100.000 TL Aylık Ne Kadar Faiz Getirir?

100.000 TL Aylık Ne Kadar Faiz Getirir?

Yatırım araçlarının en güvenilir olanlarından biri de vadeli mevduat hesabıdır. Bankalar, vadeli mevduat hesabı ile paranızı belirli bir süre kadar mevduat altına alırlar ve değerlenmesini sağlarlar. Vadeli mevduat hesapları, vade sonunda kazanç getiren hesaplardır. Örneğin; 100.000 lira paranız olduğunda bunu vadeli mevduat hesabınıza yatırırsanız ve vadeyi 32 gün olarak belirleseniz, paranızı getirisi ile birlikte 32 gün sonunda çekebilirsiniz. Vadeli mevduat hesabı işleyişinde para çekme ya da para ekleme bulunmaz. Para çekme ve ekleme işlemlerinizi vade sonunda yapabilirsiniz. Vade süresi bitmeden para çekme ya da ekleme yaparsanız, vadenizi bozarsınız. En yüksek getirisi olan yatırım araçlarından olan vadeli mevduat her bankada mevcuttur. Ancak bankaların getiri oranları farklıdır. 100.000 TL aylık ne kadar faiz getirir merak ediyorsanız, işte detaylar…

100.000 TL hangi bankadan aylık ne kadar faiz getirir?

Her bankanın vadeli mevduat için belirlemiş olduğu faiz oranı faklıdır. Ayrıca bankalar, online kanallardan açılan vadeli hesaplar için daha yüksek faiz oranı sunmaktadır. Sizlere en yüksek kazanç sağlayan bankaların vadeli mevduat kazançları ve bu hesapların detayları hakkında bilgi verelim;

Fibabanka kiraz hesap;

Kiraz hesap, Fibabanka tarafından sunulan vadeli mevduat hesabıdır. Bu hesabın en önemli özelliği ise vadeli hesabınızı vadesiz hesap gibi kullanabilmenizdir. Bu hesap ile altın, Euro, Dolar ve TL için yatırım yapma imkânı elde edersiniz. Bu hesabın avantajları ise şöyledir;

 • Paranız, gecelik faiz oranlarında değerlenir.
 • Kiraz hesaptan 60 gün boyunca hoş geldin faizi uygulanır. Daha sonra ise yüksek tutarda devam faizi uygulanır.
 • Bu hesabı kullananlar, birikim yaparken paranın değeri düşmeden harcama yapabilmektedir.
 • Kiraz hesap sahipleri mobil bankacılığı kullanarak sınırsız ve ücretsiz olarak havale ve EFT işlemi yapabilirler.
 • Türkiye’de bulunan tüm banka ATM’lerinden 3 kez ücretsiz para çekme avantajınız bulunur.
 • Kiraz hesap sahipleri %0 faiz, masrafsız ve komisyonsuz kredi alma imkânı elde ederler.
 • Bu hesabı 1 ay içinde en az 20 günlük olarak açtırdığınızda paranız değerlenmeye başlar.

Kiraz hesap aracılığı ile 100.000 TL için aylık olarak %12 faiz oranından yararlanırsınız. Bu durumda 32 günlük vade için aylık kazancınız, 898 lira olacaktır. 32 gün sonunda elde edeceğiniz rakam ise 100.898 lirdir. Bu tutar net getiridir. Elde ettiğiniz kazanç üzerinden stopaj kesilerek hesaplanır.

Kiraz hesapta 1.000 liradan 500.000 liraya kadar yatıracağınız paranız için hoşgeldin faizi olarak %12 uygulanır. Devam faizi ise paranızın tutarına göre değişir ve %9,5’tan başlar. Fibabanka, en yüksek vadeli mevduat faizi uygulayan bankalardan biridir.

Fibabanka kiraz hesap 100.000 TL aylık ne kadar faiz getirir ve bu hesabın detayları nelerdir merak ediyorsanız, banka şubelerinden bilgi alabilirsiniz. Banka müşterisi olan kişiler TL ve Dolar için vadeli mevduat hesaplarını mobil bankacılığı, internet bankacılığını, 444 88 88 numaralı telefonu ve banka şubelerini kullanarak açtırabilirler.

