Halkbank 50.000 TL İhtiyaç Kredisi

Halkbank 50.000 TL İhtiyaç Kredisi

Halkbank ihtiyaç kredisi konusunda en çok tercih edilen seçeneklerin başında bulunuyor. Konu hakkında oldukça cazip bir plan ortaya çıkaran banka, bu şekilde her bütçeye uygun olmak üzere bir fırsat yaratmış durumdadır. 2019 yılında Halkbank tarafından ihtiyaç kredisi faiz oranı yüzde 1,63 olurken, vade üst sınırı ise 60 ay olarak belirlenmiştir. Bu şekilde küçük veya büyük çaplı nakit ihtiyaçlarınıza daha doğru bir çözüm üretebilir ve daha kısa süre içinde bir sonuca varabilirsiniz.

Halkbank İhtiyaç Kredisi Hesaplama

İhtiyaç kredisi konusunda bu bankayı tercih ederek 5 bin TL tutarında bir kredi aldığınızda ve bunu 12 aylık vade planı üzerinden ödemeyi seçtiğinizde aylık olarak ödemeniz gereken taksit 471 TL olacaktır. Kredi geri ödemesi de toplam olarak 5.658 TL olarak belirlenir.

10 bin TL tutarındaki ihtiyaç kredisini 24 aylık vade planı üzerinden ödediğinizde aylık olarak 526 TL ödeme yapmalısınız. Böylelikle kredi toplam geri ödemesi 12.625 TL’ye denk gelir.

20 bin tutarındaki ihtiyaç kredisini 36 aylık vade planı üzerinden almayı seçtiğinizde aylık olarak ödemeniz gereken taksit tutarı 779 TL olacaktır. Bu şekilde kredi toplam geri ödemesi 28.048 TL olarak belirlenmiş olur. 

30 bin TL tutarındaki ihtiyaç kredisini en üst vade sınırı olan 60 ay vade üzerinden ödemeyi seçenler ise, aylık olarak 853 TL ödeme yapmalıdır. Bu plan üzerinden kredi toplam geri ödemesi ise 51.232 TL olarak belirlenir. Halkbank kredi tutarına ek olarak aynı zamanda kredi tahsis ücreti ve sigorta ücreti gibi ek ücretlerde talep edebilmektedir. Kredi tahsis ücreti kredi tutarına bağlı olarak değişkenlik gösterecek bir tutardır. Kredi tutarı arttıkça kredi tahsis ücretinde de artışlar meydana gelir. 

Halkbank İhtiyaç Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Halkbank ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilmek için birden fazla yol bulunur. Bunlar arasından sizin için en uygununu seçerek kredi başvurusunu bankaya iletebilirsiniz. Bu yapacağınız başvuru ön başvuru konumunda olup, kesin olarak kredi alabilmek için gerekli belgelerle birlikte size en yakında bulunan Halkbank şubesini ziyaret etmeniz gerekecektir. 

İnternet üzerinden kredi başvurusu yapmak isteyen kişiler internet sitesini ziyaret ederek kredi başvuru formunu eksiksiz bir şekilde doldurmalıdır. Bu alanda karşınıza T.C kimlik numarası, cep telefonu numarası, aylık gelir bilgisi, kredi tutarı ve vade planı vs. gibi çeşitli detaylar çıkar. Bu formu doldurduktan hemen sonra başvuruyu gönder yazısına tıklayarak kredi başvurunuzu dakikalar içinde başvuruya gönderebilirsiniz. Kredi başvurunuza dair sonucu da yine vermiş olduğunuz cep telefonu numarasına çok kısa bir süre içinde almış olacaksınız. Başvurunuz onaylanırsa, size en yakında bulunan Halkbank şubesini ziyaret etmeniz gerekecektir.

Öte yandan mobil uygulama üzerinden de Halkbank kredi başvurusu talebinde bulunabilirsiniz. Bunun için mobil market uygulamaları üzerinden Halkbank mobil uygulamasını indirmeli ve uygulamaya giriş yaparak kredi başvurusunu iletmelisiniz. Uygulama üzerinden başvuruda bulunmak için bankanın kendi müşterisi olmanız gerekir. Size verilen şifre ile bu uygulamaya giriş yapmanızın ardından menü kısmına gelmelisiniz. Burada bulunan “kredi başvurusu” kısmına tıklayarak yalnızca istediğiniz kredi miktarını ve ödeyebileceğiniz vadeyi girmeniz yeterli olacaktır. Bunun dışında herhangi bir bilgi girmenize gerek bulunmaz. Başvurunuz hemen alınır ve hemen değerlendirilir. Kredi başvurunuz onaylanırsa hemen hesabınıza aktarabilirsiniz. Mobil bankacılık uygulamasının en büyük avantajı, şubeye gitmeye gerek kalmadan, kredinizi hesabınıza aktarmanızdır. Üstelik hafta sonu olsa bile kredi başvurunuzu yapabilir ve onaylanan kredinizi alarak hemen harcamaya başlayabilirsiniz.

