Akbank Anında Kredi Başvurusu ve Şartları

Akbank Anında Kredi Başvurusu ve Şartları

Pek çok banka gibi Akbank da kendi müşterilerine özel olarak gelir belgesiz, kefilsiz ve imzasız kredi imkânı sunmaktadır. Bu kredi Akbank Direkt kredi olarak da adlandırılır. Şubeye gitmeden ve pek çok online kanaldan başvuru yapabileceğiniz bu krediye hemen başvuru yapma ve kredinizi hemen hesabınıza aktarma imkanına sahip olursunuz. Akbank anıdan kredi başvurusu ve şartları hakkında detaylı bilgi sunalım;

Akbank anında kredi başvurusu nasıl yapılır, yöntemleri nelerdir?

Akbank anında kredi başvurusu yapmak için bankanın tüm kanallarını kullanabilirsiniz. Web sitesi, internet bankacılığı, mobil bankacılık, ATM’ler, SMS bankacılığı ve kredi ekspres hattı kanallarından başvurularınızı kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Bu kanalları kullanmak istemeyen kişiler de banka şubelerine giderek birkaç dakika içinde başvurularını gerçekleştirebilirler. Anında krediye başvuru yöntemlerini ve detaylarını açıklayalım;

Akbank anında kredi başvurusu mobil bankacılıktan nasıl yapılır?

Akbank anında kredi başvurusu için mobil bankacılığı kullanmak istiyorsanız aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz;

 • İlk olarak cep telefonunuza Akbank Direkt uygulamasını indirmeniz gerekir. Bu uygulamayı ücretsiz olarak Google Play ya da Apple Store mağazalarını kullanarak indirebilirsiniz.
 • Uygulamayı indirdikten sonra Akbank tarafından size verilen müşteri numarasını ve internet şifresini kullanarak giriş yapmanız gerekir. Giriş yaparken müşteri numarası yerine kimlik numaranızı da kullanabilirsiniz. Ayrıca henüz bir şifreye sahip değilseniz, giriş aşamasında bulunan şifre talebi bölümünden hemen alabilirsiniz.
 • Giriş yaparken cep telefonunuza bir doğrulama kodu gelecektir. Bu kod, güvenli giriş için gereklidir. Kodunuzu da verilen süre içinde doğru şekilde girdikten sonra direkt uygulamasına giriş yapabilirsiniz.
 • Giriş yapmanızın ardından telefonunu sallayarak, Akbank’tan ne kadar kredi kullanabileceğinizi öğrenebilirsiniz.
 • Bu işlemin ardından meni kısmına gelerek “krediler / kredi başvurusu” adımlarını takip edin.
 • Bankada tüm bilgileriniz eksiksiz ve doğru olarak kayıtlı ise başvurunuz birkaç saniye içinde alınır. Başvuru sırasında yalnızca almak istediğiniz kredi tutarını ve vadesini girmeniz yeterlidir.
 • Başvurunuzu tamamladığınızda hemen değerlendirmeye alınır ve sonucu cep telefonunuza gönderilir. Onaylanmış olan kredinizi hemen hesabınıza aktarabilirsiniz.

Akbank Direkt kredi sayesinde belgesiz, imzasız, hiçbir formalite ile uğraşmadan ve banka şubelerine gitmeye gerek kalmadan kredinizi kullanabilirsiniz. Üstelik başvurularınızı 7/24 yapabilir ve onaylanan kredinizi istediğiniz zaman hesabınıza aktarabilirsiniz.

Akbank anında kredi başvurusu için web kredi nasıl kullanılır?

Web kredi, internet sitesi üzerinden başvuru anlamına gelir. Akbank anında kredi başvurusu için Akbank müşterisi olmasanız bile bu kanaldan başvuru yapabilirsiniz. Web kredi başvurusu için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterlidir.