ING E-Turuncu Hesap;

ING E-turuncu hesap da vadeli mevduat hesabıdır ancak vadesiz mevduat hesabı gibi çalışır. Bu hesaptan günlük olarak para çekme ve para yatırma işlemi yapabilirsiniz ve vadeniz bozulmaz. İçerde bulunan paranız her gün değerlenmeye devam eder. Bu hesabı kullanarak bankacılık işlemlerinizi de gerçekleştirme imkânınız bulunmaktadır. Pata çekme, para yatırma, havale, EFT ve fatura ödeme gibi işlemlerinizi bu hesabınızı kullanarak gerçekleştirebilirsiniz. ING E-Turuncu hesabın avantajlarını aşağıdaki şekilde açıklayabiliriz;

 • Bu hesabı banka şubelerinden değil de dijital kanalları kullanarak açtırırsanız, daha yükse faiz oranı alırsınız.
 • Bu hesabın altı limiti bulunmaz. İçerde bulunan paranız ne kadar olursa olsun değerlenmeye devam eder.
 • Bu hesabı açtırdığınız ilk 1 yıl boyunca hoş geldin faizinden yaralanırsınız. Devamında ise turuncu ekstra programına dahil olduysanız, yüksek faiz oranlarında kazanç elde etmeye devam edersiniz.
 • Bu hesaptan hesap işletim ücreti, havale masrafı ve EFT masrafı alınmaz.
 • Para çekme ya da yatırma işlemi yaptığınızda vadeniz bozulmaz.
 • Vadeli hesabınızda bulunan paranız günlük değerlenir ve günlü kazanıcınız hesabınıza geçer.
 • Bu hesabı dolar, Euro, TL ve İngiliz sterlini olarak açabilirsiniz.
 • Turuncu ekstra programına dahil olan kişiler bu hesaptan %2 ek faiz getirisi kazanırlar.

ING E-Turuncu hesap ile 100.000 lira için 32 günlük vadede elde edeceğiniz faiz getirisi %10 hoş geldin faizi ve %2 turuncu ekstra getirisi olarak toplamda %12’dir. Bu vadenin sonunda elde edeceğiniz net kazanç tutarı ise 100.894,24 liradır.

ING E-Turuncu hesabınızı banka ATM’lerinden, mobil bankacılıktan, web sitesinden, internet bankacılığından ya da telefon bankacılığından açtırabilirsiniz. Dileyen kişiler banka şubelerini kullanarak da hesaplarını açtırabilirler.

Alternatif Bank VOV Hesap;

Vadeli mevduatınızı vadesiz mevduat gibi kullanabileceğiniz hesaplardan birini sizlere sunan bankalardan biri de Alternatif Banktır. Vadeli olmayan vadesiz hesap yani VOV hesabı ile hem hesabınızı günlük olarak dilediğiniz gibi kullanabilme hem de içerde bulunan paranızdan kazanç elde etme imkânı sunmaktadır. Yeni banka müşterisi olan kişiler ya da VOV hesabını yeni açtıran kişiler 90 gün boyunca avantajlı faiz oranlarından faydalanabilmektedir. Bu hesabın özelliklerini ve avantajlarını açıklayalım;

 • VOV hesabı, günlük vadeli mevduat özelliğinde bir hesaptır.
 • Bu hesabın yüke oranlı faiz getirisinden, ilk defa VOV hesabı açanlardan faydalanır.
 • TL ya da döviz cinsinden yalnızca bir adet hesap alma imkânınız bulunur. Ancak tüm döviz türleri için birden fazla hesap açabilirsiniz.
 • Bu hesabın açılışı için minimum tutar 3.500 liradır.
 • VOV hesabından 90 gün boyunca %12 oranında faiz kazanabilirsiniz. Bu hesabın açılığı gün bu süre başlar ve hesabınız ada para olmada bile süre işlemeye devam eder.
 • VOV hesabının en önemli avantajı ise tüm bankacılık işlemlerinizi yapabilmenizdir. Bu hesaba otomatik ödeme talimatı verebilir, kredi ve kredi kartı ödemlerinizi yapabilir, havale ve EFT işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Hesabınızın vadesi bozulmadan para çekme ve para yatırma işlemi yapabilirsiniz.