Halkbank ihtiyaç kredisi başvurusu için bankanın internet bankacılığını da kullanabilirsiniz. Bu bankacılığı kullanabilmek için yine banka müşterisi olmanız gerekir. Bankanın size vermiş olduğu müşteri numarası ve internet şifresi ile internet bankacılığına giriş yapabilirsiniz. İnternet bankacılığına, bankanın internet sitesinde bulunan online giriş kısmından ulaşabilirsiniz. İnternet bankacılığını kullanarak da hafta sonu olsa bile kredi başvurusu yapmanız ve banka şubesine gitmeden kredinizi kullanmanız mümkündür. Onaylanan kredinizi yine hesabınıza aktarabilirsiniz. Bu bankacılığın bir başka avantajı ise hiçbir bilgi girmenize ya da form doldurmanıza gerek kalmadan başvuru yapabilmenizdir. Başvuru sırasında yalnızca istediğiniz kredi miktarını ve kredinizi ödeyeceğiniz vadeyi girmeniz yeterli olacaktır.

Halkbank’ın avantajlı olan bu kredisine başvuru yapabilmek için müşteri hizmetlerini de arayabilirsiniz. Müşteri hizmetlerini arayarak gerekli bilgileri verdikten sonra başvurunuz hemen alınır. Banka müşterisiyseniz onaylanan krediniz hemen hesabınıza aktarılacaktır. Ancak banka müşterisi değilseniz, kredinizi almak için size en yakın Halkbank şubesine gitmeniz gerekir.

Kredi başvurusunu aynı zamanda bankamatik veya şubeler aracılığıyla da yapma şansınız vardır. SMS kredi başvurusu türünde ise daha küçük kapsamlı nakit ihtiyaçlarınızı karşılama şansınız doğar. 50 bin TL’lik kredi alabilmek için SMS üzerinden başvuru yapmanız sonuç vermeyecektir. Başvurunuzu doğrudan şube üzerinden gerçekleştirmeniz bu tutardaki krediyi almanıza neden olabilir. Ayrıca kredi notunun yüksek durumda olması, düzenli gelire sahip olmak, ek geliri bulunmak vs. gibi konular kredi alabilme ihtimalini biraz daha güçlendiren detaylar arasında yer alır.

Halkbank ihtiyaç kredisi özellikleri;

Halkbank, 50 bin TL ihtiyaç kredisini banka müşterilerine, kamu çalışanlarına, emeklilere ve özel sektör çalışanlarına özel olarak sunmaktadır. Bu krediyi alacak banka müşterilerine uygulanacak faiz oranı %1,25’tir. Kamu çalışanları, özel sektör çalışanları ve emekliler maaşlarını halk bankasından alıyorlarsa, kredinin faiz oranı %1,80 olacaktır. Kredinin vadesini 3 ayda 60 aya kadar belirleyebilirsiniz. Bu krediden tahsis ücreti yani dosya masrafı ve hayat sigortası alınacaktır. Banka gerekli gördüğü durumlarda kefil ve ipotek isteme hakkına sahiptir. Kredi notu yeterli olan kişilerden ipotek ve kefil gibi teminatlar istenmemektedir.

Halkbank 50.000 TL ihtiyaç kredisi alma şartları nelerdir?

Halkbank, devlet desteği ile kredi sunan ve bu nedenle kredi faiz oranları düşük olan bir bankadır. Bu bankadan kredi alma şartları değer bankalara göre biraz daha kolaydır. Maaşlı olarak çalışıyorsanız ya da şirket gelirleriniz varsa, beklemek zorunda kalmadan kredinizi hemen alabilirsiniz. Aşağıdaki şartları taşıyan kişiler bu krediye hemen sahip olabileler.

