Bireysel Temel Destek İhtiyaç Kredisi

Bireysel Temel Destek İhtiyaç Kredisi

Tüm dünya ile birlikte ülkemizi de etkisi altına alan korona virüs salgını nedeniyle ekonomimiz, maalesef oldukça kötü etkilendi pek çok işletme bu dönemde kapanırken çok sayıda işçi de işinden ayrılmak zorunda kaldı. Devlet, bu zor günleri daha rahat atlatabilmemiz amacıyla şahıslara ve tüzel kişilere çeşitli kredi kampanyaları sunmaktadır. Ekonomik istikrar paketi kapsamında sunulan bu desteklerden biri de bireysel temel ihtiyaç destek kredisi şeklindedir. Bu kredi, devlet bankaları aracılığı ile sunulur. Sizlere bu krediye nasıl başvuru yapabileceğiniz ve bu krediyi nasıl alabileceğiniz hakkında detaylı bilgi sunalım;

Bireysel temel ihtiyaç destek kredisi nedir?

Bireysel temel ihtiyaç destek kredisi, devlet tarafından orta ve alt gelir düzeyinde olan kişilere verilen, 6 ay ödemesiz olan ve 10.000 liraya kadar sunulan kredidir. Bu kredi, belirli şartları sağlayan kişilere 3.000 lira ve 10.000 lira arasında sunulur. Bu krediyi almak için Halk Bankası, Vakıfbank ve Ziraat Bankasına başvuru yapmanız gerekir. Bu üç banka tarafından sunulan bu kredinin genel özellikleri ise şöyledir;

 • Bu krediyi 3.000 liradan 10.000 liraya kadar kullanmam imkânınız bulunur.
 • Kredinizin faiz oranı %0,49 olarak belirlenecektir.
 • Kredinizi hayat sigortası olmadan alabilirsiniz. Kredinizden alınacak tek masraf, kredi tutarının binde 5,25’i kadar dosya masrafıdır.
 • Bu krediyi 6 ay ötelemeli olarak alabilirsiniz.
 • Kredinizin taksit ödeme tarihlerini, istediğini bir gün için belirleyebilirsiniz.
 • Bu krediyi aylık eşit taksitli olarak geri ödersiniz.
 • Kredinizin vadesini en fazla 36 aya kadar belirleyebilirsiniz.

Vakıfbank bireysel ihtiyaç temel destek kredisi nasıl alınır, şartları nelerdir?

Türkiye’nin ekonomisine her zaman destek olmaya çalışan Vakıfbank, ekonomik istikrar kalkanı paketi kapmasında bu kredisini sunmaktadır. Orta ve düşük gelir sahibi olan kişiler dijital kanallardan bu krediye başvuru yaparak, hemen kredilerini alabilirler. Bu krediyi almak için gerekli olan şartlar se şöyledir;

 • Vakıfbank temel ihtiyaç destek kredisini almak için hane halkı gelirine bakılır. Toplam hane halkı geliri 5.000 lira ve altında olan kişiler bu krediden faydalanabilir.
 • Aynı evde yaşayan eşlerden yalnızca bir tanesi bu krediye başvuru yapabilir.
 • Krediye başvuru yapmak için yalnızca bir bankayı tercih etmeniz gerekir. Birden fazla bankaya ve birden fazla yapılan başvurular dikkate alınmaz.
 • Kredi talebinizin değerlendirilebilmesi için kredi garanti fonu ile kişisel bilgileriniz paylaşılır.

Vakıfbank bireysel temel ihtiyaç destek kredisi başvurusu nasıl yapılır?

Vakıfbank bireysel temel ihtiyaç destek kredisi başvurusu yapabilmek için aşağıdaki yöntemleri kullanabilirsiniz.

 • Vakıfbank web sitesinde bulunan başvuru formunu, birkaç dakika içinde doldurup gönderebilirsiniz.
 • Vakıfbank mobil uygulamasından, krediler bölümünden başvurunuzu yapabilirsiniz.
 • Vakıfbank internet bankacılığı uygulamasındasın giriş yaparak “başvurular / kredi başvuruları” adımlarını takip edebilirsiniz.

