Akbank Şubeye Gitmeden Kredi Başvurusu

Akbank Şubeye Gitmeden Kredi Başvurusu

Acil nakit ihtiyaçlarınız için tercih edebileceğiniz Akbank ihtiyaç kredisi, şubeye gitmeden çok kısa bir süre içinde kredi tutarını hesabınızda bulmanıza neden olacaktır. Bu şekilde önemli ölçüde zamandan kazanabilir ve ek belgelerle uğraşmaya gerek kalmadan kredi alabilirsiniz. 

Akbank Şubeye Gitmeden Kredi Özellikleri

Akbank şubeye gitmeden kredi kampanyasında en düşük olarak 3 ay en fazla olarak ise 60 ay vade seçeneği sunulmuş durumdadır. Faiz oranı ise banka tarafından sabit olarak %2.35 olarak belirlenmiştir. Bu oranlara bağlı olarak banka üzerinden 30 bin TL tutarında bir kredi aldığınızda ve bunu 60 aylık vade planı üzerinden ödediğinizde aylık olarak yapmanız gereken ödeme 1.042 TL’ye gelecektir.

Aynı kredi tutarını 32 aylık vade planı üzerinden ödemeyi seçenler 1.454 TL, 48 aylık vade planı üzerinden ödemeyi seçenler ise 1.158 TL aylık ödeme yapmalıdır. Öte yandan bankadan 15 bin TL tutarında bir kredi aldığınızda ve bunu 48 aylık vade planı üzerinden ödediğinizde aylık yapmanız gereken ödeme 591 TL olacaktır. Aynı kredi tutarını 24 ay vade planı üzerinden ödemeyi seçenler ise aylık olarak 892 TL ödeme yapmalıdır.

Akbank şubesiz kredi kapsamında 10 bin TL tutarında kredi alanlar ve bunu 24 aylık vade planı üzerinden ödemeyi seçenler ise aylık olarak 598 TL ödeme yapmalıdır. Aynı kredi tutarını en üst vade sınırı olan 60 aylık vade planı üzerinden ödeyecekler ise aylık olarak 363 TL ödemelidir.

Öte yandan banka tarafından kredi tutarının binde 5.25 oranında kredi tahsis ücreti de talep edilecektir. Aynı zamanda hayat sigortası, ek ücretlerde banka tarafından kredi almak isteyen kişilerden talep edilebilir. 

Akbank Şubeye Gitmeden Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Akbank şubeye gitmeden kredi başvurusu için bireylerin karşısına pek çok yol çıkar. Bunlar üzerinden kendileri için en uygununu seçerek ihtiyaç kredisi başvurusunu bankaya iletebilirler. Akbank direkt internet, mobil şubesi ve müşteri hizmetleri ihtiyaç kredisi başvurusu için tercih edebileceğiniz yollar arasında yer alır. 

Akbank internet sitesi üzerinden kredi başvurusunda bulunan kişilerin başvuru formunu doldurmaları gerekecektir. Bu adımda karşınıza T.C kimlik numarası, cep telefonu numarası, kredi tutarı ve vade tercihi gibi detaylar çıkar. Sadece birkaç dakikanızı alacak işlem sonrası başvuru formunu doldurarak bankaya başvurunuzu iletebilirsiniz. Girmiş olduğunuz cep telefonu numarasına kısa bir süre sonra başvurunuza dair olumlu veya olumsuz bir cevap gönderilmiş olacaktır.

Öte yandan cep telefonu üzerinden başvuru yapmak isteyenler içinde kolay bir alternatifin bulunduğunu belirtmek gerekiyor. Akbank ihtiyaç kredisi için başvuruda bulunmak isteyen kişiler uygulama marketleri üzerinden Akbank direkt mobil uygulamasını indirebilir. Uygulamaya giriş yaptıktan sonra şubeye gitmeden kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Menü kısmından kredi başvurunuzu kolayca yapabilirsiniz. Bu başvuru yapabilmek için banka müşterisi olmanız ve banka tarafından size verilen şifreyi kullanmanız gerekir.

