Sicili Bozuk Olana Kredi 2020

Sicili Bozuk Olana Kredi 2020

Sicilin bozulması, bankalara olan borçlarınızın zamanında ödenmemiş olması nedeniyle yasal takibe alınmanız anlamına gelir. Biraz daha açıklayacak olursak, bankalara olan kredi ve kredi kartı borçlarınızı yasal süre olan 90 gün içinde ödememiş olmanız durumunda yasal takibe alınırsınız ve bankalar alacaklarını avukatlara devreder. Başka bir ifade ile icralık olursunuz. Bu durumda bankalar, bu borcunuzu ve yasal takip durumunu Merkez Bankasına iletir. Merkez Bankası da bu kayıtları 5 yıl boyunca silmez ve kredi siciliniz bozulmuş olur. Kredi sicili bozuk olan kişiler 5 yıl boyunca bankalardan kredi ve kredi kart alamazlar. Ancak bazı şartları yerine getirmeleri halinde kredi almaları mümkün olabilir. Sizlere sicili bozuk olana kredi nasıl verilir, bu krediler hangi bankalar tarafından verilir detaylı olarak açıklayalım;

Sicilin bozuk olana kredi 2020 yılında hangi şartlar altında verilir?

Sicili bozuk olan kişilerin nereden ve nasıl kredi alacaklarını öğrenmeden önce hangi şartları taşımaları gerektiğini bilmeleri gerekir. Eğer aşağıdaki şartları taşıyorsanız, bankalardan kredi ve kredi kartı talebinde bulunabilirsiniz;

 • Mevcut borçlarınız kapanmış olmalıdır;

Sicili bozuk olana kredi veren bankalar, kredi vermeden önce yasal takipli olan borcun kapalı olup olmadığına bakarlar. Eğer geçmişte kredi sicilinizi bozan borcu henüz kapatmadıysanız, bankalara kredi başvurusunda bulunamazsınız.

 • Kredi notunuzu yükseltmeye başlamalısınız;

Kredi siciliniz bozuk olsa bile bankalardan kredi alabilmeniz için kredi notunuzu yükseltmeye başlamalısınız. Kredi notu, kredi sicilinden bağımsızdır. Kredi sicilinizi 5 yıldan sonra düzeltebilirsiniz ancak kredi notunuzu 6 ay sonra yükseltmeye başlayabilirsiniz. Kredi notunuzu yükseltmeye başlamak için bir bankadan düşük miktarlı kredi kartı alıp kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu kredi kartından her ay düzenli olarak harcama yapmaya ve her ay düzenli şekilde dönem borcunu ödemeye önem vermeniz gerekir.

Kredi notunuzu yükseltmek için aynı zamanda bir bankaya otomatik ödeme talimatı vermeniz gerekir. Faturalarınızın her ay hesabınızdan düzenli olarak ödenmesini sağlarsanız kredi notunuzu yükseltebilirsiniz. Bunun dışında bir bankadan bireysel emeklilik hesabı açtırabilir ve aylık düzenli ödeme yaparak her ay gelir elde ettiğinizi gösterebilirsiniz.

 • Aylık düzenli ve sabit bir geliriniz olmalıdır;

Sicili bozuk olana kredi veren bankalar, kredi notuyla birlikte aylık gelirinizin olup olmamasına da bakarlar. Eğer maaşlı olarak çalışmaya devam ediyorsanız, bankalardan kredi alabilirsiniz. Bunun dışında şirket geliriniz ya da esnaflık geliriniz varsa, siciliniz bozuk olsa bile bankalardan kredi çekme imkânınız bulunur.

 • Sigorta primleriniz düzenli olarak ödenmelidir;

Sicili bozuk olan kişilerin bankalardan kredi alabilmesinin bir diğer şartı da son üç aylık sigorta primlerinin ödenmiş olmasıdır. Kanuna göre son üç aylık sigorta primi ödenmeyen kişiler bankalardan kredi alamazlar.

Sicili bozuk olana kredi veren bankalar hangileridir?

