Online Başvuru ile Kredi Veren Bankalar (KOLAY BAŞVURU)

Online Başvuru ile Kredi Veren Bankalar (KOLAY BAŞVURU)

Geçmiş yıllarda, kredi almak isteyenlerin banka şubesine gitme zorunluluğu bulunmaktaydı. Ancak, teknolojinin gelişmesine paralel olarak zorunlu haller dışında tüketicilerin kredi almak için banka şubesine gitme zorunluluğu yoktur. Bankalar, kendi müşterileri için internet bankacılığı uygulamasını devreye sokmuştur. Buna ek olarak, neredeyse her bankanın mobil uygulaması bulunmaktadır. Mobil bankacılık uygulaması; akıllı telefonlara indirildiği takdirde kredi başvurusu başta olmak üzere birçok işlemin gerçekleştirilmesi mümkün olmaktadır. Buna ek olarak, bankaların bilhassa kendi müşterisi olmayan tüketiciler için internet sitelerinden kredi başvurusu yapma fırsatı yer almaktadır. Tüketicinin T.C kimlik numarası, cep telefonu numarası, aylık gelir ve almak istediği kredi tutarı gibi bilgileri girmesinin ardından dakikalar içerisinde kredi başvurusu yapması mümkün olmaktadır. 

Hangi Bankalar Online Başvuru ile Kredi Vermektedir? 

Online başvuru ile kredi veren bankalar arasında neredeyse tüm özel ve kamu bankaları yer almaktadır. Örneğin, Akbank, online başvuru ile kredi vermektedir. Akbank Direkt uygulaması sayesinde tüketicilerin banka şubesine gitmeden kredi başvurusu yapması mümkün olmaktadır. Akbank Direkt uygulamasından yalnızca Akbank müşterileri faydalanmaktadır. Akbank müşterisi olanlar, bu uygulamayı telefonlarına indirdikleri takdirde maksimum 50 bin TL olmak üzere 60 ay vade seçeneğiyle ihtiyaç kredisi başvurusu yapmaya hak kazanırlar. 10 bin TL kredi kullanmak isteyen ve bu krediyi 60 ayda geri ödemeyi kabul eden bir tüketiciye aylık %1,87 faiz oranı uygulanmaktadır. Akbank Direkt Mobil ve Akbank Direkt İnternet gibi online kredi başvurusu imkanları Akbank’ta yer almaktadır. Akbank müşterisi olmayanlar, Akbank kredi başvurusu sayfasındaki formu doldurarak ne kadarlık kredi kullanabileceklerini online olarak öğrenebilirler. 

Online başvuru ile kredi veren bankalar arasında Aktifbank bulunmaktadır. Aktifbank; N Kolay Kredi uygulaması sayesinde 30 bin TL’ye kadar kredi imkanı sunmaktadır. Aktifbank’taki güncel ihtiyaç kredisi faiz oranı %2,89 olarak belirlenmiştir. Aktifbank; internetten anında kredi imkanına sahiptir. Bunun için, Nkolaykredi.com adresine girmek, ardından kısa formu doldurup, ekran üzerinden evrakları onaylamak ve 30 bin TL’ye kadar verilen krediyi kullanmak mümkün olmaktadır. Aktifbank müşterisi olmayanlar, online başvuru esnasında bu krediden daha rahat faydalanabilmeleri adına N Kolay banka kartına sahip olacaklardır. 

Online başvuru ile kredi veren bankalar arasında Türkiye’nin ilk şubesiz dijital bankacılık hizmeti sunan bankası Enpara.com bulunmaktadır. Enpara.com; kredi başvurusu esnasında evrak ve kefil talep etmemektedir. Enpara.com ihtiyaç kredisi online başvuru için tüketicilerin öncelikle Enpara.com sitesi üzerinden kişisel bilgilerini, almak istedikleri kredi tutarını girmeleri gerekmektedir. Enpara.com yetkilileri, tüketiciyi ev adresinde ziyaret ederek tüketicinin Enpara müşterisi olmasını sağlayacaklardır. Bu sayede, Enpara internet bankacılığını ve mobil şubeyi kullanma şansı ortaya çıkacaktır. Enpara.com müşterisi olanlar, bu iki kanal sayesinde online kredi başvurusu yapmaya hak kazanırlar. 

