Ziraat Bankası 60 Aya Varan Tüketici Kredisi

Ziraat Bankası 60 Aya Varan Tüketici Kredisi

Tüketici kredisi almak isteyenler için en uygun alternatiflerden birisinin Ziraat Bankası olduğunu söylemek gerekir. Ziraat Bankası; Ağustos 2019 itibariyle bilhassa konut kredilerinde yapmış olduğu faiz oranı indirimiyle dikkat çekmiştir. Konut kredisi faiz oranlarını yüzde birin altına düşüren Ziraat Bankası; tüketicilerine sunmuş olduğu kredi çeşitlerinin fazlalığı ve avantajlarıyla beğeni toplamaktadır. Ziraat Bankası’ndan kredi almak isteyenler için en uygun kredi seçeneklerinden birisi, tüketici kredisi olarak bilinmektedir. Ziraat Bankası’nda tüketici kredisi, 60 aya kadar uzanan vadelerle tüketicilere sunulmaktadır. Bir başka deyişle, tüketici kredisi alanların geri ödemelerini 60 aya kadar taksitlendirmesi mümkündür. 

Her Türlü İhtiyacınız İçin Ziraat Bankası Tüketici Kredisi! 

Ziraat Bankası tüketici kredisi; her türlü bireysel ihtiyacın finanse edilmesi için kullanılabilecek bir kredi türüdür. Tüketicilerin diledikleri ödeme seçeneğini tercih etme hakkı bulunmaktadır. Tüketici kredisinin alınması esnasında tüketicilerden hiçbir şekilde şahsi veya maddi teminatın alınması söz konusu değildir. Buna ek olarak, kredi vadesi boyunca tüketiciye hayat sigortası yapılmaktadır. 

Ziraat Bankası 60 aya varan tüketici kredisi başvuru kanalları birden fazladır. İsteyenler, bizzat Ziraat Bankası şubelerine giderek başvuruda bulunabilirler. Bunun yanı sıra, Ziraat Bankası’nın resmi internet sitesi üzerinden başvuru yapma imkanı vardır. Tüketici kredisi başvurusu yapmak isteyenler, akıllı telefonlarına Ziraat Mobil uygulamasını indirdikleri takdirde de kredi başvurusu yapabilirler. Ziraat Bankası müşterisi olanlar, Ziraat Bankası internet bankacılığını kullandıkları takdirde müşteri numaraları ve şifreleriyle tüketici kredisi başvurusu yapmaya hak kazanırlar. Ziraat Bankası tüketici kredisi başvurusu için ATM‘lerin alternatif bir yöntem olduğunu söylemek gerekir. Bunun yanı sıra, çağrı merkezi üzerinden de tüketici kredisi başvurusu yapılabilmektedir. 

Ziraat Bankası 60 aya varan tüketici kredisi; bin TL’den başlayarak 100 bin TL’ye kadar verilebilmektedir. Bunun yanı sıra, yukarıda da söylediğimiz gibi, bir aydan başlayarak 60 aya kadar uzanan vade imkanları bulunmaktadır. Ziraat Bankası’ndan 15 bin TL tutarında tüketici kredisi almak isteyen bir tüketici, 60 ay vade seçeneğini tercih ettiği takdirde kendisine 2019 Eylül itibariyle aylık %1,35 faiz oranı uygulanmaktadır. Bu noktada, bu şartlar altında, tüketici kredisi alan kişinin aylık geri ödeyeceği taksit tutarının 392,75 TL olduğunu vurgulamak gerekir. Bu kredide ödeme planının aylık eşit taksitli olduğu belirtilmelidir. 

