Borcu Olana Kredi Veren Bankalar

Borcu Olana Kredi Veren Bankalar

BGeçim sıkıntısının olduğu şu günlerde borçlarımız çoğu kez sırtımıza aşırı yük bindirebiliyor. Özellikle farklı bankalara olan borçlar, ay sonunda aylık taksit ve çoklu ödeme gibi durumlar doğuruyor. Hal böyle olunca günden güne borçlanıyor ve kapatmanın yollarını arıyoruz. Borcu olana kredi veren bankalar sayesinde elimizin biraz olsun hafiflemesini sağlayabiliriz. Daha önceden farklı bankalardan alınan krediler tek bir bankaya transfer olabiliyor ve 1.17 gibi bir faiz oranı ile tüm borçlarımız tek bir çatı altında toplanıyor.

Neden Borç Kapama Kredisi Kullanmalıyız?

Farklı bankalara ya da başka yerlere borcumuz varsa, bu borçların tamamını borcu olana kredi veren bankalar sayesinde kapatarak, borcumuzu tek bir yere ödeyebilirsiniz. Ayrıca uygun taksit seçeneklerinden de faydalanarak, aylık taksitler önceki borcumuzdan daha düşük miktarda olabilir. Bunun yanı sıra faiz oranları da düşük olabilir.

Kredi Alabilmek İçin Hangi Belgeler Gerekiyor?

 • Kimlik belgesi
 • İkametgâh belgesi
 • Maaş bordrosu

Eğer gelir durumumuz yerinde ise ön onay almadan da kredi çekebilme ihtimalimiz bulunmaktadır. Fakat ön onayda takılırsak, gelir durumumuzu belgelendirmemiz gerekmektedir. Bu sebeple maaş bordrosu almak gerekiyor. Herhangi bir geliriniz yoksa borcu olana kredi veren bankalar kampanyalarından yararlanabilmeniz pek mümkün görünmüyor.

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar Hangileridir?

Birçok banka borcu olan kişilere kampanya imkanları sağlayarak kredi vermektedir. Sırasıyla borcu olana kredi veren bankalar;

 • Garanti Bankası
 • QNB Finansbank
 • Akbank
 • OdeaBank
 • Şekerbank

Garanti Bankası: %1,25 faiz oranı ile 36 aya kadar taksit imkânı sağlamaktadır. Ayrıca ödemelerimize 3 ay sonra başlayabiliriz.

QNB Finansbank: Kredi kartı borçlarımızda ya da ödemelerimizde herhangi bir problem yoksa, Finansbank %1,23’den başlayan faiz oranları ile tüm borçları aynı yerde toplama imkânı vermektedir.

Vakıfbank: Borçlarımızı Vakıfbank çatısı altında toplayabilmemiz için bazı şartlar gereklidir. Öncelikle verilen kredi 20.000 TL ile sınırlıdır ve yalnızca 18 ay vade yapmaktadır. Fakat 3 ay sonra ödemelere başlayabiliyoruz.

Akbank: Yine bu bankada da 15.000 TL’ye kadar Borç Transfer Kredisi alabiliyoruz. Ayrıca internet üzerinden direk başvuru yapabilmekteyiz.

OdeaBank: Faiz oranları 1.48’den başlamaktadır ve herhangi bi limit belirlenmemiştir. Ayrıca 36 aya kadar vade imkanları sunmaktadır.

Şekerbank: 3 ile 36 ay arasında vade seçeneği sunarak 100.000 TL’lik bir limit vermektedir. Faiz oranları ise %1,48‘den başlamaktadır.

Kara Listedeyken Kredi Alınır mı?

Genellikle yasal takibe dönmüş borçlardan dolayı bankalarla ciddi problemler yaşıyorsak, bankadan borç için kredi almamız pek mümkün görünmüyor. Sürekli olarak ödemelerimizi geciktirdiğimizden dolayı bankalar bize kredi vermeye olumlu bakmıyor. Bu gibi durumlarda genellikle senetli krediye başvuruluyor. Fakat yine de baz bankalara başvuru yaparak şansımızı deneyebiliriz. Genellikle kredi notunuz düşük, siciliniz bozuk olsa da bu bankalar bize kredi verebilirler.

 • ING Bank
 • DenizBank
 • Akbank
 • TEB
 • Garanti
 • Finansbank
 • YapıKredi
 • ICBC Bank

Borcu olana kredi veren bankalar hangi şartları ister?

Borcu olana kredi veren bankalar, borç kapatma kredileri ya da borç transfer kredileri için bazı şartları isterler. Bu şartları sağlayan kişiler hemen kredilerini alabilirler ve diğer banaklara olan tüm borçlarını sıfırlayarak rahatlayabilirler. Bu şartları aşağıdaki şekilde açıklayabiliriz;

 • İlk olarak kredi notunuzun yüksek olması gerekir. Normal şartlar altında diğer bankalara borcu olan kişilerin kredi notu düşer. Bu borçları ödedikçe kredi notunuz da yükselir. Borç kapatma kredisi aldığınızda, Kredi notunuz daha fazla yükselecektir. Borç kapatma kredisi veren bankalar da kredi notunuzun en az 1000 seviyelerinde olmasını ister. Bu Kredi notu, diğer bankalara olan borçlarınızı zamanında ödediğiniz anlamına gelir.
 • Borç kapatma kredilerini alabilmek için aylık gelirinizin olması gerekir. Aylık geliriniz, tüm borçlarınızı kapatmak için alacağınız krediyi ödemeye yeterliyse, o zaman istediğiniz bankadan borç transferi kredisi alabilirsiniz.
 • Bu bankalar, borç kapatma kredisi için aynı zamanda sigorta primlerinizin ödenmiş olmasına da bakarlar. Son altı aylık sigorta priminiz ödendiyse, bankalardan kredi çekebilirsiniz.

