Şubesiz ve Online Kredi Veren Bankalar

Şubesiz ve Online Kredi Veren Bankalar

Tüm bankalar vatandaşların kredi ihtiyacını karşılamak için online kredi imkânı sunmaktadır. Online krediler, online kanallardan başvuru yapılarak alınan kredilerdir. Bu kredileri almak için bazı bankalar kendi müşterisi olmanızı isterken bazıları böyle bir koşul aramaz. Bu kredileri almak için belirli şartları taşıdığınızda, online olarak oturduğunuz yerden başvuru yapabilir ve kredinizi istediğiniz zaman hesabınıza aktarabilirsiniz. Şubesiz ve online kredi veren bankalar ve kredi özellikleri hakkında detaylı bilgi verelim;

Şubesiz ve online kredi veren bankalar ve kredi özellikleri;

Şubesiz ve online kredi veren bankalar, genellikle dijital bankacılık hizmeti sunan bankalardır. Bazı bankalar şubesiz bankacılık için yeni bir platform oluştururken bazı bankalar da kendi isimleri ile şubesiz bankacılık hizmeti sunmaktadır. Örneğin; TEB şubesiz bankacılık olarak CEPTETEB platformunu, Finansbank ise şubesiz bankacılık olarak enpara.com platformunu oluşturmuştur. Ancak Aktif Bank ve ING bank gibi bankalar, kendi isimleri üzerinden şubesiz bankacılık hizmeti sunmaktadır. Şubesiz ve online kredi veren bankalar ve kredi özelliklerini tek tek açıklayalım;

CEPTETEB online kredi ve özellikleri;

CEPTETEB, TEB bankası tarafından sunulmuş olan şubesiz bankalık platformudur. Bu banka, şubesiz bankacılık olduğu için müşterilerinden masraf, komisyon gibi ödemeler almaz. Şube giderleri olmadığı için müşterilerinden havale, EFT, dosya masrafı, hesap işletim ücreti ve kredi kartı aidatı gibi masraflar almayan CEPTETEB sayesinde, indirimli faiz oranlarında kredi kullanabilirsiniz. Üstelik kredi başvurularınızı oturduğunuz yerden ve saniyeler içinde yapabilirsiniz. Banka müşterisi olun ya da olmayın, bu kredilere başvuru yapabilirsiniz.

 • Kredi sicili bozuk olan kişilerin bu bankadan kredi alabilmesi için aylık gelir ve sigorta primi şartlarını yerine getirmiş olması gerekir. Bu bankanın sunmuş olduğu kredinin özellikleri aşağıdaki gibidir;
 • Henüz TEB ya da CEPTETEB müşterisi olmayan kişiler bu krediye başvurduklarında hoş geldin faizinden yaralanırlar ve kredi faiz oranı %0,98 olur. TEB yad a CEPTETEB müşterisi olan kişiler ise kredilerini 0,99 faiz oranı ile alabilirler.
 • Bu krediyi 1.000 liradan 50.000 liraya kadar alma imkânınız bulunmaktadır.
 • Kredinin vadesini 3-60 ay aralığında belirleyebilirsiniz.
 • Kredinizden dosya masrafı ya da ek masraflar alınmaz.
 • Bu krediye web sitesinden, internet bankacılığından ya da mobil bankacılıktan başvuru yapabilirsiniz.
 • Bu kredi, herkes için sunulmaktadır, illa CEPTETEB müşterisi olmanız gerekmez.
 • Kredi başvurunuz hemen alınır ve onaylanan krediniz en kısa sürede hesabınıza aktarılır.

CEPTETEB online kredi hesaplama örnekleri;

Bu banka aracılığı ile alacağınız krediye ne kadar ödeyeceğinizi görmek ve faiz oranları ile masraf karşılaştırması yapabilmek için https://www.cepteteb.com.tr/ihtiyac-kredisi-hesaplama adresine tıklayabilirsiniz. Ayrıca bu adreste yer alan “hemen başvur” kısmına tıklayarak da kredi başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. Bu bankadan alacağınız krediler için örnek hesaplama aşağıdaki şekildedir;

 • CEPTETEB aracılığı ile 60 aylık vadede 50.000 lira kredi alırsanız, bu krediye ödeyeceğiniz taksitleriniz 1.204,03 lira olur. Bu krediden dosya masrafı alınmaz. Kredinin faiz oranı %1,08’dir. Krediniz için geri ödeyeceğiniz toplam tutar da 72.241,90 lira olur.
 • CEPTETEB aracılığı ile 60 ay vadede 40.000 lira kredi almak isterseniz de ödeyeceğiniz aylık taksitler, 963,23 lira olacaktır. Bu krediye geri ödeyeceğiniz toplam tutar 57.793,69 lira olurken kredinizin faiz oranı %1,08 olacaktır. Bu krediden dosya masrafı alınmaz.

