Vakıfbank Bireysel Kredi Başvurusu

Vakıfbank Bireysel Kredi Başvurusu

Vakıfbank bireysel kredileri, bireysel olan müşteriler için sunulan kampanyalardır. Bireysel müşteri ise maaşını Vakıfbank’tan alan, maaşlı olarak çalışan, fazı ya da kira geliri olan ya da emekli maaşı geliri olan gerçek kişileri ifade eder. Eğer şirket ya da esnaflık gelirleriniz varsa, ticari müşteri sınıfında yer alınırsınız. Bireysel müşteri olarak Vakıfbank’tan ihtiyaç kredisi, taşıt kredisi, sarı panjur ev kredisi, Vakıfbank ek hesap, Vakıfbank taksitli ek hesap gibi krediler kullanabilirsiniz. Bu kredilerin hepsi için başvur şartları ve özellikler farklıdır. Sizlere Vakıfbank bireysel kredi başvurusu ve kredilerin detayları hakkında bilgi verelim;

Vakıfbank bireysel kredi başvurusu nasıl yapılır?

Vakıfbank bireysel kredilerine SMS bankacılığını, mobil bankacılığı, internet bankacılığını, banka şubelerini, ATM’leri ve telefon bankacılığını kullanarak başvuru yapabilirsiniz. Vakıfbank, tüm bireysel kredilerinde web sitesinde bulunan başvuru formunu kullanmak da hızlı ve kolay başvuru yapmanızı sağlar. Diğer bankalarda taşıt ve konut kredilerine web sitesinden başvuru yapma imkânınız yoktur. Ancak Vakıfbank’ın internet sitesini kullanarak hızlı başvurunuzu hemen yapabilir ve ön onayınızı aldıktan sonra krediniz başvuru yapabilirsiniz. Sizlere Vakıfbank bireysel kredi başvurusu yapma adımlarını nasıl yapacağınızı detaylı olarak anlatım;

Vakıfbank bireysel kredi başvurusu web sitesinden nasıl yapılır?

Web sitesinde bulunan başvur formunu kullanarak, banka müşterisi olun ya da olmayın bireysel kredi başvurularınız hemen yapabilir ve onaylanan kredinizi banka şubelerine gidererek alabilirsiniz. Bu başvuruyu yapmak için aşağıda sayacağımız adımları izlemeniz yeterli olacaktır;

 • Başvurunuzu yapmak için ilk olarak https://subesizbankacilik.vakifbank.com.tr/bireyselkredibasvuru/Subesiz2/BireyselKrediBasvurusuYeni.aspx adresinde bulunan başvuru formunu doldurmanız gerekir. Bu formu doldurmak içi bu adrese tıklayın.
 • Karşınıza açılan sayfada yer alan kimlik numarası, cep telefonu ve onay kodu bilgilerini girin.
 • Altta bulunan kişisel verilerin korunması hakkındaki kutucuğu da işaretledikten sonra “devam” kısmın tıklayın.
 • Ön onayınız alındıktan sonra almak istediğin krediyle ilgili bilgileri dolduracağınız ekran gelecektir. Bu ekrandaki ilgili alanlara kredi vadesi ve tutarı ile ilgili bilgileri girin.
 • Ardından çalışsam ve gelir bilgilerinizin yer aldığı bir ekran daha gelir. Bu ekranda yer alan bilgileri de eksiksiz olarak doldurun.
 • Son ekran onay aşamasıdır ve şu ana kadar girdiğiniz bilgilerin doğruluğunu kontrol etmeniz gerekir. Tüm bilgileriniz eksiksiz ve doğruysa, kredi başvurunuzu onaylayabilirsiniz.
 • Başvurunuz hemen alınır ve Dakkalar içinde sonuçlanır. Onaylanan kredinizi banka müşterisiyseniz internet bankacılığı ya da mobil bankacılığı kullanarak hesabınıza aktarabilirsiniz. Banka müşterisi değilseniz, krediniz banka şubelerinden hemen alabilirsiniz.

Vakıfbank bireysel kredi başvurusu için mobil bankacılık nasıl kullanılır?

