0,79 Faiz Oranı Kredi Hesaplaması

0,79 Faiz Oranı Kredi Hesaplaması

Bankalar, kredi satışlarını arttırmak amacıyla gün geçtikçe daha çok faiz indirimi yapar. Bu indirimler devlet tarafından yani Bankacılık Devlet Denetleme Kurumu tarafından desteklenir. Son zamanlarda konut kredilerinde de büyük indirimler yapılmıştır ancak devlet bu alanda büyük bir adım daha atarak, kendi bünyesinde olan bankalardan verilecek olan konut kredisi faiz oranlarını %0,79’a indirmiştir. Bu indirimin amacı dar gelirli olan ve yüksek kredi faizi ödemek istemeyen vatandaşların ev sahibi olmalarını kolaylaştırmaktır. 0,79 faiz oranı kredi hesaplaması için tüm bankalar hakkında detaylı bilgi verelim;

0,79 faiz oranı ile kredi hesaplama hangi bankalardan yapılabilir?

Bu faiz oranı, konut almak isteyen ancak birkaç bankanın anlaşmalı olduğu firmalardan sıfır ev alan vatandaşlar için geçerlidir. Bu faiz oranını değerlendirerek ev almak için Halkbank, Vakıfbank ve Ziraat Bankası şubelerine uğramanız gerekir. Bu kredi, bu bankaların her şehirde anlaşmalı olduğu çeşitli firmalardan yapacağınız ev alımları için geçerli olacaktır. Firmaların listesine, bankaların web sitelerinden ulaşabilirsiniz.

0,79 faiz oranı kredi hesaplaması yapmak için bankaların web sitelerini ziyaret edebilir ya da banka şubelerine uğrayabilirsiniz. Alacağınız evin değerinin bir kısmına kadar verilen bu kredi için ne kadar masraf ödeyeceğiniz gibi detaylı bilgileri bankaların şubelerinden öğrenebilirsiniz. Sizler için bankaların 0,79 faiz oranlı kredilerini araştırdık. İşte detaylar…

Vakıfbank 0,79 faiz oranı kredi hesaplaması;

Vakıfbank, 0,79 faiz oranı ile sarı panjur kampanyası adı altında sıfır konutlara özel olarak konut kredisi sunar. Bu krediyi konut üreten müteahhitlerden ya da yüklenici firmalardan alacağınız sıfır evler için alabilirsiniz. Kredinin üst limiti yoktur ve müşterilerin aylık gelirine, alacakları evi değerine göre kredi tutarı değişiklik gösterir.

Bu krediyi 1.000.000 liraya kadar alırsanız, aylık faiz oranınız &%0,79 olacaktır. 1.000.000 lira ile 1.500.000 lira arasında olan krediler için de faiz oranı %0,95 olarak hesaplanır.

Bu krediyi 180 ya kadar alma imkânınız bulunmaktadır. Kredinin geri ödemelerini de size özel sunulacak olan ödeme planı tekliflerine göre yapabilirsiniz. Vakıfbank tarafından kredi ödemelerini rahatça yapabilmeniz için eşit taksitli, azalan taksitli, eşit anaparalı ya da artan taksitli ödeme planı seçenekleri sunulur. Bunlardan herhangi birini tercih ederek kredinizi, istediğiniz gibi ödeyebilirsiniz.

Bu bankanın anlaşmalı olduğu firmaların listesine, banka şubelerinden ulaşabilirsiniz. Kredi başvurusu yapmak ve kredi hakkında detaylı bilgi almak için de banka şubelerini ziyaret etmeniz gerekir. 0,79 faiz oranı kredi hesaplaması, Vakıfbank konut kredisi için şöyledir;

Bu bankanda 120 ay vade ile 100.000 lira kredi alırsanız;

 • Bu kredinin faiz oranı; %0,79 olur.
 • Alınacak olan kredi tahsis ücreti; kredi tutarı üzerinden %5 olarak hesaplanır.
 • Alınacak olan ekspertiz ücreti; 1.110 liradır.
 • Aylık maliyet oranı; %0,8219
 • Yıllık toplam maliyet oranı; %10,3207 olur.

Bu kredi için banka tarafından kredi hayat sigortası yapılmaktadır. Bu sigortanın tutarı kredi vadesine, tutarına, krediyi alacak kişinin yaşına, cinsiyetine ve vade planına göre değişmektedir. Bu krediden aynı zamanda konut ve DASK sigortaları için de masraf alınacaktır. Bu sigortaların her ev için yapılması zorunludur. 0,79 faiz oranından yaralanabilecek olan müşteriler ise Vakıfbank kredi kartı, ek hesap, kredili hayat sigortası, Konut paket sigortası, DASK, otomatik ödeme talimatları, mobil ve internet bankacılığı, halden anlayan paket gibi ürünlere sahip olan müşteriler faydalanabilecektir. Bu ürünlerden herhangi birini kullanmanız, avantajlı faiz oranı ile kredi almanız için yeterlidir. Vakıfbank, müşterilerine verilen kredi faiz oranında ve kredi masraflarında değişiklik yapma hakkına sahiptir.

