5 Yıl Vadeli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

5 Yıl Vadeli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Nakit ihtiyaçlarını gidermek isteyen kişilerin tercihi genel olarak ihtiyaç kredilerinden yana oluyor. Uzun vade aralıkları ile dikkat çeken ihtiyaç kredilerinde maksimum vade sayısı ise 60 ay olarak belirlenmiştir. Bu şekilde sağlanan uzun vade aralıkları üzerinden almış olduğunuz krediyi daha küçük taksitler eşliğinde ödemeye başlayabilirsiniz. 60 ay vadeli kredi veren bankalar ise günümüzde şu şekilde sıralanmaktadır. 

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi

60 aya varan vade imkanı sağlayan bu bankada kredi faiz oranı yüzde 1.75 olarak belirlenmiş durumdadır. Bu hesaba bağlı olarak 10 bin TL kredi alan kişiler aylık olarak 294 TL ödeme yapmalıyken, 20 bin TL için aylık 589 TL, 30 bin TL için 884 TL ödeme yapılmalıdır. Ziraat Bankası ihtiyaç kredisine başvuruda ise pek çok farklı yol sunuyor. Bunlar arasından sizin için hangisi daha uygun görünüyorsa, bu başvuru yöntemini tercih ederek hemen kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. İnternet üzerinden kredi başvurusu, kısa mesaj üzerinden başvuru, şube üzerinden başvuru ve bankamatik üzerinden başvuru bu alanda tercih edebileceğiniz yollar arasında yer alır. Oldukça hızlı bir şekilde sonuç alabileceğiniz bu yollardan sonra başvurunuz olumlu bulunursa gerekli olan belgelerle birlikte en yakında bulunan Ziraat Bankası şubesini ziyaret etmeniz yeterli olacaktır. Özellikle kredi notunun yüksek bir seviyede bulunması, düzenli bir gelirin bulunması gibi konular kredi başvurusuna olumlu sonuç almaya neden olacak durumlar arasında bulunur.

Vakıfbank Düşük Faizli İhtiyaç Kredisi

Vakıfbank 5 yıl vadeli kredi veren bankalar arasında en çok tercih edilenlerden biri olarak ön plana çıkıyor. Banka tarafından bu kredi türünde belirlenen faiz oranı ise yüzde 1.69’dur. 3 aydan 60 aya kadar vade oranı sunan banka bu şekilde kredi geri ödemelerinin biraz daha kolay bir şekilde yapılmasına olanak sağlıyor. Ayrıca almış olduğunuz krediyi artan veya azalan taksitli, aylık eşit taksitli, üç ay ertelemeli, son taksit balon ödemeli gibi çeşitli farklı avantajlar üzerinden hemen ödemeye başlayabilirsiniz. Banka faiz oranına ek olarak aynı zamanda sigorta ücreti ve kredi tahsis ücreti de talep etmektedir. İstenen kredi tahsis ücreti ise kredi tutarına bağlı olarak değişkenlik gösterir. Örnek olarak 50 bin TL tutarında kredi alan kişilerin ödemesi gereken kredi tahsis ücreti 250 TL olacaktır. Bankaya kredi başvurusunda bulunmak için kısa mesaj, şube veya internet şubesi üzerinden başvuru, bankamatik üzerinden başvuru, mobil şube üzerinden başvuru yöntemleri arasından seçim yapılabilir.

Denizbank 5 Yıl Vadeli İhtiyaç Kredisi

Denizbank 5 yıl vadeli ihtiyaç kredisi türünde yüzde 2.95 faiz oranı sunuyor. Buna göre bankayı tercih ederek 10 bin TL tutarında kredi alan kişiler aylık olarak 404 TL ödeme yapmalıdır. 20 bin TL tutarındaki krediyi aynı vade planı üzerinden almak isteyen kişiler aylık olarak 808 TL ödeme yapmalıdır. Bu şekilde kredi talebinde bulunan kişi kendisine en uygun vade planını seçerek kredi başvurusunda bulunabilir. Kredi başvurusunda bulunmak isteyenler internet şubesi, mobil şube, bankamatik veya kısa mesaj üzerinden ön başvuruda bulunabilirler. Kredinin tahsis edilebilmesi için banka tarafından istenen gerekli belgelerle birlikte en yakında bulunan Denizbank şubesinin ziyaret edilmesi gereklidir. Özellikle kredi notunun yüksek bir seviyede bulunması, düzenli bir gelirin bulunması gibi konular kredi başvurusuna olumlu bir sonuç almaya neden olacağından oldukça önemlidir.