Ziraat Bankası’nda birden çok tüketici kredisi seçeneği bulunmaktadır. Çalışanın Artısı tüketici kredisi; 60 aya kadar uzanan vade imkanıyla verilmektedir. En az bin, en çok 100 bin TL olarak alınması mümkündür. Bunun yanı sıra, 15 bin TL Çalışanın Artısı tüketici kredisi almak isteyen bir tüketici, 60 ay vade seçeneğini tercih ettiği takdirde kendisine aylık %1,25 faiz oranı uygulanmaktadır. Söz konusu kişinin aylık geri ödeyeceği taksit tutarı; 380,90 TL olacaktır. Bunun yanı sıra, Emeklinin Artısı tüketici kredisi bulunmaktadır. Çalışanın Artısı tüketici kredisinde geçerli olan tüm şartlar; Emeklinin Artısı tüketici kredisi için de geçerlidir. Son olarak, Tüketici Ürün Paketi’nden bahsetmek gerekir. Tüketici Ürün Paketi’nin maksimum 60 ay vadeli olarak bin TL’den 100 bin TL‘ye kadar alınması söz konusu olmaktadır. Tüketici Ürün Paketi için Eylül 2019 itibariyle aylık %1,35 faiz oranı uygulanmaktadır. 

Ziraat Bankası 60 Aya Varan Tüketici Kredisi Nasıl Alınır? 

Ziraat Bankası 60 aya varan tüketici kredisi almak isteyenlerin her şeyden önce tüketici kredisi başvuru formunu doldurması gerekmektedir. Bunun yanı sıra, tüketicinin mutlaka fotoğraflı bir kimlik belgesi sunması şarttır. Bu belgeler; nüfus cüzdanı, pasaport fotokopisi veya sürücü belgesi olabilir. Ayrıca, tüketicinin çalışma durumuna göre gelir belgesi talep edilmektedir. Özel veya kamuda çalışanlar, şirket sahibi olanlar, emekliler gibi farklı meslek gruplarına dahil olanların gelirlerini mesleklerine uygun olarak belirlemesi şarttır. Bunun dışında, Ziraat Bankası’nın şahsi veya maddi teminat talep etmediğini yukarıda söylemiştik. Ancak, bazı durumlarda teminat veya kefil talep edilmesi mümkün olabilir. 

Genel olarak konuşmak gerekirse, hiçbir bankanın geliri olmayan veya düşük olan birisine tüketici kredisi vermesi mümkün değildir. Bu bankalara Ziraat Bankası dahildir. Ancak, bazı durumlarda, tüketicinin kendi üzerine kayıtlı herhangi bir gayrimenkulü teminat olarak göstermesi mümkün olmaktadır. Buna ek olarak, kredi notundan dolayı kredi alamayanların kefil göstererek kredi alması söz konusu olmaktadır. Ziraat Bankası’nın bu gibi durumlara izin verip vermeyeceği tüketici özelinde değişmektedir. Yukarıda söylediğimiz bazı durumlarda ek belgeler istenebilir bilgisinin bu kapsamda düşünülmesi gereklidir. 

Ziraat Bankası‘ndan tüketici kredisi almak isteyenlerin her şeyden önce 18 yaşını doldurmuş olması gerekir. Bunun yanı sıra, tüketicinin kredi ödemelerini tam ve zamanında yapabilecek nitelikte olması şartı aranmaktadır. Tüketicinin kesinlikle resmi olarak belgeleyebileceği bir geliri olmalıdır. Ayrıca, ipotek vererek kredi almak isteyen tüketicinin eşinin rızasının olması gerekmektedir. 

Ziraat Bankası’ndan tüketici kredisi almak isteyen birinin ilk olarak almak istediği kredi tutarını belirlemesi gerekmektedir. Ardından, kredi tutarı doğrultusunda en uygun vade belirlenmelidir. Tüketici kredisi başvuru formunda bulunan kişisel bilgilerin ve iletişim bilgilerinin eksiksiz ve doğru olarak doldurulması şartı bulunmaktadır. Bunun yanı sıra, Ziraat Bankası’nın talep ettiği tüm belgelerin eksiksiz olarak bankaya sunulması gerekmektedir. Son olarak, tüketicinin belirtilen süre içerisinde kredi sözleşmesini imzalaması şarttır. 

