Garanti Taşıt Kredisi, Kredi Faiz Oranları

Garanti Taşıt Kredisi, Kredi Faiz Oranları

Garanti taşıt kredisi hem Kobi hem de bireysel müşteriler için sunulan bir kredidir. Normal şartlar altında bankalara taşıt kredisi başvurusu, yalnızca banka şubelerinden ya da web sitesi üzerinde bulunan başvuru formu aracılığıyla yapılmaktadır. Ancak Garanti Bankası bayilerden ve kredi hattından da başvuru alabilen bir bankadır. Hayalinizdeki araca bir an önce kavuşmanız için gerekli kredi desteğini sağlayan bu bankanın faiz oranları da oldukça uygundur. Sizlere Garanti Bankası taşıt kredisi özellikleri ve faiz oranları hakkında detaylı bilgi sunalım;

Garanti taşıt kredisi özellikleri nelerdir?

Garanti bankası, alacağınız aracın belli olması ya da olmaması durumunda bile sizlere kredi sağlar. Hemen banka şubelerinden başvuru yaparak ne kadar kredi kullanabileceğinizi öğrenebilir ve alacağınız aracı, alacağınız krediye göre belirleyebilirsiniz. Bu kredi için hesaplamalarınızı bankanın internet sitesinden yapabilirsiniz ancak alacağınız kredi tutarının tam olarak öğreneceğiniz nokta anlaşmalı bayiler ya da banka şubeleridir.

 • Bireysel olarak alacağınız taşıt kredileri, aracın değerini 120.000’e kadro olması durumunda 60 aya kadar, 120.000’i aşması durumunda da ise 48 aya kadar vadelendirilmektedir.
 • Bu kredi marka ve model bazında avantajlı faiz oranları ile sunulmaktadır. Kredi faiz oranları banka tarafından belirlenir.
 • Bu krediye alırken bütçenize ve gelirinize uygun olan farklı ödeme planı seçeneklerinden faydalanma imkânınız bulunmaktadır.
 • İkinci el araçlarda krediniz, aracın yaşı ve kredi vadesinin toplamının en fazla 108 ay olacağı şekilde vadelendirilir.
 • Bu kredi için teminat olarak alacağınız aracın ipotek rehni yeteli sayılır ancak bazı koşullarda buna ek olarak kefil teminatı da istenebilmektedir.
 • Hem bireysel hem de ticari olan müşteriler için kredilerindirme tutarı, değeri 120.000 liraya kadar olan araçlarda %70, aracın değerinin 120.000 lirayı aşan kısımları için de %50 olarak belirlenir.

Garanti Bankası taşıt kredisi nasıl kullanılabilir?

Garanti bankası tarafından sunulan bu avantajlı taşıt kredisine sahip olmak için dört farklı kanaldan başvurunuzu yapabilirsiniz. Banka şubeleri, tercih edeceğiniz anlaşmalı otomobil bayileri, 444 OTOM hattı ve web sitesi başvuru formu üzerinden başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Bu kanallardan yapacağınız başvurular sonucunda ön değerIendirme yapılır. Krediyi almak için uygun olduğunuz belirlenirse yani ön değerlendirme sonucunuz olumlu olursa, krediniz almak için gerekli olan belgeler ile birlikte banka şubelerine ya da anlaşmalı olan otomobil bayilerine gitmeniz gerekir.

Ön başvurusu onaylanan kişilerin gerekli belgeleri teslim etmeleri halinde başvuruları tekrar değerlendirilir ve nihai olarak verilecek kredini tutarı belirlenir. Belgelerin geçerli olması durumunda kredini onaylanırsa, banka şubelerinden ya da bayilerden gerekli sözleşmeleri imzalayarak hemen aracınızı alabilirsiniz. Kredi alım sırasında sigorta, araç rehin ve tescil işlemleri yapılacaktır.

Garanti Bankası taşıt kredisi için gerekli olan belgeler nelerdir?

Garanti Bankası taşıt kredisi başvurusunda bulunmak için banka müşterisi olsanız bile bazı belgeleri telsim etmeniz gerekir. Eğer, kredinizi bayilerden alıyorsanız, arabanız için gerekli olan belgeler bayi tarafından hazırlanacaktır. Ancak banka şubelerinden kredi almak için aşağıdaki belgeleri teslim etmeniz gerekir.

 • Üzerinde T.C. kimlik numaranızın yazılı olduğu nüfus cüzdanı, pasaport ya da ehliyet belgesi
 • Sıfır km araç alıyorsanız, aracın proforma faturası
 • İkinci el araç alıyorsanız aracın ruhsat fotokopisi ya da geçici tescil belgesi
 • Gelir belgesi. Gelir belgenizi e-devlet üzerinden alabilirsiniz. Maaşlı olarak çalışıyorsanız maaş bordrosu ya da maaş yazısı getirmeniz istenir.
 • Kefil isteniyorsa, kefil için de kimlik ve gelir belgesi getirilmesi zorunludur.
 • Son üç aylık sigorta priminizin ödendiğini gösteren hizmet dökümü belgesi teslim edilmelidir.

