En Yüksek Vadeli Mevduat Hesap Faizi Veren Bankalar

En Yüksek Vadeli Mevduat Hesap Faizi Veren Bankalar

Vadeli mevduat aylık, 3 aylık, 6 aylık ya da aylık olarak yatırım yapabileceğiniz, bu yatırımlarınızdan getiri elde edebileceğiniz bir hesaptır. Vadeli hesabınız varsa, yatırım yaptığınız gün kadar yani vade süresi kadar getiri elde edersiniz. Bu getirilerinizi vade sonunda alabilir ve vadeli hesabınızı bozmadan yatırım yapmaya devam edebilirsiniz. Yatırım yapmanın en güvenilir ve en avantajlı yollarından biri olan vadeli hesap, her bankada mevcuttur. Tek fark ise bankaların vermiş oldukları getiri faiz oranlarıdır. En yüksek vadeli mevduat hesap faizi veren bankalar ve hesap özellikleri hakkında detaylı bilgi verelim;

En yüksek mevduat hesap faizi veren bankalar hangileridir?

Vadeli mevduat hesabı açtırmadan önce yüksek getiri elde edebileceğiniz bankaları araştırmanız gerekir. Vadeli mevduat hesabınızı en az 32 günlü açtırabilirsiniz. 32 günden önce hesabınızdan para çekmek isterseniz vadeniz bozulur ve getiri alamazsınız ancak bu 32 günün sonunda, bankaların vadetmiş olduğu faizi alırsınız. Bu faiz, brüt olarak hesaplanır. Faiz gelirinden vergiler düşüldükten sonra ise net kalan tutar size teslim edilir. Bu nedenle araştırma yaparken elinize geçecek olan brüt ve net tutar hakkında bilgi sahibi olmanızda fayda vardır. En yüksek mevduat faizi veren bankalar hangileridir açıklayalım;

ING Bank vadeli mevduat hesabı ve özellikleri;

ING Bank’tan TL ya da döviz cinsinden açacağınız vadeli hesaplarınız, dilediğiniz vade kadar değerlenir. ING Bank, diğer banaklardan farklı olarak telefon bankacılığından ya da internet bankacılığından açacağınız vadeli hesaplarınız için daha fazla faiz oranı vermektedir. İnternet şubesinden açılacak olan vadeli hesaplarda vade bitiminde otomatik olarak yüksek faiz oranlarıyla yenileme yapılır. ING Bank’ın vadeli hesaplarından vade dönemi içinde 2 defayı aşmamak kaydıyla, hesaptaki bakiyenin %20’si kadar para çekimi yapılabilir. Bu işlemden vade bozulmaz ve içerde kalan paranız değerlenmeye devam eder. Bu bankada hesap açma limiti 5.000 liradan başlar.

ING Bank vadeli hesabına TL cinsinden yatırım yaparsanız, 100 bin liraya kadar olan yatırımlarınız için 32 günlük vadede %11, 93 güne kadar olan vadede %10, 183 güne kadar olan vadede %8 ve 365 güne kadar olan vadede %8 kazanç elde edersiniz.

Burgan Bank vadeli mevduat hesabı ve özellikleri;

Burgan Bank, banka şubelerinden açılan vadeli hesaplar ile dijital kanallardan açılan vadeli hesaplar için farklı faiz oranları uygulamaktadır. Banka şubelerinde açılan vadeli hesaplarda hoş geldin faizi uygulanır. Dijital olarak açılan vadeli hesaplarda ise yalnızca hoş geldin faizi değil, tüm vadeler için yüksek faiz oranı uygulanır. Burgan Bank dijital müşterileri internet bankacılıklarını kullanarak 7/24 hesap açabilirler. Üstelik hesaplarından hesap işletim ücreti alınmaz ve havale ve EFT gibi işlemler için ücret ödenemez. Bu bankanın vadeli mevduat hesabının faiz oranı %13,75’e kadar çıkmaktadır. TL için hangi vadelerde hangi oranlar uygulanır açıklayalım;

Burgan Bank’a 250 bin liraya kadar vadeli hesap açtırırsanız 31 güne kadar olan vadeler için %11,5, 32-91 gün arası vadeler için %13,75, 92-180 gün vadeler için %11 ve diğer tüm vadeler için %11 oranında faiz uygulanır.

