SSK Olmadan Kredi Veren Bankalar 2019

SSK Olmadan Kredi Veren Bankalar 2019

SBankaların kredi verirken öncelikle istedikleri evrakların başında maaş bordrosu ve SGK dökümü gelir. Ama siz SSK’lı değilseniz ve acil paraya ihtiyacınız varsa nasıl kredi alabilirsiniz? Belgesiz, evraksız kredi alabilir miyim diye merak ediyorsanız, SSK olmadan kredi veren bankalar 2019 listesini sizin için hazırladık. SSK’lı olmasanız da bankaların hazırladığı kampanyalardan faydalanarak tüketici kredisi alabilirsiniz. Düşük faiz oranları ile kısa vadeli bu kredilerde genellik 20 bin lira gibi bir üst limit belirlenmiştir. Tabi farklı bankalar farklı limitler ve vade süreleri belirlemekte. SSK’lı olmadan internet üzerinden gelir belgesiz kredi veren bankalara müracaat ederek aynı gün içinde kredinizi onaylanması dahi söz konusudur.  Eğer kazancınızı belgelendiremiyor veya sigortasız bir işte çalışıyorsanız ve nakde ihtiyacınız varsa SMS yolu ile kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

SSK Olmadan Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Her hangi bir banka şubesine gidip kredi başvurusunda bulunduğunuzda banka sizden gelirinizi belgelendirmenizi ister. İnternet bankacılığı, mobil şube, SMS gibi dijital yollar ile kredi başvurularında ise gelir belgesi ve kefil istenmez. (Tabi banka gerekli gördüğü zaman belge ve kefil isteyebilir.) SSK olmadan kredi veren bankalar 2019 listesi, dijital yollardan da kredi başvurusunda bulunabileceğiniz bankalardan oluşuyor.

 • Yapı Kredi Bankası
 • Enpara.com
 • QNB Finans Bank
 • Garanti Bankası
 • Şeker Bank
 • Deniz Bank
 • Odeo bank
 • ING Bank
 • TEB

Sıraladığımız bu özel bankaların kredi verme koşulları devlet bankalarına göre daha esnek. Gelir belgeniz olmadan online kredi başvurusunda bulunduğunuzda TC kimlik numaranızı başvuru formuna yazarak işlemleri başlatırsınız. Kredi onayınızı vermeden önce KKB Findeks kredi notunuza ulaşarak değerlendirme yapacaktır. Kredi notunuz çok düşük olmadığı haller de bu bankalardan kredi almanız mümkün olabilir. Kredi notu düşük olanlar da bu bankalardan online yollar ile kredi talebinde bulunabilir.

SSK Olmadan Nasıl Kredi Çekilebilir?

Her hangi bir işyerinde bir işveren adına veya kendi adınıza çalışıyorsanız SGK kaydınızın olması zorunludur. Ancak ev hanımı veya öğrenci olarak hayatına devam eden kişilerinde kredi ihtiyacı doğabilir. Bu durumda kredi alabilmek için bankalar zaman zaman kampanyalar düzenlemekte ve gelir belgesi olmadan da kredi vermekteler. Siz de gelir belgeniz olmadan kredi çekmek istiyorsanız SSK olmadan kredi veren bankalar 2019 listesindeki bankalardan birine dijital yollardan müracaat edebilirsiniz. Bankaların düzenlediği kampanyaları takip ederek veya bankaların resmi sitelerindeki açıklamaları karşılaştırarak sizin için en uygun olacak kampanya avantajlarından faydalanabilirsiniz.

SSK Olmadan Kredi Çekebilmenin Şartları Nelerdir?

SSK olmadan kredi çekmek isterseniz, o bankanın müşterisi olmanız sizin için avantaj sağlayabilir. Banka ile olan finansal ilişkilerinizde sorun yoksa veya o bankada paranız varsa kredi talebiniz olumlu karşılanacaktır. Bankada bir hesabınız veya bir geçmişiniz yoksa banka kredi notunuza göre size kredi verecektir. Bankalarla hiç finansal ilişki kurmamışsanız kredi notunuz düşük olacaktır. Bu durumda SSK olmadan kredi veren bankalar 2019 listesindeki bankalardan birine müracaat ettiğinizde sizden kefil göstermenizi istenebilir. Kredi notu yüksek veya düzenli bir geliri olup bunu belgeleyebilen birinin kefilliğine ihtiyaç duyulabilirsiniz. Arıca üzerinize olan ev, araba, arsa, dükkân gibi bir malınız varsa teminat göstererek kredi alabilirsiniz.

SSK olmadan kredi veren bankalar hangi belgeleri ister?

SSK olmadan kredi veren bankalar, verdikleri kredinin geri ödenebileceğini garanti altına almak ster. Bunun için bankalara ev hamımı olsanız ile bazı belgeleri teslim etmeniz gerekir. Bu belgeleri aşağıdaki şekilde açıklayabiliriz;

 • SSK’nız yoksa ve ev hanımıysanız ancak evde ek iş yaparak gelir elde ediyorsanız, vergi dairelerine başvuru yaparak vergi muafiyeti belgesi almanız gerekir. Bu belge sizin çalıştığınızı ancak vergiden muaf olduğunuzu gösterir. Bu sayede bankalar da gelir elde ettiğinizi bu belge ile öğrenirler ve size güvenerek kredi verebilirler.
 • SSK’nız yoksa ancak kira gelirleriniz varsa, adınıza kayıtlı olan gayrimenkulün tapusu ile birlikte kira kontrat sözleşmeniz, kimlik fotokopiniz ve kirayı almış olduğunuz hesabın son iki aylık dekontu ile başvuru yapabilirsiniz. Bankalar kira geliri olan kişilere kolay kredi verirler.
 • SSK’nız olmadan kredi alabilmenizin bir başka yolu da faiz gelirlerinizin olmasıdır. Faiz geliriniz varsa, bu geliri aldığınız hesabın hesap cüzdanını bankaya teslim etmeniz halinde, kredi alabilirsiniz. Aldığınız faiz gelirine göre bankadan alacağınız kredi tutarı belirlenir.

