Çalışmayana Kredi Veren Bankalar 2019

Çalışmayana Kredi Veren Bankalar 2019

KGünümüzde hemen herkesin cebindeki paranın yetersiz geldiği her konuda krediler banka müşterilerinin imdadına yetişmektedir. Ancak bankalardan kredi alırken bazı kriterlere uymanız gerekmektedir. Düzenli bir gelirinizin olduğunu bankaya beyan edemediğiniz sürece de kredi kullanma şansınız bulunmamaktadır. Kredi başvurunuz sırasında maaş bordonuz, kimlik bilgileriniz ve kefil istenilmektedir. Bu belgeleri sunduğunuzda banka sizin kredi notunuza ve başka bankalara olan borç durumlarınıza bakarak kredinizi onaylar veya onaylamaz. Çünkü bankalar size verdikleri paraların düzenli olarak kendilerine ödenmesini istemektedirler. Bu nedenle de çalışmayan kişilere kredi vermekten kaçınmaktadırlar. Çalışmayana kredi veren bankalar bulmak ve krediyi kullanmak biraz zorlu bir süreç olabilmektedir.

Çalışmayana Kredi Verilmez mi?

Türkiye’de eğer çalışmıyor iseniz normal şartlarda kredi almanız pek mümkün değildir. Çünkü bankalar kredi başvurusu esnasında sizden ilk olarak maaş bordonuzu talep etmektedir. Geliriniz her ne kadar yüksek olursa olsun gelir belgenizi bankaya sunamadığınız zaman kredi almanız mümkün olmamaktaydı. Peki, çalışmayana kredi veren bankalar yok mu? Elbette var yazımızı incelemeye devam ederek detayları öğrenebilirsiniz.

Çalışmayana Kredi Veren Bankalar

Ülkemizde faaliyet gösteren bankalardan gelir belgeniz olmadan kredi almak için;

 • İpotek göstererek
 • İnternet üzerinden gelir belgeniz olmadan kredi başvurusu yapabilmektesiniz.

İnternet sitesi üzerinden çalışmayana kredi veren bankalar maksimum 20 bin liraya kadar kredi imkânı sunabilmekteler. Ancak bu krediye internet üzerinden başvuru yapacağınız için ilk olarak banka şubelerine uğrayarak vadesiz bir hesap açtırmanız gerekmektedir. Ardından bankaya ait olan mobil banka uygulamasını telefonunuza indirerek yahut internet sitesi üzerinden bu krediye kolaylıkla başvurabilmektesiniz.  Bu şekilde size sadece Akbank kredi imkânı sunmaktadır. Akbank direkt sayesinde çalışmıyor iseniz de kredi kullanabiliyorsunuz.

Ayrıca banka şubelerine giderek ipotek yolu ile kredi çekme imkânından faydalanabilmektesiniz. Gayrimenkullerinizi teminat göstererek çalışmasanız da kredi kullanmanıza olanak sunan bankalar bulunmaktadır. Kredi sizin ipotek gösterdiğiniz gayrimenkulün  %50’si kadar verilmektedir. 100 bin liralık bir gayrimenkulü ipotek etmek istediğiniz zaman bankanız size sadece 50 bin kredi verebilmektedir. Kullandığınız bu kredilerin ödemesi 48 ay içerisinde yapılmaktadır.

Ayrıca maaş bordosu olmayan esnaflar bulunmaktadır. Esnaflar işletmelerinin aylık ve yıllık gelirlerini gösteren belgeleri bankaya sunarak kredi imkânından faydalanabilmektedir. Genel olarak bankaların size sunduğu bu kredilerin de yine 48 ay vadeli olduğunu da bilmelisiniz. İpotek yöntemi ile size kredi sunan bankalar ise; Garanti Bankası, vakıflar Bankası, Şeker bank, İş Bankası, Deniz Bank’tır. Sıraladığımız bu bankalar dışında ne kadar ipotek gösterirseniz gösterin kredi vermeyen bankalar da bulunmaktadır.

