Kredi Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren 10 Banka

Kredi Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren 10 Banka

Bankalar, müşterilerine kredi ya da kredi kartı verirken hem kredi siciline hem de kredi notuna bakarlar. Bu ifadeden de anlayabileceğiniz gibi kredi sicil ve kredi notu farklı kavramlardır. Kredi notu bankalarla olan ödeme performanslarınızı gösterirken kredi sicili bu ödemelerinizin geçmiş dönemlerini görüntülemeye yardımcı olur. Bankalara olan borçlarınız 1-2 dönem gecikmeye girdirdiğinizde kredi siciliniz bozulmaz ancak kredi notunuz kötü etkilenir. Kredi sicilinizin bozulması için bankalara olan borçlarınızın icralık ya da kanuni takiplik olması gerekir. Kredi siciliniz bozulduğunda bankalardan 5 yıl boyunca kredi ya da kredi kartı talebinde bulunamazsınız. Ancak kredi notunuzu yükseltmeye başladığınızda, bazı bankalar sizlere bu ürünleri verebilirler. Kredi sicili bozuk olanlara kredi veren 10 banka ve kredi detayları hakkında bilgi verelim;

Kredi sicili bozuk olana kredi veren 10 banka hangi şartları ister?

Kredi siciliniz bozuksa, bankalardan kredi alabilmeniz için öncelikle bazı şartları yerine getirmeniz gerekir. Bu şartlar sağlanmadığında kredi almazsınız. Bu 10 banka kredi notunuzu yükseltmeniz için size az miktarda da olsa kredi sağlayabilir. Ancak bu bankalara başvuru yapmadan önce aşağıdaki talimatları dikkatle uygulamanız gerekir;

İlk olarak kredi notunuzu yükseltmelisiniz;

Bunun için yapmanız gereken bir bankaya kredi kartı başvurusunda bulunmaktır. Alacağınız kredi kartının limiti 50 lira olsa bile bunu her ay harcamalı ve düzenli olarak ödemelisiniz. Bu sayede kredi notunuzu biraz olsun yükseltebilirsiniz. Ayrıca kredi notunuzu yükseltmek için bankalardan vadeli ve vadesiz mevduat hesapları da açtırmalısınız. Vadeli mevduatınıza düzenli olarak para yatırmalı ve gelir elde etmelisiniz.

Vadesiz mevduat hesabınıza ise otomatik ödeme talimatı vermeli ve bunları düzenli şekilde ödemeye çalışmalısınız. Otomatik ödeme talimatlarınız sizin adınıza kayıtlı olan telefon su, elektrik, doğalgaz ya da herhangi bir fatura olabilir. Bunları ne kadar düzenli öderseniz, kredi notunuz o kadar yükselmeye başlar.

Sigorta primlerinizi ödeyin;

Kredi sicili bozuk olanlara kredi veren 10 banka, sigorta primlerinin ödenmesini ister. Kanunlara göre bankalardan kredi alabilmeniz için en az son üç aylık sigorta priminin ödenmiş olması gerekir. Bu primleri isterseniz kendiniz ödeyebilir isterseniz de maaşlı olarak bir iş yerinde çalışarak ödenmesini sağlayabilişiz. Her koşulda, sigorta primlerinizi ödemeniz, gelir elde ettiğinizi gösterecektir.

Aylık gelirinizi kanıtlamalısınız;

Bankalardan kredi siciliniz bozuk olsa bile kredi alabilmenizin en önemli koşullarından biri de aylık gelirinizin olmasıdır. Maaşlı olarak çalışıyorsanız, esnaflık geliriniz varsa, şirket geliriniz varsa ya da faiz veya kira geliri elde ediyorsanız, bunları mutlaka bir belge ile kanıtlamanız gerekir. Aylık geliri olmayan kişiler, normal şartlar altında bile bankalardan kredi alamazlar.