SSK’sı olmayan emekliler nasıl kredi alır?

SSK olmayan kişilerin arasında emekliler de yer alır. Emekliler, yaşları ileri olduğu için bankalardan kredi almakta zorlanırlar. Ancak emeklilerin, maaş aldıkları bankanın hesap cüzdanını ya da banka hesap dekontunu sunması halinde, çok sayıda bankadan kredi alması mümkündür. Emeklilerin büyük bir kısmı emekli olduktan sonra çalışırken büyük bir kısmı da çalışmaz. Çalışmayan emeklilerin kredi alması da mümkündür. Bankalar genellikle 75 yaşına kadar hayat sigortası sunarlar. 75 yaşın üzerinde olan emekliler bankalardan kredi alamazlar.

Emekliler için çok sayıda banka kredi imkânı sunar. Ancak faiz oranları değişkenlik gösterir. Emekliler aynı zamanda PTT ile anlaşmalı olan bankalardan da özel kredi imkânlarından yararlanabilirler. PTT’den maaşlarını alan emeklilerin bankalardan kredi almak için kefil ya da belge sunmasına gerek yoktur. PTT şubelerine başvuru yaparak istedikleri bankadan, istedikleri özellikteki kredileri alabilirler. Emeklilerin bankalardan kredi alırken dikkat etmeleri gereken en önemli konu ödeyecekleri hayat sigortası masrafıdır. Emeklilerin hayat sigortaları genellikle tüm kredi vadesi üzerinden yapılır. Yani emekliyseniz ve 60 ay vadeli bir kredi alıyorsanız, hayat sigortanız 5 yılık yapılır. Bu da alacağınız kredinin miktarının azalmasına neden olur.

Yapı Kredi SSK olmadan kredi nasıl alınır, kredi özellikleri nelerdir?

Yapı Kredi bankası SSK’sı olmayan ancak BAĞ-KUR, kira ya da faiz gibi gelirleri olan kişilere kredi sunar. Emekli olanlar da aldıkları maaşlar ile bu bankadan kredilerini alabilirler. Bu bankadan alacağınız kredinin üst limiti banka tarafından gelirinize göre belirlenir. Yurt içinde ve yurt dışında yaşayan vatandaşlar, düzenli ve sabit gelirleri olmaları şartıyla SSK’sı olanda da bu krediyi alabilmektedir. Bu kredinin özellikleri şöyledir;

 • Krediniz 3 ay erteleme avantajı ile alabilirsiniz.
 • Alacağınız kredinin faiz oranları kredi notunuza göre değişir.
 • Kredi tutarının üst limiti, banka tarafından gelirinize göre belirlenir.
 • Kredinizi 60 aya varan vadelerde ve esnek ödeme planları ile alabilirsiniz.
 • Yapı Kredi bankasından alacağınız kredi ile dilerseniz, bu bankada bulunan kredilerinizi de tek çatı altına birleştirebilirsiniz.
 • Şubeye gitmeden hızlı bir şekilde başvurularınızı yapabilirsiniz. Başvuru için banka şubelerini tercih edebileceğiniz gibi web sitesinde bulunan başvuru formunu, SMS bankacılığını, 444 0 444 numaralı müşteri iletişim merkezini, ATM’leri ya da banka şubelerini tercih edebilirsiniz.

SSK olmadan bu bankadan kredi alacağınız için gerekli evraklar ile birlikte banka şubelerinden başvuru yapmanızı tavsiye ederiz.

CEPTETEB SSK olmadan nasıl kredi alınır, kredi özellikleri nelerdir?

CEPTETEB, SSK olmadan kredi alabileceğiniz bir başka bankadır. Bu bankadan kredi alabilmenizin en önemli şartı, aldığınız krediyi düzenli bir şekilde ödemeniz ve geciktirmemenizdir. Bunu dışında başka bankalara olan kredi ve kredi kartı borçlarınızı son altı ay içinde düzenli ödemeniz gerekmektedir. Bunların dışında başka bir koşul istenmez. Yani kredi notunuzun yüksek olması, gelir elde etmeniz ve sigorta priminin ödenmesi gibi şartlara bakılmaz. CEPTETEB tarafından verilen kredinin genel özellikleri ise şöyledir;

 • CEPTETEB kredisini 1.000 liradan 50.000 liraya kadar almanız mümkündür.
 • Bu krediyi yüksek kredi notuna sahip olanlar, 36 ay vadeye kadar aldıklarında %0,89 faiz oranından faydalanabilirler. Bunun dışında henüz CEPTETEB müşterisi olmayan kişiler kredilerini tüm tutarlar ve tüm vadeler için %0,94 faiz oranında alabilirler. CEPTETEB kredisi için en yüksek uygulanan faiz oranı ise %0,99’dur.
 • CEPTETEB kredisinden dosya masrafı alınmaz. Yalnızca hayat sigortası tahsil edilir.
 • Bu krediye 18-65 yaş arasında olan kişiler başvuru yapabilmektedir.
 • CEPTETEB kredisini dilerseniz 3 ay sonra ödemeye başlayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Adres: Vetro City No:130 E-5 Mevkii Beylikdüzü / İSTANBUL TEL: 0850 222 0 321 iletisim@hizlibankakredi.com - info@hizlibankakredi.com