Garanti Bankası taşıt kredisi kullanım koşulları nelerdir?

Bu krediyi almak için her bankada olduğu gibi Garanti Bankasında da bazı koşullar geçerlidir. Eğer aşağıdaki şartları taşıyorsanız, hemen kredinize başvurabilir ve hemen alabilirsiniz.

 • 18 yaşını doldurmuş olmanız gerekir.
 • Düzenli ve sabit gelirinizin olması gerekir.
 • Maaşlı olarak çalışanların son üç aylık sigorta primlerinin düzenli şekilde ödenmiş olması gerekir.
 • Kredi ve kredi kartı borçlarınızı zamanında ödemiş olmanız ve gecikmede olan borcunuzun bulunmaması gerekir.
 • Aracınız için gerekil peşinatı ötmeye yeterli olacak kadar gelirinizin olması gerekir.
 • Kredi notunuzun yüksek olması gerekir. Kredi notu, başka bankalarla olan ödeme ilişkilerinizi gösterir. Kredi notunuz 1500 ve üzerindeyse, hemen kredinizi alabilirsiniz.

Garanti bankası taşıt kredisi ne kadar verilir?

Garanti Bankası taşıt kredisi için üst sınır bulunmaz. Alacağınız kredi tutarı, satın alacağınız aracın değeri üzerinden hesaplanır. Ayrıca aylık gelirinize göre de kredi tutarı belirlenir.

Garanti Bankası taşıt kredisi ile kaç yıllık ikinci el araçlar alınabilir?

Bu durum, kanuna göre belirlenmiştir. BDDK’nın ikinci el araçların kaç yaşına kadar kullandırılabileceği konusunda yasal sınırlandırması bulunmaktadır. Buna göre ikinci el araçlarda aracın yaşı ile kredi vadesinin toplamı en fazla 9 yıl olabilir. Bunu bir örnek vererek açıklayacak olursak; ikinci el aracınız için 48 ay vadeli yani 4 yıllık bir kredi kullanacaksanız alacağınız aracın yaşı en fazla 5 olabilir.

Garanti bankası taşıt kredisi başvurusu banka şubelerinden nasıl yapılır?

Banka müşterisi olun ya da olmayın size en yakın Garanti Bankası şubelerine giderek hemen kredinizi kullanabilirsiniz. Bunun için yukarıdaki belgeleri yanınızda bulundurmanız gerekir. Gerekli belgeleri temin ederek başvurunuzu hemen yaparsanız, kredi başvurunuz hemen sonuçlanır. Onaylanmış olan kredinizi rehin ve tescil işlemleri yapıldıktan sonra hemen alabilirsiniz.

Garanti Bankası taşıt kredisi başvurusu web sitesinden nasıl yapılır?

Garanti Bankası taşıt kredisi başvurusu için bankanın web sitesinde bulunan başvuru formunu da doldurabilirsiniz. Başvurunuzun onaylanması halinde ise dilediğiniz banka şubelerine ya da anlaşmalı otomobil bayilerine giderek kredinizi hemen kullanabilirsiniz. Bu başvuruyu, aşağıdaki adımları izleyerek tamamlayabilirsiniz;

 • İlk olarak https://www.garantibbva.com.tr/tr/bireysel/krediler/oto_kredisi/ssl/tasit-arac-kredisi-basvuru.page? adresine tıklamanız gerekir.
 • Karşınıza açılan sayfada yer alan bilgileri eksiksiz olarak doldurmalısınız. Kredi başvurunuzu 5 adımda tamamlayabilirsiniz.
 • İlk adımda kimlik numarası, cep telefonu ve ekranda yazan işlem doğrulama kodunu girmeniz gerekir.
 • İkinci adımda almak istediğiniz araca ait kredi bilgileri yer alır. Burada istenen aracın değeri, alacağınız kredi tutarı ve vadesi gibi bilgileri girmeniz istenir.
 • Üçüncü adımda yer alan değer bilgiler kısmına işinizi, çalışma bilgileriniz ve adres bilgileriniz gibi bilgileri girmelisiniz.
 • Dördüncü adıma işlem onayı yer alır. Bu adımda, girmiş olduğunuz bilgileri kontrol ederek başvurunuzu tamamlamanız gerekir.
 • Son adımda ise başvuru sonucuz yer alır. Başvurunuz hemen incelemeye alınır ve sonuç ekranında görüntülenir. Kredi başvurunuz onaylanırsa, hemen en yakın banka şubesine ya da anlaşmalı otomobil bayine gidilerisiniz. Anlaşmalı olan otomobil bayilerinin listesine https://assetsgarantibbva.com/assets/pdf/tr/anlasmali_bayi_listesi.pdf adresinden ulaşabilirsiniz.