Fibabanka vadeli mevduat hesabı ve özellikleri;

Fibabanka, piyasa dalgalanmalarından etkilenmeden sabit kazançla vadeli mevduat hesap sahibi olma imkânı sunmaktadır. Fibabanka vadeli mevduat faiz oranları kişiye özel olarak belirlenmektedir. Vade sonunda isterseniz talimat vererek hesabınızın getirisinin vadesiz hesabınıza aktarılmasını isteyebilirsiniz. Bu vadeli hesabı açtırmak için Fibabanka şubelerine uğrayabilir ya da telefon bankacılığını veya internet bankacılığını kullanarak hesabınızı açtırabilirsiniz.

Fibabanka vadeli hesap ismi Kiraz Hesap olarak geçmektedir. Bu hesabı TL cinsinden açtıranız 10.000 liraya kadar olan yatırımlarınız için hoş geldin faizi olarak %13,5, devam faizi olarak %11,5 faiz uygulanır. 25.000 liraya kadar olan yatımlarınız için yine hoş geldin faiz oranı uygulanır. Devam faiz oranı ise %11,75’dir. 50.000 liraya kadar olan yatırımlarınız için hoş geldin faizi aynı kalırken devam faiz oranı %12 olarak uygulanır. 100.000 liraya kadar olan yatırımlarınız için hoş geldin faizi yine aynı kalırken devam faiz oranı %12,25 olarak uygulanır.

Enpara.com vadeli mevduat hesabı ve özellikleri;

Enpara.com, şubesiz bankacılık platformu olduğu için müşterilerinden masraf almaz. Krediler, kredi kartları ve tüm hesapları ücretsizdir. Bu platform üzerinden yapacağınız EFT ve havalelerden ömür boyu işlem ücreti alınmaz. Bunlarla birlikte, vadeli mevduat faiz oranları da oldukça yüksektir. En yüksek vadeli mevduat hesap faizi veren bankalar arasında en çok terzice edilenlerden biri olan enpara.com üzerinden TL, dolar ve Euro için vadeli hesap açtırabilirsiniz. Hesap açılışlarınızı internet bankacılığından ya da mobil bankacılıktan yapmanız gerekir.

Enpara.com aracılığı ile TL cinsinden 100.000 liraya kadar açtırdığınız vadeli hesaplar için 32 günde %10,5, 46 günde %10, 92 günde %9,5 ve 181 günde %9,5 faiz oranı uygulanır.

CEBTETEB vadeli mevduat hesabı ve özellikleri;

CEBTETEB de tıpkı enpara gibi şubesiz bankacılık platformdur. TEB tarafından oluşturulan bu platformdan vadeli mevduat hesabı açtırmak isteyen kişiler kazançlı çıkıyor. Çünkü CEBTETEB tarafından da masraf alınmadığı gibi vadeli hesaplarda yüksek faiz oranları uygulanıyor. Bu bankadan vadeli hesap açtırdığınızda alacağınız faiz oranlarını açıklayalım;

Bu bankadan 50.000 liraya kadar olan yatırımlarınız için 7 güne kadar %7, 27 güne kadar %8, 31 güne kadar %9, 45 güne kadar %10, 55 güne kadar %9, 75 güne kadar %9, 91 güne kadar %9, 110 güne kadar %9, 180 güne kadar %8, 270 güne kadar %8 ve 360 güne kadar %8 faiz oranı uygulanır.

Akbank vadeli mevduat hesabı ve özellikleri;

Akbank da piyasadaki değişikliklerden etkilenmeyen sabit getirili vadeli mevduat hesabı sunmaktadır. Bu bankadan açtıracağınız vadeli hesabın vadesini 7 günden 400 güne kadar belirleyebilirsiniz. Vadeli hesabınızı açtırmak için banka şubelerine gidebilir ya da internete ve mobil bankacılığı kullanabilirsiniz. Bu bankanın vadeli hesap açma limiti 1.000 liradır. Bu bankanın şubelerinden açtıracağınız hesap ile dijital kanallardan açacağınız vadeli hesap faizleri aynı olmaz. Akbank, dijitale kanallardan vadeli hesap açtıran müşterilerine yüksek faiz oranı getirisi sunmaktadır.

