Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Bankalardan kredi alabilmek için en önemli koşul aylık gelirinizin olmasıdır. Bankalar, aylık düzenli gelir olması halinde kredi sağlarlar. Bunun nedeni, almış olduğunuz kredinin taksitlerini düzenli olarak geri ödeyebilmenizdir. Ancak bazı bankalar, ek gelir elde eden ya da sigorta primleri ödenen ev hanımlarına da kredi sağlarlar. Ev hanımlarının normal şartlar altında kredi alması oldukça zordur ancak bazı bankalar tarafından bazı şartlar altında kredi sağlanabilir. Bu bankalar gelir belgesi istemeyen ancak kredi notuna ve sigorta primine göre kredi sağlayan bankalardır. Ev hanımlarına kredi veren bankalar ve kredilerinin detayları hakkında bilgi sunalım;

Ev hanımlarına kredi veren bankalar hangi koşulları ister?

Ev hanımlarının bankalardan kredi alabilmesi için bankaların istedikleri koşulları yerine getirmeleri gerekir. Bu koşulları aşağıdaki şekilde sıralayabiliriz;

 • Ev hanımlarının bu krediyi alabilmeleri için aylık gelirleri olmasa bile düzenli gelirleri olması gerekir. Bu gelirler kira geliri, faiz geliri, yatırım geliri gibi gelirler olabilir. Ayrıca ev hanımları evde ek iş yaparak para kazanıyorlarsa, vergi dairelerine giderek vergi muafiyeti yazılarını da alabilir ve bu sayede hem sigorta primlerini ödeyebilir hem de kredi alabilirler.
 • Ev hanımlarının sigorta primlerinin ödenmiş olması gerekir. Bankalar, son üç aylık sigorta primi ödenmemiş olan kişilere kredi sağlamazlar. Sigorta primlerinin ödenmesi, aktif olarak çalıştığınız ve maaşla olmasa da gelir elde ettiğiniz anlamına gelir. Bu nedenle ev hanımlarının kredi alması için sigorta primlerinin ödenip ödenmediği de sorgulanır.
 • Ev hanımlarına kredi veren bankalar aynı zaman da kredi notunun da yüksek olmasını ister. Kredi notunuz hiç yoksa, bankalara kefil ve ipotek sunarak kredi alabilirsiniz. Ancak kredi notunuz varsa ve 1500’ün üzerindeyse, bankalardan kredi alabilirsiniz. Bu notun altında olan ev hanımlarına kredi verilmez.

Ev hanımlarına kredi veren bankalar için nasıl başvuru yapılır?

Ev hanımlarına kredi veren bankalar sayı olarak fazla değildir. Bu bankaların bazıları online kanallardan başvuru kabul ederken bazıları da banka şubelerinden başvuru kabul etmektedir. Burada dikkat etmeniz gereken nokta yukarıda saymış olduğumuz şartları sağlayıp sağlamadığınızdır. Eğer kredi notunuz düşükse ya da sıfırsa, kredi başvurularınızı mutlaka banka şubelerinden yapmanız gerekir. Bu sayede kefil ya da ipotek götürerek kredinizi alabilirsiniz.

Online kanallardan kredi veren bankalar kredi notunuzu findex üzerinden, sigorta primlerinizi de e-devlet üzerinden sorgulayacaktır. Kimlik numaranızı bu bankaların sistemine girdiğinizde, sorgulamanız otomatik olarak yapılır. Krediniz onaylandığında ise oturduğunuz yerden alma imkânınız bulunur.

Ev hanımlarına kredi veren bankalar hangi belgeleri ister?

Bu bankalardan kredi almak için bazı belgeleri teslime etmeniz gerekir. Online kanallardan kredi veren bankalar hiçbir belge talep etmezken, banka şubeleri aracılığı ile kredi veren bankalar bazı belgeleri sunmanızı ister. Bu belgeleri aşağıdaki şekilde açıklayabiliriz;

 • Bankaya, aylık gelirinizin olduğu bir belge sunmanız gerekir. Bu belgeler faiz gelirleri için hesabınızın bulunduğu hesap cüzdanı, vadeli hesabınızın hesap cüzdanı, mevduat gelirlerinin bağlı bulunduğu hesap cüzdanı olabilir.
 • Yatırım gelirleriniz varsa, yatırım hesabınızın dekontunu ve hesap cüzdanını sunmanız gerekir.
 • Kira gelirleriniz varsa adınıza kayıtlı olan gayrimenkulün tapusunun fotokopisi ile birlikte kira kontrat belgenizi ve kira aldığınız banka hesabının son iki aylık dekontunu bankaya teslim etmeniz gerekir.
 • Ek gelir elde ediyorsanız, vergi dairelerinden aldığınız vergiden muaftır yazısını teslim etmeniz gerekir.
 • Bankanın kefil istemesi halinde kefilin kimlik fotokopisi, aylık gelir belgesi gibi belgelerini sunmanız gerekir.
 • İpotek istenmesi halinde ev ya da iş yeri tapusu ve eşinizin rızasının alındığı belgeyi teslim etmeniz gerekir.
 • Kimlik fotokopinizi ve sigorta primlerinizin yatırıldığına dair hizmet dökümü belgenizi de teslim etmeniz gerekir.

