Çalışmayanlara, İşsizlere Kredi Veren Bankalar

Çalışmayanlara, İşsizlere Kredi Veren Bankalar

Çalışmayan kişilerin bankalardan kredi alması zordur. Bankalar kredi verirken, bu kredinin geri ödemelerinin yapılabilmesi koşulunu ararlar. Ancak bazı bankalardan, çalışmasanız bile ek gelir ya da başka gelirler karışlığında kredi almanız mümkündür. Çalışmıyorsanız ve işsizseniz, kredi almak için başvurularınızı mutlaka banka şubelerinden yapmanız gerekir. Bu durumda bankalardan ne kadar kredi alabileceğinizi ve hangi belgeleri telsim etmeniz gerektiğini öğrenebilir ve kredi işlemlerinizi hızlandırabilirsiniz. Çalışmayanların online olarak yapacakları kredi başvuruları reddedilir. Çünkü bankalar otomatik olarak aylık gelir ve sigorta prim bilgilerini sorgularlar. Kredi başvurunuzun olumsuz sonuçlanması ise başka bankalardan kredi almanızı zorlaştırır. Çalışmayanlara işsizler kredi veren bankalar ve kredi özellikleri hakkında detaylı bilgi verelim;

Çalışmayanlara, işsizler kredi veren bankalar hangi koşulları ister?

Çalışmayan kişilerin bankalardan kredi alabilmesi için bazı şartları taşıyor olmaları gerekir. Bu şartları aşağıdaki şekilde açıklayabiliriz;

 • Kredi için başvuru yapacak olan kişilerin 18 yaşını tamamlamış olmaları gerekir.
 • İşsizlerin kredi notunun en az 1500 olması istenir. Kefil ve ipotek gibi ek teminatlar sunulması durumunda kredi notunuzun 1100 seviyelerinde olmasına bakılır. Bu seviyenin altında kredi notu olanlar, ek teminat sunsalar bile kredi alamazlar.
 • Çalışmayanlara işsizlere kredi veren bankalar, bu kişilerden ek teminat isterler. Ek teminat olarak kefil ya da ipotek belgesi verilmesi zorunludur. İpotek olarak ev ya da iş yeri tapusu verebilirsiniz.
 • Bu krediye başvuracak olan kişilerin ek gelir gösterebilmesi gerekir. Bu gelir işsizlik maaşı, kira geliri ya da faiz geliri olabilir.
 • İşsiz olan kişilerin kredi alabilmesi için sicillerinin temiz olması gerekir. Sicilinizde hiçbir olumsuzluk yoksa kredi almak için başvuru yapabilirsiniz. Aksi takdirde kredi almazsınız.
 • Krediye başvuracak olan kişilerin daha önce bankalardan icra takibine düşmemiş olması ya da avukatlık olan borçlarının bulunmaması gerekir.

Çalışmayanlar, işsizlere kredi veren bankalar hangi belgeleri ister?

Çalışmayanların ya da işsizlerin bankalardan kredi alabilmesi için bazı belgeleri teslim etmesi gerekir. Bu belgeleri aşağıdaki şekilde açıklayabiliriz;

 • Ehliyet ya da kimlik belgenizin yanınızda bulunması gerekir.
 • İkametgâh belgesini ya da adresinize kayıtlı olan son üç aylık faturanın teslim edilmesi gerekir. Fatura için internet, cep telefonu, su, elektrik ve doğalgaz gibi faturaları verebilirsiniz.
 • Kira geliri bulunan kişilerin, kendi adlarına kayıtlı olan gayrimenkulün tapusunun fotokopisini, kira geliri alınan hesabın son iki aylık dekontlarını ve kira kontrat belgesini teslim etmeleri gerekir.
 • Faiz geliri olan kişilerin bu gelirin bağlı bulunduğu hesap cüzdanını bankaya iletmeleri gerekir.
 • Mevduat ya da yatırım geliri olan kişilerin, bu gelirleri aldıkları hesabın cüzdanını bankaya teslim etmeleri gerekir.
 • İşsizlik maaşı alan kişilerin, bu maaşı aldıkları banka hesap cüzdanını bankaya teslim etmeleri gerekir.
 • Kefil isteniyorsa kefalet belgesi ile birlikte kefil için gerekli olan diğer belgelerin bankaya teslim edilmesi gerekir.

