ING E-Turuncu ile %12 Hoşgeldin Faizi

ING E-Turuncu ile %12 Hoşgeldin Faizi

ING Bank, turuncu hesabı ile müşterilerine her zaman pek çok avantaj sunan bir bankadır. Turuncu hesap, paranızın günlük olarak değerlendiği ve her zaman kullanabileceğiniz bir hesaptır. Normal vadeli hesap gibi vade sonunu bekleme derdiniz olmadan paranızı değerlendirebilir ve dilediğiniz gibi harcayabilirsiniz. Bu hesabın günlük getiri oranları da diğer bankalara bakıldığında oldukça yüksektir. Ayrıca turuncu ekstra programına dahil olan kişiler hem günlük vadeli hesaplarından daha fazla kazanç elde edebilir hem de indirimli faiz oranlarında kredi kullanma imkânı elde edebilir. Sizlere ING E-Turuncu ile %12 hoşgeldin faizi nasıl alınır, bu hesabın detayları açıklayalım;

ING e-turuncu ile %12 hoşgeldin faizi nasıl kazanılır?

Bu hesaptan faydalanabilmek için ING Bank müşterisi olmanız gerekir. Dijital kanalları kullanarak kolayca ING Bank müşterisi olabilirsiniz. E-turuncu hesabın kazançlı dünyasına katılmak için telefon bankacılığını, ING mobil uygulamasını, internet bankacılığını ya da ATM’leri kullanabilirsiniz. Sizlere bu hesabın özelikleri hakkında bilgi verelim;

 • ING e-turuncu hesap aracılığı ile şubeye gitme derdiniz ortadan kalkar. Üstelik şubeden değil de dijital kanallardan vadeli hesap açarsanız, her zaman daha yüksek faiz getirisi elde edersiniz.
 • Bu hesabın alt limiti bulunmaz. Hesabınızda 100 lira olsa bile paranızı değerlenmeye devam eder. Paranız ne kadar olursa olsun, içerde kaldığı süre boyunca her gün değerlenecektir.
 • Bu hesabı açtırdığınızda tam 1 yıl boyunca avantajlı hoş geldin faizinden faydalanırsınız. 1 yılın sonunda ise turuncu ekstra programı ile yüksek faiz oranlarında kazanmaya devam edersiniz.
 • Hesabınızı, normal hesap gibi kullanabilirsiniz. Hesabınızda bulunan paranızı havale ve EFT gibi işlemler için de kullanabilirsiniz. Ayrıca hesabınızdan havale ve EFT gibi işlemler için ücret ödemezsiniz.
 • Hesabınıza para eklediğinizde ya da para çektiğinizde vadeniz bozulmaz ve aynı faiz oranında işlemeye devam eder.
 • Bu hesaptaki kazancınız günlük olarak hesabınıza geçer. Getirilerinizi harcamak için vade sonunu beklemenize gerek kalmaz.
 • ING e-turuncu hesabınızı Türk lirası, İngiliz sterlini, dolar ve Euro üzerinden açabilirsiniz.
 • Her Cuma günü hesabınızda bulunan paranız 3 gecelik faiz oranına otomatik olarak bağlanır ve paranızın getirisini pazartesi günü alırsınız. Ancak bu süre içinde hesabınızdan para çekerseniz, hesapta kalan para üzerinden getiri elde edersiniz. Hesabınıza para eklemeniz durumunda ise yeni tutar üzerinden pazartesi günü değerlenmeye devam eder.

ING e-turuncu ile %12 hoşgeldin faizi ne kadar getiri sunar?

ING e-turuncu ile %12 hoşgeldin faizi kazanmak için aynı zamanda turuncu ekstralı da olmanız gerekir. Turuncu ekstra programına katılmak için turuncu hesabınızdan her ay 750 liralık alışveriş yapmanız yeterlidir. Bir sonraki ay turuncu ekstralı olursunuz ve avantajlarından faydalanamaya başlayabilirsiniz. Her ay düzenli olarak 750 lira ve üzerinde alışveriş yaptığınızda ise turuncu ekstra programında kalmaya devam edersiniz. Bu koşullar altında e-turuncu hesabınız için aylık %10 faiz getirisi elde edersiniz. Turuncu ekstra programına katıldığınızda ise +%2 daha getiriniz olur ve içerdeki paranız toplam %12 faiz oranı üzerinden işlemeye devam eder. Bu koşullar altında elde edeceğiniz getiriyi aşağıdaki şekilde hesaplayabiliriz;