444 OTOM ile Garanti Bankası taşıt kredisi başvurusu nasıl yapılır?

Türkiye’nin ilk taşıt kredisi hattı olan OTO ile hemen kredi başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. Dünyanın neresinde olursanız olun 444 68 66’yı arayarak kredi başvurunuzu yapabilirsiniz. Bu hattın ucunda taşıt kredisinde uzman olan ekip yer alır. Bu ekipten isterseniz kredi hakkında detaylı bilgi alabilir, kredi planlamanızı yapabilir ve kredi başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. Başvuru sırasında almak istediğiniz araca ait olan kredi tutarı, kredi vadesi, almayı düşündüğünüz aracın marka ve model bilgisi, ikinci el araçlar için plaka ve şasi numarası bilgilerinizi paylaşmanız gerekir. Banka müşterisi olun ya da olmayın bu hattı arayarak taşıt kredisi başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Başvurunuzun olumlu olması sonucunda, gerekli belgeler ile banka şubelerine gidebilirsiniz.

Garanti Bankası taşıt kredisi başvurusu bayiden nasıl yapılır?

Garanti Bankası taşıt kredisine başvuru yapmak için anlaşmalı bayilerden de başvuru yapabilirsiniz. Anlaşmalı bayilerden birine giderek almak istediğin arabayı seçebilirsiniz. Bayilerden müşteri temsilcileri kredi başvurunuzu hemen alır ve için değerlendirmenin olumlu olması durumunda sizden aşağıdaki belgeleri talep eder;

 • Üzerinde kimlik numaranızın yazılı olduğu kimlik belgeniz ya da ehliyet belgeniz
 • Sıfır araç alacaksanız aracın proforma fatura bedeli
 • İkinci el araç alacaksanız aracın ruhsatı ya da geçici teşcile belgesi
 • Gerekli görülmesi durumunda sizin ve kefilinizi için gelir belgesi bu belge e-devlet üzerinden hemen alınabilir.

Bayilerden başvuru yaptığınızda araçla ilgili tüm belgeler zaten hazır olacağı için sizin yalnızca kimlik belgenizle birlikte, anlaşmalı bayilerden birine başvuru yapmanız yeterli olacaktır. Başvurunuzun onaylanması halinde gerekli belgeler bayiler tarafından bankalara iletilir ve bir değerlendirme daha yapılır. Gelirinize uygun olarak bir kredi tutarı belirlenir ve yine onay almanız hâlinde kredinizi hemen bayilerden kullanabilirsiniz.

Bayilerden kredi başvurusu yapmanı avantajı arabanızı hemen alabilmeniz ve çok sayıda evrak ile uğraşma derdinden kurtulmanızdır. Evraklar ve krediyle ilgili tüm işlemleriniz bayilerden yapılır ve krediniz onaylandığında yalnızca gerekli evrakları imzalayarak, arabanızı hemen alabilirsiniz.

Garanti kredi hesaplama, taşıt kredilerinde nasıl yapılır?

Garanti taşıt kredisi, yukarıda da detaylı olarak açıkladığımız gibi 60 ya vadeye kadar ve avantajlı faiz oranlarında alınabilmektedir. Sıfır ve ikinci el araçlarda ne kadar kredi kullanacağınızı ve kullanacağınız kredi tutarına göre ne kadar faiz ödeyeceğinizi hesaplayabilirsiniz. Bu hesaplamayı yapmak için Garanti Bankasının internet sitesindeki hesaplama araçlarınızı kullanabilirsiniz. Bu hesaplama aracına hemen ulaşmak için https://www.garantibbva.com.tr/tr/bireysel/krediler/tasit-arac-kredisi-hesaplama.page#calcContent=UID16b9553 adresine tıklayabilirsiniz. Bu adresten taşıt kredisi ile ilgili detaylı bilgi de alabilir ve başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Bu adresi kullanarak taşıt kredisi için ne kadar ödeyeceğinizi dilerseniz taksit tutarını girerek dilerseniz de kredi tutarı ile hesaplayabilirsiniz. Hesaplama sonucunda kampanya detayları, masraf ve ücretler, ödeme planı gibi detayları da görüntülemeniz mümkündür. Örnek hesaplama yapacak olursak; Garanti taşıt kredisini 60 ay vadede ve 50.000 lira tutarında aldığınızda, sıfır km araçlar için aylık faiz oranınız %1,49 olur. Bu durumda aylık ödenecek taksit maliyeti 1.365,53 lira olarak hesaplanır. Bu kredinin geri ödeme maliyeti 81.931,21 lira olur. Kredi tahsis ücreti olarak 262,50 lira alınır. Rehin tesis ücreti olarak 23,88 lira tahsil edilir. Bu kredinin yıllık toplam maliyet oranı ise %24,0351 olarak hesaplanır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Adres: Vetro City No:130 E-5 Mevkii Beylikdüzü / İSTANBUL TEL: 0850 222 0 321 iletisim@hizlibankakredi.com - info@hizlibankakredi.com