Akbank Kredi Kartı Başvurusu – Anında Onaylı Limit

Akbank Kredi Kartı Başvurusu – Anında Onaylı Limit

Akbank kredi kartının ismi Axess’tir. Axess olarak standart Wings ve Platimun şeklinde çeşitler sunmaktadır. Her kredi kartı çeşidinin kendine özel avantajları ve fırsatları bulunur. Axess kredi kartı sahibi olanlar hem yurt içinde hem de yurt dışında alışveriş yapabilme ve yaptıkları alışverişlerden bedava Chip para kazanabilme avantajı elde ederler. Oldukça yaygın üye iş yeri ağı bulunan Akbank Axess kartınızı bu iş yerlerinden herhangi birinde kullanabilir ve bedava chip paralarınızı güvenle harcayabilirsiniz. Bu karta hemen sahip olabilmeniz için Akbank kredi kartı başvurusu nasıl yapılır açıklayalım;

Akbank kredi kartı başvurusu yapma yöntemleri nelerdir?

Akbank hem dijital bankacılık hizmeti sunan hem de banka şubeleri bulunan bir platformdur. Akbank Türkiye’nin her yerinde ve her ilinde şubesi bulunan bir bankadır. Bu nedenle çok sayıda müşterisinin ihtiyaçlarını karşılayacak, hayatı kolaylaştıracak çok sayıda ürünü vardır. Axess kredi kartı da bu ürünlerden biridir. Akbank kredi kartı başvurusu yapmak için birden fazla seçeneğiniz bulunur.

Anında onaylı limit almak için Akbank kredi kartı başvurusu nasıl yapılır?

Akbank kredi kartına hemen sahip olmak ve anında onaylı limit alabilmek için https://www.akbank.com/basvuru/Kredi-Karti/EntryPoint.aspx adresini tıklayabilirsiniz. Bu sayfada karşınıza açılan formda yer alan cep telefonu, aylık gelir, kimlik numarası ve ekrandaki güvenlik kodu gibi bilgileri girdikten sonra hemen başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Saniyeler içinde yapacağınız bu başvuru, yine saniyeler içinde sonuçlanır ve sonucu cep telefonunuza gönderilir.

Bu başvurunuz olumlu sonuçlanırsa banka yetkilileri tarafından aranırsınız. Gerekli olan adres bilgileriniz istenir ve kartınız adresinize hemen gönderilir.

Akbank telefon şubesini arayarak kredi kartı başvurusu nasıl yapılır?

Akbank müşterisiyseniz, hemen 444 25 25 numaralı telefonu arayarak kimlik numaranız ile müşteri temsilcisine bağlanabilir ve kredi kartı başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. Banka müşterisi olmayan kişiler de telefon bankacılığı aracılığıyla başvuru yapabilirler. Kart başvurunuz için gerekli bilgiler, müşteri temsilcileri tarafından alınır. Başvurunuz tamamlanır ve hemen sonuçlanır. Olumlu olması sonucunda ise kredi kartınız hemen adresinize gönderilir.

Akbank direkt internetten kredi kartı başvurusu nasıl yapılır?

Akbank Direkt hem internet bankacılığını hem de mobil bankacılığı kullanabileceğiniz bir uygulamadır. Bu bankanın müşterisi olan kişiler, direkt internet aracılığı ile hemen kredi kartı başvurularını yapabilir ve onaylanan kartlarını kullanmaya başlayabilirler.

Akbank direkt internet bankacılığından kredi kartı başvurusu yapabilmek için;

