Halkbank İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Halkbank İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Halkbank, devlet desteği ile kredi sunar. Müşterilerinin ihtiyaçlarına yönelik birden fazla çözümü bulunan bu bankanın devlet destekli kredileri de mevcuttur. Eğitim kredisinden, imar barışına, mini krediden hızlı krediye kadar çok sayıda ihtiyaç kredisi desteği sunan Halkbank, uygun faiz oranları ile de tercih edilen bankalardan biridir. Halkbank ihtiyaç kredisi başvurusu ve bu kredinin özellikleri hakkında detaylı bilgi sunalım;

Halkbank ihtiyaç kredisi başvurusu nasıl yapılır?

Halkbank ihtiyaç kredisi, standart ihtiyaç kredisi olarak da adlandırılmaktadır. Bireysel olan tüm nakit ihtiyaçlarınız sunulan bu kredinin limit yoktur. Kredinin limiti ve faiz oranı müşterilerin kredi notuna göre belirlenir. Bu kredi için başvurularınızı banka şubelerinden yapabilirsiniz. Banka şubelerine giderken yanınızda bazı belgeleri bulundurmanız gerekir.

Halkbank ihtiyaç kredisine, limit olmadığı ve faiz oranlarının müşteriye özel olması gibi nedenlerle başvurular banka şubelerinden yapılmadır.

Halkbank ihtiyaç kredisi başvurusu sırasında yanınızda bulundurmanız gereken belgeler nelerdir?

Halkbank müşteriyseniz, bu krediye başvurunuz sırasında yanınızda yalnızca kimlik belgenizi bulundurmanız yeterlidir. Eğer banka müşterisi değilseniz, yanınızda aşağıdaki belgeleri bulundurmanız halandı kredinizi hemen alabilirsiniz.

 • Yanınızda kimlik ya da ehliyet belgeniz bulunmalıdır.
 • Güncel ikametgâh adresinizin olduğu ikametgâh belgeniz olmalıdır. Eğer bu belgeniz yoksa, ev adresinizin kayıtlı olduğu elektrik, telefon, su, doğalgaz gibi faturalardan birini bankaya iletmeniz gerekir. Bu faturalar son üç aya ait olmalıdır.
 • Aylık gelirinizi kanıtlayan bir belge bulunmalıdır. Maaş alıyorsanız maaş bordrosu ya da maaş yazısı belgeniz olmadır. Emekli maaşı alıyorsanız, bu maaşı aldığınız hesap cüzdanınız olmalıdır. Şirket gelirleriniz varsa kurumlar vergisi beyannamesi, gelir vergisi beyannamemsi, ticaret sicil gazetesi, imza sirküleri, vergi levhası gibi belgeler yanınızda olmalıdır.
 • Bu krediye başvuru yapmak için faiz gelirinizi gösterecekseniz, bu geliri aldığınız hesabın cüzdanı yanınızda olmalıdır.
 • Bu krediyi almak için kira geliri gösterecekseniz, adınıza kayıtlı olan gayrimenkulün tapusunun fotokopisi ile birlikte kira kontrat belgeniz ve son iki aylık kira aldığınız hesabın dekontunu yanınızda bulundurmalısınız.
 • Banka tarafından krediyi vermek için kefil istendiyse, kefil beyannamesi ile birlikte kefile ait kimlik belgesi ve diğer belgeler yanınızda olmalıdır.
 • Banka tarafından ipotek istendiyse, ipotek verilecek olan ev ya da iş yeri tapusu yanınızda olmalıdır.
 • Krediyi alacak olan kişiye ait olan hizmet dökümü belgesi yanınızda bulunmalıdır.

Halkbank ihtiyaç kredisi başvurusu şartları nelerdir?

