Hızlı Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Hızlı Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Hızlı kredi, bankaların müşterilerine sundukları özel kredi ürünüdür. Bu kredi ile bankalar, kendi müşterilerinin acil nakit ihtiyaçlarını belirli bir tutara kadar karşılayabilirler. Hızlı kredilerin en önemli özelliği ihtiyaç anında hemen kullanılabilmesidir. Bu krediler, kredi notu uygun olan kişilere online kanallardan bile verilebilmektedir. Hızlı kredi başvurusu nasıl yapılır ve bu kredilerin özellikleri nelerdir detaylı olarak açıklayalım;

Hızlı kredi başvurusu nasıl yapılır, hangi yöntemler kullanılır?

Hızlı kredi başvurusu, her bankanın kendine özel dijital kanalları ile yapılabilir. Bu başvuruları banka şubelerinden, ATM’lerden, mobil bankacılıktan, internet bankacılıklarından, bankaların internet sitelerinden, karşılaştırmalı internet sitelerinden ya da SMS bankacılığından yapabilirsiniz. Bu başvuruların nasıl yapılacağını detaylı olarak anlatalım;

Hızlı kredi başvurusu banka şubelerinden nasıl yapılır?

Hızlı kredinizi hemen almak için banka şubelerinden, saniyeler içinde başvurunuzun yapılmasını sağlayabilir ve kredinizin hemen hesabınıza aktarılmasını isteyebilirsiniz. Bu krediye başvuru yapmak için müşterisi olduğunuz bankayı tercih edebilirsiniz. Bu bankada tüm evraklarınız ve tüm bilgileriniz olduğu için kredi başvurunuz hemen alınır. Eğer herhangi bir bankanın müşterisi değilseniz ya da müşterisi olmadığınız bir bankadan hızlı kredi almak istiyorsanız da gerekli olan belgeler ile banka şubelerine başvuru yapmanız gerekir. Kredinizi aynı gün içinde alabilirsiniz.

Hızlı kredi başvurusu bankaların internet sitelerinden nasıl yapılır?

Hızlı kredi başvurusu için her bankanın kendine özel olan internet sitesini de kullanabilirsiniz. Her bankanın kendi web sitesinde, “hemen başvur” kısmı bulunur. Bu kısma tıkladığınızda gerekli olan kredi başvuru formuna ulaşabilirsiniz. Aşağıdaki adımları takip ederek kredi başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

 • Karşınıza açılan başvuru formunda yer alan bilgileri eksiksiz olarak doldurmanız gerekir.
 • Başvuru formunda genellikle aylık gelir, iş bilgileriniz, adres bilgileriniz, istediğiniz kredi tutarı ve kredi vadesi gibi bilgileri de girmeniz gerekir.
 • Kimlik numarası ve cep telefonu numaranız kesinlikle her banka tarafından istenir.
 • Son aşamada girmiş olduğunuz bilgileri kontrol ettikten sonra hemen başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Bu başvuru yöntemini müşterisi olmadığınız bankaların kredi başvurusu için kullanabilirsiniz. Başvurunuz onaylandığında sonucu cep telefonunuza gönderilir. Başvurunuz hemen alınır ve aynı gün içinde sonuçlanır. Onaylanmış olan kredinizi banka şubelerinden alabilirsiniz. Bazı bankalar kredi evraklarınızı evlerinize kadar teslim eder ve evraklarınızı imzaladığınız gün kredinizi hesabınıza aktarır. Her bankanın kredi başvuru formunda istediği bilgiler farklıdır. Bazıları yalnızca kimlik numarası ve cep telefonu numarası isterken bazıları da adres, iş ve kişisel bilgilerinizi isteyebilir. Tüm bankaların kredi başvuru formuna kendi internet sitelerinden ulaşabilirsiniz.

Hızlı kredi başvurusu karşılaştırmalı internet sitelerinden nasıl yapılır?

Karşılaştırmalı internet siteleri, tüm bankaların kredilerini görebileceğiniz, bankaların kredilerinin özellikleri tek bir yerden inceleyebileceğiniz ve alacağınız kredi tutarına göre hangi bankanın ne kadar faiz vereceğinizi görebileceğiniz yerlerdir. Örneğin almak istediğiniz kredi tutarı 20.000 liraysa, bu tutarı karşılaştırmalı internet sitelerine yazarak hangi bankanı ne kadar faiz oranı uyguladığını ve ne kadar masraf alacağını görebilirsiniz.

Burada dikkat etmeniz gereken nokta, bankaların alacakları faizle birlikte alacakları masraf ve komisyonları da incelemenizdir. Ayrıca toplam geri ödeyeceğiz kredi tutarını da karşılaştırarak kredi alacağınız bankayı belirlemenizde fayda vardır. Kredi almak istediğiniz bankayı belirledikten sonra ilgili bankanın üzerine tıklayarak, bankaların başvuru formuna ulaşabilirsiniz.

