Finansbank Uygun Kredi İstediğin An Hesabında

Finansbank Uygun Kredi İstediğin An Hesabında

Yaşadığımız dönemde kredi almadan bir hayat sürdürmek oldukça zor gözükmektedir. Kredi almak isteyen birisi için alınabilecek maksimum kredi tutarı, kredinin faiz oranları ve vade seçenekleri, kredinin en çabuk ne zaman verilebileceği gibi detaylar ön plana çıkmaktadır. Bu noktada, kredi almak isteyen her müşteri, kendisine en uygun fırsatları sunan bankalar arasından tercih yapma şansı yakalar. Finansbank; geçmişten beri sahip olduğu müşteri sayısı ve kalitesiyle kredi almak isteyenlere önemli bir referans olmaktadır. Finansbank’ta herkesin ihtiyacına uygun olacak çeşitlilikte krediler sunulmaktadır. Buna ek olarak, kredilerin faiz oranları, tahsis ücretleri, aylık taksit tutarları ve daha birçok kriter, müşterinin iyiliği doğrultusunda düzenlenmektedir.

Finansbank İhtiyaç Kredisi Hesaplama

Finansbank’ta faiz oranları, müşterinin kredi notuna göre şekillendirilmektedir. İhtiyaç kredisi kampanyası; üç ile altmış ay vadeler arasında geçerli olmaktadır. 15 bin TL tutarında ihtiyaç kredisi almak isteyenlere uygulanabilecek en düşük faiz oranı; aylık %1,79 olarak bilinmektedir. 15 bin TL’lik ihtiyaç kredisinin 60 aylık vade seçeneğiyle ödenmesi durumunda aylık taksit tutarı; 447,12 TL olacaktır. Toplam geri ödenecek miktar ise 26.827,23 TL olarak belirlenmiştir. Finansbank’ta 35 bin TL’ye kadar varan ihtiyaç kredileri için internet üzerinden başvuru yapmak mümkün olmaktadır. Ancak, 35 bin TL üzeri ihtiyaç kredisi başvurusu için mutlaka herhangi bir Finansbank şubesine gitmek gerekmektedir.

Finansbank Nakit İhtiyacı İçin Sunulan Krediler

Finansbank, nakit ihtiyacı çekenlere sunduğu avantajlı kredi seçenekleriyle dikkat çekmektedir. Nakit ihtiyacı için verilecek ilk kredi aylık %1,79 faiz oranıyla başlayan ihtiyaç kredisidir. Bunun yanı sıra, KrediGO sayesinde dileyen herkes kredi alma şansına kavuşur. KrediGO mobil uygulamasının indirilmesi sayesinde anında kredi başvurusu yapmak mümkündür. Bunun dışında, Finansbank’ta Borç Transferi Kredisi sunulmaktadır. Bu kredi sayesinde diğer bankalarda bulunan borçların Finansbank’a transfer edilmesi mümkün olmaktadır. Bir diğer kredi ise kamu çalışanlarına veya maaşını Finansbank’tan alanlara sunulan ihtiyaç kredisidir. Öğrencileri de düşünen Finansbank onlara Erasmus kredisi sunmaktadır. Hazır Kredi ve Ek Hesap hizmetleri de Finansbank’ın sunduğu diğer hizmetler arasında bulunmaktadır.

Finansbank Hazır Kredi

Finansbank’ta acil nakit ihtiyacı çekenlere hızlı ve kolay bir çözüm yolu olarak hazır kredi sunulmaktadır. Bu krediye başvurmak için evrak veya şubeye gitme gibi zorunluluklar bulunmaz. %2,15 gibi faiz oranlarıyla sunulmaktadır. 60 aya kadar uzanan vade seçenekleri vardır. Hazır krediye Finansbank şubelerinden, internet şubesinden, ATM’den, cep şubesinden ve çağrı merkezinden başvurmak mümkün olmaktadır. Hazır kredi limiti; kişinin mevcut ek hesap limitine bağlı ek bir kredi limiti olarak bilinmektedir. Finansbank hazır kredi, yalnızca taksitli olarak kullanılmaktadır. Buna ek olarak, hazır kredi limiti; kişinin kredi ödemelerine veya genel olarak kredi notuna göre değişkenlik göstermektedir.