 • İlk olarak https://webapp.akbank.com/Direkt-Kredi-Hizli-Basvuru/EntryPoint.aspx adresine tıklamanız gerekir.
 • Karşınıza açılan sayfada bir form yer alır. Bu formu eksiksiz olarak doldurup gönderdiğinizde Akbank tarafından sizin için ne kadar kredi verilebileceğini öğrenebilirsiniz.
 • Formda yer alan kimlik numarası, cep telefonu ve ekrandaki güvenlik kodunu girdikten sonra alttaki kutucuğu da işaretleyerek “hemen başvur” kısmına tıklamanız halinde başvurunuz tamamlanır.
 • Başvuru sonucunuz saniyeler içinde cep telefonunuza gönderilir. Onaylanmış olan krediniz için banka yetkilileri tarafından aranırsınız. Kredinizi hemen kullanmak istiyorsanız size en yakın Akbank şubesine gidebilirsiniz.

Bu krediye web kredi başvurusunu kullanarak 7/24 başvuru yapabilirsiniz. Banka müşterisi olun ya da olmayın hemen kredi limitinizi öğrenebilir ve kredinizi istediğiniz zaman alabilirsiniz.

Akbank anında kredi başvurusu kredi ekspres hattından nasıl yapılır?

Kredi ekspres hattı, internet kullanmak istemeyen ya da çok acil krediye ihtiyacı olan kişiler için sunulan bir hizmettir. Bu hat sayesinde banka temsilcileri tarafından aranırsınız. Güncel kampanyalar hakkında bilgi alabilirsiniz. Üstelik ne kadar kredi limitiniz olduğunu ve kredinizin onaylanıp onaylanmadığını da anında öğrenme imkânına sahip olursunuz.

Kredi ekspres hattı tarafından aranmak için yukarıda vermiş olduğumuz kredi başvuru adımlarını takip eteneniz gerekir. Akbank’ın internet sitesinde bulunan başvuru formunu dolduğunuzda kredi ekspres hattı tarafından aranırsınız. Bu sayede tüm kampanyaları öğrenebilir, kredinizi hesaplatabilir ve hemen başvurunuzu tamamlatabilirsiniz. Onaylanan kredinizin hesabınıza aktarılmasını da isteyebilirsiniz.

Akbank anında kredi başvurusu internet bankacılığından nasıl yapılır?

Akbank anında kredi başvurusu için kolayca kullanabileceğiniz bir diğer yöntem de Akbank internet bankacılığıdır. Bu yöntemi kullanabilmek için bankanın müşterisi olmanız gerekir. Akbank internet aracılığı ile başvuru yapabilmek için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterlidir;

 • İlk olarak https://internetsubesi.akbank.com/WebApplication.UI/entrypoint.aspx adresine tıklamalısınız. Karşınıza açılan sayfada yer alan bilgileri doldurarak hemen internet bankacılığına giriş yapabilirsiniz.
 • İnternet bankacılığına giriş yapabilmek için müşteri numaranızı ya da kimlik numaranızı ve şifrenizi kullanmanız gerekir. Henüz bir şifre almadıysanız burada bulunan “şifre al” kısmından temin edebilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için kredi kartı numaranızı ve Akbank şifrenizi de kullanabilirsiniz.
 • Giriş bilgileriniz tamamladıktan sonra cep telefonunuza bir doğrulama kodu gelecektir. Bu kodu ekranda yer alan ilgili bölüme, verilen süre içinde girmeniz gerekir.
 • Akbank internet bankacılığına giriş yaptıktan sonra menü kısmına gelerek “krediler ve kredi başvurusu” adımlarını takip etmelisiniz.
 • Bankadaki bilgileriniz doğru ve güncel ise hemen kredi başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Bu asamda yalnızca almak istediğiniz kredi tutarını ve vadesini girmeniz yeterli olacaktır.
 • Kredi başvurunuz hemen alınır ve saniyeler içinde sonuçlanır. Cep telefonunuza gelen sonuç olumluysa, krediniz hemen hesabınıza aktarabilirsiniz.

Akbank internet bankacılığı sayesinde kredi başvurularınızı 7/24 yapabilir ve onaylanmış olan kredinizi belge ya da imza gerekmeden, banka şubelerine gitmek zorunda kalmadan ve mesai saatlerini beklemeden hesabınıza aktarabilirsiniz.

Akbank anında kredi başvurusu telefon şubesi aracılığıyla nasıl yapılır?

Akbank anında kredi için başvurularınızı telefon bankacılığından da yapabilirsiniz. Üstelik sekreter konuşmalarını saatlerce dinlemenize de gerek yok. Bu kanaldan başvuru yapmanız için gereken, 444 25 25 numaralı telefonu aramaktır. Ardından ilk olan 4’ü, sonra da 2’yi tuşlayarak cep telefonu numaranızı tuşlamanız gerekir.

