Finansbank 3 Ay Ödemesiz İhtiyaç Kredisi

Finansbank 3 Ay Ödemesiz İhtiyaç Kredisi

Finansbank, ihtiyaç kredilerinde Türkiye’nin en çok tercih edilen bankalarından biridir. Bunun nedeni, diğer bankalara göre daha kolay kredi vermesi ve kredi faiz oranlarının diğer bankalardan daha düşük olmasıdır. Finansbank tarafından 900 seviyesinde kredi notu olan kişilere bile kredi sunulması da çok tercih edilmesinin nedenleri arasındadır. Bu bankadan kredi notunuz orta seviyede olsa bile kredi alabilirsiniz ve kredinizi 3 ay ödemesiz olarak çekebilirsiniz. Finansbank 3 ay ödemesiz kredi detaylarını açıklayalım;

Finansbank 3 ay ödemesiz kredi özellikleri nelerdir?

Bu kredi, almış olduğunuz vade sayısının 3 ay azaltılarak verildiği ve ilk 3 ay ödeme yapmanızın istenmediği bir kredidir. Başka bir ifade ile siz bu ay kredinizi alırsınız ancak taksitlerini ödemeye 3 ay sonra başlarsınız. Bu sayede bütçenizi biraz daha rahatlatmış ve nakit ihtiyacınızı en uygun şekilde karşılamış olursunuz. 3 ay ödemesiz krediler, özellikle küçük ölçekli ticari işletmeler ve şahıs işletmeleri için büyük avantaj sağlar. Finansbank 3 ay ödemesiz kredi özellikleri ise aşağıdaki gibidir;

 • Kredinizi 3 aydan 60 aya kadar vadelendirebilirsiniz. 60 ay vadeli aldığınız 3 ay ödemesiz kredinizin vadesi, 57 ay olacaktır.
 • Kredi geri ödemeleriniz, 60 aylık bir kredi için 57 ay üzerinden hesaplanır ve eşit taksitlere bölünür.
 • Bu krediye bankanın internet sitesinden, KrediGo uygulamasından ya da internet bankacılığı uygulamasından kolayca başvuru yapabilirsiniz. Ayrıca müşteri hizmetleri ve banka şubelerinden de başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.
 • Bu kredinin ayık faiz oranları %1,03’ten başlar ve kredi notunuza göre değişiklik gösterir. Finansbank ihtiyaç kredilerinin faiz oranları tutara ya da vadeye göre değişmez.
 • Bu kredilerden kredi tutarının binde beşi oranında dosya masrafı ve kredi tutarına, krediyi çeken kişinin yaşına ve cinsiyetine göre tutarı değişebilecek olan hayat sigortası masrafı alınmaktadır.

Finansbank 3 ay ödemesiz ihtiyaç kredisi nasıl alınır?

Finansbank tarafından sunulan bu avantajlı krediye sahip olmak için birden fazla başvuru yolunuz bulunmaktadır. Banka müşterisi olan kişiler ve banka müşterisi olmayan kişiler, farklı alternatifleri kullanarak kredi başvurusu yapabilirler. Sizlere bu krediye nasıl başvuracağınız hakkında detaylı bilgi sunalım;

Banka müşterisi olan kişiler Finansbank 3 ay ödemesiz kredi başvurusunu nasıl yapabilirler?

Eğer Finansbank müşterisiyseniz, banka tarafından size verilmiş olan müşteri numarasına sahipsiniz demektir. Bununla birlikte banka tarafından yalnızca sizin kullanımınıza özel olarak verilen şifreyi de alarak, kredi başvurularınızı kolayca yapabilirsiniz. Kredi başvurularınız için aşağıdaki alternatifleri kullanabilirsiniz;

Mobil bankacılık ya da Kredigo üzerinden kredi başvurusu nasıl yapılır?

Kredigo, yalnızca kredi ihtiyaçlarınız için kullanılan bir uygulamadır. Bu uygulamayı Andorid ya da İOS telefonlarınıza indirerek hemen kullanama başlayabilirsiniz. Mobil bankacılık veya Kredigo uygulamasını indirip kullanmak, tamamen ücretsizdir. Android telefon sahipleri Google Play üzerinden, İOS telefon sahipleri de Apple Store üzerinden uygulamayı yükleyebilirler.