 • Bu bankadan kredi alabilmek ve kredinizin hemen hesabınıza aktarılmasını sağlamak için kredi notunuzun yüksek olması gerekir. Kredi notu 1500 ve üzerinde olan kişiler kredi başvurularını online olarak yaparlar ve hafta sonları olsa bile onaylanan kredilerini hemen hesaplarına aktarabilirler.
 • Halkbank, aylık geliri olan ve bu geliri kanıtlayan kişilere kredi vermektedir. Bu nedenle maaşlı olarak çalışıyor olmanız ya da şirket gerilerinizin olması gerekir. Özel sektör çalışanları, kamu çalışanları, şirket sahipleri ve şirket ortakları bu bankadan rahatlıkla kredi alabilirler.
 • Bu bankadan kredi alabilmenizin bir diğer yolu da sigorta prim borcunuzun olmamasıdır. Başka bir deyişle sigorta primlerinizin düzenli olarak ödeniyor olması gerekir. Bu şartlar altında kredinizi online olarak ya da banka şubelerinden hemen alabilirsiniz.

Halkbank ihtiyaç kredisi hesaplama nasıl yapılır?

Halkbank ihtiyaç kredisini hesaplayabilmek için bu bankanın internet sitesinde bulunan hesaplama aracını kullanabilirsiniz. Bilindiği gibi bu bankanın çok sayıda ihtiyaç kredisi kampanyası bulunur. Hesaplama yaparken hangi kredi türünde hesaplama yapacağınızı çok iyi seçmeniz gerekir. Çünkü maaş müşterilerine ya da müşterisi olmayan kişilere farklı faiz oranları uygulanır. Eğer yanlış ihtiyaç kredisi türünü seçerseniz yanlış hesaplama yapabilirsiniz. Sizlere fikir olması açısından bazı örnek hesaplamalar yapalım;

Halkbank hızlı krediye 50.000 lira için ve 60 ay vadede başvuru yaparsanız;

 • Kredi faiz oranı; %1,07 olur.
 • Aylık ödenecek taksit tutarı; 1.200,23 lira olur.
 • Geri ödenecek toplam kredi tutarı; 72.013,80 lira olur.

Maaşını Halkbank’tan alan kişiler için 50.000 lira krediye 60 ay vadede başvuru yaparsanız;

 • Kredi faiz oranı; %0,98 olur.
 • Aylık ödenecek taksit tutarı; 1.166,32 liradır.
 • Geri ödenecek toplam kredi tutarı; 69.979,20 lira olur.

Kamu çalışanlarına özel ihtiyaç kredisine 50.000 lira için 60 ay vadede başvuru yaparsanız;

 • Kredi faiz oranı; %1,05 olur.
 • Aylık ödenecek taksit tutarı; 1.192,65 lira olur.
 • Geri ödenecek toplam kredi tutarı; 71.559,00 olur

Halkbank bireysel temel destek ihtiyaç kredisi;

Halkbank aracılığı ile bireysel temel destek ihtiyaç kredisi alabilir, ödemelerinize 6 ay sonra başlayabilir ve nakit sıkıntınızı uygun ödeme koşullarında giderebilirsiniz. Korona virüs salgını nedeniyle geçirdiğimiz bu dönemde devreye alınan bireysel temel destek ihtiyaç kredisini Halkbank aracılığı ile almak için başvurularınızı internet sitesinden, mobil şubeden ya da internet şubeden yapabilirsiniz.

Halkbank temel destek kredinizi alabilmeniz için aylık haneye giren gelirin 5.000 liranın altında olması şartı aranır. Ayrıca, aynı evde yaşayan eşlerden yalnızca birini krediye başvuru yapması gerekir. Eğer bu şartı sağlıyorsanız 0,49 faiz oranında ve 6 ay geri ödemesiz olan 36 ay vadeli kredinizi, 10.000 liraya kadar alabilirsiniz. Bu kredi verilirken size hayat sigortası yapılmaz. Sizden kefil ya da ipotek istenmez. Kredi verileceği zaman kredi notu ya da sigorta primi sorgulaması yapılmaz. Aylık gelirinizin yeterli olup olmadığına bakılmaz. Aksine aylık geliri orta ve az olan kişilere bu kredi verilir. Kredi başvurunuzu yaptıktan sonra birkaç gün içinde cevap alırsınız. 3000 lira ile 10.000 lira arasında onaylanmış olan kedi tutarını banka şubesine gitmeye gerek kalmadan, hemen hesabınıza alabilirsiniz. Üstelik bu krediye başvuru yapabilmek için Halkbank müşterisi olmanıza da gerek yoktur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Adres: Vetro City No:130 E-5 Mevkii Beylikdüzü / İSTANBUL TEL: 0850 222 0 321 iletisim@hizlibankakredi.com - info@hizlibankakredi.com