Bu başvuruyu banka müşterisi olan ya da olmayan herkes yapabilir. 7/24 bu kanaldan kredi başvurusu yapabilir ve başvurunuz hakkında bilgi edinebilirsiniz. Onaylanan kredinizi banka müşterisiyseniz hesabınıza aktarabilişi banka müşterisi değilseniz Akbank şubelerinden alabilirsiniz.

Akbank anında kredi başvurusu SMS kredi kanalından nasıl yapılır?

Akbank ihtiyaç kredilerini anında kullanabilmek için SMS bankacılığından da başvuru yapabilirsiniz. SMS kredi adı verilen bu kredi başvurusu sayesinde ne kadar kredi kullanabileceğinizi anında öğrenebilir, yalnızca kimlik belgeniz ile birlikte kefilsiz ve evraksız olarak kredilerinizi Akbank şubelerinden alabilirsiniz. SMS kredi başvurusunu aşağıdaki adımları takip ederek yapabilirsiniz;

 • Cep telefonunuzun mesajlar kısmına gelin.
 • Kredi yazarak bir boşluk bırakın.
 • Kimlik numaranızı yazın.,
 • 4425 numarasına kısa mesaj gönderin.
 • GSM operatörü Vodafone ya da AVEA olan kişiler kredi başvurusu için mesajlarını 0532 750 25 25 numaralı telefona göndermelidir.

Bu krediye maksimum 36 ay vadede ve 20.000 lira için başvuru yapabilirsiniz. Bu tutarın üzerindeki başvurularınız için banka şubelerine gitmeniz gerekir.

Akbank anında kredi başvurusu için ATM’ler nasıl kullanılır?

Akbank anında kredi avantajından ATM’leri kullanarak da faydalanabilirsiniz. Üstelik banka müşterisi olun ya da olmayın bu başvuruyu yapabilirsiniz. ATM krediye başvuru yapabilmek için kimlik numaranızı ve cep telefonu numaranızı kullanmanız yeterli olacaktır. Bu başvuruyu 7/24 gerçekleştirebilirsiniz. ATM kredi başvurusu için aşağıdaki adımları takip etmelisiniz.

 • Akbank ATM’sine geldiğinizde kartsız işlemle başvuru yapmak için giriş tuşuna başmalsınız.
 • İhtiyaç kredisi işlemlerini seçmelisiniz.
 • Ardından kimlik numaranızı ve cep telefonu numaranızı girerek başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.
 • Kredinizin cevabı saniyeler içinde cep telefonunuza gelecektir. Onaylanan kredinizi istediğiniz bir Akbank şubesine giderek alabilirsiniz.

ATM kredilerine başka bankanın kartları ile de başvuru yapabilirsiniz. Bu krediyi 10.000 liraya kadar kullanabilirsiniz. Banka müşterisi olan kişiler kartları ile başvur yapabilir ve onaylanan kredilerini ATM’leri kullanarak hesaplarına aktarabilirler.

Akbank anında kredi başvuru şartları nelerdir?

Akbank anında kredi başvurusu için banka tarafından istenen bazı şartları taşıyor olmanız gerekir. Akbank kurumsal bir banka olduğu için müşterilerinden istediği şartlar biraz ağrıdır. Bu şartları aşağıdaki şekilde açıklayabiliriz;

 • Akbank’tan kredi alabilmek için aylık sabit ve düzenli şekilde maaş alıyor olmanız gerekir. Bu banka kira ve faiz geliri olanlara da kredi verir ancak bu gelirlerin oldukça yüksek miktarda olması gerekir. Aylık sabit maaşınız varsa, bu bankadan kolaylıkla kredi alabilirsiniz.
 • Akbank’tan kredi alabilmek için diğer bankalara olan borçların toplamının aylık gelirinizin yarısını aşmaması gerekir. Zaten kanunlara bakıldığında da aylık gelirinizin yarısından fazla kredi ve kart ödemeniz varsa, hiçbir bankadan kredi almazsınız.
 • Bu bankadan kredi almanızın bir diğer şartı da sigorta primlerinizin ödemiş olmasıdır. Son üç aydır düzenli olarak sigorta primleriniz yatıyorsa, kredinize hemen başvuru yapabilirsiniz.
 • Bu bankadan kredi almak için bir diğer şart da kredi notudur. Kredi notunuzun 1200 ve üzerinde olması gerekir. Bunun için de diğer bankalara olan kredi ve kredi kartı borçlarınızı düzenli ödemeniz istenir. Son altı aydır ödemelerinizi düzenli olarak yapıyorsanız, kredinize hemen başvuru yapabilirsiniz.
 • Krediye başvuru yapabilmek için T.C. vatandaşı olmalı ve 18 yaşını doldurmuş olmalısınız.