Bu imkanlara şu an sahip olmayan kişilerin ise kredi başvurusunda bulunmak için müşteri hizmetlerini araması yeterli olacaktır. Bunun için 444 25 25 numaralı Akbank müşteri hizmetlerine danışmak yeterlidir. Müşteri hizmetleri tarafından sorulacak kısa sorulara verilen cevaplardan sonra yine kredi talebiniz değerlendirme sırasına alınmış olur. Diğer yollarda olduğu gibi çok kısa bir süre içinde kredi başvurunuza dair olumlu veya olumsuz bir cevap alabilirsiniz.

Akbank şubeye gitmeden kredi başvurusu için bankanın internet bankacılığını da kullanabilirsiniz. İnternet bankacılığına giriş yapmak için banka müşterisi olmanız gerekir. Bankanın size vermiş olduğu müşteri numarası ve kullanıcı kodu ile internet sitesinde bulunan müşteri girişi kısmından giriş yaptıktan sonra kredi başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Buradan yapacağınız başvuru için form doldurmanıza gerek kalmaz. Bankada bilgileriniz bulunduğu için kısa sürede başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Başvuru sonucunuz hemen bildirilir ve onaylanan kredinizi yine hesabınıza aktarabilirsiniz.

Akbank tarafından şubeye gitmeden kredi kullanabilmek için başka bir alternatifiniz ise bankanın ATM’lerini kullanmaktır. Banka müşterisi olun ya da olmayın hemen size en yakın Akbank ATM’sine gidebilir ve kredi başvurunuzu yapabilirsiniz. Banka müşterisiyseniz banka kartınızı ya da kredi kartınızı kullanarak başvuru yapabilirsiniz. Banka müşterisi değilseniz kartsız işlemler bölümünden kimlik numaranızı, cep telefonunuzu, almak istediğiniz kredi miktarını ve aylık gelirinizi hemen tuşlayabilir ve kredi başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Kredi başvurunuzun sonucu, cep telefonunuza kısa mesaj olarak gönderilecektir. Başvurunuz olumlu sonuçlanırsa siz en yakın bank şubesine giderek hemen kredinizi alabilirsiniz. Banka müşterisiyseniz, şubeye gitmeye gerek kalmadan, ATM’leri kullanarak kredinizi hesabınıza aktarabilirsiniz.

Akbank’ın şubesiz kredisine başvuru yapabileceğiniz bir başka yöntem ise bankanın müşteri hizmetleridir. Acil işlerinin varsa ve o anda internet kullanamıyorsanız, müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. Banka müşterisiyseniz, telefondaki görevli size hemen yardımcı olacak ve kredi başvurunuzu alacaktır. Onaylanan krediniz hemen hesabınıza aktarılır ve en yakın banka ATM’sine giderek kredinizi kullanabilirsiniz.  Banka müşterisi değilseniz, paranızı almak için yine banka şubesine gitmeniz gerekir.

Akbank şubeye gitmeden kredi başvurusu, acil nakit ihtiyaçlarınızı karşılamak için yapılmaktadır. Türkiye’nin neresinde olursanız olun başvurunuzu kolayca yapabilir ve kredinizi anında hesabınıza aktarabilirsiniz. Akbank kredi kartınız varsa, kredi kartınız üzerinden hızlı para, SMS para, nakit avans ve acil kredi gibi özellikleri kullanarak da acil nakit ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Bu krediler, düşük miktarlarda verilmektedir. Eğer 40 bin liranın üzerinde krediye ihtiyacınız varsa banka şubelerinde başvuru yapmanız gerekir.