Mobil bankacılık, Vakıfbank’ın neredeyse tüm bankacılık işlemlerinizin hızlı bir şekilde yapılabileceğiniz bir uygulamadır. Bu uygulama sayesinde kredi başvurularınızı da hemen yapabilir ve onaylanan kredinizi hemen hesabınıza aktarabilirsiniz. Bu uygulamanın diğer bir avantajı ise hafta sonunu ya da tatil günlerini beklemek zorunda kalmadan, 7/24 kredi başvurunuzu yapmanız ve acil nakit ihtiyaçlarınızı yine 7/24 karşılayabilmenizdir. Gecenin bir yarısı ya da hafta sonunda bile kredi başvurunuz onaylandığında, kredinizi hemen alabilir ve kullanamaya başlayabilirsiniz. Bu başvuruyu yapmak için aşağıdaki adımları takip etmeniz gerekir;

 • Mobil bankacılık uygulamasından başvuru yapmak için cep telefonunuza Vakıfbank Mobil uygulamasını indirmelisiniz.
 • Cep telefonunuzun uygulama sağlayıcısına girerek Vakıfbank Mobil yazmanız halinde, uygulamanızı ücretsiz olarak indirebilirsiniz.
 • Uygulamaya giriş yapmak için banka müşterisi olmanız ve size verilen müşteri numarasını ve şifreyi kullanmanız gerekir. Eğer şifreniz yoksa, telefon bankacılığını arayarak hemen şifrenizi alabilirsiniz.
 • Gerekli bilgileri girdikten sonra cep telefonunuza gelen doğrulama kodunu da girerek, mobil uygulamaya girişinizi sağlayın.
 • Ardından menü kısmına gelin ve “krediler – bireysel krediler – kredi başvurusu” adımlarını takip edin.
 • Sizden istenen kredi tutarı ve vadesini girdikten sonra başvurunuzu tamamlayın.
 • Başvurunuz hemen alınır ve dakikalar içinde onaylanır. Onaylanan kredinizi hemen hesabınıza alabilir ve kullanabilirsiniz.
 • Mobil bankacılıktan verilen kredilerde genellikle kefil ya da başka evraklar istenmez. Gerekli görüldüğü durumlarda banka tarafından eğer kefil ya da evrak talep edilirse, banka şubelerinden kredinizi almanız istenir.

Vakıfbank bireysel kredi başvurusu internet bankacılığından nasıl yapılır?

Bireysel internet bankacılığı uygulaması da tıpkı mobil uygulama gibi tüm bankacılık işlemlerini oturduğunuz yerden yapabileceğiniz bir uygulamadır. Bu uygulamayı kullanmak için uygulama indirmenize de gerek kalmaz. Bankanın web sitesine girerek sağ üst köşede bulunan “internet bankacılığı” kısmından hemen giriş yapabilirsiniz. Eğer banka şifreniz yoksa, bu bölümden hemen şifrenizi de talep edebilirsiniz.

İnternet bankacılığı ile de 7/24 kredi başvurusu yapabilir ve onaylanan kredilerinizi hemen hesabınıza aktararak kullanamaya başlayabilirsiniz. Hafta sonu ya da tatil günlerinde bu buradan başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.  İnternet bankacılığı ile kredi başvurusu yapmak için Vakıfbank müşterisi olmanız ve banka tarafından size verilen müşteri numarası ile şifreyi kullanmanız gerekir. Vakıfbank bireysel kredi başvurusu için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz;

 • İnternet bankacılığı giriş ekranına direkt olarak ulaşmak için https://subesizbankacilik.vakifbank.com.tr/bireyselinternetbankaciligi/vb99/loginUser.aspx?T=0 adresini tıkayabilirsiniz.
 • Karşınıza açılan sayfada yer alan müşteri numarası ya da kimlik numarası ve şifre bilgilerinizi girin.
 • Buradan “internet müşterisi ol” kısmını tıklayarak da hemen müşteri olabilir ve müşteri numaranız ile şifreniz edinebilirsiniz.
 • Giriş yapmak için cep telefonunuza gelen kodu da girin ve menü kısmına gelin.
 • Buradan yine “krediler- bireysel krediler- kredi başvurusu” adımlarını takip edin.
 • Sizden istenen kredi tutarı ve vadesi gibi bilgileri girdikten sonra hemen başvurunuzu tamamlayın.
 • Başvurunuz saniyeler içinde sonuçlanır ve onaylanan kredinizi hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
 • Bu başvurudan sonra kredi kullanırken de kefil ya da gelir belgesi gibi evraklar istenmez.