Açık olan borçlarınızı kapatmalısınız;

Bankalardan kredi alabilmeniz için sicilinizi bozan krediyi ya da kredi kartı borcunu kapatmış olmanız gerekir. Açık olan hacizlik ya da icralık dosyanızın kapanmaması kredi notunuzun yükselmesini engeller. Bu durumda zaten bankalardan kredi alamazsınız ancak bu borçları kapattığınızda kredi talebinde bulunabilirsiniz.

Yanınızda mutlaka kefil ve ipotek bulundurun;

Kredi siciliniz bozulduğunda bankaların size kredi verebilmesi için güvenmesi gerekir. Bu güveni de bankaya ek teminat vererek sağlarsınız. Bu ek teminatlar kefil ve ipoteklerdir. Adınıza kayıtlı olsun ya da olmasın bir iş yeri ya da ev tapusu vermeniz gerekir. Bununla birlikte kredi çekmeye giderken yanınızda memur ya da emekli olan bir kefil bulundurmanız da gerekecektir.

Sicili bozuk olan kredi veren 10 banka hangileridir, kredi özellikleri nelerdir?

Yukarıdaki şartları sağlayan kişiler bankalara kredi başvurusunda bulunabiliriler. Kredi sicili bozuk olana kredi veren bankalar, devletin vermiş olduğu izin sayesinde bunu yapabilirler. Normalde bankaların sicili bozuk olanlara kredi verme yetkisi yoktur. Ancak devlet bazı dönemlerde çıkarmış olduğu sicil affı sayesinde, bankalara kredi verme yetkisi tanımıştır. Bankalar, bu yetkiye dayanarak siciliniz bozuk olsa bile sizlere kendi istekleri ile kredi sağlayabilirler. Bu nedenle onların güvenini yukarıdaki şartları yerine getirerek kazanmalısınız.

Kredi siciliniz bozuksa Aktif Bank, enpara.com, ING Bank, CEPTETEB, Ziraat Bankası, Akbank, Şekerbank, Denizbank, Finansbank ve Halkbank aracılığı ile kredi kullanabilirsiniz. Kredi sicili bozuk olanlara kredi veren 10 banka ve kredi özellikleri ise aşağıdaki gibi açıklanabilir;

Aktif Bank N Kolay Kredi;

Aktif Bank dijital bankacılık hizmet sunan bir bankadır. Bu bankadan kefilsiz, belgesiz ve başka bir koşul gerekmeden kredinizi alabilirsiniz. Bu bankadan siciliniz bozuk olsa bile kredi almanızın en önemli koşulu aylık gelir ve sigorta primi şartlarını yerine getirmiş olmanızdır. Üstelik kredi başvurularınızı internetten, banka şubelerinden, mobil bankacıktan ya da internet bankacılığından da yapabilirsiniz. Passolig müşterisi olan kişilere bile ayrıcalık tanıyan bu bankanın kredi özellikleri aşağıdaki gibidir;

 • Bu bankadan 2.000 lira ile 40.000 lira arasında kredi alma imkânınız bulunmaktadır.
 • Kredinizin vadesini 3-60 ay aralığında belirleyebilirsiniz.
 • Kredinizin ödemelerini Vakıfbank, Akbank ve PTT ATM’lerinden yapabilirsiniz.
 • Kredinizin faiz oranları 2.000 lira için tüm vadelerde %1,39, diğer tutarlar ve vadeler için %1,89 olarak belirlenir.
 • Bu krediden dosya masrafı ve hayat sigortası alınmaktadır.

Aktif Bank N kolay kredi örnek hesaplaması nasıldır?

Bu bankadan alacağınız krediler için örnek hesaplamalar aşağıdaki şekildedir;

 • Aktif Banktan 60 ya vadede 40.000 lira talebinde bulunursanız, bu bankaya ödeyeceğiniz aylık taksit tutarı 1.226,58 lira olur. Bu kredini faiz oranı %1,89’dur. Kredinizden 200 lira dosya masrafı alınacaktır.
 • Aktif Bank aracılığı ile 60 ay vadede 30.000 lira kredi almak isterseniz de aylık olarak 919,94 lira ödemeniz gerekir. Bu kredinin faiz oranı yine %1,89 olarak belirlenir. Bu krediden 159 lira tahsis ücreti alınacaktır.

