En Uygun Kredi Başvurusu ve Faiz Oranları

En Uygun Kredi Başvurusu ve Faiz Oranları

Günümüzde her banka tarafından ihtiyaç kredisi sunulur. Bu kredilerin faiz oranları ise her bankada farklıdır. Bir bankadan kredi alırken ne kadar masara ödeyeceğinize, yıllık maliyet oranlarına, aylık maliyet oranlarına ve toplam geri ödeme tutarına dikkat etmeniz gerekir. Uygun kredi, yalnızca faiz oranını uygun olması ile belirlenmez. Örneğin; bir bank kredi faiz oranını indirirken dosya masrafını ve kredi hayat sigortasını yüksek tutabilir. Bu nedenle kredi almadan önce ödeyeceğiniz toplam masraflar ile birlikte değerlendirme yapmanız gerekir. En uygun kredi başvurusu ve faiz oranları hakkında detaylı bilgi verelim;

En uygun kredi başvurusu nasıl ve hangi bankadan yapılır?

En uygun krediyi araştırırken tüm bankaların faiz oranlarını ve masraflarını dikkate almanız gerekir. Ancak önceliği müşterisi olduğunuz bankaya vermeniz gerekir. Çünkü çalıştığınız banka size daha uygun faiz oranından ve daha az masrafla kredi sunar. Bankalar aynı zamanda online kanallardan yani dijital kanallardan kredi başvurusu yapan kişilere de artık daha uygun faiz oranlarında kredi sunmaktadır.

Daha önceki yıllarda banka şubelerinden avantajlı faiz oranları verilirken son yıllarda dijital kanallardan başvuru yapan kişilere uygun faiz oranları sunulmaktadır. En uygun kredi başvurusu yapabileceğiniz bankalar ve bu bankaların kredi özellikleri aşağıdaki gibi açıklanabilir;

ING Bank en uygun kredi başvurusu ve faiz oranları;

ING Bank, son dönemlerde piyasanın en uygun faiz oranlarını sunmaktadır. Bu bankanın kredilerine dijital kanallardan başvuru yaptığınızda, uygun faiz oranlarından faydalanabilirsiniz. ING Bank ihtiyaç kredisi faiz oranları müşterilerin kredi notuna göre belirlenir. Bu kredinin özelliklerini şöyle açıklayalım;

 • Bu bankadan 1.000 liradan 100.000 liraya kadar olan nakit ihtiyaçlarınız için belgesiz ve kefilsiz olarak kredi başvurusu yapabilirsiniz.
 • Kredinizi 5.000 liranın üzerinde aldığınızda, 3 ay erteleme avantajından faydalanabilirsiniz.
 • Alacağınız kredinin faiz oranları %0,94’ten başlar ve kredi notunuza göre %2,59’a kadar yükselebilir.
 • Bu krediden hayat sigortası ve dosya masrafı alınır.
 • Kredinizi %0,99 faiz oranının üzerinde alırsanız, turuncu ekstra programına dahil olarak faiz oranı indiriminde de faydalanabilirsiniz.
 • Kredinizin vadelerini 3 aydan 60 aya kadar belirleyebilirsiniz.

ING Bank en uygun kredi başvurusu yapabilmek için web sitesinde bulunan hemen başvur kısmındaki başvuru formunu doldurabilirsiniz. Bu forma ulaşmak için https://www.ing.com.tr/tr/sizin-icin/krediler/ihtiyac-kredisi-basvuru-formu bağlantısına da tıklayabilirsiniz. Banka müşterisi olmasanız bile bu form aracılığı ile başvurunuzu yaparak oturduğunuz yerden krediniz alabilirsiniz. Krediniz onaylandığında, evraklarınız adresinize kadar teslim edilir evraklarınız imzaladığınız ve teslim aldığınız gün, kredinizi kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bu krediye başvuru yapabilmek için internet bankacılığını ya da mobil uygulamayı da kullanabilirsiniz. Bu uygulamalardan başvuru yapabilmek için de banka müşterisi olmanız gerekir. Banka tarafından size özel olarak verilen müşteri numarasını ve şifreyi kullanarak hemen başvurunuz gerçekleştirebilir ve kredinizi 7/24 hesabınıza aktarabilirsiniz.

ING Bank kredi faiz oranları, yukarıda da açıkladığımız gibi kredi notunuza gör değişir. Farklı faiz oranlarından alacağınız kredi için nasıl ödeme yapacağınızı da aşağıdaki örnekler ile açıklayabiliriz;

 • Bu bankadan 15.000 lira olarak ve 60 ay vadede kredi almak isterseniz, kredi notunuz 1550 ve üzerinde olduğunda faiz oranınız %0,94 olarak belirlenir. Bu durumda aylık taksit tutarı 345,43 lira olur. Kredinizden 75 lira dosya masrafı alınır. Yıllık toplam faiz oranınız %11,28 olurken toplam geri ödeyeceğiniz tutar da 20.725,56 lira olur.
 • Bu bankadan 15.000 lira olarak ve 60 ay vadede kredi kullanmak istediğinizde kredi notunuz 1550’nin altındaysa faiz oranınız %2,59 olarak belirlenir. Bu durumda aylık ödeyeceğiniz taksit tutarı, 554,60 liraya yükselir. Dosyam masrafı değişmez ve 75 liradır. Yıllık kredi faiziniz %31,08’e yükselirken toplam geri ödeyeceğiniz tutar da 33.276,00 liraya yükselmiş olur.