Akbank anında kredi örnek hesaplamaları nasıldır?

Akbank anında kredi, hemen başvuru yapabileceğiniz ve hemen kullanabileceğiniz bir kredi ürünüdür. Bu krediye online kanallardan başvuru yaptığınızda faiz oranınız azalır ve daha fazla avantajlı olurusunuz. Akbank anında kredi için farklı faiz oranlarına göre farklı ödeme tutarlarını hesaplayalım;

Akbank anında krediyi 10.000 lira tutarında ve 36 ay vadede aldığınıza;

 • Kredinizin aylık faiz oranı; %1,83 olur.
 • Aylık ödeyeceğiniz taksit tutarı; 404,78 lira olur.
 • Kredinin toplam geri ödeme tutarı; 14.624,58 lira olur.
 • Kredinizin efektif yılık faiz oranı; %30,2890 olur.

Akbank anında krediyi 30.000 lira tutarında ve 48 ay vadede aldığınıza;

 • Kredinizin aylık faiz oranı; %1,63 olur.
 • Aylık ödeyeceğiniz taksit tutarı; 969,32 lira olur.
 • Kredinin toplam geri ödeme tutarı; 46.684,86 lira olur.
 • Kredinizin efektif yılık faiz oranı; %26,5528 olur.

Akbank anında krediyi 40.000 lira tutarında ve 60 ay vadede aldığınıza;

 • Kredinizin aylık faiz oranı; %1,53 olur.
 • Aylık ödeyeceğiniz taksit tutarı; 1.105,48 lira olur.
 • Kredinin toplam geri ödeme tutarı; 66.538,80 lira olur.
 • Kredinizin efektif yılık faiz oranı; %24,7120 olur.

Akbank 3 ay ertelemeli kredi;

Akbank acil kredi ihtiyaçlarınız için uygun faiz oranlarında ve 3 ay ertelemeli olarak ihtiyaç kredisi kampanyası sunuyor. Bu krediyi Kredim Akbank’ta adı ile alabilirsiniz. Kredinizi şimdi alırsınız ve 90 gün sonra ödemeye başlarsınız. Bu kredinin aylık faiz oranları kredi notunuza, kredi vadesine ve kredi tutarına göre değişir. Bu krediye hemen sahip olmak için Akbank web sitesindeki başvuru formunu doldurabilir, Akbank telefon şubesini arayabilir, Akbank Direkt internet ya da mobil şubeye girebilir ya da gerekli belgeler ile banka şubelerine başvuru yapabilirsiniz.

Akbank Direkt mobil ya da internet şubeyi kullanarak yaptığınız başvurular olumlu sonuçlandığında, kredinizi hemen hesabınıza aktarabilir ve belgesiz, imzasız kredi kullanabilirsiniz. Akbank 3 ay ertelemeli kredi en fazla 60 ay vadeye kadar sunulur. Bu krediyi 3 ay ertelemeli olarak aldığınızda, toplam vade sayınız 57 ay olacaktır. Kredinizi maksimum 50.000 liraya kadar alabilirsiniz. Bu kredinin aylık faiz oranları %1,17’den başlar ve %1,73’e kadar yükselir. Kredi faiz oranınız, başvuru yaptığınız kanala göre banka tarafından belirlenecektir ve tarafınıza bildirilecektir. Kabul etmeniz durumunda ise kredinizi, dilediğiniz zaman kullanabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Adres: Vetro City No:130 E-5 Mevkii Beylikdüzü / İSTANBUL TEL: 0850 222 0 321 iletisim@hizlibankakredi.com - info@hizlibankakredi.com