Bu belgeleri yanınızda hazır bulundurarak kredi başvurunuzu yaparsanız, kredi işlemleriniz hızlanacaktır.

Çalışmayanlar, işsizlere kredi veren bankalar hangileridir?

İşten ayrıldıysanız ve kredi almak istiyorsanız, bankalara başvuru yaparken aylık gelirinizi sorgulamanız ve gelirinize göre orantılı olarak kredi almanız gerekir. Bankalar kredi verirken aylık gelirinizin yarısına denk gelecek kadar tutar belirler. Kanunda açık şekilde aylık gelirin yarısı kadar kredi ve kredi kartı ödemeleri yapılacağı belirtilmiştir. Bu nedenle başvuru yapacağınız kredi miktarını çok iyi ayarlamanızı ve önceden araştırma yapmanızı tavsiye ederiz. Çalışmayanlara işsizlere kredi veren bankalar Odebank, Aktif Bank, Denizbank, Akbank, Finansbank, CEPTETEB, ING Bank ve Enpara.com olarak sayılabilir. Bu bankaların kredi özelliklerini açıklayalım;

Akbank çalışmayanlara, işsizlere ihtiyaç kredisi özellikleri;

Akbank tarafından çalışmayan kişilerin kredi alabilmesi için kredi notlarının en az 1500 olması gerekir. Bu krediye banka şubelerinden, internet bankacılığından ya da mobil bankacılıktan başvuru yapabilirsiniz. Banka müşterisi değilseniz, Akbank.com.tr adresinde bulunan başvuru formunu kullanarak da kredi başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. Akbank tarafından sunulan kredi özellikleri aşağıdaki gibidir;

 • Bu krediyi 3 aydan 60 aya kadar vade ile alabilirsiniz.
 • Kredi tutarı banka tarafından, aylık gelirinize göre belirlenecektir.
 • Kredi başvurunuz onaylandığında kredinizi almak için banka şubelerine gidebilirsiniz.
 • Bu bankadan sigortalı ve sigortasız olarak kredi kullanabilirsiniz. Kredinizin faiz oranları, kredi notunuza göre belirlenir.
 • Alacağınız krediden dosya masrafı kesilir.
 • Bu bankadan 50.000 liraya kadar kredi talebinde bulunabilirsiniz.

Denizbank çalışmayanlara, işsizlere kredi özellikleri;

Denizbank, çalışmayanlara işsizlere kredi veren bankalar arasında yer alır. Bu bankadan kredi alabilmek için kefil ya da ipotek vermeniz gerekebilir. Denizbank, genellikle kredi notu düşük olan kişilere de kredi sağlar. Bu bankadan alacağınız kredinin özellikleri aşağıdaki gibidir;

 • Kredinizi 2.000 liradan 55.000 liraya kadar alabilirsiniz. Alacağınız kredi tutarı banka tarafından aylık gelirinize göre belirlenecektir.
 • Bu kredini faiz oranları %1,59’dan başlar ve kredi notunuza göre değişir.
 • Kredinizi 3 aydan 60 aya kadar olan vadelerde alabilirsiniz.
 • Bu kredilerden dosya masrafı alacaktır. Ayrıca hayat sigortası masrafı da alınır.
 • Bu krediye 1350 kredi notuna kadar olan işsizler rahatlıkla alabilirler. Ancak bu kredi notunun altında olan kişilerden, banka tarafından ipotek ve kefil getirmeleri istenir. Denizbank’a ipotek olarak ev ya da iş yeri tapusu verebilirsiniz.
 • Bu krediye banka şubelerinden, SMS bankacılığından ya da online kanallardan başvuru yapabilirsiniz.

Finansbank çalışmayanlara, işsizlere kredi özellikleri;

Finansbank kredi notu 1000 seviyelerinde olan kişilere kredi sağlayan bir bankadır. Bu bankadan kefil ve ipotek vererek kolaylıkla kredi alabilirsiniz. Çalışmayan kişilerin kredi alabilmesi için kredilerine banka şubelerinden başvuru yapmaları gerekir. Bu bankanın sunmuş olduğu ihtiyaç kredisinin özellikleri aşağıdaki gibidir;

 • Bu bankadan 1.000 liradan 65.000 liraya kadar kredi alabilirsiniz. Alacağınız kredi tutarı aylık gelirinize göre belirlenecektir.
 • Bu kredinin faiz oranları %0,99’dan başlar. Başvuru yapan kişilerin kredi notuna göre faiz oranları da değişir.
 • Krediden dosya masrafı ve hayat sigortası masrafı alınacaktır.
 • Kredinizi 3 ay ertelemeli olarak alabilirsiniz.
 • Kredinizin vadesini 3 aydan 60 aya kadar belirleyebilirsiniz.

