Avukatlık Olana Kredi Veren Bankalar

Avukatlık Olana Kredi Veren Bankalar

Bankalardan alınan kredilerin düzenli şekilde ödenmemesi, uzun süre ödeme yapılamaması sonucunda kişinin sicili bozulmakta, icra takibine düşebilmekte ve hatta kara listeye girebilmektedir. Dolayısı ile bankalar bu durumdaki kişilerin kredi almak istemesi durumunda çoğunlukla ret cevabı vermektedirler. Aslında kredi taksitlerinin ödeneceğini garanti etmediğinde krediyi çıkarmamasının nedeni de bankanın kendisini garanti altına almak istemesidir. Tabi ki bu tip olumsuz sicili olan kişilere kredi veren bankalarda bulunabilmektedir. İcra takibine düşen ve avukatlık olan kişinin ilk olarak başvuruda bulunacağı banka mutlaka kendi maaş bankası olmalıdır. Ayrıca kredi notu yüksek bir kefil ile bakaya gidilmesi de kredi çekilebilmesini daha da kolaylaştıracaktır.  Farklı bir seçenek de kişinin üzerinde taşınmaz malların olması ve bunları bankaya ipotek ederek kredi başvurusunda bulunmasıdır. Avukatlık olana kredi veren bankalar arasında hangilerinin olduğu ve ne gibi durumlarda kredi çekilebileceği hakkında bu yazımızda sizi bilgilendireceğiz.

HANGİ BANKALAR AVUKATLIK OLAN KİŞİLERE KREDİ VERMEKTEDİR?

Avukatlık durumda olan kişilere ya da icra takibi başlamış olanlara kredi veren ve tüketiciyi daha esnek koşullarla değerlendiren bankalar da bulunmaktadır. Avukatlık olana kredi veren bankalar arasında Akbank, İş Bankası, TEB, Garanti Bankası, Finansbank, Denizbank, Yapı ve Kredi Bankası gibi bankalar önde gelenlerdendir. Bu bankalar ile görüşülerek ve istenilen şartlar sağlandığında kredi çekebilme hakkına sahip olunmaktadır. Fakat bu arada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta kara listeye girmemektir. Halk arasında kırmızı kalem yemek anlamına da gelmekte olup bu durumda bankalardan kredi çekebilmek mümkün değildir. Bu kişiler borçlarının ödenmesinden ancak sonra beş yıl sonra kredi çekebilecekleri için önem verilmesi gereken bir husustur. Bu gibi durumlarda kara listeden kayıt sildirmek için kişilerin üzerine düşen görevleri yapması ve sicillerinin düzelmesi için borçlarını düzenli şekilde ödeyerek bankacılık işlemlerini devam ettirmeleri gerekmektedir.

AVUKATLIK OLANA KREDİ VERİLMESİ İÇİN ŞARTLAR

Kırmızı kalem cezası yemediği sürece kişilerin bankalardan kredi alabilmesi belirli şartları sağladığında mümkün olabilmektedir. Peki sağlanması gereken bu şartlar nelerdir? Avukatlık olana kredi veren bankalar hangi koşulları öne sürmektedir? bu soruların cevaplarını inceleyelim. Avukatlık olan kişilerin kredi çekebilmesi için öncelikle devam eden taksitlerinin olmaması gereklidir. Devam eden taksitlerin olması durumunda ödemelerin garanti altına alınabilmesi için mutlaka teminat gösterilmesi gerekmektedir. Diğer seçenekler ise yukarıda da bahsettiğimiz gibi aylık geliri olan ve sicil notu yüksek bir kefil bulunması ya da kişinin üzerinde ev, araba ve benzeri taşınmaz malların olmasıdır. Bunların yanında borçlu olan kişinin avukatlık olana kredi veren bankalar araştırması yerine borcu olduğu banka ile yapılandırma işlemleri için konuşması gibi girişimler çok daha yararlı olacaktır. Aksi durumda kara listeye girme riski olacak ve bu durumda da borcun tamamının ödenmesi gerekecektir. Borç yapılandırılması banka şubelerindeki yetkili birimlere talep edilerek ve tabi ki avukatlık durumunda olanlar için de avukatın onayı ile mümkün olabilmektedir.

Avukatlık olana kredi veren bankalar ve kredi özellikleri nelerdir?

Avukatlık olana kredi veren bankalar, yukarıda saymış olduğumuz şartları yerine getiren kişilere kredi veririler. Bu kredilerin faiz oranları genellikle piyasa koşullarından yüksek olacaktır. Çünkü artık tüm bankalar, müşterilerinin kredi notuna göre faiz oranı belirler. Bu durumda avukatlık olan kişilerin kredi notu düşük olacağı için alacakları kredinin faiz oranı da yüksek olacaktır. Hangi bankaların avukatlık olanlara kredi verdiklerini ve kredilerinin özelliklerini detaylı olarak açıklayalım;

Aktif bank internetten anında kredi;

Aktif Bank, internetten anında kredi kampanyası ile kredi notuna önem vermeden ve kefil gibi teminatlar istemeden kredi sunmaktadır. Bu bankadan 2.000 liradan 40.000 liraya kadar olan nakit ihtiyaçlarınız için kredi notu ve gelir belgesi gibi detaylar istenmeden kredi alabilirsiniz. Ayrıca kredinizin vadesini 3 aydan 60 aya kadar belirleyebilirsiniz.