Türkiye İş Bankası 5 Yıl Vadeli İhtiyaç Kredisi

Türkiye İş Bankası tarafından bu kredi ürününde belirlenen faiz oranı yüzde 2.30’dur. Banka kredi faizine ek olarak aynı zamanda tahsis ücreti, sigorta ücreti ve ek masraflarda talep edebiliyor. Buna göre bankayı tercih ederek 40 bin TL tutarında kredi alıp bunu 60 aylık vade planı üzerinden ödemek isteyen kişiler aylık olarak 1.372 TL ödeme yapmalıdır. Vade oranı 36 ay olarak belirlendiğinde ise aylık ödenmesi gereken tutar 1.767 TL olarak belirlenir. 40 bin TL’ye kadar olan kredi başvuruları eğer onaylanırsa, banka şubesine gitmenize gerek kalmadan doğrudan banka hesabınıza aktarılmış olur. Bankaya kredi başvurusunda bulunmak isteyen kişiler internet şubesini ziyaret ederek kredilerim bölümüne yönelmeli ve anında kredi başvurusu kısmından başvuruda bulunmalıdır. İşcep üzerinden başvuruda bulunmak isteyenler ise, İşcep mobil uygulamasına banka bilgileri ile giriş yaptıktan sonra krediler>anında kredi başvurusu adımlarını takip etmelidir.

Yapı Kredi Bankası 5 Yıl Vadeli İhtiyaç Kredisi

Yapı Kredi Bankası ihtiyaç kredisinde faiz oranı kredi notuna bağlı olarak değişkenlik gösterir. Genel olarak yüzde 1.85’ten başlayan faiz oranı 2.20’ye kadar çıkabilmektedir. Buna göre bankayı tercih ederek 50 bin TL tutarında kredi alıp bunu 60 aylık vade planı üzerinden ödemeyi seçen kişiler aylık olarak 1.541 TL ödeme yapmalıdır. 75 bin TL tutarındaki krediyi aynı vade planı üzerinden ödemek isteyen kişiler ise aylık olarak 2.274 TL ödeme yapmalıdır. Bu şekilde kendinize daha uygun gözüken kredi türünü seçerek hemen kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Bankaya kredi başvurusunda bulunmanın birden fazla yolu vardır. Başvuruya dair sonucu ise aynı gün içinde alabilmek mümkün bir konu olacaktır. Özellikle banka tarafından aranan şartlara uyumlu olan kişilerin kredi alabilmesi söz konusu bir hale gelmiş olur. Sicilin temiz olması, yüksek bir kredi notuna sahip olmak, düzenli bir gelirin bulunması gibi konular kredi başvurusunda olumlu bir cevap almaya neden olacağından oldukça önemlidir. Ayrıca bu özelliklere sahip olan kişilerin daha yüksek tutardaki bir krediyi alabilmesi de mümkün bir hale gelebilir. 

Garanti Bankası 5 Yıl Vadeli İhtiyaç Kredisi

5 yıl vadeli kredi almak isteyenler için doğru seçeneklerden biri olan Garanti Bankası, kredi alımını mümkün olan en kolay hale getiriyor. Uzun vade ve düşük faiz imkanı sunan banka bu şekilde kredi geri ödemelerinin biraz daha rahat bir şekilde yapılmasına olanak sağlıyor. Garanti Bankasının bu kredi türünde en düşük faiz oranı 1.99 olurken, en yüksek faiz oranı ise 2.14’tür. Buna göre 60 aylık vade planı üzerinden 25 bin TL tutarında kredi almak isteyenler aylık olarak 431 TL ödeme yapmalıdır. 50 bin TL tutarında krediyi aynı vade planı üzerinden almak isteyenler ise aylık olarak 1576 TL ödeme yapmalıdır.

Aktif Bank 5 yıl vadeli ihtiyaç kedisi

Aktif Bank şubeye gitmeye gerek kalmadan kefilsiz ve şartsız olarak 5 yıl vadeli ihtiyaç kredisi sunan bankalardan biridir. Bu banka, kredi notu düşük olan ya da kredi sicili bozuk olan kişilere bile, aylık düzenli gelir olması ve sigorta primlerinin ödenmesi halinde kredi vermektedir. Bu bankadan alacağınız kredinin özellikleri aşağıdaki gibidir;