Yukarıda saymış olduğumuz şartları taşıyorsanız, bankalardan birine başvuru yaparak kredinizi alabilirsiniz. Bankalar, bu durumda olan kişilere en fazla 100.000 liraya kadar kredi verirler. Eğer daha yüksek miktarda kredi almak isterseniz bankalara kefil ya da ipotek gibi teminatlar göstermeniz gerekebilir. Ayrıca kredi almak için çalınmakta olduğunuz ya da maaşınızı aldığınız bankaya başvur yapmalısınız. Bu sayede kredinizi daha kolay alabilirsiniz. 2020 yılında sicili bozuk olana kredi sağlayan bankaları ve kredi özelliklerini detaylı olarak açıklayalım;

Aktif Bank sicili bozuk olana kredi;

Aktif Bank, kredi notuna ve kredi siciline önem vermeden kredi veren bir bankadır. Bu bankadan kredi almak için aylık gelirinizin olması ve sigorta primlerinizin ödenmesi şartlarını yerine getirmeniz yeterlidir. Bu banka, kredi notunuza göre faiz oranı belirler. Eğer kredi siciliniz bozuksa, kredi notunuz çok yüksek olmayacaktır ve alacağınız kredinin faiz oranı biraz daha yüksek olacaktır. Bu bankadan alacağınız kredinin özelliklerini şöyle açıklayabiliriz;

 • Aktif Bank’tan 2.000 liradan 40.000 liraya kadar kredi almanız mümkündür.
 • Kredinizin vadesini 3 aydan 60 aya kadar belirleyebilirsiniz.
 • Kredi ödemelerinizi sabit ve eşit taksitli olarak yapabilirsiniz.
 • Bu banka kredilerinden hayat sigortası ve dosya masrafı almaktadır. Bu nedenle yapılacak kesintileri de hesaba katarak kredi tutarı belirlemelisiniz.
 • Bu bankanın kredi faiz oranları %0,98’den başlar ve %1,89’a kadar yükselir.
 • Bu bankanın kredilerine hiçbir evrak ve kefil sunmadan, online kanallardan başvuru yapabilirsiniz.
 • Kredi başvurularınız için internet bankacılığını, mobil bankacılığı, müşteri hizmetlerini ya da https://www.nkolaykredi.com.tr/anasayfa?utm_source=aktifbank&utm_medium=inads&utm_campaign=sayfaici adresinde bulunan başvuru formunu tercih edebilirsiniz.
 • Banka müşterisi olmayan kişiler bu başvuru formunu kullanarak kredi başvurularını yaparlar ve evrakları adreslerine kadar teslim edilir. 7-20 gün içinde evraklarınızı teslim aldığınızda krediniz anında hesaba aktarılır. Banka müşterisi olan kişiler ise onaylanan kredilerini beklemek zorunda kalmadan hemen hesaplarına aktarabilirler.

CEPTETEB sicili bozuk olan kredi;

Sicili bozuk olana evraksız ve belgesiz olarak kredi sağlayan bankalardan biri de CEPTETEB’dir. Bu banka da online bankacılık hizmeti sunar. Şubesi olmadığı için bu bankanın kredileri masrafsızdır ve kredi faiz oranları oldukça uygundur. Siciliniz bozuk olsa bile bu bankaya kredi başvurusunda bulunabilir ve kredinizi hemen hesabınıza aktarabilirsiniz. Bu bankanın sizden istediği şartlar ise aylık gelirinizin olması ve kredi ödemelerinizi düzenli olarak yapmanızdır. Bu bankadan alacağınız kredinin özellikleri ise şöyledir;

