KKB Olmadan Kredi Veren Bankalar

KKB Olmadan Kredi Veren Bankalar

Kredi almak; günümüz ekonomik şartları göz önüne alındığında neredeyse her insanın ihtiyaç duyduğu bir eylemdir. İnsanlar; var olan borçlarını kapatmak, almayı planladıkları şeylere maddi kaynak yaratmak gibi amaçlarla kredi almayı tercih ederler. Bankalar, kredi almak isteyen kişilerin birtakım koşulları yerine getirmesini bekler. Bu koşullar yerine getirilmediği takdirde kişinin kredi alabilmesi mümkün değildir. Kredi almak isteyenlerin değerlendirildiği koşullar arasında KKB raporu da bulunmaktadır. KKB; Kredi Kayıt Bürosu tarafından hazırlanan bir rapordur. Kişi hakkında KKB tarafından hazırlanan raporun olumsuz olması durumunda o kişinin kredi alması mümkün olmayabilir. Bu bağlamda, KKB olmadan kredi veren bankalar var mıdır sorusu herkes için büyük önem taşımaktadır.

KKB Raporu Nasıl Oluşur?

Kredi kayıt raporu; kredi almak için oldukça önemli bir rapordur. KKB notunun yüksek olması sayesinde kredi çekmek mümkün hale gelir. KKB puanının yüksek olması aynı zamanda kolaylıkla kredi çekme ve uygun faiz oranlarından faydalanma anlamlarına da gelmektedir. Kredi Kayıt Bürosu; KKB raporu hazırlarken birçok farklı niteliği göz önünde bulundurmaktadır. Bu nitelikler arasında son beş yıla ait ve güncel olan bütün kredili işlemler, kişinin ödeme alışkanlıkları ve her şeyden önemlisi kişinin kredi notu bulunmaktadır. Kişi hakkında bankalardan gelen tüm bu bilgilerin toplanmasının ardından KKB risk raporu oluşturulmaktadır.

KKB Raporunun Değerlendirilme Süreci

KKB raporu; bilhassa bankalar için büyük önem arz eden bir rapordur. KKB raporunda kişilerin 1 ile 1900 arasındaki kredibilite durumları değerlendirilmektedir. Kredi notu 1 ile 699 arasında olanların durumları en riskli şekilde değerlendirilmektedir. 700 ile 1099 ise orta riskli olarak bilinmektedir. 1100 ile 1499 arası az riskli, 1500 ile 1699 arası iyi, 1700 ile 1900 arası ise çok iyi olarak değerlendirilmektedir. Kredi notu düşük olanların kredi taleplerine gelen cevaplar ise genellikle red şeklinde olmaktadır. Ancak, iyi veya çok iyi notuna sahip olanların ise kredi talepleri olumlu olarak değerlendirilmektedir. Kredi notu orta grupta bulunan kişiler için gelir seviyesi, meslek ve çalıştıkları kurum gibi detaylar ön plana çıkmaktadır.

Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar

2019 yılında KKB olmadan kredi veren bankalar bulunmaktadır. Bu bankalar, kredi notu düşük veya sıfır olan kişilere kredi vermektedirler. Yılın belirli dönemlerinde çıkacak kampanyalar sayesinde bu bankalardan kredi almak mümkün olmaktadır. Bu bankalar arasında Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank, Garanti Bankası ve Fibabanka vardır. Ancak, bu bankalar bilhassa geçmişte belirli dönemlerde kampanya düzenleyerek KKB olmadan kredi vermekteydiler. Bu bağlamda, bu bankalardan KKB olmadan kredi alabilmek için yaptıkları kampanyaları takip etmek gerekir. İnternet üzerinden yapılacak kefilsiz, evraksız ve online başvurularda kredi alınması çok daha kolay olmaktadır.

CEPTETEB ve Fibabanka Kredileri

KKB olmadan kredi veren bankalar arasında CEPTETEB ve Fibabanka yer almaktadır. CEPTETEB; şubeye gelmeden, online ve kefilsiz olarak anında kredi sunmaktadır. KKB olmadan kredi almak isteyenler, en fazla 30 bin TL’ye kadar başvuru yapabilirler. Ayrıca, şubesiz başvurularda çok daha hızlı bir şekilde sonuç alınır. CEPTETEB’in kişiden istediği tek şey; banka kredi taksitlerini zamanında ödemesidir. Fibabanka; kredi notu düşük olan kişilere kefil ile kredi vermektedir. Memur veya belgelenebilir geliri olan birisini, kefil olarak Fibabanka’ya sunabilen kişilerin bu krediyi alması çok kolaydır. Fibabanka’da kredi üst limiti 10 bin TL’dir. Ayrıca, kredi vadesi 24 ay ile sınırlandırılmaktadır. Fibabanka; KKB olmadan kredi almak isteyen kişilerden şahsi bir gelir belgesi talep etmemektedir.

