylık ödeyeceğiniz rakam 984,66 liradır. Toplam geri ödeyeceğiniz kredi tutarı ise 59.079,60 lira olur.
 • Halkbank aracılığı ile borçlarınızı kapatmak için 50.000 lira kredi almak isterseniz ve yine vadenizi 60 ay olarak belirlerseniz, bu kredinin faiz oranı %1,15 olur. Bu kredi için aylık ödeyeceğiniz taksit tutarı 1.230,83 lira olur. Toplam geri ödenecek tutar ise 73.849,80 liradır.

ING Bank borç kapatma kredisi ve özellikleri;

ING Bank, diğer bankalarda olan tüm kredi borçlarınızı tek çatı altında toplayabilmeniz ve bu borçları rahatlıkla ödeyebilmeniz için borç transferi kredisi sunmaktadır. Üstelik bu kedin faiz oranı her vade için sabittir. Bu kredi sayesinde, borçlanırız arasında sıkıştığınız anda rahatlayabilir ve kredilerinizi tek çatı altında toplayarak vadesini uzatabilirsiniz. ING Bank borç transferi kredisinin genel özeliklerinden şu şekilde bahsedebiliriz;

 • Borç transferi kredinizi 3 ay ile 60 ay arası vadelerde almanız mümkündür.
 • Borç transferi kredisinden, normal ihtiyaç kredisinde olduğu gibi kredi tutarının binde beşi kadar dosya masrafı alınır.
 • Bu krediyi aylık sabit ve vadeye göre değişmeyen %0,79 faiz oranında alabilirsiniz. Bu oran, diğer bankalardaki kredi faiz oranınız ne olursa olsun sabittir.
 • ING Bank müşterisi olan kişiler internet şubeden, mobil şubeden ve web sitesindeki başvuru formundan hemen başvuru yapabilirler. Banka müşterisi olmayanlar da yine web sitesindeki başvuru formunu kullanarak başvurularını yapabilirler. Kredinizin onaylanması halinde evraklarınız kurye yoluyla evinize kadar telim edilecektir ve krediniz anında hesabınıza aktarılacaktır.
 • Borç transferi kredisini 5.000 liranın üzerinde aldığınızda, 3 ay erteleme avantajından da faydalanma imkanınız bulunmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Adres: Vetro City No:130 E-5 Mevkii Beylikdüzü / İSTANBUL TEL: 0850 222 0 321 iletisim@hizlibankakredi.com - info@hizlibankakredi.com