Esnafa Yüksek Limitli Ticari Kredi Kartları

Esnafa Yüksek Limitli Ticari Kredi Kartları

Kredi kartı, her alışverişin rahatça yapılabildiği ve alışverişlerin taksitlendirilebildiği ürünlerdir. Bireysel olan müşterilerin kredi kartı kullanımı ayda 1.000 ya da 2.000 lir olurken esnafalar bu kartları 20 bin hatta 30 bin liraya kadar kullanabilir. Günümüzün ekonomik şartları da düşünüldüğünde, neredeyse tüm esnaflarımız işlerini kredi kartları ile yürütür. Mal alımı ya da dükkân giderlerini büyük bir kısmı için kredi kartlarına ihtiyaç duyulur. Kredi kartlarının en önemli özelliği de esnaflarımızın taksitli alışveriş yapabiliyor olmasıdır. Esnafların bu kadar çok harcama yaptıkları düşünülürse, kredi kartlarının limiti de yüksek olmalıdır. Pek çok esnaf, birden fazla bankadan kredi kartına sahiptir. Esnafa yüksek limitli ticari kredi kartları veren bankalar ve bu bankaların hangi avantajlar sunduğu hakkında detaylı bilgi verelim;

Esnafa yüksek limitli ticari kredi kartları, hangi bankalar tarafından verilir?

Biraz araştırma yaparsanız, pek çok bankanın ticari müşterileri için yüksek limitli ticari kredi kartları olduğunu görürsünüz. Limitinizin yüksek olması için gelirinizin de yüksek olması gerekir. Esnaflar, bankalardan kredi artı almadan önce bu bankaya gelir ve giderleri ile ilgili istenen tüm belgeleri vermek zorundadır. Özellikle bir bankadan ticari hesap açtırdıysanız, pos hesabınız varsa ve bu bankanın çeşitli ürünlerini de kullanıyorsanız, zaten yüksek limitli kredi kartınız otomatik olarak tanımlanacaktır. Esnaflara yüksek limitli ticari kredi kartları sağlayan bankalar şöyledir;

İş Bankası ticari kredi kartları;

İş Bankası, esnaf olan müşterileri için ihtiyaçlarına göre farklı limitlerde ve farklı özelliklerde olan pek çok kredi kartı sunmaktadır. İş Bankası tarafından sunulan ticari kartlar; Maximum şirket, Maximiles Business kart, işim kart, ihracatçı kart, maximum tema şirket kredi kartı, koto kart, imece kart, tarımsal ürün kart ve bayi kart şeklindedir. Bu kartların genel özellikleri aşağıdaki şekilde sıralanabilir;

 • Ticari kredi kartlarını limiti genellikle yüksektir ve esnafların gelirlerine göre banka tarafından belirlenir.
 • Ticari kredi kartı sahipleri, Visa markalı kart kullanıyorlarsa, iş yerin güvenliğinden baskı çözümlerine, ofis kiralamadan seyahat hizmetlerine kadar çok sayıda kampanyadan da yaralanma imkânına sahip olurlar.
 • Ticari kredi kartınızda mastercard logosu varsa, birçok farklı alanda indirim ve özel ayrıcalıklar ile tanışma imkânına sahip olursunuz.
 • Bu kredi kartınızı kullanarak taksitli nakit avans çekebilirsiniz. Üstelik beklemenize ya da evrak imzalamanıza gerek bulunmadan, istediğiniz miktarda nakit avans çekebilir, almış olduğunuz krediyi 18 ay taksitlendirerek ödeyebilirsiniz. Kredi kartınızdan taksitli nakit avansa almak için cep şubeyi, internet şubeyi, bankamatikleri ya da banka şubelerini kullanabilirsiniz. Nakit avansınızı minimum 300 lira ve 2 taksit ile alabilirsiniz.
 • İş Bankası ticari kredi kartınızdan yapacağınız alışverişlerinizden gelen hesap özetini 3 aya kadar erteleyebilirsiniz. Asgari ödeme tutarından kalan borcunuzu 3 aya kadar erteleyin ve ödemelerini rahat rahat yapın. Bu işlemi minimum 50 lira için yapabilirsiniz. Bu işlemi yapmak için hesap özetinizin son ödeme tarihini aşmamış olmanız gerekir. Bu işlemi ise banka şubelerinden, cep şubeden, internet bankacılığında ya da çağrı merkezlerinden yapabilirsiniz.

