Enpara Borç Kapatma Kredisi (Güncel 2019)

Enpara Borç Kapatma Kredisi (Güncel 2019)

QNB Finansbank tarafından sağlanan Enpara, bankacılık konusunda pek çok işlemin daha kolay bir şekilde ilerlemesine neden olan isimlerden biridir. Ülkemizde en çok tercih edilen uygulamalar arasında bulunan Enpara, birçok işlemin ücretsiz olarak izmir sex twitter yapılmasına imkan tanıyor. Aynı zamanda sağlamış olduğu imkanlar üzerinden kredi alımını da oldukça iyi bir hale getirmiş durumdadır. Masrafsız kredi imkanı sağlayan bu banka, böylelikle kredi alımını daha sorunsuz bir hale çekmeye olanak sağlıyor. Enpara tarafından sağlanan kredi türleri arasında aynı zamanda borç kapatma kredisi de bulunuyor. Bu sayede vatandaşların oldukça zorlandığı konulardan biri olan kredi ve kredi kartı borçlarına dair oldukça pratik bir çözüm yolu getirilmiş oluyor.

Farklı banka üzerinde kredi borçlarınız bulunuyorsa, bu borcu tek bir bankaya toplamayı tercih edebilirsiniz. Bu mevcut borcun yalnızca kredi borcu olması da kesinlikle gerekmez. Aynı zamanda kredi kartlarına dair borçları da bu şekilde birleştirmeyi düşünebilirsiniz. Enpara hesabı açarak bu işlemi oldukça kolay bir şekilde yapabilme şansınız bulunur. Ancak borç kapatma kredisinden yararlanabilmek için doğrudan QNB Finansbank şubesini ziyaret etmeniz gerekecektir. Bu şekilde mevcut borçlarınızı şubede çalışan görevliye bildirerek, toplam borcunuza karşılık olarak alabileceğiniz kredi miktarını öğrenebilirsiniz. Özellikle kredi notunuz iyi bir durumdaysa bu durumda borç kapatma kredisi alabilme ihtimali daha fazla olacaktır. Kredi başvurunuzun cevabını ise cep telefonu numaranıza kısa mesaj olarak almış olursunuz.

Borç Kapatma Kredisi Oranları

Enpara.com tarafından borç kapatma kredisinde sunulan faiz oranları müşterinin kredi notuna bağlı olarak değişir. Kredi notu yüksek durumda olan müşteriler daha düşük bir faiz oranı üzerinden kredi alabilirken, kredi notu daha düşük durumda olan kişiler ise daha yüksek faiz oranı üzerinden borç kapatma kredisi alabilirler. Bu nedenle kredi notu uygulamasının banka nezdinde çok önemli bir yönü vardır. Kredi notu yüksek durumda olan kişiler aylık faiz oranı yüzde 1.39 üzerinden borç kapatma kredisi alabilirler. Bu şekilde kredi notuna bağlı olarak faiz oranları yüzde 1.39 ile yüzde 2.10 arasında değişkenlik göstermektedir. 

1.39 faiz oranı üzerinden 10 bin TL tutarında kredi alarak bunu 60 aylık vade planı üzerinden ödemek isteyen kişiler aylık olarak 265 TL ödeme yapmalıdır. Faiz oranı yüzde 1.69 olduğunda aynı kredi tutarını aylık olarak 290 TL taksitle, faiz oranı yüzde 2.10 olduğunda aynı kredi tutarını 325 TL taksitle ödeme hakkına sahip olursunuz. Bu kredi faizine ek olarak aynı zamanda kredi tahsis ücreti masrafı ortaya çıkmış olacaktır. Kredi tahsis ücreti ise alınan kredi tutarına bağlı olarak değişkenlik gösteren bir tutar olduğundan, hesaplanması sırasında alınacak olan kredi tutarına bakılması gerekir.

Enpara borç kapatma kredisi en az 3 ay, en fazla ise 60 ay vade planı üzerinden ödenebilir. 15 bin TL tutarındaki krediyi 33 aylık vade planı üzerinden almak isterseniz 1.39 faiz oranından aylık olarak 594 TL ödeme yapmalısınız. Bu plana göre toplam olarak yapmanız gereken geri ödeme 19.626 TL olarak belirlenmiş olacaktır. 30 bin TL tutarındaki krediyi 33 aylık vade planı üzerinden ödemeyi seçtiğinizde, yapmanız gereken aylık ödeme 1.189 TL olarak belirlenmiş olur. Bu şekilde kendinize en uygun planı seçerek borç kapatma kredisi almayı düşünebilirsiniz. Her bütçeye ve ödeme gücüne bağlı olarak bir planın bu adreste karşınıza çıkması söz konusu bir hale gelmiş olacaktır. Özellikle yüksek bir kredi notu daha düşük faiz imkanı sunduğundan dolayı, kredi geri ödemelerini daha kolay yapabilmenize neden olabilir. Bu nedenle kredi notunu yükseltmeye yönelik çalışmalar içinde olmanız faydalı olacaktır.