Bu bankadan alacağınız kredilerde faiz oranı 12 ay için tüm tutarlarda %1,39 olacaktır. 12 ayın üzerindeki tüm tutarlar ve tüm vadeler için faiz oranı %1,89 olarak belirlenmiştir.

Finansbank avukatlık olana kredi ve özellikleri;

Finansbank avukatlık olana kredi sunan bankalardan biridir. Bu bankanın 900 seviyelerindeki kredi notuna sahip olan kişilere kredi vermesi, çok tercih edilmesini sağlamaktadır. Avukatlık olan kişilerin kredi notu genellikle düşüktür ancak borçlarınızı ödediğinizde, kredi notunuz yükselmeye başlar. Kredi notunuz 900 seviyelerine ulaştığında Finansbank’a başvuru yaparak kefil ya da ipotek teminatı ile kredinizi hemen alabilirsiniz. Bu bankanın kredi özellikler aşağıdaki gibidir;

 • Bu bankanda 1.000 liradan 65.000 liraya kadar kredi almanız mümkündür. Alacağınız kredinin tutarı, vereceğiniz teminatlara göre banka tarafından belirlenecektir.
 • Bu kredinin faiz oranları %0,99’dan başlar ancak avukatlık olanların kredi notu düşük olacağı için kredi faiz oranı biraz daha yüksek olacaktır. Çünkü bu banka tarafından kredi faiz oranları, kredi notunuza göre belirlenir.
 • Bu krediyi 3 aydan 60 aya kadar vade ile alabilirsiniz.
 • Kredinizin geri ödemelerini 3 ay ertelemeli olarak yapabilirsiniz.
 • Kredinizi esnek ödeme planı belirleyerek alma imkânınız bulunmaktadır.
 • Bu kredi için dosya masrafı ve hayat sigortası masrafı ödersiniz. Eğer krediyi almak için ipotek verecekseniz, eksper ve ipotek ücret masraflarınız da olacaktır.

İş Bankası avukatlık olana kredi ve özellikleri;

Avukatlık borcu olan kişiler, eğer aylık gelirleri varsa ve sigorta primi ödeniyorsa İş Bankasına başvuru yaparak da kredi alabilirler. Bu bankadan 40.000 liraya kadar kredi almanız mümkündür. Daha üstündeki tutarlar için bankaya ipotek ve kefil sunmanız gerekir. İpotek teminatınızın değerinin %80’nine kadar kredi almanız mümkündür. Bu bankadan alacağınız kredinin özellikleri ise şöyledir;

 • Kredinizi 1.000 liradan 40.000 liraya kadar olan borçlanırız için ve esnek ödeme planı ile alabilirsiniz.
 • Krediniz almak için yanınızda kefil götürmeniz yararınıza olacaktır. Çünkü avukatlık olan kişilere bu bankanın güvenebilmesi için kefil teminatı gerekir.
 • Bu bankadan alacağınız kredinin geri ödemesini esnek ödeme planlarından birini seçerek yapabilirsiniz. Bu sayede hem avukatlık olan borcunuzu kapatabilir hem de ödemelerinizi rahat rahat yapabilirsiniz.
 • Bu bankanın kredi faiz oranları kredi notunuza göre değişir. Avukatlık olan borçlarınızdan dolayı kredi notunuz düşük olacağı için alacağınız kredini faiz oranı da yüksek olacaktır. Bu kredinin faiz oranı %0,99 ile %2,20 aralığında belirlenmiştir.
 • Alacağınız bu krediden hayat sigortası masrafı ve dosya masrafı alınır. Dosya masrafı tek sefere mahsustur ve en başta kesilir. Bu masrafları göz önünde bulundurarak alacağınız kredinin tutarını belirlemenizde fayda vardır.

ING Bank avukatlık olana kredi özelikleri;

ING Bank, borçlarınızdan dolayı avukatlık olsanız bile kredinizi alabileceğiniz bankalardan biridir. Bu bankadan kredi alabilmeniz için kredi notunuzun 1100’ün altında olmaması, aylık gelir elde etmeniz ve sigorta primlerinizin ödeniyor olması gerekir. Bu şartları sağlayan kişiler, aşağıdaki özelliklerde olan kredilerini hemen alabilirler;

 • ING Bank kredisini 3 aydan 60 aya vara vadeler ile ve 3 ay erteleme özelliği ile almanız mümkündür. 3 ay erteleme avantajından faydalanmak için 5.000 liranın üzerinde kredi almanız gerekir.
 • Bu krediyi 1.000 liradan 100.000 liraya kadar kullanmanız mümkündür. Avukatlık olanların bu krediyi kullanırken kefil ve ipotek teminatları göstermesi gerekebilir. Bu teminatlar kredi notunuza göre ve istediğiniz kredi tutarına göre istenecektir.
 • ING Bank kredileri aylık faiz oranı %0,79’dan başlar ve %2,59’a kadar yükselir. Avukatlık olanların kredi notu düşük olacağı için kredi faiz oranı da yüksek olacaktır.
 • Alacağınız bu krediden dosya masrafı ve hayat sigortası masrafları alınır. Bu nedenle almak istediğiniz kredi tutarını, bu masrafları da dahil ederek hesaplamanızda fayda vardır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Adres: Vetro City No:130 E-5 Mevkii Beylikdüzü / İSTANBUL TEL: 0850 222 0 321 iletisim@hizlibankakredi.com - info@hizlibankakredi.com