 • Bankanın web sitesi olan https://www.akbank.com/ adresine tıklamalısınız.
 • Karşınıza açılan ana sayfadaki sağ üst köşede bulunan kısımdan giriş yapmalısınız. Bireysel müşteriyseniz “bireysel” kısmına, ticari müşteriyseniz de “kurumsal” kısmına tıklamalısınız. Eğer şifreniz yoksa burada bulunan “şifre al” bölümüne tıklayarak hemen şifrenizi alabilirsiniz.
 • Karşınıza yeni bir ekran açılacaktır. Bu ekrandaki ilgili bölümlere banka tarafından size verilen müşteri numarasını ve şifreyi yazarak giriş yapmalısınız. Giriş için kimlik numaranızı da kullanabilirsiniz. Dilerseniz banka kartı numaranızı ve şifrenizi kullanarak da giriş yapabilirsiniz.
 • Girişinizi sağladıktan sonra menü kısmından “başvurular / kredi kartı başvurusu” adımlarını bulmalısınız.
 • Kredi kartı başvurusu için gerekli olan bilgileri onayladıktan sonra başvurunuz saniyeler içinde alınır. Sonucu hemen tarafınıza iletilir. Kartınız onaylanırsa hemen adresinize gönderilir.

Akbank direkt mobil şube aracılığıyla kredi kartı başvurusu yapabilmek için;

 • Bankanın mobil uygulaması olan Direkt Mobil uygulamasını indirmeniz gerekir. Bunun için cep telefonunuzun uygulama sağlayıcılarına giriş yapın.
 • Arama kısmına uygulamanın adını yazın ve ücretsiz olarak telefonunuza indirin.
 • Giriş için banka kartı numaranızı, kimlik numaranızı ya da müşteri numaranızı ve şifrenizi kullanın. Bu şifre Akbank tarafından size özel olarak verilir. Eğer şifreniz yoksa, “şifre al” kısmında hemen alabilirsiniz.
 • Cep telefonunuz gelen doğrulama kodunu da girdikten sonra girişinizi tamamlayın.
 • Uygulamaya güvenli bir şekilde giriş yaptıktan sonra menü kısmına gelin.
 • Ardından “başvurular / kredi kartı başvurusu” adımlarını takip edin.
 • Boşunuz için sizden istenen bilgileri onaylayın ve saniyeler içinde başvurunuzu yapın.
 • Sonucunu yine saniyeler içinde öğrenirsiniz. Eğer olumlu olursa kartınız sizin istediğiniz adres bilgelerini kullanılarak hemen gönderilir.

Banka şubelerinden Akbank kredi kartı başvurusu nasıl yapılır?

Eğer online kanalları kullanmak istemiyorsanız ve telefon bankacılığı ile vakit kaybettiğinizi düşünüyorsanız, banka şubelerinden de Akbank kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz. Bu bankada hesabınız varsa, yanınıza yalnızca kimlik belgenizi alarak hemen kredi kartı başvurunuzun yapılmasını isteyebilirsiniz. Akbank’ta hesabınız yoksa, yanınıza aşağıdaki belgeleri alırsanız, başvuru işlemleriniz daha hızlı yapılacaktır;

 • Kimlik, ehliyet ya da pasaport belgesi,
 • Sigorta primlerinin ödendiğine dair hizmet dökümü belgesi
 • İkametgâh belgesi ya da oturduğunuz evin adresinin yazılı olduğu son iki aya ait herhangi bir fatura belgesi
 • Aylık geliri gösteren maaş yazısı ya da maaş bordrosu belgesi

Banka şubelerinden kredi kartı başvurusu yapmak için sanal ekranları kullanabilir ya da müşteri temsilcilerine giderek başvurunuzu yapmasını isteyebilirsiniz. Başvurunuz hemen alınır ve genellikle aynı gün içinde sonuçlanır. Eğer kartınız onaylanırsa, adresinize teslim edilecektir. Dilerseniz kartınızı banka şubelerinden de teslim alabilirsiniz.

Akbank ATM’lerinden kredi kartı başvurusu nasıl yapılır?

Banka müşterisi olun ya da olmayın, banka ATM’lerini kullanarak da kredi kartı başvurunuzu yapabilirsiniz. Bu başvuru için yanınıza banka kartınızı alabilir ya da kartsız işlemler menüsünü tercih edebilirsiniz.