Borcu olana kredi veren bankalar hangi tür kredi verirler?

Borcu olana kredi veren bankalar, ipotekli ihtiyaç kredisi, ihtiyaç kredisi ya da borç transferi kredisi verebilirler. Bu bankalardan aylık sabit gelirli olan, sigorta primleri ödenen ve kredi notu yüksek olan kişiler kredi alabiliriler. Bankalar, borç kapatma kredisi verirken kefil ya da ipotek teminatı isteyebilirler. Aynı zamanda borç transferi kredileri için de kefil ya da ipotek teminatı istenebilir.

Borç transferi kredileri; diğer bankalarda olan kredi ve kredi kartı borçlarınız tek bir çatı altında toplayabilmeniz ve borçlarınızı uygun vadeler ile ödeyebilmeniz için sunulan kredi türüdür. Bu kredi sayesinde, hem tüm borçlarınızı tek kredide toplayabilir hem de uygun vadeler de ödeme imkânına sahip olabilirsiniz. Örnek vererek açıklayacak olursak; diğer bankalarda 100.000 lira borcunuz varsa ve siz bir bankadan 120.000 lira borç transferi kredisi aldıysanız, bu paranın yalnızca 20.000 lirasını alabilirsiniz. Diğer 100.000 lira, başka bankalarda olan borçlarınızı kapatmak için kullanılacaktır.

İpotekli ihtiyaç kredisi; diğer bankalarda olan borçlarınızı toplamak ve nakit ihtiyacınızı karşılamak için verilir. Bu kredilerin masrafı yüksektir ancak verilen kredi tutarı da yüksektir. İpotekli ihtiyaç kredisi için veya iş yeri tapusunu teminat olarak gösterebilirsiniz. Banka tarafından bu tapulara ipotek konulur ve verdiğiniz tapunun değerinin %80’ine kadar kredi verilir.

Yapılandırma kredisi; bankalarda olan borçlarınızı tekrar yapılandırabileceğiniz bir kredidir. Geçmiş dönemde almış olduğunuz kredinin borçlarını ödemekte zorlanıyorsanız, kalan tutar üzerinden geçerli olmak üzere, mevcut faiz oranlarında tekrar yapılandırma yapılır. Bu kredi ile belirli dönemlerde düşük faiz ornat elde ederken bir de vadenizi uzatabilirsiniz. Bu kredinin en büyük avantajı, ödemekte zorlandığınız kredilerin aylık taksitlerini düşürmeniz ve krediniz daha rahat ödeyebilmenizdir.

Bu krediyi bir örnek vererek açıklayacak olursak; 3 yıl önce %1,99 faiz oranı ile bir bankadan 10.000 lira kredi çektiğinizi varsayalım. Bu kredinin kalan tutarı 6000 lira olsun. Krediniz ödemekte zorlanıyorsanız yapılandırma yapabilirsiniz. Bu durumda, şu an ki faiz oranlarına göre %0,89 faiz oranında tekrar 6.000 liralık kredi alırsınız ve hem vadenizi uzatmış olursunuz hem de aylık ödeyeceğiniz taksit tutarını düşürürsünüz. Yapılandırma kredileri, ödenmeyen kredi borçları 90 günü aşmadığı durumlarda yapılmalıdır. Eğer 90 günü aşarsanız, borcunuz avukata gönderilir. Borçlarınız avukata devrolmadan yani yasal takibe alınmadan önce bu işlemi bankanızdan talep etmelisiniz. Yapılandırma kredileri, kredi ya da kredi kartı borcunuzun bulunduğu banka şubelerinden yapılmalıdır.

ING Bank borcu olana kredi özellikleri;

ING Bank, borcu olanlar için borç transferi adı altında kredi sunmaktadır. ING Bank aracılığı ile bu krediyi alabilmek için banka şubelerinden başvuru yapmanız istenir. Diğer bankalardaki tüm kredileriniz bu borç transferi kredisi ile tek çatı altında toplayabilir ve kredilerinizin vadesini 60 aya kadar uzatabilirsiniz. Diğer bankalarda olan kredilerin faiz oranı ne olursa olsun, bu bankadan düşük faiz oranında kredi kullanmanız mümkündür. ING Bank borç transferi kredisi hakkında detaylı bilgi verelim;

 • ING Bank borcu olana verdiği bu krediyi 100.000 liraya kadar sunmaktadır.
 • Bu krediyi, kredi notunuza göre %0,79’dan başlayan faiz oranlarında almanız mümkündür. Faiz oranınız, kredi notunuza göre değişecektir.
 • Alacağınız borç kapatma kredisinin vadesini 60 aya kadar belirleyebilir ve diğer bankalarda olan kredilerinizi tek çatı altında toplayarak, daha uzun vadeye yayabilirsiniz.
 • Borç kapatma kredisini 5.000 liranın üzerinde aldığınızda, 3 ay erteleme avantajından da faydalanabilirsiniz. Bu durumda 60 ay vadeli olarak aldığınız kredinin toplam vadesi 57 ay olarak hesaplanır.
 • Borç kapatma kredinizden, kredi tutarının binde beşi oranında dosya masrafı alınacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adres: Vetro City No:130 E-5 Mevkii Beylikdüzü / İSTANBUL TEL: 0850 222 0 321 iletisim@hizlibankakredi.com - info@hizlibankakredi.com