ING Bank; online başvuru ile kredi veren bankalar arasında bulunmaktadır. ING Bank internet sitesi üzerinden ING Bank ihtiyaç kredisi başvuru formu doldurularak online kredi başvurusu yapılabilir. ING Bank; online kredi başvurusu sırasında kefil talep etmez. Ancak, değerlendirme sonucu evrak istenmesi mümkün olabilir. Ayrıca, ING Bank müşterisi olanlar, ING Bank internet bankacılığı üzerinden rahatlıkla ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilirler. ING Bank’ta beş bin TL ve üzeri krediler için güncel faiz oranları; aylık %1,49’dan başlamaktadır. 

TEB; CEPTETEB uygulaması sayesinde tüketicilerin online kredi başvurusu yapmasına olanak tanımaktadır. CEPTETEB ihtiyaç kredisine başvurmak isteyenlerin CEPTETEB internet sitesi üzerinden ihtiyaç kredisi başvurusu formunu doldurmaları gerekir. Tüketicinin kişisel bilgileri, kullanmak istediği kredi tutarı bilgilerine ek olarak iletişim adresini yazması istenmektedir. Bu sayede, tüketicinin CEPTETEB üyesi olması sağlanacaktır. Tüketiciler, kredi başvurularını internet şubesinden, mobil uygulamadan ve cepteteb.com.tr’den yapma şansına sahiptirler. Kredi başvurularının online olarak yapılmasına ek olarak, başvurunun olumlu olarak değerlendirilmesinin ardından kredi kullanımının online olarak söz konusu kanallar üzerinden yapılması mümkün olmaktadır. CEPTETEB ihtiyaç kredisi faiz oranları; %1,49’dan başlamaktadır. Buna ek olarak, en fazla 50 bin TL’ye kadar kredi kullandırılması mümkündür. 

Online Kredi Veren Bankalar 

Online kredi veren bankalar arasında yukarıdaki bankalara ek olarak başka bankalar bulunmaktadır. Ancak, bazı bankaların online kredi başvurusu sürecine ek olarak belge istemesi söz konusu olabilmektedir. Online kredi veren bankalar arasında Finansbank yer almaktadır. Finansbank’ta kredi üst limiti; 50 bin TL olarak belirlenmiştir. QNB Finansbank müşterisi olanlar, internet bankacılığını kullanarak 5 ile 10 dakika içerisinde kredi başvurusu yapmaya hak kazanırlar. QNB Finansbank’ın yeni müşterisi olanlar ise bir ile iki gün içerisinde kredi başvurularına cevap alırlar. 

Online kredi veren bankalar arasında Fibabanka yer almaktadır. Fibabanka’dan kullanılabilecek maksimum kredi limiti; 50 bin TL olarak bilinmektedir. Buna ek olarak, Fibabanka müşterisi olanlar;   5-10 dakika içerisinde internet bankacılığını kullanarak kredi başvurusu yapabilirler. Ancak, yeni müşterilerin kredi başvurularının 1-2 gün içerisinde değerlendirildiğini söylemek gerekir. 

İş Bankası; online kredi veren bankalar arasında yer almaktadır. İş Bankası’nda 40 bin TL’ye ihtiyaç kredisi verilmesi söz konusudur. Buna ek olarak, İşCep veya internet bankacılığı üzerinden beş ile on dakika arasında kredi başvurusu yapılması mümkündür. İş Bankası’nın yeni müşterisi olanlar ise 1-2 gün içerisinde kredi başvurularına olumlu veya olumsuz bir cevap alırlar. 

Vakıfbank; internet bankacılığı veya mobil uygulama üzerinden online kredi başvurusu yapılmasına olanak tanımaktadır. Vakıfbank’ta kullanılabilecek maksimum kredi limiti; 30 bin TL olarak belirlenmiştir. Ancak, Vakıfbank’ın yalnızca maaş müşterisi olan tüketicilere online kredi kullandırdığı bilinmektedir. İnternet bankacılığı üzerinden 5-10 dakika içerisinde kredi başvurusu yapılabilir. 