Alternatif Bank aracılığı ile 100.000 liranızı 32 gün vadede yatırırsanız, bu vade sonunda %12’lik faiz oranından elde edeceğiniz kazanç tutarı günlük olarak 27,95 liradır. Bu tutar, günlük olarak hesabınıza aktarılır. 32 gün sonunda elde edeceğiniz kazanç ise net olarak 894,4 liradır. Toplamda da 100.894,4 lira kazancınız olur. Bu hesabı açtırmak için banka şubelerini ziyaret edebilirsiniz. Bunun dışında mobil bankacılık, internet bankacılığı, ATM’ler ve telefon bankacılığını kullanarak da hesabınızı açtırabilirsiniz

Odeabank oksijen hesap;

Odeabank’ın en çok kazandıran vadeli mevduat hesabı Oksijen hesaptır. Bu hesap sayesinde %11 gibi yüksek bir oranda tanışma faizi ile paranızı değerlendirebilirsiniz. Bu hesapta gün içinde paranızı dilediğiniz gabi kullanabilirsiniz ve her gece paranız değerlenmeye devam eder. Hesabınızı, vade bozulma endişesi olmadan TL, Euro ve Dolar cinsinden açabilirsiniz. Oksijen hesabın avantajları ise şöyledir;

 • Bu hesaba sahip olan kişiler gün içinde vadesiz hesaplarında bulunan paralarını diledikleri gibi harcarken gün sonunda kalan paralarını istedikleri oksijen hesabın türüne göre değerlendirebilirler.
 • Oksijen hesabınız ile standart olarak uygulanan vadeli mevduat hesabınızdan daha fazla kazanç elde edebilirsiniz.
 • Bu hesap sayesinde birikimlerinizi piyasa koşullarına göre değişen faiz oranlarında değerlendirebilirsiniz ve hesabınızı TL, Dolar ve Euro cinsinden alabilirsiniz.
 • Oksijen hesabınızı günlük olarak kullanabilirsiniz ve dilediğiniz zaman hesabınıza para yatırabilirsiniz. Bu hesaptan vade bozulma derdiniz olmadan 7/24 para çekebilirsiniz.
 • Oksijen hesabınızı açtırmak için web sitesinden başvuru yapabilir, banka şubelerinden hesabınızı attırabilir ya da Odeabank müşterisiyseniz internet bankacılığı ya da mobil bankacılıktan hesabınızı açabilirsiniz.

Oksijen hesabınıza 100.000 lira olan parayı 32 gün vadede yatırırsanız, hoş geldin faizinden yararlanarak vade sonunda 100.781,84 lira elde edersiniz. Bu hesaptaki faiz oranı %11’dir.

CEPTETEB marifetli hesap;

CEPTETEB marifetli hesap, günlük kazanç sağlayabileceğiniz bir vadeli hesap türüdür. Bu hesabı açtırarak yüksek kar oranlarından hemen yararlanmaya başlayabilirsiniz. CEPTETEB marifetli hesapta hoş geldin faizi uygulanır. Bu faiz 90 gün boyunca geçerlidir. Bu hesabı kullanarak tüm finansal işlemlerinizi yapabilir, aynı zamanda rahat rahat brikim yapmanın keyfini yaşayabilirsiniz. CEPTETEB marifetli hesabın genel özellikleri şöyledir;

 • Bu hesapta paranız her gün değerlenir.
 • Hesabınızda bulunan ana paranız gecelik olarak kazanır ve her gece kazancınız hesabınıza işler.
 • Bu hesabı kullanan kişiler çeşitli finansal işlemlerini yaparken aynı zamanda birikim yapmaya devam ederler.
 • Marifetli hesabın hoş geldin faiz oranı 90 gün boyunca geçerlidir. 90 günün sonunda yüksek davam faiz oranları işlemeye devam eder.
 • Bu hesabı açtırmak için alt limit tutarı 2.500 liradır.
 • Yabancı para ile marifetli hesabınızı açarsanız, hoş geldin faizinden 30 gün yararlanabilirsiniz.
 • Bu hesabı internet ya da mobil bankacılıktan açtırabilirsiniz.
 • Bu hesabı kullananlardan hesap işletim ücreti alınmaz. Hesabınızı kullanarak ücretsiz şekilde para transferi yapabilirsiniz.
 • Marifetli hesabınıza otomatik ödeme talimatınızı da verebilir ve faturalarınızın ücretsiz olarak ödenmesini sağlayabilirsiniz.

CEPTETEB marifetli hesabınıza 100.000 lirayı 32 günlük vadede yatırırsanız, %13 kazanç elde edersiniz. Bu durumda vade sonunda elinize geçecek olan net kazanç tutarı 973,24 lira olur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Adres: Vetro City No:130 E-5 Mevkii Beylikdüzü / İSTANBUL TEL: 0850 222 0 321 iletisim@hizlibankakredi.com - info@hizlibankakredi.com