 • Hesabınızda 1.0000 lira paranız olduğunda ve bu para 90 gün boyunca turuncu hesabınızda kaldığında, vade sonunda elde edeceğiniz net kazanç %12 faiz oranı üzerinden 25,15 lira olacaktır. Toplam paranız ise 1.025,15 lira olur.
 • Hesabınızda 5000 lira paranız olduğunda ise 90 gün vade için %12 faiz oranıyla vade sonunda net olarak 125,76 lira kazanç elde edersiniz. Toplam paranız ise 5.125,76 lira olacaktır. Aynı tutar üzerinden vadenizi 30 gün olarak belirlerseniz elde edeceğiniz toplam net kazanç ise 5.041,92 lira olacaktır.
 • Hesabınızda 10.000 lira paranız olduğunda ve 30 günlük vade belirlediğinizde elde edeceğiniz net kazanç tutarı 83,84 liradır. Vade sonunda toplam paranız 10.083,84 lira olacaktır. Eğer vadenizi 90 gün olarak belirleseniz net kazancınız 251,51 liraya yükselir. Bu durumda toplam kazancınız 10.251,5 lira olur.

ING e-turuncu hesabınızı TL üzerinden açarsanız kesilecek olan stopaj vergisi %15 olacaktır. Eğer hesabınızı döviz cinsinden açarsanız kesilecek olan stopaj vergisi oranı %20 olur.

ING e-turuncu hesap faiz oranları nasıldır?

ING e-turuncu hesabınızı Türk lirası cinsinden açarsanız, ilk 12 ay ve devam eden aylar için faiz oranı, içerde olan tutara göre değişecektir. Bu oranları aşağıdaki şekilde açıklayabiliriz;

İlk 12 ay için içerde olan paranız 1-1.000.000 lira arasında olduğunda uygulanacak olan hoş geldin faiz oranı %10 olur. Turuncu ekstralı olduğunuzda ise 12 ay botunca %12 faiz oranından faydalanırsınız.

İlk yıl dolduktan sonra 13. Aydan itibaren devam eden faiz oranları içerdeki tutara göre değişir. Buna göre;

1 lira ile 75.000 lira arasında turuncu ekstralı olanlar için faiz oranı %11 olarak devam eder. Normal faiz oranı ise %6 olarak devam eder.

75.000 lira ile 150.000 lira arasında turuncu ekstralılar için faiz oranı %11 olurken, normal müşteriler için %9 olarak devam eder.

150.000 lira 250.000 lira arasında turuncu ekstralılar için faiz oranı %11,50 olurken normal müşteriler için %9,5 olarak devam eder.

250.000 lira ile 500.000 lira arasında turuncu ekstralılar için faiz oranı %12 olurken, normal müşteriler için %10 olarak devam eder.

500.000 ile 750.000 lira arasında turuncu ekstralılar için faiz oranı %12 olurken normal müşteriler için %10 olarak devam eder.

750.000 ile 1.000.000 arasında turuncu ekstralılar için faiz oranı %12 olurken normal müşteriler için %10 olarak devam eder.

1.000.000 lira ve üzerindeki tutarlar için turuncu ekstra faiz oranı %4 olurken normal müşteriler için de %4 olarak devam eder.

ING e-turuncu ile %12 hoşgeldin faizi kazanmak için hesabınızı nasıl açabilirsiniz?

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi hesabınızı dijital kanallardan açarsanız, bu avantajlı ve yüksek faiz oranlarından 12 ay boyunca faydalanma imkânınız bulunmaktadır. Hesabınız açabileceğiniz kanalları aşağıdaki şekilde açıklayalım;

ING e-turuncu hesap için web sitesinden nasıl hesap açılır?

ING Bank’ın web sitesini kullanarak bu hesaba hemen sahip olmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz;

 • İlk olarak https://www.ing.com.tr/tr/sizin-icin/ing-turuncu-hesap/eturuncu-basvuru-formu adresine tıklamanız gerekir.
 • E-turuncu hesabınıza başvuru yapabileceğiniz bir form ekranı açılacaktır.
 • Bu ekranda yer alan kinlik numarası, cep telefonu ve ekrandaki doğrulama kodu bilgilerini girmelisiniz.
 • Adından “devam” kısmına tıklayın.
 • Yeni açılan ekranda yer alan sözleşmeleri okuyup onaylayın.
 • Son aşamada ise hesabınızın açılışı ile ilgili gerekli bilgileri tamamladıktan sonra tekrar onaylayın ve hesabınızın açılışını gerçekleştirin.