Enpara ve Aktifbank Kredileri

Aktifbank; kredi notu düşük olan bilhassa emekli şahıslara uygun ihtiyaç kredileri sunmaktadır. Aktifbank üzerinden üç farklı kredi başvurusu yapmak mümkündür. İnternetten alınan kredinin üst limiti 30 bin TL’dir. Kredi notu düşük olan emeklilere verilen PTT ile anlaşmalı olunan krediye ek olarak taksitli alışveriş kredisi de Aktifbank’ta bulunmaktadır. Enpara ise online olarak başvurulabilecek ve kişiden belge istemeyen bir bankadır. Enpara’dan kredi almak isteyenlerden kefil talep edilmez. Enpara’nın resmi internet sitesine girerek başvuru formunu doldurarak 50 bin TL üst limite kadar kredi başvurusu yapmak mümkün olmaktadır. Buna ek olarak, Enpara, masrafsız olarak kredi vermektedir.

KKB olmadan kredi veren bankalar için örnek ödeme tablosu;

KKB olmadan yani kredi notuna önem vermeden kredi veren bankalar, yukarıda anlattığımız bankalardır. Bu bankaların kredi özellikleri ve örnek ödeme tablosu hakkında detaylı bilgi verelim;

Aktif Bank internetten anında kredi;

Aktif Bank kredi notuna önem vermeden kefil ve gelir belgesi istemeden kredi sunan bir bankadır. Bu bankadan kredi alabilmek için aylık gelirinizin olması ve sigorta primlerinizin ödeniyor olması yeterlidir. Bu bilgiler ise kimlik numaranız ile sistem üzerinden otomatik olarak sorgulanır. Sizin tek yapmanız gereken ise https://www.aktifbank.com.tr/tr/bireysel/n-kolay-krediler/internetten-aninda-kredi adresine girerek kredi başvurusu yapmaktır. Bu bankadan %1,89 faiz oranı ile 2.000 liradan 40.000 liraya kadar kredi alabilirsiniz. Bu krediden dosya masrafı alınmaktadır.

Aktif Bank aracılığı ile kredi notu olmadan 10.000 lira krediyi 36 ay vade ile almak isterseniz, bu kredinin aylık faiz oranı %1,89 olacaktır. Bu krediye ödenecek olan dosya masrafı 50 liradır. Bu kredi için ödenecek aylık taksit tutarı ise 409,41 liradır.

CEBTETEB ihtiyaç kredisi;

CEBTETEB, online bankacılık hizmeti sunan bir bankadır. Bu bankadan kredi almak için kredi notu, kefil ve belge göstermenize gerek bulunmaz. Bu bankanın sunmuş olduğu kredilere online olarak başvuru yapabilir, online olarak bankanın müşterisi olabilir ve onaylanmış olan kredinizi yine online kanalları kullanarak hesabınıza aktarabilirsiniz. Bu bankanın kredilerini alabilmek için aylık sabit ve düzenli gelirinizin olması ve sigorta primlerinizin ödeniyor olması önemlidir. 1100’ün altında kredi notuna sahip olanlar bu bankadan kredi alamazlar. CEBTETEB kredilerine başvuru yapabilmek için internet bankacılığı ve mobil bankacılık uygulamaları ile birlikte https://www.cepteteb.com.tr/cepteteb-kredi-basvurusu? Adresinde bulunan başvuru formunu da doldurabilirsiniz.

CEBTETEB tarafından sunulan kredilerden dosya masraf alınmaz. Bu bankanın kredilerine 1.000 liradan 50.000 liraya kadar başvuru yapabilirsiniz. Kredi vadenizi ise 3-60 ay arasında belirleyebilir ve ödemelerinizi rahatça yapabilirsiniz. Bu bankadan 50.000 lira olan kredinizi 60 ay vade ile almak istediğinizde, kredinin faiz oranı %0,95’ten başlar. Bu oranı, kredi notunuza göre değişecektir. Bu koşullardaki bir kredi için aylık olarak 1.115,13 lira ödersiniz. Krediniz için geri ödeyeceğiniz toplam tutar 69.308,08 lira olur.