İpotek yöntemi ile veya esnaf iseniz kredi kullanacak iseniz bankanız sizden;

 • Kimlik fotokopisi
 • İpotek ile ilgili belgeler
 • Adres gösterir belge
 • Esnaf iseniz iş yerinize ait aylık ve yıllık gelir beyanları talep edilmektedir.

Bu belgeler ile çalışmayana kredi veren bankalar size uygun krediyi ve ödeme planını hazırlayacaktır. Düzenli ödemeleriniz ile bankanızın güvenini kazanarak tekrar kredi kullanmanın kapısını açık bırakabilirsiniz.

Çalışmayana kredi veren bankalar hangi şartları ister?

Çalışmayan kişilerin bankalardan kredi alabilmesi için bazı şartları taşımaları gerekir. Bu şartlar bankaların verdikleri kredileri geri alabilmesi için oldukça önemlidir. Çalışmıyorsanız ancak aşağıda sayacağımız şartları taşıyorsanız, bankalardan kredi alabilirsiniz. İşte detaylar…

 • Çalışmayana kredi veren bankalar yukarıda da saydığımız gibi kredi verirken kefil ya da ipotek ister. Ancak bunların yanında gelirinizin olmasına da bakarlar. Faiz geliriniz, kira geliriniz ya da şirket gelirleriniz varsa bankalardan kolaylıkla kredi çekebilirsiniz.
 • Faiz geliri olan kişilerin bu gelirlerini, faiz gelirinin bağlı olduğu hesap cüzdanları ile kanıtlamaları gerekir.
 • Kira gelirleri olan kişiler bu gelirlerini, kendi adlarına kayıtlı olan tapu fotokopisi, kira kontrat belgesi ve son iki aylık kira yatırılan hesabın dekont belgeleri ile kanıtlayabilirler.
 • Şirket geliri olan kişiler bu gelirlerini, kurumlar vergisi beyannamesi, ticaret sicil gazetesi, vergi levhası, imza sirküleri ve gelir bilançoları ile kanıtlayabilirler.
 • Ev hanımıysanız ancak evden çalışıyorsanız ve kendi sigorta primlerinizi ödüyorsanız, vergi dairelerine giderek vergi muafiyeti belgesi almanız gerekir. Bu belge ile bankalara başvuru yaptığınızda, kredi alabilirsiniz.

Çalışmayana kredi veren bankalar hangileridir?

Çalışmayanlara kredi veren bankalar, yukarıda saydığımız faiz geliri, emekli geliri ve kira geliri gibi ekstra geliri olanlara kredi sağlarlar. Görüldüğü gibi çalışmasanız bile bankalardan kredi alabilmeniz için yine de gelirinizin olması gerekir. Çünkü her banka, vermiş olduğu kredinin geri ödenmesini ister ve bu nedenle aylık gelirinizi sorgular. Eğer çalışmıyorsanız ancak sigorta primlerinizi ödüyorsanız Aktif Bank, Şeker Bank, İş Bankası, Denizbank gibi pek çok bankadan kredi alabilirsiniz. Çalışmaya kredi veren bankalar ve bu kredilerin özellikleri hakkında detaylı bilgi verelim;

Aktif Bank çalışmayanlara kredi;

Aktif Bank, online bankacılık hizmeti sunar ve Türkiye’nin her yerinden müşterilerine ulaşım sağlar. Bu bankanın kredilerine normal şartlar altında oturduğunuz yerden başvuru yapabilirsiniz. Ancak banka, online başvurularda kimlik numaranız üzerinden hizmet dökümü belgenizi ve kredi notunuzla birlikte aylık gelirinizi sorgular. Çalışmıyorsanız, online olarak yaptığınız başvurular olumlu yanıtlanmaz. Bu nedenle Aktif Bank’tan kredi alabilmek için banka şubelerinden başvuru yapmanız ve yukarıda saymış olduğumuz gelirlerle ilgili belgeleriniz yanınızda bulundurmanız gerekir. Aktif bank kredi özellikleri ise aşağıdaki gibidir;

 • Bu bankadan 1.250 liradan 40.000 liraya kadar kredi alma imkânınız bulunmaktadır.
 • Kefilsiz ve gelir belgesiz olarak alabileceğiniz bu krediyi 60 ay vadeye kadar ödeyebilirsiniz.
 • Kredi geri ödemelerinizi PTT’lerden Vakıfbank’tan ya da Akbank’tan yapabilirsiniz.
 • Bu kredinin faiz oranları %1,89’dur.
 • Kredinizden hayat sigortası ve dosya masrafı alınacaktır.