TEB ticari kredi kartları;

TEB tarafından da esnaf olan müşterileri için çok sayıda kredi kartı ürünü sunulmaktadır. Bu ürünler; TEB patron kart, t-kart sistemi, TEB Bonus Business kart ve milyem kart şeklindedir. Bu kredi kartlarının limiti de gelir giderlerinize göre en yüksek tutarda belirlenir. Bu kredi kartlarının ayrıcalıkları ise şöyledir;

 • TEB patron kart, Esnafların tüm kredi ihtiyaçlarınızı tek bir kart ile karşılayabilmeleri için tasarlanmış olan kredi kartıdır. Bu kredi kartını kullanarak taksitli ticari kredi alabilirsiniz. Kredinizi hemen almak için banka şubelerini, ATM’leri, internet bankacılığını, cep şubeyi ya da telefon şubesini kullanabilirsiniz. Bu kredi kartı sayesinde eşit taksitli kredi alabilirsiniz.
 • Turizm sektöründe çalışan kişiler kredi kartlarından alacakları krediyi sezon ödemeli olarak da alabilirler. Kullanabileceğiniz kredinin limiti kartınızın limit kadar olacaktır. Bu krediyi 3 ile 36 taksit arasında vade ile ödeyebilirsiniz. Kredinizi en az 1.000 lira tutarında alabilirsiniz. Ayrıca bu kart ile 2 sezona kadar sezon ödemeli kredi almanız mümkün olur.
 • Kredi kartınızdan ayda en fazla 5 kez eşit taksitli kredi alabilirsiniz. En fazla sezon ödemeli kredi alabileceğinizi limitse 1 ay için 3 adettir.
 • Bu kredi kartına sahip olan kişilere, kartlarına bağlı olarak kredili mevduat hesabı tanımlanır. Bu sayede fatura, kira gibi düzenli ödemelerinizi, hesabınızda paranız olmasa bile kredili mevduat hesabını kullanarak ödeyebilirsiniz.
 • Patron Business card sahibi olan esnaflar hem Patron kat avantajlarından yaralanırlar hem de kredi kartlarını yurt içinde ve yurt dışında güvenle kullanabilirler. Bu kredi kartı sayesinde bedava Bonus kullanabilir ve dilediğiniz yerde harcayabilirsiniz.
 • Kredi kartınızı kullanarak 150 lira ve üzerinde olan tüm restoran harcamalarınız için anında %10 Bonus puan kazanabilirsiniz. Bu özellikten yararlanabilmeniz için kredi kartınızın son ekstresinin en az 3.000 lira olması gerekir. Bu kampanya ile bir ayda en fazla 75 liralık Bonus kazanabilirsiniz.
 • Kredi kartlarınızı kullanarak yapacağınız şirket harcamalarınızı 9 aya kadar taksitlendirme ya da 90 gün erteleyebilme imkanına sahip olursunuz.
 • Kredi kartlarınızdan acil nakit ihtiyaçlarınız için taksitli nakit avansa çekebilir ve ödemelerinizi 3 aydan 9 aya kadar taksitlendirebilirsiniz.
 • TEB patron kart sahibiyseniz, ücretsiz motovale hizmetinden faydalanabilirsiniz. Aracınızı kullanabilir durumda değilseniz ya da kullanmak istemiyorsanız motovale hizmetinden ücretsiz faydalanabilirsiniz. Bu hizmeti bir ay içinde bir defa ücretsiz kullanabilirsiniz. İkinci ve üçüncü kullanımlarda %50 indirim yapılır. Ayrıca kartınızın bir önceki ay ekstresini en az 3.000 lira olması gerekir.
 • Kartınızın anlaşmalı olduğu havalimanlarında, otopark için %50 indirim kazanabilirsiniz. Aylık kazanabileceğiniz indirim tutarı en fazla 100 liradır.
 • Kredi kartlarınızdan harcama sözü vererek de 500 liraya varan ekstra Bonus kazanma fırsatı elde edebilirsiniz.
 • T-kart sitemine dahil olursanız, tedarikçi firmalar tahsilat garantisi alırken siz de ödemelerinizi garanti altına almış olursunuz. Bu kart sistemi ile hem tedarikçi firmalar hem de kart sahipleri hayatlarını kolaylaştırmış olurlar.
 • TEB milyem kart ise kuyumculara özel olarak çıkarılmış olan kredi kartıdır. Bu kart aracılığı ile ürün alışverişlerinizi rahatlıkla yapabilir, taksitli ödemeden faydalanabilirsiniz.