Banka düşük tutardaki krediler için şubesiz kredi imkânı sağlıyor. Bu nedenle en üst kredi miktarı olan 40 bin TL tutarındaki krediyi alabilmek için en yakındaki Akbank şubesini ziyaret etmeniz gerekir. Öte yandan başvuru sırasında banka tarafından bazı belgelerin isteneceği ve gerekli görülen durumlarda kefil talep edileceğini de belirtmek gerekiyor. 

Akbank şubeye gitmeden kredi detayları nelerdir?

Akbank şubeye gitmeden kredi alabilmek için bu bankanın mobil uygulamasını kullanmanız gerekir. Direkt kredi ile 7/24 kredi başvurusu yapabilir ve onaylanmış olan kredinizi anında hesabınıza aktarabilirsiniz. Şubeye gitme ve evrak imzalama derdi olmadan alacağınız bu kredinin genel özellikleri aşağıdaki şekildedir;

 • Bu krediye 1.000 liradan 40.000 liraya kadar başvuru yapabilirsiniz.
 • Kredinizin vadesini 3 aydan 60 aya kadar belirleyebilirsiniz.
 • Kredinizi sigortalı ya da sigortasız olarak alabilirsiniz. Sigortasız olarak aldığınız kredilerin faiz oranı daha yüksek olacaktır.
 • Kredinizi 7/24, belge teslim etmeden ve imza gerektirmeden alabilirsiniz.
 • Ne kadar kredi kullanabileceğinizi Akbank’ın internet sitesinden öğrenebilirsiniz.
 • Bu kredinin faiz oranları %1,15’ten başlayacaktır.
 • Bu krediyi 3 ay ertelemeli olarak da alabilirsiniz. Ertelemeli kredinizi 60 ay vade olarak aldıysanız, kredinizin toplam vadesi 57 olarak işlem görecektir.
 • Bu krediye yalnızca Akbank müşterisi olan kişiler kullanabilir.
 • Bu krediden, kredi tutarının binde 5,25’i kadar dosya masrafı alınacaktır.
 • Bu kredinin faiz oranı başvuran kişinin kredi notuna göre internet şubesinden ve mobil uygulamadan farklılık gösterebilir.

Akbank şubeye gitmeden kredi alma şartları nelerdir?

Akbank şubeye gitmeden kredi avantajından herkes yararlanamaz. Bu avantajdan yararlanabilmek için öncelikle banka müşterisi olup olmadığınıza bakılır. Banka müşterisi olan kişiler hem kredi başvurularını oturdukları yerden yapabilir hem de onaylanan kredilerini anında hesaplarına aktarabilirler. Bu kredinin en büyük avantajı ise hafta sonları ya da tatil günlerinde olsa bile başvuru yapılabilmesi ve onaylanan kredinin hesaplara aktarılabilmesidir. Akbank tarafından sunulan bu krediyi alabilmek için aşağıdaki şartları taşıyor olmanız gerekir;

 • Kredi notunuz 1500 ve üzerinde olmalıdır. Bu notun altında olan kişilerin kredi başvurularını banka şubelerinden yapmaları gerekir. Banka, gerekli gördüğü durumlarda kefil ve ipotek isteme hakkına sahiptir.
 • Bu kredinin alınabilmesi için aylık gelirin olması gerekir. Başvurunuz sırasında girmiş olduğunuz kimlik bilgilerinizden aylık gelirleriniz sorgulanır. Eğer düzenli bir geliriniz yoksa, maaşlı olarak çalışmıyorsanız, emekli maaşınız yoksa ya da esnaflık geliri elde etmiyorsanız bu krediyi alamazsınız.
 • Akbank tarafından sunulan bu krediyi alabilmeniz için aynı zamanda diğer bankalara olan borçlarınızın da yüksek olmaması gerekir. Tüm bankalardan olan kredi ve kredi kartı ödemelerinizin aylık gelirinizin yarısını aşmıyor olması gerekir. Bu koşula uyuyorsanız, Akbank hızlı krediyi hemen alabilirsiniz ancak gelirinize göre çok borcunuz varsa, bu kredi verilmez.