CEPTETEB çalışmayana kredi;

Çalışmayan kişilerin kredi alabileceği bir başka banka da CEPTETEB’dir. Şubesiz bankacılık olarak da bilinen bu banka, hiçbir gelir belgesi ya da kefil gibi teminatlar istemenden kredi vermektedir. Bu bankadan kredi almanızın tek şartı kredi notunuzun yüksek olmasıdır. Yani 1100’ün altında kredi notunuz varsa, bu bankadan kredi almanız mümkün değildir.

CEPTETEB tarafından kredi alabilmek için başvurularınızı online kanallardan yapmalısınız. Doğal olarak oturduğunuz yerden başvuru yapabilir ve kredinizi hemen hesabınıza aktarabilirsiniz. Eğer bu bankanın müşterisi değilseniz, başvurunuz onaylandıktan sonra evraklarınızı adresinize isteyebilir ve bu şekilde kredinizi alabilirsiniz. Bu bankadan alacağınız kredinin özellikleri ise şöyledir;

 • CEPTETEB tarafından sunulan kredilerin faiz oranları müşterilerin kredi notuna göre belirlenir ve %0,89’dan başlar.
 • Bu banka aracılığı ile 1.000 liradan 50.000 liraya kadar kredi alabilirsiniz.
 • Bu kredi için hiçbir masraf talep edilmez. Yalnızca hayatsa sigortası masrafı ödersiniz.
 • Bu krediyi isterseniz 3 ay ertelemeli olarak da alabilirsiniz.
 • Kredinizin vadesini 3 aydan 60 aya kadar belirleyebilirsiniz.
 • Bu kredi için esnek ödeme planı yapılmaz. Kredi taksitlerinizi her ay ve düzenli şekilde ödemeniz gerekir.

Enpara çalışmayana kredi;

Enpara.com, çalışmayana uygun koşullarda kredi sunan bankalardan bir diğerdir. Enpara aracılığı ile kredi almak için mevcut olan kredi ya da kredi kartı borçlarınızı düzenle şekilde ödemiş olmanız, aylık sabit bir gelir elde etmeniz ya da enpara.com’da mevcut bir birikiminizin olması şartı aranır. Yani aylık geliriniz olmasa bile enpara.com’da vadeli hesabınız varsa, hemen kredinizi alabilirsiniz. Enpara çalışmayana kredi özellikleri şöyledir;

 • Bu kredinin aylık faiz oranları kredi vadesine göre değişir. Kredinizi 60 aya kadar vade ile alabilirsiniz. Bu durumda 12 ya vadeye kadar %0,95 faiz oranıyla, 24 ay vadeye kadar %1,05 faiz oranıyla ve 60 ay vadeye kadar %1,15 faiz oranıyla kredi alabilirsiniz.
 • Enpara kredilerinden masraf alınmaz. Doğal olarak yalnızca hayat sigortası masrafı ödeyerek kredinize hemen sahip olabilirsiniz.
 • Enpara aracılığı ile 1.000 lirada 60.000 liraya kadar kredi alabilirsiniz.
 • Krediniz için esnek ödeme planları sunulmaz. Aldığınız krediyi aylık eşit taksitler halinde geri ödersiniz.
 • Bu krediyi almak için başvurularınızı web sitesindeki başvuru formundan, internet şubede ya da mobil şubeden yapabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Adres: Vetro City No:130 E-5 Mevkii Beylikdüzü / İSTANBUL TEL: 0850 222 0 321 iletisim@hizlibankakredi.com - info@hizlibankakredi.com