Karşılaştırmalı internet siteleri bankaların kredi başvuru formuna direkt olarak yönlendirme yapar. Bu sayede başvurunuzu kolayca yapabilir ve onaylanan kredinizi almak için banka şubelerine gidebilirsiniz.

Hızlı kredi başvurusu mobil bankacılıktan nasıl yapılır?

Her bankanın kendine özel mobil bankacılık uygulaması bulunur. Mobil bankacılık, tüm bankacılık işlemlerinin hızlı ve pratik şekilde yapıldığı yerlerdir. Banka müşterisi olan kişiler, kendi bankalarına ait olan mobil bankacılık uygulamasını indirerek, kredi başvuruları da dahil olmak üzere tüm bankacılık işlemlerini kolay ve hızlı bir şekilde yapabilirler. Mobil bankacılılıktan hızlı kredi başvurusu yapabilmek için aşaysa adımları izlemeniz yeterli olacaktır;

 • Müşterisi olduğunuz bankanın mobil uygulamasını cep telefonunuza indirin.
 • Uygulamayı cep telefonunuza ücretsiz olarak indirmek için Google Play ya da Play Store mağazalarını kullanabilirsiniz.
 • Uygulamayı indirdikten sonra bankanız tarafından size verilmiş olan müşteri numaranızı ve şifrenizi girmelisiniz. Şifreniz yoksa, müşteri hizmetlerini arayarak ya da giriş ekranından şifre edinebilirsiniz.
 • Cep telefonunuza gelen doğrulama kodunu da girmeniz gerekir.
 • Mobil uygulamaya girişinizi tamamlandıktan sonra menü kısmına gelin.
 • Ardından “krediler / kredi başvurusu” adımlarını takip edin.
 • Başvuru için gerekli olan kredi tutarı ve kredi vadesini girdikten sonra başvurunuzu onaylayın ve tamamlayın.
 • Başvurunuz hemen değerlendirmeye alınır ve saniyeler içinde sonuçlanır.
 • Onaylanan kredinizi hemen hesabınıza aktarabilirsiniz.

Mobil uygulamanın en büyük avantajı, kredi başvurularınızı hafta sonu ya da tatil günlerinde olsa bile kolaylıkla yapabilmenizdir. Ayrıca onaylanan kredinizi de yine hafta sonu ya da tatil günlerinde olsa bile, mesai saatini beklemeden ya da banka şubeleriyle uğraşmadan hesabınıza aktarabilir ve hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Hızlı kredi başvurusu internet bankacılığından nasıl yapılır?

Bütün bankaların kendilerine ait internet bankacılıkları da bulunur. Banka şubelerine gitmek istemeyen ya da mobil uygulama kullanmayan müşteriler, internet bankacılıkları üzerinden de hızlı kredi başvurusu yapabilirler. Bu başvuruyu yapabilmek için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır;

 • İlk olarak bankaların internet sitlerine giriş yapın.
 • Ana sayfanın sağ üst kısmında yer alan “internet şubesi” kısmına tıklayın.
 • Bireysel müşteri girişini seçin.
 • Sizden istenen müşteri numarası ya da kimlik numarası ve banka tarafından size verilen şifreyi girin. Bazı bankalar kart numarası ile de giriş kabul etmektedir.
 • Bankada kayıtlı olan cep telefonu numaranıza gelen doğrulama kodunu da girin ve girişiniz gerçekleştirin.
 • Menü kısmana gelerek “krediler / kredi başvurusu” adımlarını takip edin.
 • Sizden istenen kredi tutarı ve vadesi gibi bilgileri girdikten sonra başvurunuzu tamlamayın. Bazı bankalar bu aşamada çalışma ve iş bilgileri, oturduğunuz evin kira mı yoksa size mi ait olduğu gibi bilgileri de isteyebilirler. Ancak genellikle çok fazla bilgi istenmez.
 • Başvurunuz hemen değerlendirmeye alınır ve saniyeler içinde sonuçlanır.

Onaylanmış olan kredinizi banka şubelerine gitmek zorunda kalmadan ya da mesai saatlerini beklemeden hemen vadesiz hesabınıza aktarabilirsiniz. Kredinizi almak için evrak da imzalamanıza gerek kalmaz. Bu başvuru yöntemi yine banka müşterisi olan kişiler tarafından kullanılabilir.

Hızlı kredi başvurusu banka ATM’lerinden nasıl yapılır?

Banka ATM’leri artık yalnızca para çekmek ve para yatırmak için değil, pek çok işlemi yapabilmeniz için tasarlanmıştır. Müşterisi olun ya da olmayın herhangi bir bankanın ATM’sine giderek de kredi başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Hızlı krediye acil ihtiyacınız olduğu anda hemen başvurunuzu ATM’lerden yapabilirsiniz. Bu başvuru için aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli olacaktır.

