ING E-Turuncu ile %14 Hoş Geldin Faizi

ING E-Turuncu ile %14 Hoş Geldin Faizi

ING Bank, diğer bankalar gibi başka bir isimle dijital bankacılık hizmeti vermek yerine ING olarak bu hizmeti sunmaktadır. ING Bank’ın neredeyse tüm işlemleri artık dijitale taşınmıştır. Üstelik bankacılık işlemlerini online kanallardan yaşayan kişiler, avantajlı faiz oranlarından ve ücretsiz hizmetlerden faydalanabilmektedir. Bu avantajlardan biri de turuncu hesaptır. Daha önceleri günlük vadeli hesap olarak işleyen turuncu hesap ile artık bir yıla kadar vade belirlemeniz mümkündür. E-Turuncu hesap, ING Bank müşterilerine özel olarak sunulan bir hesaptır ve çok sayıda avantajı vardır. ING E-Turuncu ile %14 hoş geldin faizi nasıl kazanılır, detayları nelerdir açıklayalım;

ING E-Turuncu ile %14 Hoş Geldin Faizi Nasıl Kazanılır?

E-Turuncu hesap, şubesi olmayan yeni nesil bir hesaptır. E-Turuncu hesabın kazançlı dünyasına katılmak için mobil bankacılık uygulamasını, internet bankacılığını, ATM’leri ya da telefon bankacılığını kullanabilirsiniz. Bu hesap ile dijital kanalları kullanarak, tüm bankacılık işlemlerini kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Finansbank dijital bankacılık olarak enpara.com’u, TEB ise CEBTETEB platformunu kullanmaktadır. ING ise ayrı bir platform oluşturmamış, tüm Türkiye’deki banka şubelerini dijitale çevirmiştir. Artık tüm müşteriler bankalardan kısıtlı sayıda işleme yapabilirken ING dijital kanallarından tüm bankacılık işlemlerini gerçekleştirmektedir. Öyle ki ING Bank müşterisi olmayan kişiler bile online kanalları kullanarak hesap açma, kredi ve kredi kartı başvurusu yapabilmektedir. ING Bank tarafından adreslerinde ziyaret edilen bu kişilerin hesapları açılır, kredileri kullandırılır ve kredi kartları teslim edilir. Dijital kanallardan işlemlerini gerçekleştiren kişiler ücretsiz hizmetlerden ve ekstra faiz oranlarından yararlanabilmektedir. Örneğin; dijital bankacılık uygulamaları kullanan ING Bank müşterilerine kredileri için indirimli faiz oranı uygulanırken, E-Turuncu vadeli hesap açtıran ING Bank müşterilerine yüksek hoş geldin faizi uygulanmaktadır.

E-Turuncu hesabın avantajlı dünyasına katılmak için tek yapmanız gereken dijital kanalları kullanarak başvurunuzu gerçekleştirmektir. Nasıl başvuru yapacağınızı anlatmadan önce bu hesabın özelliklerinden bahsedelim;

ING E-Turuncu hesap özellikleri nelerdir?

