ING Turuncu Ekstra Avantajlı Kredi

ING Turuncu Ekstra Avantajlı Kredi

İhtiyaç kredisi konusunda sıklıkla tercih edilen ING Bank, konuya cazip çözümler getirmesiyle tanınan bir isimdir. Yüksek vade aralığı ve düşük faiz sunan banka, bu şekilde kredi geri ödemelerinin çok daha rahat bir şekilde yapılmasına imkan tanıyor. 

Turuncu ekstralı olanlara kredi faiz oranı yüzde 1.39 olarak yansır. Bu şekilde daha düşük faiz oranları üzerinden ihtiyaç duyduğunuz nakit tutarına hemen ulaşım sağlayabilirsiniz. Banka en az 3 ay, en fazla ise 60 aya kadar vade oranı sunmaktadır. Bu şekilde uzun bir vade aralığı sunduğundan dolayı, kredi geri ödemelerini daha küçük taksitlere bölmenize yardımcı olur. 

Bankayı tercih ederek 10 bin TL tutarında kredi alırsanız bunu yüzde 1.39 faiz oranı üzerinden 60 aylık vadede aylık olarak 265 TL ödemek durumunda kalırsınız. 20 bin TL tutarında kredi alarak bu krediyi 15 aylık vade planı üzerinden ödemek isterseniz, bu durumda yapmanız gereken aylık ödeme tutarı 1518 TL olarak belirlenmiş olacaktır. Faiz tutarına ek olarak aynı zamanda kredi tahsis ücretinin de tüketici tarafından ödenmesi gerekir. Kredi tahsis ücreti, kredi tutarı baz alınarak oluşturulur. Örnek olarak 20 bin TL tutarında kredi alırsanız, bu durumda ödemeniz gereken kredi tahsis ücreti 100 TL olarak belirlenmiş olacaktır. 10 bin TL tutarındaki kredi için ödenmesi gereken kredi tahsis ücreti ise 50 TL olur. Bu şekilde almak istediğiniz kredi tutarını bularak, kredi tahsis ücretinin ne kadar olacağını hemen keşfedebilirsiniz. 

Turuncu Ekstra Kredi Avantajları

Turuncu ekstra kredi özellikle diğer kredi ürünlerine nazaran daha düşük bir faiz oranı sunduğundan dolayı sıklıkla tercih edilmektedir. Faizlerin düşük tutulması, kredi geri ödemelerinin daha rahat şartlar altında yapılmasına olanak sağlar. Özellikle bütçelerin zora düşmesine engel olan bu durum pek çok kişi tarafından oldukça cazip bulunmaktadır. Turuncu ekstra hesabı bulunanlar için, bu uygulamadan yararlanmak biraz daha avantajlı olacaktır. Zira turuncu hesabı bulunan kişiler, hesaplarına yüzde 3 faiz kazanmış olurlar. Bu sayede birikimleri daha kısa süre içinde değerlendirme şansı elde etmiş olurlar. Bunun yanında dijitalde para transferlerini sürekli olarak ücretsiz bir şekilde yapabilme şansına sahip olmuş olacaksınız. Bundan sonraki aşamada bu işlemler için kesinlikle ücret ödemenize gerek kalmayacaktır. 

ING Turuncu ekstra kredi aynı zamanda pratik bir şekilde alınabildiğinden dolayı bu konuda büyük bir zaman tasarrufu yapmanıza neden olacaktır. Başvurunuzu yaptıktan dakikalar sonrası, başvuru sonucunun nasıl sonuçlandığını hemen öğrenmiş olursunuz. Herhangi bir belge veya imzaya gerek olmadan, kredi tutarını hesabınıza alabilme imkanı doğmuş olacaktır. Bu şekilde şubeye gitmeye gerek kalmadan ve ekstra olarak belgelerle uğraşmadan kredi tutarını banka hesabınıza alabilirsiniz. Durumun bu şekilde olması ise, konu hakkında ortaya çıkaran her türlü zahmetin bitmesine olanak sağlamaktadır.