Borç Kapatma Kredisi Başvurusu

Enpara borç kapatma kredisi başvurusu yapmak için doğrudan QNB Finansbank şubesini ziyaret etmeniz lazımdır. Bunun yanında banka üzerinden borç kapatma kredisi alıp alamayacağınızı öğrenmek için ön başvuru yapmayı deneyebilirsiniz. Ön başvuru, adından da anlaşılacağı üzere sorgulama yapmanıza ve ön başvuruda bulunmanıza olanak sağlayacak bir hizmettir. Krediyi alabilmek için gerekli olan belgelerle birlikte banka şubesini ziyaret etmeniz gerekir. Ön başvuru işlemi için T.C kimlik numaranızı yazıp, 5030 numarasına kısa mesaj göndermeniz yeterlidir. Kısa bir süre sonra borç kapatma kredisinden yararlanıp yararlanamayacağınızı öğrenebilirsiniz. Borç kapatma kredisi talebinize eğer olumlu bir yanıt gelmişse, gerekli olan belgelerle birlikte QNB Finansbank şubesine yönelmeniz gerekecektir. Borç kapatma kredisi almak için istenen belgeler ise şu şekilde sıralanıyor:

 • Nüfus cüzdanı
 • Kredi talebinde bulunan kişiye ait olan son 3 aya ait faturalardan herhangi biri (doğalgaz, elektrik, su, cep telefonu vs.)
 • Gelir belgesi

Bunun yanında eğer gerekli görülürse banka tarafından kredi talebinde bulunan kişiden farklı belgelerde istenebilir. Ancak temel olarak bu belgeler banka tarafından istenen belgeler arasında bulunur. Özellikle geliri ispatlayabilmek açısından gelir belgesinin yanında bulundurulması oldukça önemli bir konudur. 

Enpara borç kapatma kredisi internet bankacılığı başvurusu nasıl yapılır?

Enpara.com tarafından susulan bu avantajlı krediye sahip olabilmek için internet bankacılığından başvuru yapabilirsiniz. Enpara.cm müşterisiyseniz başvuru için https://www.qnbfinansbank.enpara.com/krediler/ihtiyac-kredisi adresini tıklayabilirsiniz. Ardından aşağıdaki adımları takip ederek, kredi başvurunuzu hemen tamamlayabilirsiniz.

 • İlk olarak karşınıza açılan sayfada yer alan sağ üst kısımdaki “internet şube” kısmına tıklayın.
 • Karşınıza yeni bir ekran açılacaktır. Açılan bu yeni ekranda yer alan bilgileri eksiksiz olarak girin.
 • Kimlik numaranınız ya da cep telefonuzu girdikten sonra şifrenizi de girerek “giriş” kısmına tıklayın. Şifrenizi unuttuysanız, bu bölümden alabilirsiniz.
 • Giriş yaptıktan sonra menü kısmına gelerek “krediler/ kredi başvurusu” adımlarını takip edin.
 • Başvurunuz için gerekli olan kredi tutarı ve vadesi bilgilerini girdikten sonra yeni bir ekran gelecektir.
 • Bu ekranda yer alan kişisel bilgilerinizi de onayladıktan sonra “devam et” kısmına tıklayın.
 • “Başvur” butonuna da tıkladıktan sonra kredi başvurunuzu gerçekleştirin.

Enpara.com müşterilerinin yapabileceği bu başvuru dakikalar içinde sonuçlanır. Krediniz onaylandıysa hemen hesabınıza aktarabilirsiniz. İnternet bankacılığını kullanarak kredinize 7/24 başvuru yapabilirsiniz. Hafta sonu ya da tatil günlerini beklemek zorunda kalmadan ve banka şubeleri ile uğraşmadan, onaylanan kredinizi istediğiniz zaman hesabınıza aktarabilirsiniz.

Borç Kapatma Transferi Şartları

Borç kapatma kredisinde ilk olarak kişiler tarafından bilinmesi gereken durum, her kredi borcunun bu türe girmediğidir. Yalnızca kredi ve kredi kartı borçlarınız için bu kredi türünden yararlanabilirsiniz. Öte yandan borçların bir kısmının değil, tamamının transfer edilmesi gerekecektir. Borç tamamen kapatıldığı takdirde diğer bankalarda bulunan borçlar kapatılarak tek bir çatı altında toplanmış olur. Borç kapatma kredisi özellikle borçlarını ödemekte zorluk yaşayanlar için doğru bir seçimdir.

Bu sayede birden fazla bankada bulunan borçlarının ödemelerinin çakışması ve bu konuda borçlunun karşısına zorluk çıkması engellenmiş olur. Bunun yanında borç kapatma kredisinin diğer bir avantajı da, borçların sürekli takip edilmesi zor olduğundan dolayı bu tarz zorluğu bitirmektir. Bundan sonraki süreçte borcu daha kolay bir şekilde takip ederek, ödemeleri de bununla birlikte daha rahat şartlar altında yapabilirsiniz.