Enpara.com ihtiyaç kredisi;

Enpara.com da Aktif Bank gibi dijital bankacılık platformudur. Finansbank tarafından sunulan bu platform, şubesiz bankacılık hizmeti sunar. Şube masrafları olmadığı için müşterilerinden hiçbir masraf almaz. Sunacağı kredilerden de dosya masrafı alınmaz. Üstelik kredileri piyasa koşullarına göre daha indirimli faiz oranları ile sunulur. Enpaa.com aracılığı ile kefilsiz ve belgesiz kredi alabilirsiniz. Siciliniz bozuk olsa bile aylık gelir ve sigorta primi şartlarını sağladığınızda, bu bankadan hemen hesabınızı açtırabilirsiniz. Enpara.com tarafından sunulan kredi özellikleri ise şöyledir;

 • Kredinizi 1.000 liradan 60.000 liraya kadar alabilirsiniz.
 • Kredinizin vadelerini 3-60 ay aralığında belirleyebilirsiniz.
 • Bu krediden dosya masrafı alınmaz.
 • Bu krediye başvurunuz sırasında herhangi bir belge, kefil ya da teminat istenemez.
 • Kredi faiz oranı %1,29’dur.
Unrecognizable businessman examining papers at table. Manager with ballpoint pen filling business papers. Close-up of male hands working at desk. Analyzing documents concept

Enpara.com ihtiyaç kredisi hesaplama örnekleri nasıldır?

Enpara.com aracılığı ile kredi almak istiyorsanız ve alacağınız kredi için ne ödeyeceğinizi merak ediyorsanız hesaplamalarınızı, https://www.qnbfinansbank.enpara.com/krediler/ihtiyac-kredisi adresinden yapabilirsiniz. Bu krediye ait birkaç örnek hesaplama aşağıdaki şekilde açıklanabilir;

 • Bu bankadan 60 ay vadede 60.000 lira kredi almak istediğinizde ödeyeceğiniz taksit tutarı 1.542,47 liradır. Bu kredini faiz oranı %1,29’dur. Kredinizden masraf yad a komisyon alınmaz. Bu krediye geri ödenecek toplam tutar ise 92.548,20 liradır.
 • Enpara.om aracılığı ile 60 ay vadede 50.000 lira kredi almak isterseniz de ödeyeceğiniz aylık taksit tutarı 1.285,39 lira olarak hesaplanır. Bu kredinin aylık faiz oranı %1,29’dur. Kredinizden yalnızca hayat sigortası masrafı alınır. Bu krediye geri ödeyeceğiniz toplam tutar ise 77.123,40 liradır.
 • Enpara.com aracılığı ile 60 ay vadede 40.000 lira kredi almak isterseniz de bu kredi için aylık ödeyeceğiniz taksit tutarı 1.028,31 liradır. Bu kredini toplam geri ödeme tutarı %1,29 faiz oranı için 61.698,60 lira olur.

ING Bank e-kredi;

ING Bank, dijital kanallardan kolay kredi veren bankalardan biridir. Kredi notuna göre faiz oranı belirleyen bu bankadan kredi almak oldukça kolaydır. Yalnızca aylık gelirinizin olması ve sigorta primlerinin ödeniyor olması koşulları ile bu bankadan, düşük faiz oranlarında kredi alabilirsiniz. Üstelik dijital kanallardan başvuru yaptığınızda, kredi faiz oranınız da oldukça uygun olacaktır. Bu kredinin genel özellikleri şöyledir;