ING Turuncu Ekstra Avantajlı Kredi Başvurusu

ING Turuncu ekstra krediye başvurular son derece kolay bir şekilde yapılmakta olup, başvuru sonucunu kısa bir süre içinde öğrenebilirsiniz. Turuncu ekstra krediye başvuru için tercih edebileceğiniz iki farklı yol bulunur. Bunlar arasından sizin için daha uygun olanını seçerek kredi başvurusunda bulunmayı düşünebilirsiniz. İlk olarak tercih edebileceğiniz yöntem bankanın resmi internet sitesi üzerinden başvuru yöntemi olmaktadır. Bankanın resmi internet sitesine giriş yaptıktan sonra ilgili bölüm üzerinden karşınıza çıkacak olan başvuru formunu doldurarak hemen kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Başvuru formunda sizden istenen bilgiler arasında T.C kimlik numarası, cep telefonu numarası, adres bilgileri, eğitim bilgisi, kişisel bilgiler yer alacaktır. Başvuru sürecinde bu detayların eksiksiz ve doğru olarak doldurulması son derece önemlidir. Bu nedenle konu hakkında dikkatli davranarak kredi başvuru formunu doldurmakta fayda vardır. Yanıltıcı bilgiler verenlerin ise kredi başvurusunda olumsuz bir cevap alması söz konusu bir hale gelmiş olur. Bu nedenle dikkatli davranarak eksiksiz ve doğru cevapların verilmesi gerekecektir. Kredi başvuru formunu gönderdikten hemen sonra başvurunuz incelemeye alınır. Başvurunuza ilgili cevabın verilmesi ise genel olarak on dakikayı bulacaktır. On dakikalık sürenin sonunda, kredi başvurunuzun olumlu veya olumsuz cevabını almış olursunuz. İstisnai durumlarda başvuru sonucunun alınması uzasa da, genel olarak on dakika içinde sonuç alırsınız. 

Bu yöntemin yanında aynı zamanda mobil uygulama üzerinden de kredi başvurusunda bulunabilme şansınız bulunacaktır. Mobil uygulamaya banka bilgilerinizle giriş yaptıktan sonra başvuru bölümüne geçiş yapabilirsiniz. Başvuru ekranı üzerinden yine aynı şekilde sizden istenen detaylara cevap vermeniz yeterli olacaktır. Eğitim bilgileri, çalışma bilgileri, kredi vade sayısı ve kredi tutarı bu bakımdan cevaplamanız gereken bazı sorular arasında bulunur. Kısa bir incelemenin sonrasında kredi başvurusunun sonucu tarafınıza iletilmiş olur. Kredi başvurusu olumlu olarak yanıtlanan kişilerin, şubeye gitmelerine kesinlikle gerek yoktur. İstemiş oldukları kredi tutarı, kısa bir süre içinde banka hesaplarına aktarılmış olur. Bu bakımdan belge veya imza gibi zorlukları düşünmeye gerek kalmadan, ihtiyaç duyduğunuz nakit tutarına çok daha kısa bir süre içinde erişmiş olursunuz.

Kredi Alma Şartları

ING Turuncu ekstra ihtiyaç kredisi için bazı şartlara uygun olmanız önemli olacaktır. Bu şartlara uyum sağlayan kişilerin ise daha rahat şartlar altında ihtiyaç duyduğu kredi oranına ulaşması mümkün bir hale gelir. Banka tarafından kredi talebinde bakılan ilk durum kredi notu olmaktadır. Bankalarla olan geçmişin görülmesi açısından oldukça kıymetli bir konumda bulunan kredi notu yüksek olduğunda, kredi başvurusuna olumlu yanıt alma şansınız çoğalır. Bunun aksi yönde ise, kredi alabilme ihtimalinizin düşeceğini belirtmek doğru olacaktır. Bu nedenle ilk olarak kredi notunun gündeme alınarak, başvurunun buna uygun olarak yapılması önemli bir konudur.

Bu konuya ek olarak aynı zamanda düzenli bir gelire sahip olmak, banka nezdinde kredi başvurularında önemli konulardan biri olarak görülmüştür. En az 1 yıllık süre boyunca sigortalı olarak bir işte çalışıyorsanız ve istenildiği an bunu belgeleyebilecek durumdaysanız, sunulan kredi imkanından rahatlıkla yararlanabilirsiniz. Tabi kredi başvurusundan olumlu yanıt almak için şartlar bununla sınırlı kalmayıp başka durumlarında olduğunu belirtmek gerekir. Kara listede bulunmamak, sicilin temiz olması ING Turuncu krediden yararlanabilmenin diğer adımlarından biridir. Eğer bu şartlara uyum sağladığınızı düşünüyorsanız, belirttiğimiz başvuru yöntemlerinden birinde karar kılarak hemen kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Kredi başvurunuzun sonucunu ise dakikalar içinde almış olacaksınız.