Enpara.com online ihtiyaç kredisi ve özellikleri;

Enpara.com, QNB Finansbank tarafından oluşturulmuş olan şubesiz bankacılık platformudur. Bu platformdan herkes kredi başvurusu yapabilir. Şubesiz bankacılık olmasının avantajı olarak müşterilerinden hiçbir şekilde masraf ve komisyon almayan Enpara, aynı şekilde kredi faiz oranlarını da oldukça indirimli sunar. Bu bankadan alacağınız kredinin özellikleri aşağıdaki gibidir;

 • Enpara.com ihtiyaç kredilerine internet bankacılığından, mobil bankacılıktan ya da web sitesi üzerinden başvuru yapabilirsiniz.
 • Kredi başvurularınızı 7/24 yapabilir ve onaylanan paranızı yine 7/24 hesabınıza aktarabilirsiniz.
 • Bu kredilerinden tahsis ücreti yani dosya masrafı alınmaz.
 • Kredinizden yalnız hayat sigortası masrafı alınacaktır.
 • Enpara.com aracılığı ile 1.000 liradan 60.000 liraya kadar online kredi kullanabilirsiniz.
 • Bu kredinin vadesini 3-60 ay aralığında belirleyebilirsiniz.
 • Kredinizin faiz oranı %1,29 olarak hesaplanır.

Enpara.com online ihtiyaç kredisi örnek hesaplamaları;

Enpara.com aracılığı ile alacağınız krediye ne kadar ödeyeceğinizi, komisyon ve masrafların ne kadar olacağını kendiniz hesaplayabilmek için https://www.qnbfinansbank.enpara.com/kredi-musteri/ihtiyac-kredisi-hesaplama adresini tıklayabilirsiniz. Hesaplamanızı yaptıktan sonra “devam” kısmına tıklayarak kredi başvurunuzu da hemen gerçekleştirebilirsiniz. Enpatra.com kredileri için örnek hesaplamaları aşağıdaki şekildedir;

 • Bu bankadan 60 ay vade ile 60.000 lira kredi almak istediğinizde aylık taksitleriniz 1.542,47 lira olarak hesaplanır. Bu kredini faiz oranı %1,29’dur. Bu faiz oranına göre ödenecek olan toplam geri ödeme tutarı da 92.548,20 lira olarak hesaplanır.
 • Enpara.com ihtiyaç kredisini 60 ay vadede 30.000 lira için kullanmak istediğinizde ise aylık taksit tutarınız 771,23 lira olur. Bu kredini faiz oranı %1,29’dur ve bu orana göre geri ödeyeceğiniz toplam kredi tutarı 46.273,80 lira olarak hesaplanır.
 • Nakit ihtiyacınız 20.000 liraysa ve 60 ay vadede almak istiyorsanız, bu kredinin aylık faiz oranı %1,29 üzerinden hesaplanır ve bu koşullarda ödeyeceğiniz aylık taksit tutarınız 257,08 lira olur. Bu krediye geri ödeyeceğiniz toplam tutar da 15.424,80 lira olacaktır.

QNB Finansbank online kredi ve özellikleri;

QNB Finansbank daha önceleri yalnızca kendi müşterilerine online kredi verirken yeni çıkarmış olduğu Kredigo uygulaması ile artık tüm banka müşterilerine kredilerini sunmaktadır. Finansbank kredi notu düşük olan kişilere bile aylık gelir almaları karşılığında kredi sunar. Bankanın müşterisi olmasanız bile kredi başvurularınız için web sitesini, Kredigo uygulamasını, internet bankacılığını, mobil bankacılığı, banka şubelerini, SMS bankacılığını ya da Alo Kredi hattını kullanabilirsiniz. Finansbank tarafından sunulan online kredi özelikleri aşağıdaki gibidir;

 • Bu bankanın kredilerine 1.000 liradan 65.000 liraya kadar sahip olabilirsiniz. Daha yüksek tutarda kredi almak için banka şubelerine gitmeniz gerekir.
 • Bu krediden hayat sigortası ve dosya masrafı alınacaktır.
 • Bu kredilerin faiz oranları hoş geldin faizi için %0,99’dur ve bu faiz oranı yeni müşteriler için sunulur. Eski müşterilerin kredi faiz oranları ise kredi skoruna göre belirlenecektir.
 • Bu krediyi 3-60 ay aralığından vadelendirebilirsiniz. Kredinizi isterseniz 3 ay ertelemeli olarak alabilirsiniz.