 • ING E-Turuncu hesabı olan kişiler şubeye gitmek yerine dijital kanalları kullanarak, her zaman daha avantajlı faiz oranlarından yararlanabilirler.
 • Bu hesabın alt limit yoktur. Pek çok vadeli hesap için alt limit tutarı vardır ve bu tutarı yatırmadığınızda vadeli hesabınızı değerlenmeye başlanmaz. Ancak E-Turuncu hesabın alt limiti bulunmaz. Yatırdığınız paranız ne kadar olursa olsun olduğu yerde her gün değerlenmeye devam eder.
 • Bu hesabı açtıran kişiler bir yıl boyunca güncel hoş geldin faizinden faydalanabilirler.
 • Bu hesabı kullanan kişiler, hesaplarından yapacakları havale ve EFT için masraf ödemezler.
 • Bu hesaptan para çektiğinizde ya da para yatırdığınızda diğer hesaplar gibi vadeniz bozulmaz. İçerde kalan para üzerinden değerleme işlemi her gün devam eder.
 • Bu hesabın en büyük avantajlarından biri de faiz kazançlarınızın günlük olarak hesabınıza geçmesidir.
 • E-Turuncu hesabınız TL, Dolar, Euro ya da İngiliz Sterlini olarak açabilirsiniz.
 • Daha önce turuncu hesabı olmayan kişiler bu hesabı açtıklarında, 12 ay boyunca hoş geldin faiz oranından faydalanabilirler. Bu oran piyasa koşulların göre güncellenir ve yukarı ya da aşağı olarak belirlenebilir. E-Turuncu hesabı olan kişiler, ING mobil ya da internet şubesi üzerinden yapacakları hiçbir şilem için ücret ödemezler.
 • E-turuncu hesabınızın faizi cuma günleri 3 günlük olarak bağlanır ve bu üç günlük getiri pazartesi günü hesabınıza yansır. Eğer, bu hesaptan hafta sonu para çekerseniz, kalan para üzerinden faiz işlemeye devam eder. Hesabınıza hafta sonu para yatırırsanız da Cuma günü saat 17:00’ye kadar olan para tutarı üzerinden faiz işleyecek ve pazartesi günü hesabınıza geçecektir.
 • Bu hesaba sahip olanlar 12 aylık hoş geldin faizi bittiğinde, avantajlı günlük faiz oranlarında birikim yapmaya devam edebilirler.
 • E-Turuncu hesabı olan kişiler ATM’leri kullanarak para çekme ve para yatırma işlemi yapabilirler.

ING E-Turuncu hesap ile %14 faiz getirisi nasıl kazanılır?

Turuncu hesabınıza bağlı olarak %14 faiz getirisi kazanmak için hem E-turuncu hesabı açtırmanız hem de turuncu ekstra programına dahil olmanız gerekir. Turuncu Ekstra programı ING Bank’ta turuncu hesabı olan ve bu hesaptan aylık 750 liralık harcama yapan kişilerin dahil olduğu bir kampanyadır. Turuncu ekstralı olan kişiler indirimli faiz oranlarından yaralanabildiği gibi vadeli mevduata hesaplarında ek faiz oranlarından da faydalanabilirler.

Turuncu ekstra programına dahil olmak için turuncu hesabınıza bağlı olan kartınızı kullanarak aylık 750 lira harcama yapmanız ya da hesabınızdan 750 liralık fatura ödemesi yapmanız yeterlidir. Bu durumda E-Turuncu hesabın %12 faiz oranına ek olarak %2 daha elde dersiniz. Toplam faiziniz %14 üzerinden işlemeye başlar.

E-Turuncu hesabın %12’lik hoş geldin faiz oranı, evraklarınız bankaya ulaştıktan sonra işlemeye başlayacaktır. %2’lik ek faiz oranı ise harcama yaparak turuncu ekstra programınıza katıldıktan bir ay sonra hesaplarınıza yansıtılır. Hoş geldin süreniz dolduysa, turuncu ekstra programına katılarak yine avantajlı faiz oranlarından yararlanamaya devam edebilirsiniz.

E-turuncu hesap ile Turuncu Hesap arasındaki fark nedir?

E-Turuncu Hesap, işlemelerini dijitalden yapmayı seven müşteriler için sunulan bir hesaptır. Vadeli hesabınızı internet bankacılığından ya da mobil bankacılıktan açarsanız, E-Turuncu’ya dahil olursunuz. Bu sayede bütün bankacılık işlemlerinizi dijital kanallardan yaparsınız. Bu hesapta şube kullanılmadığı için banka maliyetleri deşer. Bu maliyetler ise müşterilere ek faiz getirisi olarak yansıtılır.