Odeabank; online kredi kullanılmasına izin veren bankalar arasında yer almaktadır. Odeabank’ta kullanılabilecek maksimum kredi limiti; 30 bin TL olarak bilinmektedir. Buna ek olarak, Oksijen Hesap sahibi olanların online kredi başvurusu yapması çok kolaydır. Odeabank; mevcut müşterilerinin 5-10 dakika içerisinde kredi başvurusu yapmasını mümkün kılmaktadır. Yeni müşteri olanların ise 1-2 iş günü içerisinde kredi başvuruları değerlendirilmektedir. 

Yapı Kredi; online kredi veren bankalar arasında bulunmaktadır. Yapı Kredi online kredi başvurusu sayesinde 30 bin TL’ye kadar kredi kullanmak mümkün olmaktadır. Yapı Kredi’nin mobilden anında kredi kampanyası da yer almaktadır. Yapı Kredi’nin mevcut müşterilerine ön onaylı kredileri olması halinde 75 bin TL’ye kadar kredi kullandırması söz konusudur. Yapı Kredi’nin online alışveriş kredilerinin sayısı bir hayli fazladır. 

Online başvuru ile kredi veren bankalar hangi koşulları ister?

Online başvuru ile kredi veren bankalardan kolayca kredi alabilmek için bazı şartları taşıyor olmanız gerekir. Bu şartları aşağıdaki şekilde açıklayabiliriz;

 • Öncelikle online başvuru yapabilmek için bir bankanın müşterisi olmanız gerekir. Müşterisi olan kişiler bu bankalardan rahatlıkla kredi alırlar çünkü iş ve gelir durumları ile ilgili tüm bilgileri müşterisi oldukları bankalarda mevcuttur. Aynı zamanda müşterisi olduğunuz bankanın kartını, hesabını ya da diğer ürünlerini kullanıyorsanız, kredi almanız çok daha kolay olacaktır.
 • Banka müşterisi olmayan kişiler online kredi başvurusu yaptıklarında kredi notuna bakılır. Bu durumda kredi verilmesi için en önemli veri kredi notudur. Kredi notunuz 1500 ve üzerinde ise online kanallardan başvuru yaptığınızda krediniz hemen onaylanır.
 • Online kredi başvurusu yapabilmek inçi bir diğer önemli nokta da aylık gelirinizin olmasıdır. Bankaların sistemlerine kimlik numaranızı girdiğinizde otomatik olarak aylık gelir ve sigorta bilgileriniz sorgulanır. Sigorta primleriniz ödeniyorsa ve aylık geliriniz de yeterliyse, başvuru yapmış olduğunuz krediyi hemen alabilirsiniz.

Online başvuru ile kredi veren bankalar, hangi kanallardan başvuru kabul eder?

Online başvuru, bankaların internet bankacılıklarını, mobil bankacılıklarını, internet sitelerini kullanarak yapılan başvurudur. Online olarak başvuru yaptığınızda, banka müşterisi olmasanız bile kredinizi alabilirsiniz. Bunun için yukarıdaki şartları taşıyor olmanız gerekir. Bankaların kredilerine nasıl online başvuru yapabileceğinizi detaylı olarak anlatalım;

İnternet bankacılığı ile online başvuru nasıl yapılır?

Her bankanın kendine özel internet bankacılığı bulunmaktadır. Bu kanaldan başvuru yapabilmek için banka tarafından size verilen internet şifresini kullanmanız gerekir. Ayrıca banka tarafından size verilen müşteri numarasını da giriş için kullanabilirsiniz. Eğer müşteri numaranızı ve şifrenizi bilmiyorsanız, bankaların müşteri hizmetlerini arayarak öğrenebilirsiniz. Şifrenizi aldıktan sonra internet bankacılığından başvuru yapmak için aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli olacaktır.

 • Her bankanın kendi internet sitesine giriş yapılır.
 • Ana sayfanın sağ üst kısmında bulunan “internet bankacılığı” ya da “internet şubesi” kısmından bireysele giriş yapılır.
 • Karşınıza gelen yeni ekranda yer alan bölümlere kimlik numarasını ve müşteri numarasını girmeniz gerekir.
 • Ardından cep telefonunuza gelen kodu da girerek internet bankacılığına giriş yapabilirsiniz.
 • Menü kısmına geldikten sonra “kredi / kredi başvurusu” adımlarını takip ederek, online kredi başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Mobil bankacılık ile online kredi başvurusu nasıl yapılır?