Finansbank en uygun kredi başvurusu ve faiz oranları;

Finansbank, kredi notu kötü olan kişilere bile kredi sunan bankalardan biridir. Bu bankanın ihtiyaç kredisi faiz oranları da müşterilerin kredi notuna göre banka tarafından belirlenir. Finansbank aracılığı ile belgesiz ve evraksız olarak online kanallardan başvuru yapmanız karşılığında krediniz alabilirsiniz. Finansbank en uygun kredi başvurusu ve kredi detayları ise şöyledir;

 • Bu bankadan farklı özelliklerde ihtiyaç kredisi kullanma imkânınız bulunur. Finansbank maaş müşterilerine, müşterilerinin doğum günü olduğu aylarda, yeni gelen müşterilerine ve borç transferi yapmak isteyen müşterilerine uygun faiz oranlarında kredi sunar.
 • Bu bankadan 1.000 liradan 65.000 liraya kadar online kredi kullanmanız mümkündür.
 • Bankanın ihtiyaç kredilerini faiz oranları %0,89’dan başlar ve %1,38’e kadar değişiklik gösterebilir.
 • Alacağınız bu krediden bir defaya mahsus olmak üzere dosya masrafı alınır. Aynı zamanda krediniz için hayat sigortası da yapılır.
 • Krediniz isterseniz 3 ay ertelemeli olarak da alabilir ve taksit ödemelerinize 3 ay sonra başlayabilirsiniz.
 • Kredinizin vadesini 3 aydan 60 aya kadar belirleyebilirsiniz. Bununla birlikte kolay ödemeli ve esnek ödemeli olan ödeme seçeneklerinden de faydalanabilirsiniz.

Finansbank kredilerine başvuru yapmak için birde fazla kanalı kullanabilirsiniz. Başvuru kanalları;

 • Finansbank’ta hesabı olan kişiler için web sitesinde bulunan “hemen başvur” kısmında ulaşacağınız başvuru formu
 • Alo Kredi hattı olan 0850 220 8 573 numaraları
 • Banka müşterisi olan ya da olmaya kişiler için Türkiye’nin ilk kredi başvuru platformu olan KrediGo uygulaması
 • Kimlik numaranızı 5030 numarasına atarak yapacağınız SMS bankacılığı başvuruları
 • Banka müşterisi olanlar için internet bankacılığı ve mobil bankacılık uygulamaları
 • Banka şubeleri olarak sayılabilir.

Finansbank kredi faiz oranlarının değişimine göre alacağınız kredilerin maliyetlerinin nasıl değişeceğini aşağıdaki örneklere göz atarak öğrenebilirsiniz.

 • Bu bankadan 60 ay vade ile 10.000 lira kredi kullandığınızı varsayalım. Kredi notunuz 1550 ve üzerindeyse faiz oranınız %0,89 olacaktır. Bu durumda aylık ödeyeceğiniz taksit tutarı 227 lira olur. Alınacak olan dosya masrafı tutarı 52,5 liradır. Kredinizin yıllık toplam maliyet oranı ise %13,8588 olur.
 • Bu bankadan 60 ay vade ile 10.000 lira kredi kullanmak istediğinizi ve kredi notunuzun 1550’nin altında olduğunu varsayalım. Bu durumda faiz oranı %1,00 olarak belirlenir. Bu krediye aylık ödeyeceğiniz taksit tutarı 235 liraya yükselirken yıllık toplam maliyet oranı %15,6600’a yükselecektir. Dosyam masrafı değişmez ve 52,5 lira alınır.
 • Bu bankadan yine 60 ay vadede 10.000 lira kredi almak istediğinizi ve kredi notunuzun 1100-1400 arasında olduğunu varsayalım. Bu durumda kredinizin faiz oranı %1,38 olarak belirlenir. Bu kredi için ödeyeceğiniz aylık taksit tutarı 264 liraya yükselirken yılık toplam maliyet oranı da %22,0860 olacaktır. Dosya masrafı tutarı değişmez ve yine 52,5 lira olarak alınır.

Enpara en uygun kredi başvurusu ve faiz oranları;

Enpara.com, bir Finansbank kuruluşudur. Şubesiz bankacılık olan enpara, müşterilerine avantajlı faiz oranlarında ve dosya masrafı olmadan kredi sunar. Enpara.com aracılığı ile banka şubesine gitmek zorunda kalmadan gelir belgesi göstermeden kefil ya da ipotek vermeden sayfalarca forma imza atmak zorunda kalmadan ve en önemlisi oturduğunuz yerden kredinizi alabilirsiniz. Banka müşterisi olan kişiler dijital kanallardan başvuru yaparak kredilerini alabilirler. Ancak banka müşterisi değilseniz web sitesindeki başvuru formunu doldurabilir ve onaylanan kredinizi, adresinizde ziyaret edilerek hemen alabilirsiniz. Başka bir ifade ile enpara müşterisi olmasanız bile kredinizin ayağınıza kadar getirilmesini talep edebilirsiniz. Enpara kredilerinin genel özellikleri şöyledir;

 • Kredinizi kefil ya da ipotek olmadan ve belge göstermeye gerek kalmadan hemen alabilirsiniz.
 • Kredi başvurularınızı mobil bankacılıktan, internet bankacılığından ya da web sitesindeki başvuru formunu kullanarak yapabilirsiniz.
 • Kredinizi dosya masrafı olmadan yalnızca hayat sigortası masrafı ile alabilirsiniz.
 • Nakit ihtiyaçlarınızı 1.000 lira ile 60.000 lira arasında karşılayabilirsiniz.
 • Aylık eşit taksili olarak alacağınız kredinin vadesini 60 aya kadar belirleyebilirsiniz.
 • Bu kredinin faiz oranları, alacağınız kredinin vadesine göre %1,19 ile %1,24 arasında değişir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Adres: Vetro City No:130 E-5 Mevkii Beylikdüzü / İSTANBUL TEL: 0850 222 0 321 iletisim@hizlibankakredi.com - info@hizlibankakredi.com