Finansbank Ek Hesap

Finansbank’ta uygun koşullarla acil ihtiyaçlar için kredi almak isteyenlere ek hesap fırsatı sunulmaktadır. Ek hesap, kişiye özel bir limittir. Kişinin hesabında para olmasa bile ek hesabındaki limit kadar nakit çekmesi veya taksitli kullanım yapması mümkün olmaktadır. Talimatlı ek hesap sayesinde faturaların otomatik olarak tahsil edilmesi söz konusudur. Buna ek olarak, anlaşmalı olunan yerlerde alışveriş yapıldığı takdirde ek hesap kullanımının birçok faydası bulunmaktadır. Ek hesap veya taksitli ek hesap kullananlara %2,15’lik faiz oranı uygulanmaktadır. Örneğin, 500 TL’lik kredi tutarı bir ay içerisinde %2,15 faiz oranıyla 512,90 TL olarak geri ödenmektedir. Bu örnekte, toplam ödenecek faiz; 10,75 TL olarak hesaplanmaktadır. Birden çok başvuru kanalıyla ek hesap kullanmak mümkün olabilir.

Finansbank uygun kredi hesaplama örnekleri

Finansbank, kredi notu 1000 seviyelerinde olan kişilere kolaylıkla kredi sunduğu için ihtiyaç kredileri en çok tercih edilen bankalardan biridir. Bu bankadan kredi almak oldukça kolaydır. Yanınızda gelir ve kimlik belgenizi bulundurmanız halinde başvurunuz hemen onaylanır ve kredinizi hemen alabilirsiniz. Finansbank uygun kredi örnek hesaplamaları hakkında bilgi verelim;

 • Finansbank’tan 60 ay vade ile 15.000 lira kredi almak istediğinizde, bu kredinin faiz oranı %1,03’ten başlar. Bu kredi için aylık ödeyeceğiniz tutar 355,53 liradır. Bu krediye geri ödeyeceğiniz toplam tutar da 21.331,78 lira olur.
 • Bu bankadan 65 bin liraya kadar uygun kredi alabilirsiniz. 65.000 liralık kredinizi 60 ay vade ile çekmek isterseniz kredi faiz oranınız yine %1,03’ten başlar. Bu krediye ödeyeceğiniz aylık taksit tutarı 1.540,62 lira olur. Bu krediye ödenecek olan toplam tutar da 92.437,20 lira olacaktır.
 • Bu bankadan 60 ay vade ile 30.000 lira kredi çekmek istediğinizde kredinizin aylık faiz oranı yine %1,03’ten başlar. Bu krediye ödenecek olan aylık taksit tutarı 711,06 lira olur. Geri ödenecek olan toplam tutar da 42.663,19 lira olur.

Finansbank uygun kredi hangi koşullar altında sunulur?

Finansbank, uygun kredilerini müşterilerine uygun faiz oranlarında ve esnek ödeme planlarıyla sunmaktadır. Bu krediyi alırken avantajlı faiz oranlarından yararlanabilmek için bankanın istemiş olduğu bazı koşulları yerine getirmiş olmanız gerekir. Bu koşulları aşağıdaki şekilde açıklayabiliriz;

 • Finansbank, kredi verirken ilk olarak kredi notunuza bakar. Kredi notu 1100 ve üzerinde olan kişiler bu bankadan esnek koşullarda kredi alabilirler. Finansbank uygun kredi avantajından yararlanabilmek için bu kredi notunun altında olan kişiler kefil ve ipotek gibi ek teminatlar sunmak zorundadır.
 • Bu bankadan uygun kredi alabilmek için aylık sabit ve düzenli gelirinizin olması gerekir. Yani maaşlı olarak çalışıyor olmanız, emekli maaşı alıyor olmanız ya da şirket gelirlerinizin olması gerekir. Aylık geliri olmayan kişiler bu bankadan kredi alamazlar.
 • Finansbank uygun krediyi alabilmek için bir diğer koşul da başka bankalara olan borçlarınızın fazla olmamasıdır. Aylık gelirinizin iki katına kadar kredi ya da kredi kartı borcu yapabileceğinizi unutmayın. Bu doğrultuda başka bankalarda olan borçlarınız az düzeydeyse ve aylık geliriniz bu krediyi ödemek için yeterliyse, başvurunuz onaylanacaktır.
 • Bu bankadan kredi alabilmenizin bir diğer şartı da sigorta primlerinizin ödeniyor olmasıdır. Hizmet dökümü belgenizden sigorta primleriniz sorgulanır. Son üç aylık priminiz ödendiyse, kredinizin onaylanma ihtimali artar.