 • CEPTETEB sayesinde 1.0000 liradan 50.000 liraya kadar kredi almanız mümkündür.
 • Kredi vadelerini 60 aya kadar belirleyebilirsiniz.
 • Kredi taksit ödemelerini eşit taksitli ve sabit olarak yaparsınız.
 • Kredilerin faiz oranı müşterilerin kredi notuna göre belirlenir. Kredi notunu yüksekse alacağınız kredinin faiz oranı %0,89’dur. Kredi notunuzu düşük olduğunda ise alacağınız kredinin faiz oranı %1,34 olarak belirlenir.
 • Bu krediyi almak için kefil ya da teminat göstermenize gerek bulunmaz.
 • CEPTETEB aracılığı ile alacağınız krediyi 3 ay ertelemeli olarak da isteyebilirsiniz.
 • Bu krediye başvur yapabilmek için internet bankacılığını, cep şubeyi ya da https://www.cepteteb.com.tr/cepteteb-kredi-basvurusu? Adresinde bulunan başvur formunu kullanabilirsiniz.
 • Banka müşterisi olmayan kişiler yukardaki adreste bulunan başvuru formunu doldururlar. Başvuruları onaylandığında ise evrakları adreslerine kadar teslim edilir. Kredileri ise evraklarını telsim aldıkları gün hesaplarına aktarılır. Banka müşterisi olan kişiler ise internet bankacılığından ya da cep şubeyi kulan arka hemen kredilerini hesaplarına aktarabilirler.

Enpara sicili bozuk olana kredi;

Enpara.com da şubesiz bankacılık hizmeti sunan bir bankadır. Bu bankadan yapacağınız tüm işlemleri online olarak gerçekleştirmeniz gerekir. Tıpkı diğer bankalar gibi kredi faiz oranları müşterilerin kredi notuna göre belirlenir. Şubesiz bankacılık olduğu için hem kredilerinden dosya masrafı alınmaz hem de kredi faiz oranları oldukça düşüktür. Siciliniz bozuk olsa bile aylık gelir elde etmeniz ve sigorta primlerinizin ödenmesi şartlarıyla bu bankadan da hemen kredi alabilirsiniz. Enpara aracılığı ile alacağınız kredinin özellikleri ise şöyledir;

 • Bu krediden dosya masrafı ya da tahsis ücreti gibi masraflar alınmaz. Yalnızca hayat sigortası yaptırmanız istenir.
 • Enpara aracılığıyla 1.000 liradan 60.000 liraya kadar kredi almanız mümkündür.
 • Kredinizin vadesini 60 ya kadar belirleyebilir ve kredi taksitlerini eşit olarak ödeyebilirsiniz.
 • Bu bankadan alacağınız kredinin faiz oranları vadeye göre belirlenir. Buna göre 12 ay vadeli krediler için %0,99, 24 ya vade için %1,05, 36 ay vade için %1,11, 48 ay vade için % 1,15 ve 60 ay vade için %1,15 faiz oranı uygulanır.

ING Bank sicili bozuk olana kredi;

ING Bank da sicili bozuk olana kredi veren bankalar arasında en çok tercih edilen bankalardan biridir. Bu bankadan kredi notunuza göre belirlenmiş olan faiz oranlarında kredi almanız mümkündür. Banka müşterisi olan kişiler kredilerini almak için mobil bankacılığı ya da internet bankacılığını kullanabilirler. Banka müşterisi olmayan kişiler de başvuru için web sitesindeki başvuru formunu kullanabilirler ve kredilerini yine banka şubesine gitmeden alabilirler. Bu bankadan kredi alabilmeniz için kredi notunuzun 110 civarında olması gerekir. Daha önce siciliniz bozulmuşsa bile kredi notunuzu yükseltmeye başladıysanız, %2,59 gibi faiz oranlarında kredi alabilirsiniz. ING Bank kredilerini özellikleri şöyledir;

 • ING Bank aracılığı ile 1.000 liradan 100.000 liraya kadar kredi alabilirsiniz.
 • Alacağınız krediden dosya masrafı ve hayat sigortası masrafı kesilir.
 • Kredinizi 5.000 lira ve üzerinde alırsanız 3 ay erteleme avantajında faydalanabilirsiniz.
 • Bu bankanın sicili bozuk olanlara sağlayacağı en büyük avantaj, kredi geri iadesidir. Bu avantajdan faydalanmak için ING Bank’ın baka kartından her ay düzenli olarak 750 liralık alışveriş yapmanız gerekir. Bu durumda turuncu ekstralı olursunuz ve kredinizden faiz indirimi iadesi alırsınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Adres: Vetro City No:130 E-5 Mevkii Beylikdüzü / İSTANBUL TEL: 0850 222 0 321 iletisim@hizlibankakredi.com - info@hizlibankakredi.com