Paraf ticari kredi kartları;

Paraf kart, Halkbank tarafından sunulan kartlardır. Esnafın gücüne güç katmak için tasarlanmış olan Paraf Esnaf ticari kredi kartları ile tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabilir ve yükünüzü hafifletebilirsiniz. Yüksek limiti olan bu kredi kartlarının limitinin ne kadar olacağı, gelir ve giderlerinize göre banka tarafından belirlenir. Bu kredi kartını kullanarak mal ve hizmet alımlarınızı taksitlendirebilir, vadeli işlem yapabilir, çek ve senet ödemelerini kartınızla yapabilirsiniz. Ayrıca ana bayi limit özellik bulunan bu kartlar sayesinde çalıştığınız tedarikçilerden de avantaj sağlayabilirsiniz.

Paraf Esnaf kredi kartınızı kullanarak acil nakit ihtiyacınızı da karşılayabilirsiniz. Bunun için dost hesabınızı kartınız ile birleştirebilirsiniz ya da naat avans, taksitli nakit avans gibi özelliklerden faydalanabilirsiniz. Paraf Esnaf kredi kartlarınız ile indirimli hizmetliden ve çok sayıda sunulan avantajlarda da faydalanma imkânınız bulunur.

Kredi kartınızı kullanarak yurt dışına ve yurt içinde güvenle alışveriş yapabilirsiniz. Ayıca Paraf üye işyerlerinden taksitli alışveriş yapabilirken, çeşitli kampanyalardan da yararlanma imkanına sahip olabilirsiniz.

Finansbank ticari kredi kartı;

Finansbank ticari kredi kartını, KOBİ’lere özel kredi kartı adı altında sunmaktadır. CardFinans KOBİ, mal ve hizmet alımlarınızı rahatlatmak adına çıkarılmış olan bir kredi kartıdır. Bu kredi kartı sayesinde mal ve hizmet alımlarınızı taksitlendirebilir ve nakit akışınızı rahatlatabilirsiniz. Bu kredi kartını kullanarak aşağıdaki avantajları elde edersiniz;

 • Peşin mal ve hizmet alımlarınızı, peşin fiyatı üzerinden taksitlendirme avantajı elde edersiniz.
 • Mal ya da hizmet alımlarınız, talep ettiğiniz süreye göre vadeye bölebilirsiniz.
 • Kredi kartı ekstresini, dilediğiniz zaman bir sonraki aya erteleyebilirsiniz.
 • Kredi kartının geçerli olduğu tüm satış noktalarında, CardFinans KOBİ kartınızı kullanabilirsiniz.
 • Taksit mola özelliği sayesinde ekstrenizdeki gelecek dönem taksitlerini bir sonraki döneme erteleyebilirsiniz.
 • Finansbank ticari kredi kartınızı, başvurunuz onaylandığında hemen banka şubelerinden alarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu sayede kurye bekleme derdiniz de ortadan kalkar.
 • Kredi kartınızın limiti doğrultusunda taksitli nakit avans kullanabilirsiniz.
 • Ticari kredi kartınızı kullanarak acil nakit ihtiyaçlarınızı karşılayabilmek için anında kredi özelliğinden faydalanabilirsiniz. Bu özellikten 250 lira ile 20.000 lira arasında faydalanmanız mümkündür. Kredinizin vadesini de 9, 12 ya da 18 ay taksitte ödeyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Adres: Vetro City No:130 E-5 Mevkii Beylikdüzü / İSTANBUL TEL: 0850 222 0 321 iletisim@hizlibankakredi.com - info@hizlibankakredi.com