Akbank şubeye gitmeden kredi hesaplama;

Akbank, uygun faiz oranlarında ihtiyaç kredisi sunmaya devam etmektedir. Bu bankadan sigortalı ve sigortasız olarak alacağınız kredilerin faiz oranları değişir. Aynı zamanda kredi faiz oranları, kredi tutarına ve vadesine göre değişiklik gösterir. Bu bankanda alacağınız krediler için ne kadar ödeyeceğinizi hesaplayabilmek ve masraflarınızı görebilmek için https://www.akbank.com/kredi-hesaplama adresini ziyaret edebilirsiniz. Sizlere birkaç örnek ile Akbank şubeye gitmeden kredi için ne kadar ödeyebileceğinizi açıklayalım;

Akbank kredisine 10.000 lira ve 24 ay vade için başvuru yaparsanız;

 • Kredi faiz oranı; %1,49 olur.
 • Aylık taksit tutarı; 516,10 lira olur.
 • Dosya masrafı tutarı; 5250 liradır.
 • Aylık maliyet oranı; %1,8340 olur.
 • Yıllık toplam maliyet oranı; %24,3699 olur.
 • Geri ödenecek toplam tutar; 12.386,38 liradır.

Akbank kredisine 20.000 lira ve 48 ay vade için başvuru yaparsanız;

 • Kredi faiz oranı; %1,17 olur.
 • Aylık taksit tutarı; 575,53 liradır.
 • Dosya masrafı tutarı; 105 lira olur.
 • Aylık maliyet oranı; %1,4285 olur.
 • Yıllık toplam maliyet oranı; %18,5545 olur.
 • Geri ödenecek toplam kredi tutarı; 27.625,40 liradır.

Akbank 3 ay ertelemeli ihtiyaç kredisi;

Akbank, 3 ay ertelemeli ihtiyaç kredisi kampanyası ile acil olan tüm ihtiyaçlarınız için uygun koşullarda kredi sunar. Bu krediyi şimdi alırsanız Ağustos’ta ödemeye başlarsınız ve ödemelerinizi 60 aya kadar vadeye bölebilirsiniz. Bu krediye belgesiz ve imzasız başvuru yapmak için Akbank web sitesindeki başvuru formunu kullanabilir, Akbank mobil ya da Akbank internet şubede başvurularınızı yapabilirsiniz. Ayrıca başvur için Akbank çağrı merkezini de arayabilirsiniz. Akak müşterisi değilseniz de başvuru için gerekli belgeleri yanınıza alarak banka şubelerine gidebilirsiniz. Akbank 3 ay ertelemeli ihtiyaç kredisi özellikleri şöyledir;

 • Bu kredinin aylık faiz oranları %0,79’dan başlar ve %1,47’ye kadar yükselir. Faiz oranı kişiye özel olarak belirlenir. Faiz oranı belirlenmesinde kredi tutarı, kredi vadesi ve kredi notunuz önemlidir.
 • Bu kredinin vadesi, 3 aylık dönem de dahil olmak üzere toplamda 3 aydır. İlk ödeme en fazla 92 gün ertelenebilir.
 • Bu kredi için hayat sigortası ve dosya masrafı alınır. Alınacak olan masraf kredi tutarına göre belirlenir.
 • Akbank müşterisi olanlar kredi başvurularını web sitesinden yapmış olsalar bile kredi işlemleri banka şubelerinden tamamlanır.
Türkiyenin en büyük evden eve taşıma web sitesine hoş geldiniz linklere tıklayıp sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. evden eve nakliyat ücretleri kırıkkale evden eve nakliyat kirklareli evden eve nakliyat kuşadası evden eve nakliyat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Adres: Vetro City No:130 E-5 Mevkii Beylikdüzü / İSTANBUL TEL: 0850 222 0 321 iletisim@hizlibankakredi.com - info@hizlibankakredi.com