Başvurunuz tamamlandıktan sonra size bir değerlendirme mesajı gönderilir. Birkaç gün içinde kredinizin sonucu ile ilgili tekrar bir SMS alırsınız. Sonucu olumlu ise ne kadar kredi verileceği de bildirilir. Banka şubesine gitmeye gerek kalmadan krediniz almak için mobil uygulamayı ya da internet bankacılığını kullanabilirsiniz. Eğer Vakıfbank müşterisi değilseniz banka şubesine giderek hesabınızı açtırmanız ve ardından internet ya da mobil bankacılıktan kredinizi kullanmanız gerekir.

Vakıfbank bireysek temel ihtiyaç destek kredisine hemen başvuru yapmak için tıklayın.

Halkbank bireysel temel ihtiyaç destek kredisi nasıl alınır, şartları nelerdir?

Halkbank da ekonomini zor olduğu dönemlerde devlete ve sektöre destek olan bankalardan biridir. Esnaf, KOBİ, sağlık çalışanları ve çok sayıda bireysel müşteri için kredi kampanyası bulunan Halkbank, aynı zamanda orta ve az gelirli olan vatandaşlar için de bireysel temel ihtiyaç destek kredisi sunar. Bu krediyi almak için gerekli olan şartlar şöyledir;

 • Halkbank’ın bu kredisine aynı evde yaşayan eşlerden yalnızca bir tanesi başvuru yapabilir.
 • Bu krediyi almak için yalnızca bir kamu bankasına başvuru yapabilirsiniz.
 • Aynı evde yaşayan ev ve çocukların gelirlerinin toplamı 5000 lirayı aşmayan kişiler bu krediye başvuru yapabilir.
 • Kredi başvurusu için serbest meslek sahibi olanlar, asgari ücretliler, emekliler ve ücretli çalışanlar değerlendirilir.
 • Yapmış olduğunuz kredi başvurusu değerlendirilirken, kredi garanti fonu ile kişisel bilgileriniz paylaşılacaktır.

Halkbank temel ihtiyaç destek kredisi başvuruları nasıl yapılır, kredi nasıl alınır?

Korona virüs salgını nedeniyle vatandaşların banka önlerinde sıra beklemesini önlemek amacıyla temel destek ihtiyaç kredisi, dijital kanallardan sunulmaktadır. Bu kapsamda hem kredi başvurunuzu dijital kanallardan yapabilir hem de onaylanan kredinizi dijital kanallardan alabilirsiniz. Halkbank temel destek ihtiyaç kredisi başvurusu için;

 • Halkbank Dialog merkezi olan 0850 222 0 400 numaralı telefonu arayarak, işlemler menüsünden 2‘yi tuşlayabilirsiniz.
 • Halkbank mobil uygulamasına girerek “başvurular / kredi başvurusu / tüketici kredisi / bireysel temel ihtiyaç destek kredisi” adımlarını takip edebilirsiniz.
 • Halkbank internet bankalılığına giriş yaparak “başvurular / kredi başvurusu / tüketici kredisi / bireysel temel ihtiyaç destek kredisi” adımlarını takip edebilirsiniz.
 • Halkbank web sitesinde bulunan başvuru formunu doldurabilirsiniz.

Başvurunuz alındıktan sonra birkaç gün içinde değerlendirilerek, sonucu SMS ile bildirilir. Gelen SMS’te olumlu ya da olumsuz olduğu ve olumluysa ne kadar kredi kullanabileceğiniz yazar. Halkbank müşterisi olan kişiler kredilerini mobil bankacılığı ya da internet bankacılığını kullanarak hemen alabilirler. Halkbank müşterisi olmayan kişiler ise bu krediyi almak için banka şubelerine giderek hesap açtırmak zorundadır.

Halkbank bireysel temel ihtiyaç destek kredisi başvurusu için buraya tıklayabilirsiniz.

Ziraat Bankası bireysel temel ihtiyaç destek kredisi nasıl alınır, şartları nelerdir?