Online kredi başvurusu yapmak için kullanabileceğiniz bir diğer avantajlı yöntem de cep şubeleridir. Cep şubesi mobil bankacılık olarak da adlandırılır. Bankaların cep telefonu ve tabletler için çıkarmış oldukları uygulamaları kullanarak tüm bankacılık işlemlerinizi kolayca yapabilirsiniz. Bu işlemlere kredi başvuruları da dahildir. Bu başvuruyu yapabilmek için bir bankanın müşterisi olmanız gerekir. Çünkü cep şubeye giriş yapabilmek ve kullanabilmek için bankanız tarafından size verilen müşteri numarasını ve şifrenizi kullanmanız gerekecektir.

Mobil bankacılık kanalıyla başvuru yapmanın en büyük avantajları uygun faiz oranlarında kredi alabilmeniz ve kredi başvurularınızı 7/24, istediğiniz zaman yapabilmenizdir. Aynı zamanda onaylanmış olan kredilerini hemen hesabınıza aktarma şansınız da bulunur. Yani hafta sonu ya da tatil günlerinde olsa bile kredinizi hemen hesabınıza alarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu başvuruyu yapabilmek için müşterisi olduğunuz bankanın mobil uygulamasını cep telefonunuza indirerek giriş yapmanız gerekir. Giriş yaparken cep telefonunuza gelen güvenlik kodunu da kullanırsınız. Girişiniz tamamlandıktan sonra menü kısmına gelerek “krediler – kredi başvurusu” adımlarından başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Başvuru sırasında sizden yalnızca almak istediğiniz kredi tutarı ve vadesi gibi bilgiler istenir. Bazı bankalar atlık gelir ve oturduğunuz evin kime ait olduğu gibi kısa bilgiler de isteyebilir. Yine de sayfalarca form doldurmanıza gerek kalmaz ve başvurunuzu saniyeler içinde tamamlarsınız.

Bankaların web sitelerinden online kredi başvurusu;

Online kredi başvurusu, bankaların web sitelerinde bulunan başvuru formu kullanılarak da yapılabilir. Bu başvuru formunu dakikalar içinde doldurabilir ve bankalardan ne kadar kredi alabileceğinizi öğrenebilirsiniz. Bankaların web sitelerinden kredi başvurusu yapabilmek için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır;

 • İlk olarak kredi başvurusu yapmak istediğiniz bankanın web sitesine girmelisiniz.
 • Arından ihtiyaç kedileri bölümüne gelmelisiniz.
 • Bu bölümde bulunan “hemen başvuru” kısmına tıklamalısınız.
 • Karşınıza başvuru formu açılacaktır. Bu formda ilk aşamada sizden cep telefonu, kimlik numarası ve güvenlik kodu bilgileri istenir. Bu bilgileri girdikten sonra cep telefonunuzu yanınızda bulundurarak “devam” kısmına tıkayın.
 • Cep telefonunuza gelen kodu ekrandaki yere girin ve başvuru yapmaya devam edin. Cep telefonunuza kod gönderilmesinin amacı sizin adınıza bir başkasının başvuru yapmasını önlemektir.
 • Bu aşamada her bankanın istediğini bilgiler farklılık gösterebilir. Bazı bankalar tek adımda bütün bilgilerinizi alırken bazıları yaklaşık olarak 4 aşama daha bilgi doldurmanızı isteyebilir. Ancak tüm bankalar genel olarak mezun olduğunuz okul, çalışma bilgileri, aylık gelir, adres bilgileri ve almak istediğiniz kredi tutarı ve vadesi bilgilerinizi isterler.
 • Başvuru aşamasında varsa, 3 ay ertelemeli kredi seçeneğini de işaretleyerek ödeme gününüzü belirleyebilirsiniz.

Bu aşamalardan sonra başvurunuz tamamlanır ve değerIendirmeye alınır. Başvuru sonucunuz cep telefonunuza gönderilir. Onaylanmış olan kredinizi almak için başvuru yaptığınız bankanın size en yakın şubesine gidebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Adres: Vetro City No:130 E-5 Mevkii Beylikdüzü / İSTANBUL TEL: 0850 222 0 321 iletisim@hizlibankakredi.com - info@hizlibankakredi.com