Ziraat Bankası tüketici kredisi başvurularını değerlendirirken birden çok kritere önem vermektedir. Tüketicinin kredi notu; kredi başvurularında oldukça önemli bir detaydır. 1 ile 1900 arasında değişen kredi notunun riskli veya çok riskli statüde olmaması gerekmektedir. 1100 ve üzeri kredi notuna sahip olanların yapacağı kredi başvuruları, çok büyük olasılıkla kabul edilecektir. Ancak, 1100 ve altında kredi notuna sahip olanların yapacağı başvuruların geri çevrilme olasılığı oldukça fazladır. Çünkü, bu gibi kişiler, Ziraat Bankası’na kredi ödemeleri konusunda gereken güveni sağlamamaktadırlar. Bir tüketicinin kredi notunun düşük olması, onun geçmişteki kredi ve kredi kartı ödemelerinin sıkıntılı olduğunu göstermektedir. Kredi ve kredi kartı ödemelerini zamanında yapmayan, sürekli olarak farklı bankalara kredi başvurusunda bulunan bir tüketicinin Ziraat Bankası’nın gözünde kötü bir imaj yaratacağını belirtmek gerekir.

Bunun yanı sıra, daha önce bankaların kara listesine girmiş olanlar, kırmızı kalem yiyenler ve hakkında icra işlemi başlatılanların Ziraat Bankası 60 aya varan tüketici kredisi kampanyasından faydalanması imkansıza yakındır. Ziraat Bankası’nın sorunlu kategorideki tüketicilerin yapmış olduğu kredi başvurularını geri çevirdiği bilinmektedir. 

Ziraat bankası tüketici kredisi başvurusu nasıl yapılır?

Bu bankanın tüketici kredilerine birden fazla kanalı kullanarak başvuru yapabilirsiniz. İsterseniz banka şubelerinden, isterseniz internet sitesini kullanarak, isterseniz ziraat Mobilden, isterseniz internet bankacılığına giriş yaparak, isterseniz çağrı merkezlerini arayarak, isterseniz de ATM’ler yoluyla başvurularınız gerçekleştirilebilirsiniz.

Ziraat Bankası tüketici kredisi başvurusu internet şubesinden nasıl yapılır?

Bu bakanın avantajlı kredilerine internet sitesinden başvuru yapmak için banka müşterisi olmanız gerekmez. Banka müşterisi olmayan kişiler, yukarıda saydığımız şartları taşıyorlarsa, internet sitesinden başvurularını yapabilirler ve onaylanan kredilerini hemen alabilirler. Buradan başvuru yapmak için aşağıdaki adımları takip etmenlisiniz;

 • İlk olarak https://www.ziraatbank.com.tr/tr/bireysel/basvurular/bireysel-kredi-basvurulari/tuketici-kredisi adresine tıklamanız gerekir.
 • Karşınıza açılan sayfada yer alan bilgileri eksiksiz olarak girmelisiniz.
 • Kimlik numaranızı ve cep telefonunuz girdikten sonra başvuru yapmak istediğiniz krediyle ilgili bilgileri de girmeniz istenir.
 • Kredinizi kaç ay vadede ve ne kadar tutarda almak istediğinizim belirtin. Buradan başvuru yapacak kişiler, kredilerini 1.000 liranda 30.000 liraya kadar alabilirler.
 • Aylık gelir bilginizi de yazdıktan sonra en altta yer alan kişisel bilgiler kutucuğunu işaretlemelisiniz.
 • Son olarak ekranda yer alan güvenlik kodunu da ilgili bölüme yazdıktan sonra “gönder” kısmına tıklamalısınız.

Ziraat Bankası tüketici kredisi başvurusu mobil bankacılıktan nasıl yapılır?

Ziraat Bankası tüketici kredisi için mobil bankacılıktan başvuru yapmak için bankanın müşterisi olmanız gerekir. Banka tarafından sizin için verilmiş olan müşteri numarasını ve şifreyi girerek, mobil bankacılık uygulamasını kullanabilir ve çok sayıda bankacılık işlemenizi buradan gerçekleştirebilirsiniz. Bu kanaldan başvuru yapabilmek için aşağıdaki adımları takip etmeniz gerekir;

İlk olarak cep telefonunuza Ziraat Mobil uygulamasını indirmeniz gerekir. Bu uygulamayı indirmek için Google Pay ayda Apple Stora mağazalarını kullanabilirsiniz. Buralardan, uygulamanızı ücretiz olarak indirebilirsiniz.