Halkbank sınırsız limitli ihtiyaç kredisine başvuru yapabilmek ve kredinizi almak için bankanın istemiş olduğu bazı şartları yerine getirmeniz gerekir. Bu şartları aşağıdaki şekilde paylaşabiliriz;

 • İlk olarak kredi notunuz yüksek olmalıdır. Kredi notunuz 1550 ve üzerindeyse, bu bankadan limitsiz ihtiyaç kredinizi hemen alabilirsiniz. Kredi notu bu seviyenin altında olan kişilerden ipotek ve kefil gibi ek teminatlar istenebilir.
 • Krediyi alabilmek için ikinci şart aylık gelirinizin olmasıdır. Aylık geliriniz varsa ve alacağınız kredi tutarını ödemek için yeterliyse, krediyi alabilirsiniz. Aylık geliri olmayan ya da düzenli gelir elde etmeyen kişiler, bu krediyi alamazlar.
 • Bu krediyi alabilmek için üçüncü şart hizmet dökümü belgenizin olmasıdır. Hizmet dökümü, sigorta primlerinizin yatırılmış olduğunu gösterir. Son üç aylık sigorta priminiz ödendiyse bunu hizmet dökümü belgenizle kanıtlamanız gerekir. Sigorta primi ödenmeyen kişiler, bu bankadan kredi almazlar.
 • Bu krediyi alabilmeniz için bir diğer şart da diğer bankalara olan borçlarınızın yüksek olmasıdır. Eğer aylık gelirinizin yarısını aşan tutarda kredi ve kredi kartı ödemeleriniz varsa, bu durumda Halkbank ihtiyaç kredisi seçeneğinden faydalanmanız mümkün değildir.

Halkbank ihtiyaç kredisi özellikleri nelerdir?

Halkbank ihtiyaç kredisi başvurusu yapmak için öncelikle bu krediyi araştırmanız gerekir. Bu kredi sizin ihtiyaçlarınız karşılıyorsa ve kredi faiz oranları beklediğiniz gibiyse kredinize başvuru yapabilirsiniz. Bu kredinin özellikleri aşağıdaki şekilde açıklanabilir;

 • Bu krediyi aylık gelirinize göre belirlenen limiti alabilirsiniz. Banka tarafından bu kredi için bir limiti belirlenmiştir.
 • Kredinizin vadesini 3 aydan 60 aya kadar belirleme avantajınız bulunmaktadır.,
 • Bu kredinin faiz oranları %1,29’dan başlar. Müşterilerin kredi notuna ve kredi tutarına göre bu oran değişiklik gösterebilir.
 • Bu krediden, kredi tutarının binde beşi kadar tahsis ücreti, başka bir ifade ile dosya masrafı alınır.
 • Bu kredide her bütçeye uygun geri ödeme seçenekleri sunulmaktadır. Kredinizin geri ödemelerini aylık eşit taksitli, artan taksitli, 3 ayda bir eşit taksitli, serbest ödemeli ya da azalan ödemeli olarak yapabilirsiniz.

Halkbank ihtiyaç kredisi örnek ödeme tablosu nasıldır?

Halkbank ihtiyaç kredisi almadan önce hesaplama yapmak isteyebilirsiniz. Bu hesaplama için internette bulunan hesaplama aracını kullanamazsınız. Kredi hesaplamalarınızı banka şubelerinden yaptırabilir ve ne kadar tutar için ne kadar ödeyeceğinizi oradan öğrenebilirsiniz.

Halkbank ihtiyaç kredisini 10.000 lira olarak ve 60 ay vadede almak isterseniz bu kredinin aylık faiz oranı %1,29 olur. Bu durumda ödeyeceğiniz aylık taksit tutarı 257,08 lira olarak hesaplanır. Kredinizden 52,50 lira dosya masrafı alınacaktır. Bu kredinin yıllık maliyet oranı ise %20,5354 olarak hesaplanır.

Halkbank ihtiyaç kredisi çeşitleri nelerdir?

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi Halkbank çeşitli ihtiyaç kredileri ile tüm ihtiyaçlarınıza yönelik çözümler sunmaktadır. Bu bankanın ihtiyaç kredisi çeşitleri ve başvuru kanalları hakkında detaylı bilgi sunalım;

Halkbank hızlı kredi;

Halkbank, hızlı kredi ile bireysel tüm ihtiyaçlarınızı 15.000 liraya kadar karşılamaktadır. Paranızı anında hesabınıza alacağınız bu krediyi çeşitli kanallardan başvuru yaparak hesabınıza aktarma imkânınız bulunmaktadır. Bu kredinin özellikleri aşağıdaki gibidir;