Finansbank uygun kredi almak için gerekli olan belgeler nelerdir?

Finansbank uygun kredi, yukarıdaki şartları sağlayan kişilere online kanalardan 7/24 sunulmaktadır. Banka müşterisi olan kişiler hiçbir belgeye ya da kefile ihtiyaç duymadan kredilerine hemen başvuru yapabilirler ve onaylanan kredilerini hesaplarına aktarabilirler. Bunun için başvurularını Alo Kredi Hattından, internet bankacılığından, KrediGo uygulamasından ya da cep şubeden yapabilirler. Banka müşterisi olan kişiler aynı zamanda yanlarına kimlik belgelerini de alarak banka şubelerine gidebilirler. Eğer banka müşterisi değilseniz, başvurunuz sırasında aşağıdaki belgeler istenecektir;

 • Aylık gelirinizi gösteren maaş yazısı ya da maaş bordrosu belgesi
 • Emekli maaşı geliriniz varsa bu geliri gösteren banka hesap cüzdanı belgesi
 • Esnaflık geliriniz varsa, limit açılması için gerekli olan vergi levhası, gelir vergisi beyannamesi, ticaret sicil gazetesi, imza sirküleri belgeleri.
 • Şirket gelirlerini varsa, limit açılması için gerekli olan kurumlar vergisi beyannamesi, vergi levhası, imza sirküleri ve ticaret sicil gazetesi belgeleri
 • Sigorta primlerinizin ödendiğine dair hizmet dökümü belgesi
 • Kira geliriniz varsa, adınıza kayıtlı olan gayrimenkulün tapusunun fotokopisi, kira kontrat belgesi ve kiranın yatırıldığı bankanın hesap cüzdanı belgeleri

Finansbank uygun kredi başvurusu nasıl yapılır, hangi yöntemler kullanılabilir?

Finansbank uygun kredilerini hemen almak için banka müşterisi olmasanız bile birden fazla yöntemi kullanabilirsiniz. Kredinize dilediğiniz zaman başvuru yapma ve dilediğiniz zaman hesabınıza alarak kullanma imkânınız bulunur. Üstelik kredinizi almak için sıra beklemek ya da bir sürü evrak imzalamak zorunda kalmazsınız. Finansbank uygun kredi başvurusu için aşağıdaki yöntemleri deneyebilirsiniz;

 • https://www.qnbfinansbank.com/bireysel-ihtiyac-kredisi adresinde bulunan başvuru formunu kullanarak 7/24 başvuru yapabilirsiniz.
 • Finansbank müşterisiyseniz 0850 220 8 573 numaralı telefonu arayarak hemen kredi başvurunuzun yapılmasını isteyebilirsiniz. Bu numara, alo Kredi hattıdır.
 • Kredi başvurunuz için KrediGo uygulamasını da kullanabilir, banka müşterisi olmasanız bile 7/24 başvuru yapabilirsiniz.
 • SMS bankacılığından başvuru yapmak için yalnızca kimlik numaranızı 5030’a göndermeniz yeterlidir.
 • Finansbank müşterisi olan kişiler mobil şubeyi ya da cep şubeyi kullanarak kredi başvurusu yapabilirler.
 • Dilerseniz, size en yakın Finansbank şubesine giderek de yukarıda saydığımız belgeleri yanınızda bulundurduğunuz takdirde, hemen kredi başvurunuzu yapabilirsiniz.

Yukarıda saymış olduğumuz tüm yöntemler için başvurular aynı gün içinde değerlendirilir ve sonuçlanır. Başvurunuz olumlu ise yine dakikalar içinde kredinizi kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Adres: Vetro City No:130 E-5 Mevkii Beylikdüzü / İSTANBUL TEL: 0850 222 0 321 iletisim@hizlibankakredi.com - info@hizlibankakredi.com