Fibabanka KBB olamadan kredi;

Fibabanka ihtiyaç kredileri, tüm nakit ihtiyaçlarınız için sunulan bir kredidir. Tatil, eğitim, seyahat, bayram ve evlilik gibi pek çok harcamamız için aralıklı olarak sunulan bu krediler, 60 aya varan vadeler ile ve uygun faiz oranlarında verilmektedir. Bu kredi için başvurularınızı 7/24 yapabilmek istiyorsanız 444 88 88 numaralı telefon bankacılığını arayabilir, web sitesine bulunan başvuru formunu doldurabilir, cep şubesinden ya da internet bankacılığından başvur yapabilir ya da en yakın Fibabanka şubesine uğrayabilirsiniz.

Bu bankadan alacağınız kredilere ne kadar ödeyeceğinizi görebilmeniz açısından birkaç örnek hesaplama yapalım;

Fibabanka aracılığı ile 10.000 lira olan kredinizi 24 ay vadede almak isterseniz;

 • Kredi faiz oranı; %1,05 olur.
 • Alınacak olan dosya masrafı tutarı; 52,50 liradır.
 • Aylık taksit tutarı; 485,64 liradır.
 • Yıllık toplam maliyet oranı; %16,8297 olur
 • Geri ödenecek toplam kredi tutarı; 11.655,27 lira olur.

Fibabanka aracılığı ile 20.000 lira olan kredinizi 60 ay vadede almak iterseniz;

 • Kredi faiz oranı; %1,19 olur.
 • Alınacak olan dosya masrafı tutarı; 262,50 liradır.
 • Yıllık topla maliyet ornat; %18,8330 olur.
 • Aylık ödenecek taksit tutarı; 1.246,88 lira olur.
 • Toplam geri ödenecek kredi tutarı ise; 74.812,51 lira olur.

Enpara.com ihtiyaç kredisi;

KKB olmadan kredi alabileceğiniz bir başka banka da enpara.com’dur. Bu banka sayesinde 60.000 liraya kadar olan nakit ihtiyaçlarınızı kefilsiz ve şartsız olarak alabilirsiniz. Üstelik kredi siciliniz bozuk olsa bile aylık geliriniz varsa ve sigorta primleriniz ödeniyorsa, enpara.com’dan hemen kredi almanız mümkündür. Bu bankadan %0,89’dan başlayan ve en yüksek %0,99 olarak uygulanan avantajlı faiz oranlarında ve 60 ay vadeye kadar kredi alabilirsiniz. Bu bankanın kredileri için örnek ödeme tabloları ise şöyledir;

Enpara.com kredisini 24 ay vade ile ve 10.000 lira tutarında alırsanız;

 • Kredi için faiz oranı; %0,89
 • Kredi taksit tutarı; 474,55 lira
 • Kredi toplam geri ödeme tutarı; 11.389,20 lira
 • Kredi dosya masrafı; yok
 • Kredi yıllık maliyet oranı; %13,5960 şeklinde hesaplanır.

Enpara.com kredisini 36 ay vade ile ve 20.000 lira tutarında alırsanız;

 • Kredi için faiz oranı; %0,99
 • Kredi taksit tutarı; 686,04 lira
 • Kredi toplam geri ödeme tutarı; 24.697,44 lira
 • Kredi dosya masrafı; yok
 • Kredi yıllık maliyet oranı; %15,2256 şeklinde hesaplanır.

Enpara.com kredisini 60 ay vade ile ve 60.000 lira tutarında alırsanız;

 • Kredi için faiz oranı; %0,99
 • Kredi taksit tutarı; 1.404,07 lira
 • Kredi toplam geri ödeme tutarı; 84.244,20 lira
 • Kredi dosya masrafı; yok
 • Kredi yıllık maliyet oranı; %15,2256 şeklinde hesaplanır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Adres: Vetro City No:130 E-5 Mevkii Beylikdüzü / İSTANBUL TEL: 0850 222 0 321 iletisim@hizlibankakredi.com - info@hizlibankakredi.com