İş Bankası Üç Ay Ertelemeli İhtiyaç Kredisi

İş Bankası Üç Ay Ertelemeli İhtiyaç Kredisi

Kredi almak isteyenlere bankalar tarafından sunulan şartlar genel olarak benzerdir. Bireysel ihtiyaç kredilerinin geri ödeme süreci; genellikle kredinin alınmasının ardından bir ay sonra başlamaktadır. Fakat, bu bir aylık süreç, bazı kişiler için yeterli olmayabilir. Bir başka deyişle, bazı kişiler, bir ay içerisinde kredi geri ödemesi yapmaya başlayamayabilirler. Bilhassa alınan kredi türünün bir yatırım amacıyla kullanıldığı durumlarda kazancın elde edilememesinden kaynaklı olarak geri ödemede sıkıntılar yaşanmaktadır. Bu gibi sorunları yaşayan tüketiciler için bankaların bulduğu çözümlerden birisi, ertelemeli kredi kullanmaktır. İş Bankası üç ay ertelemeli ihtiyaç kredisi; kredi geri ödemesinde sorun yaşayan tüketiciler için oldukça elverişli bir kredi türüdür.

İş Bankası Üç Ay Ertelemeli İhtiyaç Kredisi Özellikleri

İş Bankası üç ay ertelemeli ihtiyaç kredisi, istenildiği takdirde 60 aya kadar varan taksitlerle, istenilirse de kişiye özel hazırlanan esnek ödeme planlarıyla kullanılabilmektedir. İş Bankası üç ay ertelemeli ihtiyaç kredisi için gereken belgeler arasında başvuru formu, nüfus cüzdanı veya sürücü belgesinin aslı veya fotokopisi, gelir durumunu gösteren belge bulunmaktadır. İş Bankası üç ay ertelemeli ihtiyaç kredisi hesaplama yapmak için İş Bankası’nın resmi internet sitesi üzerinden bilgi alınabilir. Buna göre, 10 bin TL ihtiyaç kredisi almak isteyenler için İş Bankası’nın uygun gördüğü güncel aylık faiz oranları; %2,2 olarak bilinmektedir. 60 aylık vade seçeneği tercih edildiğinde aylık taksit tutarı; 333,93 TL olacaktır.

İş Bankası Üç Ay Ertelemeli İhtiyaç Kredisi Başvurusu

İş Bankası üç ay ertelemeli ihtiyaç kredisi başvurusu yapmak oldukça basittir. Bunun için İş Bankası’nın resmi internet sitesine gitmek gerekir. İş Bankası’nın internet ve mobil bankacılığı üzerinden başvuru yapmak mümkün olmaktadır. Bunun dışında, en yakın İş Bankası şubesine giderek bireysel olarak üç ay ertelemeli krediye başvuru yapmak mümkün olmaktadır. Faiz oranlarının uygun olduğunu düşünen tüketici, üç ay ertelemeli ihtiyaç kredisi için ön başvuru yapma şansına sahip olur. Bu noktadan sonra yapılan başvuru, İş Bankası tarafından değerlendirilmeye başlanacaktır. Başvurunun olumlu olarak değerlendirilmesinin ardından bankanın bazı evrakları talep etmesiyle kredi başvurusu tamamlanır. Kredi geri ödemesine üç ay sonra başlanır.

İş Bankası Üç Ay Ertelemeli İhtiyaç Kredisi 2019

İş Bankası üç ay ertelemeli ihtiyaç kredisi; İş Bankası tarafından dönem dönem uygulanan bir kampanya olmaktadır. Bu noktada, bu kampanyadan faydalanmak isteyenlerin güncel İş Bankası duyurularını takip etmesi önerilmektedir. Tüketici, bu kampanyanın sunduğu üç ay geri ödemesiz dönemde diğer borçlarını kapatma şansına sahip olmaktadır. Bunun dışında, İş Bankası üç ay ertelemeli ihtiyaç kredisi, 60 ay vadeli olarak alındığında ve üç aylık erteleme talep edildiğinde geri ödenecek miktar, 57 aya eşit olarak bölünmektedir. Bu bağlamda, kredinin vadesinin kısaldığından net olarak bahsedilebilir.