Akbank’tan 10 bin liraya kadar dijital kanallardan vadeli hesap açtırdığınızda, 27 güne kadar %2, 32 güne kadar %7,5, 91 güne kadar %7,5, 180 güne kadar %7,5, 365 güne kadar %7,5 ve 40 güne kadar %7,5 faiz oranı uygulanır. Bu bankadan 10.000 lira ile 50.000 lira arasında vadeli hesap açtırdığınızda 27 güne kadar %2, 31 güne kadar %10, 35 güne kadar %10,5, 60 güne kadar %10, 180 güne kadar %9,75, 365 güne kadar %9,75, 400 güne kadar %9,75 faiz oranı uygulanır.

Vakıfbank vadeli mevduat hesabı ve özellikleri;

Vakıfbank bankadan işlem yapmayı seven müşterileri için vadeli hesap ve dijital kanallardan işlem yapmayı seven müşterileri için e-vadeli hesap avantajları sunmaktadır. E-vadeli hesap en yüksek getiri sağlayan hesaplarından biridir. Bu hesabı açtırmak için internet bankacılığını ya da mobil bankacılığı kullanabilirsiniz. 7/24 banka şubelerine gitmeden açtırabileceğiniz bu hesap sayesinde yüksek getirili faiz oranlarından yaralanabilirsiniz. Üstelik vadeli hesabınızı bağladığınız vadesiz hesabınızdan yapacağınız havale ve EFT işlemleri için ücret ödemezsiniz.

Bu vadeli hesapta internete özel yüksek faiz oranları uygulanır. En az 1.000 lira ile açtırabileceğiniz bu hesap ile 30 günden 750 güne kadar birikim yapabilirsiniz. Bu hesap işçin işletilen faiz oranları aşağıdaki şekildedir;

  • Hesabınızı 30 -31 gün arası vade için açarsanız, 100.000 liraya kadar %6,5, 100.000-500.000 arası için %6,60 oranında gelir elde edersiniz.
  • Hesabınızı 32-45 gün arası vade ile açarsanız, 100.000 liraya kadar %9,5, 100.000-500.000 arası için %10,50 oranında gelir elde edersiniz.
  • Hesabınızı 46-91 gün arasında vade ile açarsanız 100.000 liraya kadar %8,50, 100.000-500.000 arası için %9,5 oranında gelir elde edersiniz.

Aktif Bank N Kolay bono ile %11 günlük faiz fırsatı;

Aktif Bank N Kolay bono hesabı ile 1 yıla kadar düşmeye faiz getirisi imkânı sunuyor. Bu hesabı açtıranların almış oldukları faizler 1 yıla kadar düşmediği gibi 60 günden sonra da %1 artar. Bu hesabın en önemli özelliği ise paraya ihtiyacınız olduğu anda dilediğiniz kadar çekebilmenizdir. İçeride kalan paranız da değerlenmeye devam eder. Artı faizli olan bu hesap ile %11 gibi yüksek bir oranda kazanç fırsatı elde edersiniz.

Bu hesabı açtırdığınız gün %11’lik kazancınız işlemeye başlar ve hemen hesabınıza yansır. Eğer 60 günden önce hesabınızı kapatırsanız artı faiz avantajından vazgeçersiniz ve bononuzun istediğiniz kadarını alırsınız. Bu durumda kazancınız %10 faiz olacaktır. N Kolay bono hesabı sahibi olanların paraları yüksek faiz ile değerlenmeye devam eder. Hesap sahipleri paraları değer kazanırken aynı hesaptan masrafsız olarak tüm işlemlerini yapabilirler. Üstelik sahibi olacağınız N Kolay kartınız ile tüm ATM’lerden sınırsız sayıda ve ücretsiz olarak para çekebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Adres: Vetro City No:130 E-5 Mevkii Beylikdüzü / İSTANBUL TEL: 0850 222 0 321 iletisim@hizlibankakredi.com - info@hizlibankakredi.com