CEPTETEB çalışmayanlara, işsizlere kredi özellikleri;

CEPTEEB, kredi verirken kefil ya da gelir belgesi gibi teminatlar ya da evraklar istemez. Bu nedenle kredi notu 1000 seviyelerinde olan işsizler de bu bankadan kredi almak için başvuru yapabilirler. Bu bankanım kredi verirken istediği tek şart, kredi ödemelerinin zamanında yapılmasıdır. CEPTETEB, gerekli gördüğü durumlarda kefil ya da ipotek gibi teminatlar isteyebilmektedir. Bu bankanda kredi almak için başvurularınızı mobil bankacılıktan, internet bankacılığından ya da web sitesinde bulunan başvuru formundan yapabilirsiniz. CEPTETEB kredisi genel özellikleri nelerdir açıklayalım;

 • CEPTETEB kredisini 3 aydan başlayan ve 60 aya varan vadeler ile alabilirsiniz. Bu krediyi dilerseniz 3 ay erteleme avantajıyla da kullanabilirsiniz. Bu durumda kredinizin toplam vadesini 3 ay eksiltmeniz gerekir. Yani 60 aylık aldığınız bir krediyi geri ödeyeceğiniz toplam vade sayısı 3 ay ertelendiği zaman 57 ay olacaktır.
 • Bu krediyi 1.000 liradan başlayan ve 60.000 liraya kadar olan nakit ihtiyaçlarınız için kullanabilirsiniz.
 • Kredinizden dosya masrafı ya da tahsis ücreti alınmaz. Yalnızca hayat sigortası masrafı alınır. Bu masraf da krediyi çeken kişinin yaşına, cinsiyetine, kredi tutarına ve kredi vadesine göre değişir.

Ziraat Bankası gelir belgesiz kredi;

Çalışmayanların ya da işsiz olanların gelir belgesi göstermeden kredi alabilecekleri bir diğer banka da Ziraat Bankasıdır. Bu banka, çalışmıyor olsanız bile kefil ya da ipotek vermeniz halinde, hemen kredi almanızı sağlar. Üstelik uygun faiz oranlarından da yararlanmanız mümkündür. Bu krediyi hemen almak için başvurularınızı https://www.ziraatbank.com.tr/tr/bireysel/basvurular/bireysel-kredi-basvurulari/tuketici-kredisi adresinden yapabilirsiniz. Ziraat Bankası müşterisi olanlar kredilerini almak için mobil ya da internet bankacılığını kullanabilirler. Bunların dışında kredi başvurusu yapmak için ATM’leri ya da çağrı merkezlerini de kullanabilirsiniz. Eğer teminat göstererek kredi alacaksanız, başvurularınızı mutlaka banka şubelerinden yapmanız gerekir.

Ziraat Bankası kredilerine 30 bin liraya kadar ve uygun faiz oranlarında sahip olabilirsiniz. Alacağınız kredinin faiz oranı banka tarafından belirlenecektir. Eğer kredi kartı, ek hesap ve otomatik ödeme talimatı gibi ürünler de alırsanız, kredi faiz oranınız çok daha düşük olacaktır. Ziraat Bankası çalışmayanlara ve işsizler kredi verirken hizmet dökümü belgenizi sorgular. Eğer sigorta primlerinizi kendiniz ödüyorsanız, hemen kredinizi alabilirsiniz. Bu bankanın kredilerinden hayat sigortası ile birlikte tahsis ücret de alınır. Ziraat Bankası gelir belgesiz kredi kullanım işlemlerinizi, mobil ve internet bankacılığı aracılığı ile 24 saat yapabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Adres: Vetro City No:130 E-5 Mevkii Beylikdüzü / İSTANBUL TEL: 0850 222 0 321 iletisim@hizlibankakredi.com - info@hizlibankakredi.com