Turuncu hesap da bankadan vazgeçmeyen müşteriler içindir. Banka şubelerinden hesaplarını açtırmak isteyen ve tüm işlemlerini banka şubelerinden yapmak isteyen kişiler için sunulmaktadır.

ING E-Turuncu Hesap nasıl açılır?

E-Turuncu hesaba dahil olmak ve %14 hoş geldin faizinden faydalanabilmek için başvurularınızı https://www.ing.com.tr/tr/sizin-icin/ing-turuncu-hesap/e-turuncu adresinden yapabilirsiniz. Bu adreste yer alan “hemen başvur” kısmına tıklayarak, hesaba başvuru için gerekli formu dolduracağınız sayfaya yönlendirilirsiniz.

Bu sayfada yer alan kimlik numarası, cep telefonu ve ekranda yer alan doğrulama kodu gibi bilgileri girdikten sonra “devam” kısmına tıklamanız gerekir. Ardından hesap açılışı için gerekli olan diğer bilgileri doldurmanız istenir. Ev ve iş adresinizi doğru yazdığınızdan ve diğer bilgileriniz eksiksiz olarak doldurduğunuzdan emin olmalısınız.

Bilgileriniz tamamladıktan sonra, banka temsilcileri tarafından ziyaret edilmeniz için bir randevu tarihi ve saati istenir. Belirenmiş olan gün ve saatte banka temsilcileri gelir ve hesap açılınızı gerçekleştirir.

Aynı gün içinde evraklarınız bankaya ulaştığı için hesabınız açılır ve paranız hemen değerlenmeye başlar.

ING müşterisi olan kişilere de vadeli hesap açılışı için internet bankacılığını, telefon bankacılığını, ATM’leri ya da mobil bankacılığı kullanabilirler. İnternet ve mobil bankacılıktan işlem yapabilmek için bunlara giriş yapmanız gerekir. Ardından menü bölümüne gelerek hesaplar/hesap açılışı/ E-Turuncu hesap açılışı adımlarını izleyebilir ve hemen hesabınızı açabilirsiniz. Hesabınıza açtıktan sonra, vadesiz hesabınızdan hemen para aktarımı yapabilir ve avantajlı faiz oranlarından faydalanmaya başlayabilirsiniz.

ATM’lerden E-Turuncu hesap açtırmak isteyen kişiler, banka kartlarını ya da kredi kartlarını kullanarak hesaplarını açabilirler. ATM’ler, hesap açılışı için sizi yönlendirecektir. Hesap açılışı işlemlerini birkaç dakika içinde hemen tamamlarsınız ve anında hesabınıza para aktarımı yaparak, hoş geldin faizi ile kazanmaya başlayabilirsiniz. Telefon bankacılığından E-Turuncun hesap açtırmak isteyen kişiler de banka müşterisi olsun ya da olmasın, 0850 222 0 600 numaralı telefonu arayarak hesaplarını açtırabilirler.

ING E-Turuncu hesap faiz oranları nasıldır?

ING Bank tarafından sunulan bu avantajlı vadeli hesap oranı faizinden yararlanmak için turuncu ekstralı olmanız gerektiğinden bahsetmiştik. Eğer ING Banka 1 lira ile 1.000.000 lira arasında yatırım yaparsanız ve turuncu eskstralı olursanız, ilk bir yıl kazanacağınız faiz oranı %14’tür. İlk bir yıldan sonra işleyecek faiz oranı ise %12’dir. Birinci yıldan sonra işleyecek olan faiz oranları ise aşağıdaki şekildedir;

 • Turuncu ekstralıysanız, 1 lira ile 10.000 lira arasındaki birikimleriniz için 13. Aydan itibaren %12, değilseniz %6 oranında gelir elde edersiniz.
 • Turuncu ekstralıysanız 10.000 lira ile 25.000 lira arasındaki birikimleriniz için 13. Aydan itibaren %12, değilseniz %7 oranında gelir elde edersiniz.
 • Turuncu ekstralıysanız 25.000 lira ile 75.000 lira olan yatırımlarınız için 13 aydan itibaren %12, değilseniz %7 oranında gelir elde edersiniz.
 • Turuncu ekstralıysanız 75.000 lira ile 150.000 lira arasında olan birikimleriniz için 13. Aydan itibaren %12, değilseniz %10 oranında gelir elde edersiniz.
 • Turuncu ekstralıysanız 150.000 lira ile 250.000 lira arasındaki birikimleriniz için 13. Aydan itibaren %12,50, değilseniz %10,30 oranında gelir elde edersiniz.