Uygulamayı yükledikten sonra size verilen müşteri numarasını ve şifreyi kullanarak hemen giriş yapabilirsiniz. Giriş yapmanızın ardından menü kısmına gelerek “krediler/ kredi başvurusu” adımlarını takip edebilir ve hemen başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Mobil uygulamadan yapacağınız başvuru sırasında hiçbir belge istenmez ve sayfalarca bilgi doldurmanıza gerek kalmaz. Başvurunuz hemen sonuçlanır ve onaylanan kredinizi hemen hesabınıza aktarabilirsiniz.

İnternet bankacılığı üzerinden kredi başvurusu nasıl yapılır?

Finansbank 3 ay ödemesiz kredi başvurusu için internet bankacılığını tercih edecekseniz, yine banka müşterisi olmanız gerekir. Bu başvuru için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

 • https://www.qnbfinansbank.com/?ref=webkredi bu adrese tıkladığınızda, bankanın krediler sayfasına ulaşabilirsiniz.
 • Ardından, sağ üst köşede bulunan “internet şubesi” kısmına tıklamalısınız. Karşınıza yeni bir ekran gelecektir. Eğer bankaya ait şifreniz yoksa, bu bölümden şifrenizi alabilirsiniz.
 • Karşınıza açılan ekranda yer alan müşteri numarası ya da kimlik numarası ve şifre bilgilerini girdikten sonra, hemen internet bankacılığına giriş yapabilirsiniz.
 • Ardından menü kısmına gelerek “krediler/kredi başvurusu” adımlarını takip edebilir ve hemen başvurunuzu tamlayabilirsiniz.
 • Bu başvuru sırasında sayfalarca form doldurmanıza gerek kalmaz. Yalnızca almak istediğiniz kredi bilgilerini girmeniz yeterli olacaktır.
 • Başvurunuz dakikalar içinde sonuçlanır ve onaylanan kredinizi hemen hesabınıza aktarabilirsiniz.

Mobil bankacılığı ve internet bankacılığını kullanarak kredi başvurusu yapmanızın en önemli avantajı ise hafta sonu olsa bile başvuru yapabilmeniz ve kredinizi alabilmenizdir. Mesai saatlerini beklemek zorunda kalmadan krediniz alabilir ve 7/24 kullanabilirsiniz.

Banka müşterisi olmayan kişiler Finansbank 3 ay ödemesiz kredi için nasıl başvuru yapabilirler?

Henüz Finansbank müşterisi olmayan ve bu bankanın avantajlı kredilerinden faydalanmak isteyen kişiler için de kolay başvuru yöntemleri bulunmaktadır. Bunlardan aşağıdaki şekilde bahsedebiliriz;

 • Kimlik numaranızı 5030’a SMS atarak hemen kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. SMS bankacılığını kullanarak yaptığınız başvurunuz olumlu sonuçlanırsa, kredinizi almak için banka şubelerine gitmeniz gerekir.
 • 7/24 ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunmak için Alo Kredi hattı olan 0850 220 8 573 numaralı telefonu da arayabilirsiniz.
 • Banka müşterisi olmayan kişiler aynı zamanda internet sitesini kullanarak da başvuru yapabilirler. Bunun için https://www.qnbfinansbank.com/bireysel-ihtiyac-kredisi adresini ziyaret ederek bu sayfada yer alan “hemen başvur” kısmına tıklayabilirsiniz. Karşınıza açılan sayfada yer alan kimlik numaranız, doğum tarihiniz ve cep telefonu gibi bilgilerinizi girdikten sonra başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Başvurusu onaylanan kişiler, banka temsilcileri tarafından aranırlar. Onaylanmış olan kredinizi banka şubelerinden teslim alabilirsiniz.