Bu alanda hız ve pratiklik kazandırdığından dolayı bu nedenle borç kapatma kredisine yönelmek sizin için mantıklı bir seçim olabilir. Ayrıca buna ek olarak kredi veya kredi kartı borçlarının zamanında yapılmaması kredi notuna da etki edecektir.

Ödemelerinin takibinin yapılmaması durumunda ödemelerin geç yatırılması kaçınılmaz bir hale gelebilir. Bu konuda yaşanan birkaç günlük gecikme bile, bankaların nezdinde son derece önemli bir konu olan kredi notunun düşmesine yol açacaktır. Bu nedenle borç kapatma kredisi yardımıyla kredi ödemelerini daha kolay bir şekilde takip etmeye başlayabilirsiniz.

Borç kapatma kredisi kimlere verilir?

Enpara borç kapatma kredisi, banka tarafından bazı şartları sağlayan kişilere sunulur. Bu şartlar ise aşağıdaki şekilde açıklanabilir;

 • İlk olarak enpara.com müşterisi olmanız gerekir. Eğer müşteri değilseniz başvurunuz onaylandığında adresinizde ziyaret edilerek önce müşteri olmanız sağlanır. Ardından kredinizi alabilirsiniz.
 • Borç kapatma kredilerini alabilmeniz için kredi notunuzun yüksek olması gerekir. 1500 ve üzerinde kredi notu olan kişiler bu krediyi hemen alabilir ve hesaplarına aktarabilirler.
 • Bu krediyi alabilmenizin bir başka koşulu da aylık gelirinizin olmasıdır. Aylık düzenli bir şekilde maaş alıyorsanız, emekli maaşı alıyorsanız ya da şirket gelirleriniz varsa, bu krediye sahip olabilirsiniz. Düzenli geliri olmayan kişiler, kredi borçlarını ödeyemeyecekleri için bu avantajlı krediden yaralanamazlar.
 • Borç kapatma kredilerini alabilmek için başka bankalara olan borçlarınızın alacağınız kredi tutarından yüksek olmaması gerekir. Ayrıca aylık gelirinize göre ödeyeceğiniz kredi tutarını belirlemeli ve planlamanızı ona göre yapmalısınız.
 • Bu krediyi alabilmek için yukarıda sayılan şartların yanında sigorta primlerinizin de ödenmiş olması gerekir. Sigorta primi ödenen kişiler düzenli gelir elde ediyorlardır. Son üç aylık primleriniz ödenmediyse, bu krediden faydalanmazsınız.

Enpara borç kapatma kredisi başvurusu mobil bankacılıktan nasıl yapılır?

Enpara borç kapatma kredisini hemen alabilmek için mobil bankacılıktan da başvuru yapabilirsiniz. Bu başvuruyu yalnızca enpara.com müşterileri yapabilmektedir. Mobil şubeyi kullanarak borç kapatma kredinizi alabilmek için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli olur;

 • Cep telefonunuza ücretsiz olarak Enpara mobil uygulamasını indirin.
 • Enpara.com tarafından size verilen müşteri numarası ya da kimlik numaranız ve Enpara parolanız ile girişinizi gerçekleştirin.
 • Ardından menü kısmına gelin. Buradan “krediler” sekmesine gelin.
 • Altta yer alnaç “başvur” kısmına tıklayın. Bu aşamadan sonra sizden, almak istediğiniz kredi tutarı bilgisi istenir. Buna ge hangi vade için ne kadar ödeyeceğiniz ve aylık faiz oranının ne kadar olacağı listelenir. Bu listeden istediğiniz vadenin üzerine tıklayarak ilerleyin.
 • Bir sonraki adımda kredinizle ilgili detaylı bilgi yer alır. Buradan dilerseniz vazgeçebilir, dilerseniz de hemen başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. “Başvur” kısmına tıkladıktan sonra sizden ek bilgiler istenecektir.
 • Çalışma durumu, meslek, eğitim durumu, aylık net gelir, oturduğunuz evin mülkiyeti gibi bilgileri girerek “devam” kısmına tıklayın.
 • Son aşamada sizden iş yeriniz adı, adresi, telefonu, başlangıç tarihiniz, sosyal güvenlik kurumuna bağlı olup olmadığınız gibi bilgiler istenir. Bunları da doldurduktan sonra “başvur” kısmına tıklayabilirsiniz.
 • Karşınıza gelen ekranda kredi detayları ve sözleşmeleri yer alır. Buradan son incelemenizi yaparak “onayla” kısmına tıkladığınızda başvurunuz hemen değerlendirmeye alınır ve onaylanan krediniz otomatik olarak hesabınıza aktarılır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Adres: Vetro City No:130 E-5 Mevkii Beylikdüzü / İSTANBUL TEL: 0850 222 0 321 iletisim@hizlibankakredi.com - info@hizlibankakredi.com