QNB Finansbank online kredi hesaplama örnekleri;

QNB Finansbank tarafından sunulan kredi için aylık ne kadar ödeyeceğinizi hesaplayabilmek ve kredi ile ilgili detayları öğrenebilmek için https://www.qnbfinansbank.com/bireysel-ihtiyac-kredisi adresini tıklayabilirsiniz. Bu kredin için bazı hesaplama örneklerinden aşağıdaki şekilde açıklayabiliriz;

 • Finansbank aracılığı ile 65.000 lira olan kredinizi 60 ay vadede almak isterseniz bu kredi için aylık olarak 1.521,08 lira olacaktır. Bu krediye geri ödeyeceğiniz toplam tutar ise 91.264,61 liradır. Bu kredini hoş geldin faiz oranı %0,99’dur.
 • Finansbank aracılığı ile 60 ay vadeli olarak 50.000 lira kredi almak istediğinizde bu kredi için aylık ödeyeceğiniz taksit tutarı 1.170,06 lira olarak hesaplanır. Bu kredinin faiz oranı %0,99 olur ve bu faiz oranı için ödeyeceğiniz toplam tutar 70.203,60 liradır.

Aktif Bank online kredi ve özellikleri;

Aktif Bank, online kredi sunan bankalardan bir diğeridir. Bu banka, Türkiye’nin her yerinde şubesi olmadığı için dijital kanallardan hizmet sunmaktadır. Banka müşterisi olun ya da olmayın online kanalları kullanarak hemen kredi başvurunuzu yapabilir ve onaylanan kredinizi yine oturduğunuz yerden alabilirsiniz. Banka müşterisi olmayan kişiler başvuru yaptıklarında, evrakları istedikleri adrese 7-10 gün içinde teslim edilir. Bu kişiler evraklarını teslim aldıkları gün, kredilerini de kullanmaya başlayabilirler. Aktif Bank online kredi özellikler şöyledir;

 • Bu bankanın kredilerine mobil bankacılıktan, internet bankacılığından, telefon bankacılığından ya da web sitesindeki başvuru formunu doldurarak hemen başvuru yapabilirsiniz.
 • Aktif Bank tarafından sunulan online kredinizi 2.000 liradan 40.000 liraya kadar olan nakit ihtiyaçlarınız için kullanabilirsiniz.
 • Bu kredi verilirken kredi notunuza bakılmaz. Yalnızca aylık gelirinizin olması ve sigortanızın ödeniyor olması yeterlidir. Kredi notunuz, yalnızca kredinizin faiz oranını belirlemede kullanılır.
 • Bu kredi %1,08’den başlayan faiz oranlarında sunulur. En yüksek uygulanan faiz oranı ise %1,89’dur.
 • Kredinizi 3 aydan başlayan ve 60 aya kadar uzanan vadeler ile alabilirsiniz.
 • Kredinizden hayat sigortası masrafı ile birlikte kredi tutarının binde beşi kadar olan dosya masrafı da tahsil edilir.

Aktif Bank online kredi hesaplama örnekleri;

Aktif Bank online kredi aylık faiz oranları, başvuru yapan kişilerin kredi notuna göre değişir. Buna göre faiz oranları %1,79 ile %1,89 arasındadır. %1,79 faiz oranında kredi alabilmek için en yüksek kredi notuna sahip olmanız gerekir. Aktif Bank kredisi ile ilgili detaylı bilgi almak ve hesaplama yapmak isterseniz https://www.aktifbank.com.tr/tr/bireysel/n-kolay-krediler/internetten-aninda-kredi adresini tıklayabilirsiniz. Sizlere Aktif Bank online kredi ile ilgili farklı faiz oranlarına göre birkaç hesaplama yapalım;

 • Aktif Bank online krediyi 2.000 lira tutarında ve 60 ay vadede alırsanız, aylık faiz oranınız da %1,79 olursa aylık ödeyeceğiniz taksit tutarınız 59,62 lira olur. Bu kredi için alınacak tahsis ücreti toplamı 10,50 liradır. Kredinin efektif yılık faiz oranı da %29,3865 olur.
 • Aktif Bank online krediyi 10.000 lira tutarında ve 36 ay vadede alırsanız, aylık faiz oranınız da %1,89 olursa aylık ödeyeceğiniz taksit tutarınız 409,41 lira olur. Bu kredi için alınacak tahsis ücreti toplamı 52,50 liradır. Kredinin efektif yılık faiz oranı da %31,2900 olur.
 • Aktif Bank online krediyi 40.000 lira tutarında ve 60 ay vadede alırsanız, aylık faiz oranınız da %1,89 olursa aylık ödeyeceğiniz taksit tutarınız 1.226,58 lira olur. Bu kredi için alınacak tahsis ücreti toplamı 210 liradır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Adres: Vetro City No:130 E-5 Mevkii Beylikdüzü / İSTANBUL TEL: 0850 222 0 321 iletisim@hizlibankakredi.com - info@hizlibankakredi.com