ING Bank müşterisi değilseniz, banka temsilcileri tarafından aranırsınız ve gerekli evraklar ev adresinize teslim edilir. Evrakları imzalayarak hesap açışını yapabilirsiniz. Hesabınız aynı gün içinde açılır ve aynı gün içinde paranız değerlenemeye başlar. Hesap açılışının yapıldığı gün turuncu ekstra programına katılmak istediğinizi de belirtirseniz, bir sonraki ay %12 faiz oranından faydalanarak paranızı değerlendirmeye başlayabilirsiniz.

ING e-turuncu hesap internet bankacılığından nasıl açılır?

ING e-turuncu hesabın avantajlarında yararlanmak ve yüksek faiz oranlarında gelir elde etmek için hesabınızı açabileceğiniz bir başka yöntem de internet bankacılığıdır. Yukarıda saymış olduğumuz avantajlı faiz oranlarından yararlanmak için internet bankacılığından da hesabınızı açabilirsiniz. Bu işlemi yapmak için izleyeceğiniz adımları aşağıda sıraladık;

 • Hesabınızı açmak için www.ing.com.tr adresine tıklamalı ve ana sayfada bulunan “internet şubesi” kısmından bireysel ya da kurumsal girişe tıklamalısınız. Bu girişe hemen ulaşmak için https://internetsubesi.ing.com.tr/WebApplication.UI/Default.aspx adresini tıklayabilirsiniz.
 • Karşınıza açılan yeni sayfadan banka tarafından size verilen müşteri numarasını ve parolayı kullanarak giriş yapmanız gerekir. Dilerseniz giriş için kimlik numaranızı ve ING Bank şifrenizi de kullanabilirsiniz.
 • İnternet bankacılığına hızlı giriş yapmak için ekranın sağ tarafında bulunan QR kodu ile giriş seçeneğini de kullanabilirsiniz. Ekrandaki kodu ING Mobil uygulamasına taratarak hemen girişinizi sağlayabilirsiniz.
 • Cep telefonunuza gelen güvenlik kodunu da ekrana girdikten sonra hemen menü kısmına gelebilirsiniz.
 • Buradan “hesaplarım / hesap açma / e-turuncu hesap açma” adımlarını takip etmelisiniz.

Sizden istenen kişisel bilgileri girdikten sonra vadesiz hesabınızda bulunan 1.000 liranızı hemen hesabınıza aktarabilirsiniz ve e-turuncu hesabınızdan kazanmaya başlayabilirsiniz

E-turuncu hesap mobil bankacılıktan nasıl açılır?

E-turuncu hesabın hoş geldin faizinden hemen yararlanmak için hesabınızı mobil şubeyi kullanarak da açabilirsiniz. Üstelik mobil şubeyi kullanarak, çok daha avantajlı faiz oranlarından hemen yararlanabilirsiniz. ING Bank e-turuncu hesabı mobil şubeden açmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz;

 • İlk olarak cep telefonunuza yani akıllı telefonunuza, ING Mobil uygulamasını indirmeniz gerekir.
 • Uygulamayı indirdikten sonra ING Bank tarafından almış olduğunuz internet şifrenizi ve kimlik numaranızı girerek hemen mobil şubeye giriş yapabilirsiniz. Henüz şifre almadıysanız, çağrı merkezini arayarak internet bankacılığı şifrenizi alabilirsiniz.
 • Giriş için cep telefonunuza gelen tek kullanımlık güvenlik kodunu ilgili bölüme girerek menü kısmına gelin.
 • Buradan “hesaplarım” / “hesap açma” / “ING e-turuncu hesap açma” adımlarını takip ederek hemen hesabınızı aktif hale getirebilirsiniz.
 • E-turuncu hesabınıza, vadesiz hesabınızdan hemen para aktarabilir ve anında avantajlı faiz oranlarından kazanmaya başlayabilirsiniz.

E-turuncu hesabın en önemli avantajı, hesabınızı açar açmaz kazanmaya başlamanızdır. Hesabınıza hafta içinde para yatırırsanız, hemen faiz kazancınız işlemeye başlar. Üstelik hesabı açmak için alt limit tutarı bulunmaz. Vadesiz hesabınızda olan parayı aktararak, hemen kazanmaya başlayabilirsiniz. Hafta sonu açmış olduğunuz hesaplar, pazartesi gününden itibaren kazanmaya başlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adres: Vetro City No:130 E-5 Mevkii Beylikdüzü / İSTANBUL TEL: 0850 222 0 321 iletisim@hizlibankakredi.com - info@hizlibankakredi.com