Turuncu Ekstra programına nasıl dahil olabilirim?

Turuncu ekstra programı, ING müşterilerine özel olarak sunulmaktadır bu programa dahil olmanız için ING Bank kartınızın olması ve bu karttan her ay harcama yapmanız gerekir. Turuncu ekstra programına dahil olmak için akaryakıt, market, kafe, restoran gibi günlük ihtiyaçlarınız için yaptığınız alışverişlerinizi Turuncu ekstra banka kartınız ile gerçekleştirmeniz yeterlidir. Yapmış olduğunuz harcamalar 750 liraya ulaştığında hiçbir işleme gerek kalmadan programa dahil olursunuz ve turuncu ekstra avantajları, bir sonraki ay hesabınıza yansımaya başlar.

Alışverişlerinizde çok sayıda avantaj sağlayan turuncu ekstra ile vadeli mevduat hesaplarına yani yatırım hesaplarınıza %2 ek faiz uygulanır. Ayrıca almış olduğunuz kredi faizlerinde indirim yapılır ve bu indirimler her ay hesabınıza aktarılır. Yani daha önce çektiğiniz krediden geri ödeme alısınız. Bunların yanında, turuncu ekstralılara özel %1,09 faiz avantajından da faydalanabilirsiniz. Ayrıca turuncu ekstra karıntınızla tüm ATM’lerden ücretsiz para çekip yatırabilirsiniz. Online bankacılık kanallarından yapacağınız havale, EFT, fatura ödeme gibi işlemleri de ücretsiz olarak gerçekleştirebilirsiniz.

ING turuncu ekstra kampanyaları nelerdir?

Turuncu ekstralı olan kişiler hem kredi çekerken indirimli faiz oranından yararlanıyorlar hem de vadeli mevduat hesaplarına %2 ek faiz alabiliyorlar. Kredi çekerken indirim kazanan turuncu ekstralılar kazanmaya en baştan başlıyorlar ancak daha sonra turuncu ekstra programına dahil olan kişilerse, daha önce almış oldukları kredileri için nakit iadesi alıyorlar. Şu ana kadar hiçbir bankanın vermiş olduğu krediden geri ödeme yaptığı görülmemişken, ING Bank bunu turuncu ekstra programı ile başarmıştır. Bu programa dahil olan kişilerin elde edeceği diğer avantajlar ise şöyledir;

 • Turuncu ekstra programında 12 ay boyunca her ay 750 lira harcama sözü veren kişiler, Bein Connect taraftar paketini tam bir yıl boyunca ücretsiz olarak izleyebilirler.
 • Visa platinum kartınız varsa, Zubizu restoranlarına giderek ekstra %10 indirim avantajından faydalanabilirsiniz.
 • Turuncu ekstra programına dahil olduğunuzda ertesi ay tüm bankalardan 3 kez ücretsiz olarak para çekme avantajı elde edersiniz.
 • Turuncu ekstralı olursanız Working ofislerinde günlük kullanacağınız coworking ücretiz olacaktır.
 • Turuncu ekstra programına dahil olduğunuzda ING menkul hesap açarsanız, tam 4 ay boyunca anlık veriye ücretsiz sahip olabilirsiniz.

ING Bank e-kredi nedir, turuncu ekstra programına dahil midir?

E-kredi, ING Bank tarafından müşterilerine avantajı faiz oranları ile sunulan bir kredidir. Acil nakit ihtiyaçlarınızda bu krediyi dilediğiniz online kanaldan başvuru yaparak, hemen alabilirsiniz. Üstelik, dijitalden başvuru yapan kişilere e-kredi, avantajlı faiz oranları ile sunulmaktadır. E-kredinin faiz oranları %0,79’dan başlar. Krediyi alacak olan kişinin kredi notuna göre bu faiz oranı değişir. Turuncu ekstra programına dahil olmak için müşterilerin, %0,89 ve altı oranlarda kredi almamış olması gerekir. Buna göre %0,89 faiz oranı ile ING Bank’ın e-kredisini aldıysanız, turuncu ekstra programına dahil olamazsınız. Ancak %0,90 oranında ve daha yukarıda faiz oranı ile kredi alırsanız, turuncu ekstra programına dahil olduğunuzda, faiz oranı iadesinden faydalanabilirsiniz. E-kredinin özellikleri ise şöyledir;