 • ING Bank kolay krediyi 3 aydan 60 aya kadar vade ile almanız mümkündür. Kredinizi 5.000 liranın üzerinde alırsanız, 3 ay erteleme avantajından da faydalanabilirsiniz.
 • Kredinizden hayat sigortası ve dosya masrafı alınacaktır. Hayat sigortası masrafı kişiye göre değişirken dosya masrafı ise kredi tutarının binde beşi kadar alınır.
 • ING Bank aracılığı ile alacağınız kredinin faiz oranı %0,89 ile %2,59 arasındadır. Kredi notunuz azaldıkça kredinin faiz oranı da yükselir.
 • Bu krediyi 1.000 liradan 100.000 liraya kadar olan tüm nakit ihtiyaçlarınız için kolayca alabilirsiniz.
 • Krediye başvurmak için mobil bankacılık, internet bankacılığı, telefon bankacılığı ve banka ATM’lerini kullanabilirsiniz.

ING Bank e-kredi hesaplama örnekleri nasıldır?

Bu bankadan alacağınız kredinin ne kadar maliyet olduğunu öğrenebilmek için https://www.ing.com.tr/tr/ihtiyac-kredisi sayfasında bulunan hesaplama aracını kullanabilirsiniz. Faiz oranına göre hesaplama yapabilir ve maliyetin ne kadar olacağını anında görebilirsiniz. Sizlere, fikir edinmeniz açısından, birkaç hesaplama örneği yapalım;

 • Bu bankadan 60 ay vade ile ve 30.000 lira kredi aldığınızda, aylık faiz oranı %0,99 olarak hesaplanır. Alınacak olan dosya masrafı tutarı 150 liradır. Kredinize aylık olarak 702 lira taksit ödersiniz. Toplam geri ödeyeceğiniz tutar ise 42.122,40 lira olur.
 • ING bank aracılığı ile 60 ay vadede 50.000 lira kredi almak isterseniz de faiz oranınız yine %0,99 olarak hesaplanır. Bu krediye aylık ödeyeceğiniz tutar 1.170 lira olurken geri ödenecek toplam tutar da 70.203,60 lira olur. Alınacak olan dosya masrafı ise 250 lira olarak hesaplanır.

CEPTETEB ihtiyaç kredisi;

CEPTETEB de dijital bankacılık hizmeti sunan bankalardan biridir. Bu nedenle kredi notunuz düşük olsa bile bu bankadan kolaylıkla kredi alabilirsiniz. Kredi almak için başvurularınızı online olarak yapmalısınız. Ayrıca bu bankanın müşterisi değilseniz web sitesindeki başvuru formunu kullanarak başvurunuzu yapabilir ve avantajlı hoş geldin faiz oranlarından yararlanabilirsiniz. CEPTETEB ya da TEB müşterisi olan kişiler de başvuru için mobil ya da internet bankacılığını tercih edebilirler. CEPTETEB ihtiyaç kredisi için diğer avantajlar şöyledir;

 • CEPTETEP ihtiyaç kredilerini, ihtiyacınız olduğu anda 50.000 liraya kadar alabilirsiniz.
 • Bu krediyi en fazla 36 ay vadeye kadar alırsınız ancak 3 ay ertelemeli avantajından da faydalanabilirsiniz. Bu durumda toplam vade sayınız 33 ay olacaktır.,
 • CEPTETEB kredilerinin aylık faiz oranları %1,25’ten başlar. Kredi notuna göre belirlenen bu oranlar %1,41’e kadar yükselebilir.
 • CEPTETEB kredilerine kefilsiz, belgesiz ve koşulsuz olarak sahip olabilirsiniz. Banka müşterisi olmasanız bile kredi evraklarınız ayağınıza kadar teslim edilir ve aynı gün içinde paranız hesabınıza aktarılır.
 • CEPTETEB ihtiyaç kredisinden de kredi tutarının binde beşi kadar dosya masrafı alınır. Ayrıca her kredi için hayat sigortası da yapılacaktır. Bu sigortanın tutarı da kişiye ve kredi özelliklerine göre değişir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Adres: Vetro City No:130 E-5 Mevkii Beylikdüzü / İSTANBUL TEL: 0850 222 0 321 iletisim@hizlibankakredi.com - info@hizlibankakredi.com