İş Bankası Ertelemeli İhtiyaç Kredisi

İş Bankası; Türkiye’nin ilk bankası olma özelliğine sahiptir. Bu noktada, İş Bankası müşterisi olmak ciddi bir avantaj teşkil etmektedir. İş Bankası’nda dönem dönem ertelemeli krediler verilmektedir. İş Bankası’ndan alınan kredinin ilk taksidinin ertelenmesi sonucunda kredinin ertelemeli krediye çevrilmesi mümkün olmaktadır. İş Bankası üç ay ertelemeli ihtiyaç kredisi; İş Bankası’nın konjonktürel olarak hazırladığı pazarlama hizmetleri arasında bulunmaktadır. İş Bankası üç ay ertelemeli ihtiyaç kredisi sayesinde müşteri memnuniyeti üst seviyeye çıkartılmaktadır. İş Bankası’ndan kredi almak isteyen ancak şüpheleri olanlar, geri ödemede yapılan bu seçenek sayesinde gönül rahatlığıyla kredi alabilirler. İş Bankası faiz oranları, müşterinin kredi notuna göre değişkenlik göstermektedir.

İş Bankası 3 Ay Ertelemeli İhtiyaç Kredisi Örnek Hesaplama;

İş Bankası 3 ay ertelemeli ihtiyaç kredisi ile ihtiyaçlarınızı şimdi karşılayabilir, taksitlerinizi ise 3 ay sonra ödemeye başlayabilirsiniz. Bu krediyi 60 ay vadeli olarak aldığınızda kredi taksitlerini 57 ay üzerinden ödersiniz. 3 aylık kredi taksitleriniz 57’ye bölünerek tüm aylara dağıtılır. Bu sayede kredinizi hem daha geç ödemiş olursunuz hem de eşit taksitli kredi avantajından faydalanabilirsiniz. Bu kredi için örnek hesaplamalar aşağıdaki şekilde açıklanabilir;

 • İş Bankasından 20.000 lira olan ihtiyaç kredisini 60 ay vadeli ve3 ay ertelemeli olarak alırsanız toplam vadeniz 57 ay üzerinden hesaplanır. Bu durumda kredi faiz oranınız %1,14’ten başlar. Bu krediye aylık ödeyeceğiniz taksit tutarı 507,56 liradır. Toplam ödeyeceğiniz tutar ise 28.930,92 liradır. Bu krediden 105 lira dosya masrafı alınacaktır.
 • İş Bakasından 3 ay ertelemeli olarak 40.000 lira almak isterseniz 57 ay üzerinden faiz oranınız yine %1,14 olarak hesaplanır. Bu kredinin aylık taksit tutarı 1.015,11 lira olur. Bu krediye ödeyeceğiniz toplam tutar 57.861,27 lira olurken ödeyeceğiniz dosya masrafı ise 210 lira olacaktır.

İş Bankası 3 ay ertelemeli ihtiyaç kredisi için başvuru şartları nelerdir?

İş Bankası 3 ay ertelemeli ihtiyaç kredisi avantajından yararlanabilmek için banka politikaları ve kanunlar çerçevesinde bazı şartları taşıyor olmanız istenir. Bu bankanın istemiş olduğu şartlar ise aşağıdaki şekildedir;

 • İş Bankası kredilerini sorunsuz olarak almak inin kredi notunuzun yüksek olması gerekir. Kredi notu 1500 ve üzerinde olan kişiler, bu bankadan kolaylıkla 3 ay ertelemeli kredileri alabilirler. Bu notun altında kredi notuna sahip olan kişiler ise gerekli görülmesi durumunda bankaya kefil ve ipotek teminatı vererek, kredilerini kullanabilirler.
 • Bu bankadan 3 ay ertelemeli kredi alabilmek için aylık sabit ve düzenli gelir elde ediyor olmanız gerekir. Faiz geliri emekli maaşı geliri, kira geliri, özel sektör maaşı, kamu maaşı, şirket gelirleri ya da esnaflık geliri sahibi olmanız, kredi almanız için yeterlidir. Bu gelirlerin hepsini bir belge ile bankaya kanıtlamanız gerekir.
 • Bu bankadan kredi almanızın bir diğer şartı da sigorta primlerinizin ödeniyor olmasıdır. Sigorta primlerinin ödenmesi aylık gelir elde ettiğinizi gösterir. Son üç aylık priminiz ödendiyse, İş Bankasından kredi alabilirsiniz.