Yukarıda belgeleri telsim etiğinizde hemen kredi girişiniz yapılır. Onaylanan kredinizi banka şubelerinden alabilirsiniz.

Ev hanımlarına kredi veren bankalar hangileridir?

Ev hanımlarına kredi veren bankalar genellikle şubesiz bankacılık hizmeti sunan Aktif Bank, ING Bank, CEPTETEB, Enpara.com gibi bankalardır. Bunların yanında İş Bankası ve Odeabank gibi bankalardan da kredi alabilirsiniz. Bu bankaların kredi özellikleri ve başvuruları hakkında detaylı bilgi verelim;

Aktif Bank ev hanımlarına kredi özellikleri;

Aktif Bank kişiye özel faiz oranları sunan bir bankadır. Bu bankaya başvurularınızı oturduğunuz yerde yapabilir ve kredinizi yine oturduğunuz yerden kullanabilirsiniz. Banka temsilcileri ayağınıza kadar gelerek gerekli evrakları imzalattıktan sonra krediniz hemen hesabınıza aktarılır. Ev hanımlarının bu bankadan alacakları kredinin özellikleri aşağıdaki şekildedir;

 • Bu krediyi 1.250 liradan 40.000 liraya kadar alabilirsiniz. Kredi tutarı gelirinize göre değişecektir.
 • Kredi faiz oranları kredi notunuza göre değişmekle birlikte %1,89’dan başlar.
 • Bu krediyi 3 ay ile 60 ay arasında vade ile alabilirsiniz.
 • Kredinizden, kredi tutarının binde beşi kadar tahsis ücreti yani dosya masrafı alınacaktır.
 • Krediniz onaylandıktan sonra tüm Türkiye’deki PTT şubelerinden kredinizi alabilirsiniz. Ayrıca Aktif Bank internet bankacılığını kullanarak ücretsiz para transferi yapabilirsiniz. İsterseniz de N Kolay kartınızla tüm banka ATM’lerinden paranızı alabilirsiniz.

Aktif Bank gerekli gördüğü durumlarda kefil ve ipotek isteme hakkına sahiptir ancak sigorta primi ve aylık gelir gibi bilgileriniz otomatik olarak sorgulanacağı için genellikle hiçbir belge ve evrak talep edilmez. Banka müşterisi olan kişiler kredi başvurularını internet bankacılığından ya da mobil bankacılıktan yapabilirler. Banka müşterisi olmayan kişiler de başvuru için https://www.nkolaykredi.com.tr/anasayfa?utm_source=aktifbank&utm_medium=inads&utm_campaign=sayfaici adresine tıklayabilirler. Burada bulunan başvuru formunu doldurarak hemen kredi başvurunuzu yapabilir ve oturduğunuz yerden krediniz alabilirsiniz.

ING Bank ev hanımlarına kredi özellikleri;

ING Bank, kendi müşterisine çok sayıda avantaj sağlayan bir bankadır. Ev hanımlarının bu bankadan kredi kullanabilmeleri için kefil ya da ipotek vermeleri gerekir. Ayrıca ek gelir beyanı da yapılmalıdır. Bu bankadan alacağınız krediler için internet sitesinde bulunan başvuru formunu doldurabilirsiniz ancak bankanın belge talep etme ihtimaline karşılık, başvurularınızı banka şubelerinden yapmanızı tavsiye ederiz. Bu bankadan alacağınız kredinin özellikleri şöyledir;

 • Bu bankadan, gelir tutarınıza göre 1.000 lira ile 50.000 lira arasında kredi kullanabilirsiniz.
 • Bu kredinin vadesini 3 aydan 60 aya kadar belirleyebilirsiniz.
 • Kredinizden, kredi tutarının binde beşi kadar dosya masrafı alınır.
 • Bu kredinin faiz oranları kredi notunuza göre belirlenmekle birlikte %0,99 ile %2,29 arasındadır.
 • Kredinizi 3 ay erteleme özelliği ile kullanabilirsiniz.