 • Uygulamayı indirdikten sonra giriş yapmalısınız. Giriş için müşterini numaranızı ya da kimlik numaranızı ve şifrenizi kullanmanız gerekir. Şifrenizi bilmiyorsanız ya da unuttuysanız, giriş kısmında bulunan ilgili bölüme tıklayarak alabilirsiniz.
 • Giriş yamanızın ardından cep telefonunuz gelen güvenlik kodunu da doğru şekilde girmeniz gerekir.
 • Uygulamaya girdikten sonra menü kısmına gelerek “krediler / kredi başvuruları” adımlarını takip edin.
 • Karşınıza gelen sayfada yer alan kredi tutarı ve vadesi bilgilerini girdikten sonra “onayla” kısmına tıklayın.

Başvurunuz tamamlanmıştır. Başvuru sonucunuz dakikalar içinde cep telefonunuza gönderilir. Onaylanan kredinizi mobil bankacılığı kullanarak, banka şubelerine gitmeye gerek kalmadan, hemen hesabınıza aktarabilirsiniz.

Ziraat Bankası tüketici kredisi başvurusu web sitesinden nasıl yapılır?

Ziraat Bankası tüketici kredisine başvurularınızı banka müşterisi olun ya da olmayın web sitesinde bulunan başvuru formu aracılığıyla da yapabilirsiniz. Bu form daha çok Ziraat Bankası müşterisi olmayan ancak bu bankadan online kanallardan kredi almak isteyen kişileri için oluşturulmuştur. Bu formu kullanarak kredi başvurularınızı 7/24 yapabilirsiniz. Onaylanan kredinizi banka şubelerinden hemen alabilirsiniz. Bu başvurunuz aynı gün içinde sonuçlanır ve sonucu cep telefonunuza kısa mesaj ile gönderilir. Bu başvuru için aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli olacaktır;

 • Bu krediye başvuru yapmak için https://www.ziraatbank.com.tr/tr/bireysel/basvurular/bireysel-kredi-basvurulari/tuketici-kredisi adresini kullanmalısınız.
 • Karşınıza açılan sayfadaki bilgileri eksiksiz olarak girmelisiniz.
 • Kimlik numarası, size ait olan cep telefonu numarası, almak istediğiniz kredi vadesi, almak istediğiniz kredi tutarı, aylık gelir bilgisi gibi bilgileri girdikten sonra altta bulunan kutucuğu işaretleyin.
 • Ekranda yer alan güvenlik kodunu da ilgili yere yazdıktan sonra “gönder” kısmına tıklayın.
 • Başvurunuz hemen değerlendirmeye alınır. Krediniz onaylanırsa banka yetkilileri tarafından aranırsınız. Ardından istediğiniz bir banka şubesine giderek, kredinizi hemen alabilirsiniz.

Ziraat Bankası tüketici kredisi başvurusu çağrı merkezinden nasıl yapılır?

Ziraat Bankasından tüketici kredinizi hemen almak için çağrı merkezinden de başvuru yapabilirsiniz. Bankanın müşterisi olun ya da olmayın çağrı merkezini arayarak hemen başvurunuzun yapılmasını sağlayabilirsiniz. 0850 220 00 00 numaralı telefonu arayarak kimlik numaranız ile birlikte ilgili bölüme bağlanabilirsiniz. Karşınıza çıkan telesekretere Kredi başvurusu yapmak istediğinizi söyleyebilir ya da kredi başvurusu için gerekli numarayı tuşlayarak hemen müşteri temsilcisine bağlanabilirsiniz. Müşteri temsilciniz başvuru sırasında sizden gerekli olan tüm bilgileri isteyecektir. Başvurunuz hemen değerlendirmeye alındıktan sonra cep telefonunuza bilgilendirme mesajı gönderilir. Kredi onayınızı aldıktan sonra paranızı almak için size en yakın Ziraat Bankası şubesine gidebilirsiniz. Ziraat Bankası müşterisi olanlar da onaylı olan kredilerini almak için mobil ya da internet şubeyi kullanarak paralarını hesaplarına hemen aktarabilirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Adres: Vetro City No:130 E-5 Mevkii Beylikdüzü / İSTANBUL TEL: 0850 222 0 321 iletisim@hizlibankakredi.com - info@hizlibankakredi.com