 • Hızlı kredi 1.000 liradan 15.000 liraya kadar olan nakit ihtiyaçlarınız için sunulmaktadır.
 • Bu krediyi 3-60 ay arası vadelerde alma imkânınız bulunur.
 • Bu kredi için yapmış olduğunuz başvurular aynı gün içinde değerlendirilir ve sonucu cep telefonunuza gönderilir. Başvurunuzun durumunu Halkbank mobil bankacılıktan ya da internet bankacılığından “başvurularım” menüsünden takip edebilirsiniz.
 • Bu krediyi alacağınız sırada hesabınıza otomatik ödeme talimatı vererek, kredi ödemelerinizin hesabınızdan her ay düzenli olarak alınmasını sağlayabilirsiniz.
 • Bu krediyi %1,39 aylık faiz oranı ile alabilirsiniz.
 • Kredinizden dosya masrafı alınacaktır.
 • Bu kredide hayat sigortası yaptırmanız zorunlu değildir. Dilerseniz hayat sigortası da yaptırabilirsiniz.

Halkbank mutlu emekli ihtiyaç kredisi;

Mutlu emekli ihtiyaç kredisi, maaşını Halkbank’tan alan ya da emekli maaşını bu bankadan almayı taahhüt eden emekli müşteriler için sunulan bir kredidir. Bu kredi ile emekliler 100.000 liraya kadar uygun faiz oranlarında kredi alabilir ve geri ödemelerini 60 ay vadeye kadar uzatabilir. Mutlu emekli ihtiyaç kredisinin genel özellikleri şöyledir;

 • Bu kredi dosya masraflı ya da dosya masrafsız olarak iki farklı seçenek ile sunulmaktadır. Krediniz dosya masrafı ödeyerek alırsanız faiz oranınız %0,98’den başlar. Kredinizi tahsis ücreti ödemeden almak isterseniz de kredinizin faiz oranı %1,03’ten başlar.
 • Alacağınız bu kredinin geri ödemelerini artan taksitli, azalan taksitli, serbest ödemeli, 3 ayda bir eşit taksitli ya da ayda bir eşit taksitli olarak yapabilirsiniz.
 • Mutlu emekli ihtiyaç kredisine dilerseniz SM bankacılığını kullanarak dilerseniz de banka şubelerine uğrayarak başvuru yapabilirsiniz.
 • Bu krediyi 1.000 liradan 100.000 liraya kadar olan ihtiyaçlarınız için kullanabilirsiniz.

Bu bankadan 100.000 lira olan kredinizi 60 ay vadede aldığınızda, aylık %0,98 faiz oranından 525 lira dosya masrafı ödersiniz ve aylık ödeyeceğiniz taksit tutarı 2.332,64 liradır. Yıllık toplam kredi maliyeti ise %15,3311’dir.

Halkbank destek kredi başvurusu;

Halkbank, yeni normalleşme dönemi ile birlikte sosyal hayatı destek paketi olarak kredi sağlar. Bu krediden kredi notuna ve aylık gelire önem verilmeden, başvuran herkes faydalanabilmektedir. Gerekli koşulları sağladığınızda, kredinizden hemen faydalanabilirsiniz. Halkbank destek kredisi 30.000 liraya kadar ve uygun faiz oranlarında sunulmaktadır. Bu krediden faydalanmak için eviniz için, bisiklet ya da çeyiz harcamalarınızı yaptığınız firmalardan alacağınız proforma ya da kesin faturanızı, banka şubelerine teslim etmeniz gerekir.

Halkbank destek kredi başvurusu, https://www.halkbank.com.tr/21924-sosyal_hayati_destek_kredisi adresinden kolayca yapılabilir. Toplamda 3 adımda tamamlayacağınız bu başvuru için ilk etapta kredi ürününün adını seçmeniz gerekir. Ardından kredi tutarını ve vadesini girerek devam edin. İkinci etapta kimlik bilgilerinizi girmelisiniz. Bu aşamada adres ve çalışma bilgileriniz de istenir. Son aşamada ise girdiğiniz bilgileri kontrole ederek başvurunuzu tamamlayıp gönderebilirsiniz. Ön başvurunuz kabul edildiğinde, faturanız ile birlikte herhangi bir Halkbank şubesine giderek kredinizi hemen alabilirsiniz.

Halkbank destek kredisi, müşterinin kendisine verilmez. Bu krediyi aldığınız mağazanın sahibine ya da esnafa gönderilir. Bu sayede yapmış olduğunuz alışverişinizi kredilendirmiş olursunuz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Adres: Vetro City No:130 E-5 Mevkii Beylikdüzü / İSTANBUL TEL: 0850 222 0 321 iletisim@hizlibankakredi.com - info@hizlibankakredi.com