Ziraat Bankası da covid-19 salgınından olumsuz etkilenen bireysel müşteriler için temel ihtiyaç destek kredisi sunan bankalardan biridir. Elektrik faturası, doğalgaz faturası, temel ev ihtiyaçları gibi ihtiyaçlarınızı karşılamak amacıyla 10.000 liraya kadar alabileceğiniz bu krediye başvuru yapabilmeniz için istenen şartlar ise şöyledir;

 • Diğer bankalarda olduğu gibi hane halkı geliri 5.000 lira ve altında olan kişiler, bu krediyi almak için başvuru yapabilmektedir.
 • Başvuru yapan kişilerin değerlendirme aşamasında, kişisel bilgileri kredi garanti fonu ile paylaşılacaktır.
 • Kredi başvurusu yapmak için yalnızca bir tane kamu bankası seçebilirsiniz.
 • Aynı evde yaşayan eşlerden yalnızca bir tanesi bu krediye başvuru yapabilir.

Ziraat Bankası bireysel temel destek ihtiyaç kredisi başvurusu nasıl yapılır?

Toplamda 10.000 liraya kadar ve 36 ay vade ile alabileceğiniz bu kredinin başvurusu için aşağıdaki yöntemleri kullanabilirsiniz.

 • Ziraata Bankası web sitesinde bulunan başvuru formunu eksiksiz olarak doldurabilir ve başvurunuzu yapabilirsiniz.
 • Ziraat Bankası müşterisiyseniz mobil bankacılıktan “bireysel / başvurular / bireysel kredi başvuruları / ihtiyaç destek kredisi başvurusu” adımlarını takip edebilirsiniz.
 • Ziraat Bankası müşterisiyseniz internet bankacılığından giriş yaparak yine “bireysel / başvurular / bireysel kredi başvurular / ihtiyaç destek kredisi başvurusu” adımlarını takip edebilirsiniz.

Başvurunuzu tamamladıktan sonra bilgilendirme mesajı alırsınız. Birkaç gün içinde kredi başvurunuzun sonucu da gönderilir. Başvurunuz olumluysa mobil bankacılığı ya da internet bankacılığını kullanarak kredinizi hemen alabilirsiniz. Ziraat Bankası müşterisi değilseniz, kredinizi almak için önce bankaya giderek hesabınızı açtırmanız, ardından da mobil ya da internet bankacılığını kullanarak kredinizi vadesiz hesabınıza aktarmanız gerekir.

Ziraat Bankası bireysel temel ihtiyaç destek kredisi başvuru formu için buraya tıklayabilirsiniz.

Bireysel temek destek ihtiyaç kredisi kimlere verilir?

Bireysel temel destek ihtiyaç kredisi, korona virüs salgını nedeniyle işini kaybeden ya da geliri azalan kişilerin temel ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri amacıyla verilen bir kredidir. Bu kredi, kredi garanti fonundan karşılanmaktadır. Bu krediyi almak için aylık 5.000 liranın altında hane halkı gelirinizin olması gerekir. Yani hanenize giren aylık toplam gelirin 5.000 liranın altında olması şartı aranır. Bunun dışında kredi notu, kefil, ipotek gibi detaylar istenmez.

Bireysel temel destek ihtiyaç kredisi ile temel ihtiyaçlarınızı 10.000 liraya kadar karşılayabilirsiniz. Bu kredi, ekonomik istikrar kalkanı paketi kapsamında verilmektedir. Bu nedenle ev hanımları ve yan gelir sahibi olan kişiler bile bu krediye başvuru yaparak hemen alabilirler. Kredinin verileceği kişiler de yine devlet tarafından açıklanmıştır. Buna göre serbest meslek sahipleri, yan gelir sahipleri, geliri olmayanlar, kamuda çalışanlar ve özel sektörde çalışanlar gerekli şartları taşıyorlarsa, hemen kredilerine başvuru yapabilirler. Yukarıda da açıkça görüldüğü gibi bu kredi kamu bankaları tarafından verilir. Kredinizi almak için yalnızca tek bankaya başvuru yapabilirsiniz. Birden fazla bankaya başvuru yaparsanız, başvurularınız geçersiz sayılır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Adres: Vetro City No:130 E-5 Mevkii Beylikdüzü / İSTANBUL TEL: 0850 222 0 321 iletisim@hizlibankakredi.com - info@hizlibankakredi.com