Vakıfbank bireysel kredi başvurusu SMS bankacılığından nasıl yapılır?

SMS bankacılığı, tek bir kısa mesaj ile kredi başvurunuzu ya da kart başvurunuzu yapabileceğiniz yerlerdir. SMS bankacılığından başvuru yapabilmeniz için banka müşterisi olmanız gerekmez. Yalnızca kimlik numaranızı ve başka birkaç bilgiyi kısa mesaj olarak bankaya gönderebilir ve ön onayınız alabilirsiniz. Ön onayınız alındıktan sonra kredinizi almak için yine banka şubelerine gitmeniz gerekir.

Vakıfbank bireysel kredi başvurusu yapmak için SMS bankacılığını kullanmak istiyorsanız, aralarında birer boşluk bırakarak ve büyük harfler ile KREDİ, KİMLİK NUMARANIZ ve AYLIK GELİR bilgilerinizi yazarak 5724’e kısa mesaj göndermeniz gerekir. Gönderdiğiniz mesaj dakikalar içinde sonuçlanır. Onaylanan kredinizi almak için banka şubelerine gidebilirsiniz. Eğer banka müşterisiyseniz yine mobil ya da internet bankacılığından kredinizi hemen kullanabilirsiniz.

Vakıfbank bireysel kredi başvurusu için banka ATM’leri nasıl kullanılır?

Banka ATM’lerini kullanarak da acil nakit ihtiyaçlarınızı hemen karşılayabilirsiniz. Banka ATM’lerinden kartsız olarak ya da kartlı olarak başvuru yapabilirsiniz. Banka müşterisi olmayan kişiler kartsız işlem menüsünü kullanarak kredi başvurularınızı yapabilirler. Bu başvur sırasında kimlik numarası, aylık gelir ve cep telefonu gibi bilgileri girmek zorundasınız. ATM ekranı, sizi başvuru yapmak için yönlendirecektir. Banka müşterisi olan kişiler de banka kartlarını ya da kredi kartlarını kullanarak hemen kredi başvurularını yapabilirler. Bunun için ana menüdeki “kredi başvurusu” kısmına tıklamanız gerekir. Ardından sizden istenen kredi tutarı ve vadesi gibi bilgileri girdikten sonra başvurunuzu tamamlayın. Krediniz saniyeler içinde onaylanır ve hemen banka kartınıza aktararak kullanmaya başlayabilirsiniz.

Vakıfbank kredi başvurusu için gerekli olan koşullar nelerdir?

Vakıfbank kredilerine sahip olabilmek için bankanın sizden istediği birtakım koşullar bulunur. Bu koşullar genellikle her banka tarafından istenir. Vakıfbank’ın istediği koşullar şu şekilde özetlenebilir;

 • Kredi çekecek olan kişinin kredi skorunun yüksek olması istenir. Bu skor 1500 ve 1900 arasında olmalıdır. Eğer bu skorun altındaysanız yani 1110 ve 1500 arasında bir kredi notuna sahipseniz, bu durumda Vakıfbank’a ipotek ya kefil göstererek kredi alabilirsiniz. Bu skorun altında kalan kişiler kredi alamazlar.
 • Kredi başvurusu yapacak olan kişinin aylık düzenli gelir elde ediyor olması gerekir. Bu gelir, mutlaka gelir belgesi gösterilerek kanıtlanabilir nitelikte olmadır. Bu gelir emekli maaşı, serbest meslek geliri, maaş ya da kira geliri olabilir.
 • Krediyi alacak olan kişini son altı aylık ödemelerinin de düzenli olması gerekir. Başka bir ifade ile başvuru sahibi, diğer bankalara olan kredi ve kredi kartı ödemelerini son altı ay içinde gecikmeli olarak yapmamış olmalıdır.
 • Krediyi alacak olan kişinin son üç aylık sigorta priminin de ödenmiş olması gerekir. Bu kural, kanunlar tarafından konulmuştur. En az üç aydır sigorta primi ödenmeyenler kredi alamazlar. Bankalar isterlerse, bu kuralı esneterek, sigorta primi ödenmemiş olanlara da kredi verebilirler ancak bu durum belirli dönemlerde belirli kampanyalar için geçerli olmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Adres: Vetro City No:130 E-5 Mevkii Beylikdüzü / İSTANBUL TEL: 0850 222 0 321 iletisim@hizlibankakredi.com - info@hizlibankakredi.com