ING Bank turuncu ekstra kampanyasına katılan Müşterilerine kredi faiz indirimini nakit olarak iade etmekle birlikte, vadeli mevduatları için yüksek hoş geldin faizi de sunmaktadır.  ING Bank kartınızla aylık 750 lira ve üzerinde harcama yaparsanız, ev hanımı ola arka bu avantajlardan da yararlanabilirsiniz.

CEPTETEB ev hanımlarına kredi ve özellikleri;

CEPTETEB, şubesiz bankacılık hizmet sunan ve uygun faiz oranlarında kredi veren bir bankadır. Bu banka, kredi verirken kefil ve evrak istemez. Bankanın sizden istediği tek şart kredi ödemelerinizi zamanında yapabilmenizdir. Bu nedenle ev hanımları da CEPTETEB kredilerine başvuru yapabilir. CEPTETEB tarafından sunulan kredinin özeliklerini aşağıdaki şekilde açıklayabiliriz;

 • Bu krediyi 1.000 liradan 60.000 liraya kadar tüm ihtiyaçlarınız için alma imkânınız bulunur.
 • CEPTETEB kredilerinden dosya masrafı alınmaz. Bunun nedeni, bankanın şubesiz bankacılık hizmeti sunması ve personel, şube gibi giderlerinin olmamasıdır.
 • CEPTETEB kredileri yeni müşteriler için %0,89 faiz oranında başlar. Banka müşterisi olanlar için %1,05’ten başlar. Bu faiz oranı kredi notu 1800 ve üzerine olan kişiler için geçerlidir. Diğer müşteriler için yani kredi notu daha düşük olanlar için kredi faiz oranı biraz daha yüksek uygulanır. En yüksek uygulanan faiz oranı ise %1,60’dır.
 • CEPTETEB, bu kredi için hayat sigortası masrafı da almaktadır. Bu sigorta tutarı, krediyi alan kişinin özelliklerine, kredi tutarı ve kredi vadesine göre değişir.

CEPTETEB kredilerine başvuru yapabilmek için mobil bankacılık ya da internet bankacılığını kullanabilirsiniz. Banka müşterisi olmayan kişiler https://www.cepteteb.com.tr/cepteteb-kredi-basvurusu?utm_source=google&utm_medium=search&utm_campaign=&gclid=CjwKCAjwvOHzBRBoEiwA48i6AhtaOk_ToWLTUkMB1e6bXxqPK3FPlbeY93ghIkgMPPJU7bZRolkKShoC0C8QAvD_BwE&utm_term=ihtiyackredisi&=&utm_content=kredi-brand-teb#Step1 adresinden başvuru yapabilirler.

Ziraat Bankası ev hanımlarına kredi başvurusu;

Ev hanımlarının kolayca kredi alabileceği bir diğer banka da Ziraat Bankasıdır. Bu banka devlet destekli olduğu için çalışmayanlara, ev hanımlarına kredi sunar. Ev hanımlarının bu bankadan kredi alması için çalışan birini kefil göstermeleri, ek gelir sahibi olmaları ya da kendi sigorta primlerini ödüyor olmaları gerekir. Bu şartları taşıyan ev hanımlarına, gelirleriyle orantılı olarak kredi sağlanır. Ek gelir için evde yapmış olduğunuz ve gelir sağladığınız işleri sunabilirsiniz. Bu işlerin ödemelerini banka hesapları aracılığı ile almanız, kanıtlayabilmenizi sağlar.

Ziraat Bankası ev hanımlarına kredi başvurusu, banka şubelerinden yapılmalıdır. Eğer online kanallardan başvuru yaparsanız, geliriniz olmadığı için ve kredi notunuz oluşmadığı için olumsuz cevap alırsınız. Bu nedenle başvuru için yanınızda kefil ve diğer belgeler ile birlikte banka şubelerine gitmeniz gerekir. Alacağınız kredinin miktarı banka şubesi tarafından belirlenir. Kredi faiz oranınız da kredi notunuza göre yine banka tarafından belirlenir. Eğer kredi notunuz yoksa, güncel faiz oranlarından işlem yapılır. Ziraat Bankası kredilerinden hayat sigortası ve kredi tahsis ücreti masrafları alınır. Bu nedenle alacağınız kredi tutarını, bu masrafları da göz önünde tutarak hesaplamanız gerekir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Adres: Vetro City No:130 E-5 Mevkii Beylikdüzü / İSTANBUL TEL: 0850 222 0 321 iletisim@hizlibankakredi.com - info@hizlibankakredi.com