Ziraat Bankası 0,79 faiz oranı kredi hesaplaması;

Ziraat Bankası, ekonomiye yön veren bankalardan biridir. Bunun nedeni, devlet destekli bir banka olmasıdır. Ziraat Bankasının son zamanlardaki politikası ise ekonominin lokomotifi olan inşaat ve konut sektöründeki faiz oranlarında indirim yapmak ve vatandaşların daha kolay ev sahibi olmalarını sağlamaktır. Bugüne kadar konut sektöründe çok sayıda çözüm önerisi sunan bu banka, şimdi de kredi faiz oranlarında indirim yapmıştır. Ziraat Banaksı ile anlamalı olan konut üreticilerinden ev satın aldığınızda, bu bankadan alacağınız konut kredisinin faiz oranı %0,79 olarak uygulanacaktır.

Ziraat Bankası, kredi faiz oranlarını indirmekle de kalmamış, kredi vadesini de 120 aydan 180 aya kadar uzatmıştır. Bu bankaya kredi başvurularınızı banka şubelerinden yapmanız gerekir. Bankanın anlaşmalı olduğu firmaların listesine bankanın web sitesine girerek bakabilirsiniz. Bu firmalar her şehir için farklıdır ve bazı iller için bulunmaz.

Bu bankandan 500.000 tutarında ve 120 ay vade ile konut kredisi alırsanız;

 • Kredini faiz oranı; %0,79 olur.
 • Kredini yıllık maliyet oranı; %10,0701’dir.
 • Krediden, kredi tutarının binde beşi kadar dosya masrafı alınacaktır.

Bankalardan konut kredisi aldığınızda, dosya masrafı ile birlikte DASK, konut ve hayat sigortası masrafları da alınacaktır. Ayrıç kredini için hata sigortası da yapılır. Yapılan bu sigortalar, her yıl yenilenir ve tarafınıza bildirilir.

Halkbank 0,79 faiz oranı kredi hesaplaması;

Halkbank tarafından da 0,79 faiz oranlı konut kredisi kampanyası sunulmaktadır. Bu kredinin ismi, firma katkı paylı konut kredisi olarak anılır. Halkbank da ekonomiye yön veren öncü bankalardan biridir. Bu konut kredisi kampanyası ile hem kendi müşterilerine hem de konut üretimi yapan firmalara büyük avantaj sağlar. Bu krediyi 180 aya varan vadeler ile ve %0,79 faiz oranı ile almanız mümkündür.

Bu krediyi alabilmek için Halkbank tarafından anlaşma sağlanmış olan firmalardan konut almanız gerekir. Konutun halen devam etmekte olması ya da tamamlanmış olması gerekir. Alacağınız konutun sıfır olması gerekir. Ayrıca bu krediyi alabilmek için Halkbank politikalarına uygun müşteri olmanız gerekir. Halkbank’ın anlaşmalı olduğu firmaların listesine, bankanın web sitesinden ulaşmanız mümkündür. İstanbul, Ankara ve İzmir başta olmak üzere pek çok ilde anlaşmalı banka bulunmaktadır.

Bu konut kredisi kampanyasına başvuru yapmak için gerekli evraklar ile birlikte banka şubelerine başvuru yapmanız gerekir. Halkbank 0,79 faiz oranı kredi hesaplaması için bir önek verelim;

Bu bankadan 120 ay vade ile 100.000 lira kredi alırsanız;

 • Kredinizin faiz oranı; %0,79 olur.
 • Kredini yıllık maliyet oranı; %10,2826’dır.

Alınacak olan dosya masrafı tutarı, kredi tutarının binde beşi kadardır. Bu krediyi alacak olan kişilerin konut sigortası, hayat sigortası, ekspertiz ücreti ve DASK masraflarını da hesaba katmaları gerekir. Normal standartlarda olan konut kredilerinin tüm masrafları, bu krediden de alınacaktır.

%0,79 faiz oranlı kredi almak için gerekli koşullar nelerdir?

Yukarıda anlattığımız gibi firma katkı paylı konut kredileri %0,79 faiz oranı ile sunulmaktadır. Bu kredileri kamu bankalarından alabilmeniz için bazı şartları taşıyor olmanız istenir. Başvuru yapmadan önce aşağıda sayacağımız şartları taşıdığınızdan emin olmalısınız;

 • Diğer banklara olan borçlarınızın toplamının hane halkı gelirinin yarısını aşmıyor olması gerekir. Çünkü konut kredilerinde yalnızca krediye başvuran kişinin gelirine değil hane halkına giren aylık gelire bakılır.
 • Kredi notunuzun konut kredisi alırken çok fazla önemi yoktur. Çünkü alacağınız ev ipotek edilecektir. Ancak yine de 110 ve altındaki kredi notuna sahip olan kişilere bu kredi verilmez.
 • %0,79 faiz oranlı krediye başvuru yapabilmek için aylık gelirinizin olması gerekir. Hem sizin hem de eşinizin aylık geliri varsa, bu gelirlerin belgelerini bankaya sunmanız istenecektir.
 • Bu konut kredilerini alırken eşinizden de rıza alınır. Bu rıza, yazılı bir kâğıda imza alınarak kanıtlanır.
 • Bu krediyi alabilmenizin bir diğer koşulu da diğer bankalara olan kredi ve kredi kartı borçlarınızı zamanında ödemiş olmanızdır. Son altı ay içinde gecikmeli ödenmiş borcunuzun bulunmaması gerekir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Adres: Vetro City No:130 E-5 Mevkii Beylikdüzü / İSTANBUL TEL: 0850 222 0 321 iletisim@hizlibankakredi.com - info@hizlibankakredi.com