 • Müşterisi olduğunuz bankanın ATM’sinden kredi alacaksanız, başvuru için banka kartınızı ya da kredi kartınızı kullanabilirsiniz.
 • Müşterisi olmadığınız bir bankanın kredisine ATM’den başvuru yapmak için karsız işlem menüsüne gelmelisiniz.
 • Sizden istenen kimlik numarası, cep telefonu, aylık gelir, kredi tutarı ve kredi vadesi gibi bilgileri tuşlamalısınız.
 • Bilgilerinizi ekrandaki ilgili bölümden onayladıktan sonra başvurunuz hemen alınır.
 • Onaylanmış olan kredinizi en yakın banka şubesine giderek hemen alabilirsiniz. Eğer ATM’den, müşterisi olduğunuz bankaya başvuru yaptıysanız, onaylanmış olan kredini hemen hesabınıza aktarabilirsiniz.

Hızlı kredi başvurusu telefon bankacılığından nasıl yapılır?

Hızlı kredi başvurusu yapmak için müşterisi olduğunuz bankanın Alo Kredi hattını arayabilir ya da çağrı merkezlerini arayabilirsiniz. Her bankanın çağrı merkezi vardır ve buradan müşteri temsilcilerine bağlanırsınız. Müşteri temsilcileri bankacılık ile ilgili işlemlerinizin büyük bir kısmını yapabilmekle görevlidir. Bu işlemelere kredi başvurusu da dahildir. Örneğin; Akbank müşterisiyseniz ve acil krediye ihtiyacınız varsa, hemen çağrı merkezini arayarak kredi almak istediğini söyleyebilirsiniz. Bu sayede başvurunuz hemen yapılır ve onaylanan kredinizi yine telefonda onayınız alınarak hesabınıza aktarılır.

Çağrı merkezi yani müşteri hizmetleri aracılığıyla bulunduğunuz ilde şubesi olmayan bankaları da arayarak kredi başvurusu yapabilirsiniz. Örneğin; Aktif Bank her yerde şubesi olmayan ancak online bankacılık hizmeti sunan bir bankadır. Bu bankadan kredi almak için banka müşterisi olsanız bile telefon bankacılığını arayarak kredi başvurusu yapmanız mümkündür. Alo Kredi kartları ise çağrı merkezinden farklı olarak her bankada bunama. Yalnızca kredi almak için kullanılan bu hattı kullanarak banka müşterisi olmasanız bile kredi başvurunuzu yapabilirsiniz. Onaylanan kredilerinizi ise yine kredi hattı aracılığı ile alabilirsiniz ya da banka şubelerinden edinebilirsiniz. Kedinizi nasıl alacağınız hakkında kredi hattında bilgi verilecektir.

Halkbank hızlı kredi başvurusu nasıl yapılır?

Halkbank kredi başvurusu, diğer bankalarda olduğu gibi pek çok kanaldan yapılabilir. Hızlı kredi ise, Halkbank müşterilerine özel olarak sunulan ve acil nakit ihtiyaçlarınızı karşılamak amacıyla verilen, koşulsuz ve kefilsiz bir kredidir. Hızlı kredi başvurusu yapmak için Halkbank müşterisi olan kişiler hemen internet bankacılığı üyesi olarak mobil ya da internet şubeden başvurularını gerçekleştirebilirler.

Halkbank hızlı krediye banka müşterisi olmadan başvuru yapmak isterseniz, https://www.halkbank.com.tr/6273-ihtiyac_kredisi_basvurusu adresini tıklamanız gerekir. Karşınıza çıkan ilk sayfadan kredi tercihinizi hızlı kredi olarak yapmalısınız. Buradan kredi tutarı ve vadesi de girmeniz gerekir. Hızlı krediyi 50.000 liraya kadar ve 36 ay vadede alabilirsiniz. Hesaplamanızı yaptıktan sonra aylık ne kadar ödeyeceğinizi ve faiz oranını görebilirsiniz. Hesaplama yaptığınız tutar üzerinden başvuru yapmak için “devam” kısmına tıklayıp ikinci aşama olan kimlik bilgileri kısmına gelmelisiniz. Buradan da kimlik ve telefon bilgilerini doldurarak tekrar devam etmelisiniz. Son aşama çalışma, adres ve aylık gelir gibi bilgilerinizi doldurarak, başvurunuzu hemen tamamlatabilirsiniz. Halkbank hızlı kredi başvurusunu 7/24 gerçekleştirebilirsiniz. Bu krediye başvuru yapmak için SMS bankacılığını da kullanmanız mümkündür. Onaylanmış olan kredinizi 7/24 hesabınız aktarma avantajınız da vardır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Adres: Vetro City No:130 E-5 Mevkii Beylikdüzü / İSTANBUL TEL: 0850 222 0 321 iletisim@hizlibankakredi.com - info@hizlibankakredi.com