 • Yanınızda banka kartınız varsa, kartınızı taktıktan sonra meni kısmından “kart başvurusu” adımını seçerek hemen başvurunuzu yapabilirsiniz.
 • Yanınızda banka kartınız yoksa kartsız işlemler menüsünden “kredi kartı başvurusu” adımına gelip sizden istenen aylık geliri cep telefonu ve kimlik numarası bilgilerini girmeniz gerekir.
 • Başvurunuz hemen değerlendirmeye alınır ve sonuç cep telefonunuza iletilir.
 • Başvurunuz onaylanırsa, müşteri temsilcileri tarafından aranırsınız ve kartınız, sizin istediğiniz adrese gönderilir.

Akbank SMS bankacılığı ile kredi kartı başvurusu nasıl yapılır?

Akbank kredi kartı başvurusu yapmak için SMS bankacılığını da kullanabilirsiniz. Banka müşterisi olun ya da olmayın kimlik numaranızı mesajlar kısmına yazarak 5990’a mesaj atmanız yeterlidir. Başvurunuz hemen alınır ve onaylanırsa banka temsilcileri tarafından aranırsınız. Kartınız yine sizin istediğiniz üzerine adresinize ya da banka şubesine gönderilir.

Akbank kredi kartı anında onaylı limit nasıl belirlenir?

Akbank kredi kartına başvuru yaptıktan sonra aylık geliriniz, kredi notunuz ve sigorta prim bilgileriniz otomatik olarak sorgulanır. Eğer aylık geliriniz yeterliyse, başka bankalardan gelirinizi aşmayacak kadar kredi kartı limitiniz yoksa, kredi notunuz 1550 ve üzerindeyse ve son üç aylık sigorta priminiz ödendiyse, kredi kartınızı hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu bankadan alacağınız kredi kartı limiti kişiye özel olarak belirlenir ve üst sınırı yoktur. Kanunlara göre ilk yıl kartınızın limiti aylık gelirinizin 2 katı olarak belirlenir. Sonraki yıl içinde ise kart limitiniz 4 katına kadar çıkarılır. Ancak Akbank tarafından gerekli görülürse, ilk yıl için gelirinizin iki katından daha fazla da limit belirlenebilir. Bunun için yukarıda saymış olduğumuz şartları taşıyor olmanız gerekir. Aynı zamanda geçmiş dönemde gecikmeli kredi kartı borcunuz bulunmamalıdır.

Akbank kredi kartı alma koşulları nelerdir?

Akbank’tan anında onaylı limitli kredi kartı alabilmeniz için bankanın istemiş olduğu bazı koşulları taşıyor olmanız gerekir. Bu koşullar hemen hemen her bankada aynıdır. Akbank kredi kartı sahibi olmak için koşullar ise aşağıdaki şekildedir;

 • Akbank kredi kartınızı almanız için aylık sabit bir gelirinizin olması gerekir. Çünkü bankalar, kredi kartı borcunuzu düzenli ödeyip ödeyeceğinizden emin olmak ister. Bu ödemeyi de ancak düzenli gelir varsa yaparsınız. Banka gerekli gördüğü durumlarda sizden gelir belgesi isteyebilir.
 • Akbank kredi kartı kredi notu yüke olan kişilere verilir. Kredi notunuz 1550 ve üzerindeyse, Akbank aracılığı ile kredi kartınızı hemen alabilirsiniz. Ancak bu kredi notundan daha düşükse, kredi kartı alamazsınız.
 • Kredi kartını alabilmeniz için diğer bankalara olan ödemelerinizi düzenli şekilde yapmış olmanız da istenir. Özellikle diğer bankalara olan kredi ve kredi kartı borçlarınızı son altı ay içinde gecikmeli ödeyip ödemediğinize bakılır. Eğer gecikmeli ödemeleriniz varsa, kredi kartı verilmez.
 • Kredi kartını alabilmeniz için aylık geliriniz ile borçlarınızın orantılı olması gerekir. Aylık gelirinize göre sizin adınıza belirlenmiş bir limit vardır. Bu limiti aşmadıysanız, kredi kartınızı alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Adres: Vetro City No:130 E-5 Mevkii Beylikdüzü / İSTANBUL TEL: 0850 222 0 321 iletisim@hizlibankakredi.com - info@hizlibankakredi.com