ING Bank e-turuncu hesap güncel faiz oranları nasıldır?

E-turuncu hesapta güncel faiz oranları, Şubat 2020 tarihinde güncellenmiştir. Buna göre hoş geldin faizi, avantajlı faiz ve standart faiz oranları farklılaştırılmıştır. Avantajlı faiz oranı turuncu ekstra programına dahil olan kişiler için geçerlidir. Hoş geldin faiz oranı ise yeni müşteriler ya da ilk kez turuncu hesap sahibi olanlar için geçerlidir. Güncellenmiş yeni faiz oranları ise aşağıdaki gibidir;

 • E-turuncu hesap hoş geldin faiz oranları; 1.000 liradan 1 milyon liraya kadar %9, 1 milyon liranın üzerindeki tutarlar için de %2 olarak uygulanır.
 • E-turuncu hesap ayrıcalıklı faiz oranı 1.000 liradan 150.000 liraya kadar olan tutarlar için %10, 150.000 liradan 1 milyon liraya kadar olan tutarlar için de %10,5 olarak uygulanır. 1 milyon liranın üzerindeki tutarlar için %2 şeklindedir.
 • E-turuncu hesap standart faiz oranı ise 1.000 liradan 75.000 liraya kadar %5, 75.000 lira ile 150.000 lira arasında %8, 150.000 liradan 250.000 liraya kadar %8,5, 250.000 liradan 1 milyon liraya kadar %9 ve 1 milyon liranın üzerindeki tutarlar için %2 olarak uygulanır.

E-turuncu altın hesap;

ING Bank, vadeli mevduat hesabında bir yeniliğe imza araka hem altın hem de faiz getirisi sunan altın hesabını sunuyor. E-turuncu altın hesap ile çifte kazmaç elde edersiniz. Üstelik kazancınız her gün hesabınıza yansır. Bu hesapta birikimlerinizi gram altın olarak değerlenirken aynı zamanda %0,50 hoş geldin faizinden de yararlanırsınız. E-turuncu altın hesabın genel özelliklerinden detaylı olarak bahsedelim;

 • Bu hesabın faiz kazancı günlük olarak hesabınıza geçer.
 • Bu hesapta olan birikimleriniz altın değer kazmadıkça değerlenir ve hem altın getirisinden hem de günlük faiz getirisinden faydalanabilirsiniz.
 • Bu hesapta altın birikimleriniz güvenle değerlenirken vade derdiniz olmaz ve altın birikimlerinize dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.
 • E-turuncu altın hesap hoş geldin faiz oranı 12 ay boyunca geçerlidir. Devam faiz oranı ise %0,25 olarak belirlenmiştir. Hoş geldin faizinden yararlanabilmeniz için hesabınızda en az 366 gram altının olması gerekir. Devam faiz oranından yararlanabilmek içinde hesabınızda en az 732 gram altının olması gerekir.
 • Belirtilmiş olan hoş geldin faizine 4500 gram altına kadar sahip olabilirsiniz. Hesabınızdaki birikim bu tutarı aştığında, yalnızca aşan kışım için düşük tutarda faiz getirisi işletilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Adres: Vetro City No:130 E-5 Mevkii Beylikdüzü / İSTANBUL TEL: 0850 222 0 321 iletisim@hizlibankakredi.com - info@hizlibankakredi.com