Finansbank 3 ay ödemesiz ihtiyaç kredisi örnek ödeme tablosu;

Finansbank 3 ay ödemesiz ihtiyaç kredisi hesaplamalarınızı yapmak için https://www.qnbfinansbank.com/bireysel-ihtiyac-kredisi adresini tıklayabilirsiniz. Sizlere, kredi tutarına ve vadesine göre alabileceğiniz kredilerin ödeme tablosunu açıklayalım;

 • Bu bankadan 3 ay ertelemeli olarak 10 bin lira kredi almak istediğinizde ve kredinizin vadesini 36 ay olarak belirlediğinizde, taksitlerinizi 33 ay olarak ödersiniz. Bu durumda kredinizin aylık taksit tutarı 370,86 lira olur. Kredi faiz oranı %1,03’ten başlar. Toplam geri ödeyeceğiniz tutar da 12.238,52 lira olarak hesaplanır.
 • Bu bankadan 3 ay ödemesiz olarak 20 bin lira kredi almak istediğinizde ve vadesini 48 ay olarak belirlediğinizde, 45 ay üzerinden ödeme yaparsınız. Bu durumda kredinizin aylık taksit tutarı 582,12 lira olacaktır. Bu kredinin faiz oranı yine %1,03’ten başlar. Krediniz için ödeyeceğiniz toplam geri ödeme tutarı da 26.195,17 lira olacaktır.
 • Bu bankadan 60 ay vade ile 30 bin lira kredi almak istediğinizde ve 3 ay ödemesiz olarak aldığınızda kredinin toplam vadesi 57 ay olarak hesaplanır. Bu kredi için faiz oranı yine %1,03’ten başlar. Bu durumda kredinize ödeyeceğiniz aylık taksit tutarı 736,42 lira olur. Bu krediye geri ödeyeceğiniz toplam tutar da 41.976,27 lira olarak hesaplanır.
 • Finansbank 3 ay ödemesiz ihtiyaç kredisi avantajından 50 bin lira için 60 ay vadede faydalanmak istiyorsanız yine kredinizin vadesi 57 ay olarak hesaplanır. Bu kredinin faiz oranı %1,03’ten başlar. Bu tutar ve vadede kredi için aylık olarak 1.227,37 lira ödersiniz. Krediye geri ödeyeceğiniz toplam tutar da 69.960,32 lira olarak hesaplanır.
 • Bu bankadan 65 bin lira olan kredinizi yine 60 ay vade ile almak istediğinizde, 3 ay ertelemeli olarak 57 ay üzerinden ödersiniz. Bu durumda kredinizin faiz oranı %1,03 olur ve aylık taksit tutarınız, 1.595,58 lira olur. Bu krediye geri ödeyeceğiniz toplam tutar da 90.948,39 lira olarak hesaplanır.

Finansbank 3 ay ödemesiz ihtiyaç kredisi alma şartları nelerdir?

Finansbank 3 ay ödemesiz ihtiyaç kredisini alabilmek için bankanın istemiş olduğu şartları taşıyor olmanız gerekir. Bu şartlar diğer bankalara göre biraz daha hafiftir. Gerekli olan şartları aşağıdaki şekilde açıklayabiliriz;

 • İlk olarak kredi notunuzun yüksek olması gerekir. Kredi notu 1500 ve üzerinde olan kişiler online kanallardan başvuru yaparak kredilerini beklemeden alabilirler. Ancak kredi notu 1000 seviyelerinde olan kişiler, banka şubelerinden başvuru yapmalıdır. Kredi notunuz düşüksek, bu krediyi almak için banka tarafından kefil ya da ipotek gibi teminatlar istenebilir.
 • Finansbank tarafından sunulan bu avantajlı krediye sahip olmak için gerekli olan bir başka şart ise aylık gelirinizin yeterli olmasıdır. Başka bankalara olan borçlarınız aylık gelirinizi aşmıyorsa ve bu bankadan alacağınız krediyle birlikte toplam borcunuz için geliriniz yeterliyse, kredinizi hemen alabilirsiniz.
 • Bu krediyi alabilmek için maaş geliri, şirket geliri, esnaflık geliri gibi garantili gelirleriniz olmalıdır. Faiz ve kira geliri olarak kişiler bu krediden faydalanamaz.
 • Bu krediyi alabilmeniz için gerekli olan bir diğer şart da sigorta primlerinizin ödenmiş olmasıdır. Prim borcunu varsa ya da primleriniz ödenmiyorsa, bu krediyi alamazsınız.