 • Bu krediye 3-60 ay arası vadelerde sahip olabilirsiniz.
 • Kredinizden dosya masrafı ve hayat sigortası alınır.
 • Kredinizin faiz oranı %0,79’dan başlar ve kredi notunuza göre değişir. En yüksek faiz oranı %2,59 olarak uygulanır.
 • Bu krediyi 1.000 liradan 100.000 liraya kadar alabilirsiniz.
 • Dilerseniz, kredin 3 ay ertelemeli olarak da alabilirsiniz. Bunun için 5.000 liranın üzende kredi almanız gerekir.

ING Bank cepte kredi ile turuncu ekstralı olanlar kazanıyor;

ING Bank, yeni kredi kampanyası cepte kredi ile dijitalden başvuru yapan müşterilerine oldukça avantajlı faiz oranları sunuyor. %0,79’dan başlaya faiz oranı ile kredinizi hemen alabilir ve ödemelerine 3 ay sonra başlayabilirsiniz. Üstelik kredinizi 60 aya kadar vade ile ödeyebilirsiniz. ING Bank cepte kredinin faiz oranları da diğer krediler gibi müşterilerin kredi notuna göre belirlenir. Buna göre kredi notu 1550 ve üzerinde olan kişiler, banka müşterisi olsun ya da olmasın kredilerini %079 faiz oranında alırlar. Eğer kredi notunuz 1100-1550 arasında ise alacağınız kredinin faiz oranı %1,89’a kadar yükselir.

Kredinizin faiz oranı banka tarafından, başvurunuz sırasında belirlenir. Başvuru sonucunda size gelen mesajda ne kadar tutarda kredi kullanabileceğiniz ve hangi faiz oranının geçerli olduğu bilgisi verilecektir. Eğer kredinizi almak isterseniz, hemen hesabınıza aktarılmasını isteyebilirsiniz. Banka müşterisi olmayanlar da kredi evraklarını teslim aldıkları gün kredilerini kullanmaya başlayabilirler. Eğer kredinizi %0,84’ten yukarıda bir oranda aldıysanız, turuncu ekstra kampanyasına dahil olarak nakit iadesi avantajından faydalanabilirsiniz.

ING’den uygun faizli borç kapatma kredisi;

ING Bank, oldukça uygun faiz oranları ile diğer bankalarda olan borçlarınızı tek çatı altında topluyor. Borç kapatma kredisi olarak kullanabileceğiniz bu kredi sayesinde, diğer bankalardaki kredi faiz oranınız ne olursa olsun, ödemelerinizi düşürebilir ve bütçenizi rahatlatabilirsiniz. ING Bank borç kapatma kredisinin genel özellikleri şöyledir;

 • Bu krediye aylık %0,79’dan başlayan faiz oranlarında sahip olabilirsiniz.
 • Bu borç kapatma kredisi ile farklı bankalarda olan tüm kredi borçlarınızı kapatabilirsiniz. Bu sayede tüm kredi borçlarınızı yapılandırmış olursunuz ve tek çatı altında toplarsınız.
 • Borç transferi kredisinin aylık faiz oranı %079’dan başlar ve %1,89’a kadar yükselir. Bu oranlar kredi notunuza göre banka tarafından belirlenmektedir.
 • IBG Bank borç transferi kredi kampanyasından 60 ay vadeye kadar yararlanabilirsiniz. Üstelik dosya masrafı olarak yalnızca, kredi tutarının binde beşi alınır.
 • Borç kapatma kredisini 3 ay ertelemeli olarak da almanız mümkündür. Bunun için alacağınız kredi tutarının en az 5.000 lira olması gerekir.
 • Borç transferi kredisini kefilsiz, imzasız ve belgesiz olarak 100.000 liraya kadar alabilirsiniz. Şubeye gitmeden kredinizi hemen almak için başvurularınızı mobil şubeden ya da internet şubeden yapabilirsiniz. ING Bank müşterisi değilseniz başvuru için web sitesinde bulunan başvuru formunu kullanabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Adres: Vetro City No:130 E-5 Mevkii Beylikdüzü / İSTANBUL TEL: 0850 222 0 321 iletisim@hizlibankakredi.com - info@hizlibankakredi.com