İş Bankası 3 ay ertelemeli ihtiyaç kredisi için hangi belgeler istenir?

İş Bankası tarafından sunulan 3 ay ertelemeli ihtiyaç kredisini, aynı zamanda uygun faiz oranları ile almanız da mümkündür. Bu bankadan kredi alabilmek için yukarıdaki şartları taşımanız istenir. Eğer banka müşterisiyseniz kredinizi almak için ATM’leri, internet bankacılığını ya da mobil bankacılığı kullanabilirsiniz. Aynı zamanda müşteri hizmetlerini de arayarak, kredi başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Başvurunuz sırasında ve krediyi alma aşamasında herhangi bir belge teslim etmenize gerek yoktur. Ancak bu bankanın müşterisi değilseniz, ne kadar kredi alabileceğinizin belirlenmesi ve kredinizin hesabınıza aktarılması için aşağıda belgeleri teslim etmeniz gerekir;

 • Maaşlı olarak çalışan kişiler için maaş yazısı ya da maaş bordrosu belgesi. Maaş yazısı, imza sirküleri ile birlikte verilmelidir.
 • Esnaflık geliri olan kişilerin vergi bilançosu, vergi levhası, gelir vergisi beyannamesi, ticaret sicil gazetesi ve imza sirküleri belgelerini teslim etmeni gerekir.
 • Şirket geliri olan kişilerin kurumlar vergisi beyannamesi, imza sirküleri, ticaret sicil gazetesi, vergi levhası gibi belgeleri teslim etmeniz gerekir.
 • Başvuru sırasında yanınızda kimlik belgeniz olmalıdır.
 • Sigorta primlerinin ödendiğini gösteren hizmet dökümü belgesi.
 • Emekli geliri olanlar için maaşın yatırılmış olduğu banka hesap cüzdanı.

İş Bankası 3 ay ertelemeli anında kredi özellikleri;

İş Bankası, tüm bireysel müşterileri için hızlı kredi seçeneği olan Anında Krediyi sunar. Bu krediyi 3 ay ertelemeli olarak yani 90 gün ödemesiz dönemli olarak alabilir ve ödemelerinizi rahat rahat yapabilirsiniz. Anında kredi başvurularınızı dilediğiniz zaman yapabilirsiniz.  Bu kredi hesabınıza otomatik olarak aktarıldığı için sözleşme onaylama ya da banka şubelerine gitme gibi dertleriniz olmaz. Anında krediyi hemen hesabınıza almak için başvurularınızı mobil şubeden, bankamatiklerden ya da internet şubeden yapabilirsiniz. İş Bankası anında kredi özellikleri şunlardır;

 • Bu krediyi 50.000 liraya kadar olan acil nakit ihtiyaçlarınız için hemen alabilirsiniz.
 • Kredinizi kefil ve ipotek gibi teminatlar olmadan alırsınız.
 • Bu kredi, evraksız ve şartsız olarak sunulur.
 • Anında krediyi almak için İş Bankası müşterisi olmanız gerekir. Eğer internet ya da mobil şube için müşteri numaranızı ve şifrenizi bilmiyorsanız, çağrı merkezinden hemen alabilirsiniz.
 • Kredinizi 60 ay vade ile ve 3 ay ertelemeli olarak alabilirsiniz.
 • Bu kredi için faiz oranları kişiye özel olarak belirlenir. Belirleme yapılırken müşterilerin kredi notuna, kredi vadesine ve kredi tutarına bakılır. Kredi notunuz yüksekse, kredinizi çok düşük bir faiz ile alabilirsiniz.
Türkiyenin en büyük evden eve taşıma web sitesine hoş geldiniz linklere tıklayıp sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. evden eve nakliyat ücretleri kırıkkale evden eve nakliyat kirklareli evden eve nakliyat kuşadası evden eve nakliyat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Adres: Vetro City No:130 E-5 Mevkii Beylikdüzü / İSTANBUL TEL: 0850 222 0 321 iletisim@hizlibankakredi.com - info@hizlibankakredi.com