Finansbank 3 ay ödemesiz ihtiyaç kredisi almak için hangi belgeler gerekir?

Finansbank tarafından sunulan bu avantajlı ihtiyaç kredisini alabilmek için genel olarak yanınızda bulundurmanız gereken belgeler;

 • Kimlik fotokopisi ya da nüfus cüzdanının noter tasdikli sureti
 • Kredi başvurusu formu
 • Adres kayıt sisteminde adresinizin kayıtlı olması durumunda son 3 ay içinde düzenlenmiş olan doğalgaz, elektrik, su, telefon, internet gibi faturalardan biri (bu faturalar, krediyi alacak kişinin adına düzenlenmiş olmalıdır.)
 • Adresiniz güncel ise ikametgâh belgesi
 • Gerekli görülmesi halinde gelir belgesi şeklindedir.

Kredi başvurusu yapacak olan kişiler şahıs ya da tüzel fark etmeden yukarıdaki belgeleri yanlarında bulundurmak zorundadır. Gelir belgesi gerekli görüldüğünde istenir. İstenecek olan gelir belgeleri de yapılan işe göre farklılık gösterir. Gelir belgesi türleri şu şekildedir;

 • Faiz geliriniz varsa, bu gelirin bağlı bulunduğu hesap cüzdanı
 • Kira geliriniz varsa, adınıza kayıtlı olan gayrimenkulün tapusunun fotokopisi, kira kontrat belgesi ve kira alındığına dair hesap makbuzu
 • Maaşlı olarak çalışıyorsanız maaş yazısı ya da maaş bordrosu
 • Emekli maaşınız varsa, bu maaşı aldığınız hesap cüzdanı ya da hesap dekontu
 • Şirket gelirleriniz varsa yıllık gelir bilançosu

Finansbank hazır ve acil kredi başvurusu;

İhtiyaçlarınız acilse Finansbank tarafından sunulan hazır kredi seçeneğinden hemen faydalanabilirsiniz. Bu kredi, çok acil olarak nakit paraya sıkıştığınızda, size kolay ve hızlı şekilde çözüm üretir. Bu krediyi limitiniz dahilinde, başvuru ve evrak gibi zorlu süreçleri takip etmek zorunda kalmadan, hemen alabilirsiniz. Finansbank hazır kredi genel özellikleri ise şöyledir;

 • Finansbank’a tek bir başvuru yaparak, dilediğiniz zaman kullanabileceğiniz hazır kredi limitini oluşturabilirsiniz.
 • Hazır kredinizi ihtiyacınız olduğu anda, belirlenmiş olan limit dahilinde, şubeye bile gitmeye gerek kalmadan hemen kullanabilirsiniz.
 • Hazır kredi sayesinde 60 aya varan bade seçeneğinden faydalanabilir ve ödemelerinizi rahatlıkla yapabilirsiniz.
 • Hazır kredi aylık faiz oranı sabittir ve müşteri özelinde değişmez. Bu kredi için aylık olarak %1,25 faiz ödersiniz.
 • Finansbank hazır kredi başvurusu için banka şubelerinden, çağrı merkezinden, ATM’lerden, cep şubeden ya da internet şubeden yardım alabilirsiniz.
 • Onaylanacak olan hazır kredi limiti, ek hesap limitinize bağlı olarak verilen bir kredidir. Bu nedenle bu krediyi yalnızca taksitli olarak kullanmanız mümkündür.
 • Limitiniz dahilinde vadenizi 2 aydan 60 aya kadar belirleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Adres: Vetro City No:130 E-5 Mevkii Beylikdüzü / İSTANBUL TEL: 0850 222 0 321 iletisim@hizlibankakredi.com - info@hizlibankakredi.com