 • Bu bankadan 2.000 lira ile 40.000 lira arasında kredi almanız mümkündür.
 • Krediniz vadesini 3 aydan 60 aya kadar belirleyebilirsiniz.
 • Kredinizden, Kredi tutarının binde beşi tutarında dosya masrafı alınır
 • Kredi faiz oranı 2.000 liraya kadar %1,39, bu tatarın üzerindeki tüm tutarlar ve tüm vadeler için %1,89 olarak belirlenmiştir.
 • Alacağınız krediye bankanın internet sitesinden, internet bankacılığından ya da mobil bankacılıktan başvuru yapabilirsiniz.
 • Kredinizin geri ödemelerini tüm PTT şubelerinden, PTT matiklerden, Vakıfbank ve Akbank ATM’lerinden yapabilirsiniz.
 • Banka müşterisi olmasanız bile bu krediye başvuru yaparken internet sitesini kullanabilir, dakikalar içinde başvurunuzu yapabilir ve onaylanan kredinizi banka şubelerine gitmeye gerek kalmadan, gelen evrakları imzalayarak kullanabilirsiniz.

CEPTETEB 60 ay vadeli ihtiyaç kredisi;

CEPTETEB de 60 ay vadeli ihtiyaç kredisi veren bankalardan biridir. Üstelik bu bankadan oturduğunuz yerden kredinizi alma imkânınız da bulunur. Çünkü bu banka, şubesiz bankacılık hizmeti verir. Banka müşterisi olmasanız bile kredi başvurunuzu web sitesindeki başvuru formundan yapabilir ve evraklarınızı adresinize isteyebilirsiniz. Dilerseniz kredi başvurularını internet bankacılığından ya da mobil bankacılıktan da yapabilir ve onaylanan kredinizi hemen hesabınıza aktarabilirsiniz. Bu kredinin genel özellikleri ise şöyledir;

 • CEPTETEB, şubesiz bankacılık hizmeti sunduğu için bu kredisinden dosya masrafı almaz.
 • Bu krediyi 1.000 liradan 50.000 liraya kadar alabilirsiniz.
 • Kredinizin aylık faiz oranı kredi notunuza göre banka tarafından belirlenir. Buna göre yeni gelen ya da kredi notu yüksek olan kişiler için uygulanacak faiz oranı %0,89’dur. En yüksek faiz oranı ise %1,34’tür.
 • Bu krediyi almak için kefil ya da teminat göstermenize gerek bulunmaz. Evrak imzalama ya da banka şubesine gitme derdiniz de olmaz. Tüm bilgileriniz otomatik olarak sorgulanır ve kredi evraklarınızı sanal ortamda onaylayabilirsiniz.
 • Bu krediyi dilerseniz, 3 ay ertelemeli olarak da alabilirsiniz.

Enpara 5 yıl vadeli ihtiyaç kredisi;

Enpara.com, kredisinin en çok tercih edilen bankalardan biridir. Bunu nedenle hem kredi faiz oranlarının düşük olması hem de masrafsız kredi verebilmesidir. Aynı zamanda 5 yıl vadeli olarak kredi almanız ve kredinizi aylık eşit taksitler halinde ödemeniz mümkündür. Enpara.com kredilerinin bir başka önemli özelliği ise online kanaldan başvuru yaparak alınmasıdır. Banka müşterisi olmasanız bile kredi başvurunuzu oturduğunuz yerden yapabilirsiniz. Başvurunuz onaylanırsa, kredi evraklarınız ayağınıza kadar teslim edilir ve aynı gün içinde paranız hesabınızda olur. Enpara.com kredileri kefilsiz, evraksız, teminatsız ve kredi notuna önem verilmeden sunulur. Bu bankadan kredi almanız için yalnızca aylık gelir elde etmeniz yeterlidir. Bu kredinin genel özellikleri ise şöyledir;

 • Enpara.com kredilerini 60.000 liraya kadar olan ihtiyaçlarınız için ve 60 ay vade alabilirsiniz.
 • Bu kredinin faiz oranı kredi vadesine göre belirlenir. Buna göre 24 ay vadeye kadar %0,89 faiz oranında, 60 ay vadeye kadar da %0,99 faiz oranında kredi kullanabilirsiniz.
 • Enpara.com kredilerinden dosya masrafı alınmaz. Yalnızca kredi özelliklerine ve müşteri özelliklerine göre değişen tutarlarda hayat sigortası masrafı alınır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Adres: Vetro City No:130 E-5 Mevkii Beylikdüzü / İSTANBUL TEL: 0850 222 0 321 iletisim@hizlibankakredi.com - info@hizlibankakredi.com