Garanti Bankası İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Garanti Bankası İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Garanti Bankası, ihtiyaç kredilerini müşterilerinin ihtiyaçlarına ve beklentilerine göre planlayan bir bankadır. Bu bankadan standart ihtiyaç kredisi, borç transferi kredisi ve alışveriş kredisi gibi seçenekler ile ihtiyaç kredisi almanız mümkündür. Bankanın tüm kredileri 60 ay vade ile sunulmaktadır. Kredi skoru düşük olanlara bile kredi sunan bu bankadan, birden fazla kanalı kullanarak kredi almanız mümkündür. Garanti Bankası ihtiyaç kredisi başvurusu ve kredi özellikler hakkında detaylı bilgi verelim;

Garanti Bankası ihtiyaç kredisi başvurusu nasıl yapılır?

Garanti Bankasının bu avantajlı ihtiyaç kredisi ürünlerinden bahsetmeden önce bu krediler için nasıl başvuru yapabileceğinizi detaylı olarak açıklayalım. Banka müşterisi olan kişiler, online kanalları kullanarak hemen başvurularını yapabilir ve kredilerini, beklemek zorunda kalmadan hesaplarına aktarabilirler. Banka müşterisi olmayan kişiler de kredi başvurusu için internet sitesinde bulunan başvuru formunu doldurabilir ya da banka şubelerini ziyaret edebilirler.

Garanti Bankası ihtiyaç kredisi başvurusu, internet sitesinden nasıl yapılır?

Bu bankanın internet sitesinden kolayca kredinize başvuru yapabilmek için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

 • İlk olarak https://www.garantibbva.com.tr/basvuru/ssl/ihtiyac_kredisi#calcContent=UID5ee09ea adresine tıklamanız gerekir.
 • Karşınıza, almak istediğiniz kredi için başvuru yapacağınız form ekranı açılacaktır.
 • Bu ekranda yer alan adımları sırayla takip etmeniz gerekir. İlk adımda kişisel bilgilerinizin yer aldığı kimlik numarası ve cep telefonu bilgilerinizi girmelisiniz. Ekranda yer alan işlem doğrulama kodunu da girdikten sonra “devam” kısmına tıklamasınız.
 • İkinci adımda almak istediğiniz kredi ile ilgili bilgileri dolduracağınız ekran yer alır. Bu ekranda yer alan ilgili bölümlere almak istediğiniz kredi tutarını ve vadesini girmelisiniz.
 • Üçüncü adımda yer alan adres ve diğer kişisel bilgiler ile birlikte iş ve çalışma bilgilerinizi de girdikten sonra “devam” kısmına tıklamalısınız.
 • Dördüncü adımda, şu ana kadar girmiş olduğunuz bilgileri kontrol edeceğiniz ekran yer alır. Buradan onay verdikten sonra son adıma geçersiniz.
 • İşlem sonuç aşaması olan beşinci adımda kredi başvurunuzun sonucu yer alacaktır. Başvurunuz olumlu sonuçlandıysa hemen en yakın Garanti Bankası şubesine giderek kredinizi alabilirisiniz.

Garanti bankası ihtiyaç kredisi başvurusu için internet sitesinde bulunan başvuru formu, banka müşterisi olmayan kişiler tarafından doldurulmalıdır. Banka müşterisi olanlar mobil bankacık ya da internet bankacılığı ile daha kolay başvuru yapabilirler.

Garanti Bankası ihtiyaç kredisi başvurusu için mobil bankacılık nasıl kullanılır?

Garanti Bankasının avantajlı kredilerine sahip olmak için kolayca başvuru yapabileceğiniz yöntem mobil bankacılıktır. Banka müşterisi olan kişiler, kendilerine verilen müşteri numarasını ve şifreyi kullanarak kolayca başvurularını yapabilir ve onaylanan kredilerini hemen hesaplarına aktarabilirler. Bu başvuruyu yapabilmek için aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli olacaktır.

 • İlk olarak cep telefonunuza Garanti Mobil uygulamasını ücretiz olarak indirmeniz gerekir. Bunun için Google Play ya da Apple Store mağazalarını kontrol edebilirsiniz.
 • Uygulamayı indirdikten sonra kimlik numaranızı ya da müşteri numaranızı ve şifrenizi kullanarak giriş yapmalısınız.
 • Cep teflonunuza gelen onay kodunu da girdikten sonra uygulamaya girişiniz sağlanır.
 • Menü kısmına gelerek “Kürdiler / Kredi başvurusu” adımlarını takip ederek, başvurunuzu hemen gerçekleştirebilirsiniz.
 • Başvuru sırasında sayfalarca form doldurmanıza gerek kalmaz. Yalnızca almak istediğiniz kredi tutarını ve vadesini girerek hemen başvurunuzu yapabilirsiniz.
 • Onaylanmış olan kredinizi, vadesiz mevduat hesabınıza, banka şubesine gitmeden ve imza atmak zorunda kalmadan aktarabilirsiniz.

Garanti Bankası ihtiyaç kredisi başvurusu için internet bankacılığı nasıl kullanılır?

İnternet bankacılığını kullanarak bu krediye başvuru yapabilmek için yine banka müşterisi olmanız gerekir. Ayrıca internet bankacılığı için size özel olarak verilmiş şifreyi de kullanmanız gerekecektir. Eğer Garanti Bankası müşterisiyseniz ve henüz şifreniz yoksa, banka şubelerinden ya da telefon bankacılığından şifrenizi hemen alabilirsiniz. Bu yöntemle başvuru yapabilmek için aşağıdaki adımları izleyin;

 • Bankanın internet sitesi olan https://www.garantibbva.com.tr/adresine tıklayın.
 • Karşınıza açılan ana sayfanın sağ üst kısmında yer alan “bireysel” kısmına tıklayın.
 • Yeni bir ekran açılacaktır. Bu ekranda yer alan ilgili bölümlere müşteri numaranızı ya da kimlik numaranızı ve şifrenizi girmelisiniz. Şifreniz yoksa, burada bulunan bölümden alabilirsiniz.
 • Giriş yapmanızın ardından cep telefonunuza gelen onay kodunu da ekrana girerek hemen uygulamaya giriş sağlayabilirsiniz.
 • Ardından menü kısmına gelerek “krediler” sonra da “kredi başvurusu” adımlarını takip etmelisiniz.
 • Buradan yapacağınız başvurularda da yalnızca almak istediğiniz kredi bilgelerini girmeniz yeterli olacaktır. Başka herhangi bir bilgi girmeniz ya da form doldurmanız gerekmez.
 • Başvurunuzu tamamladıktan sonra saniyeler içinde sonucu belli olacaktır.
 • Onaylanan kredinizi hemen hesabınıza aktarabilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz.

Garanti Bankası ihtiyaç kredisi başvurusu için diğer yöntemler;

Garanti Bankası ihtiyaç kredisi başvurusu için banka şubelerini de kullanabilirsiniz. Banka şubelerinden dolduracağınız form ile birlikte hemen başvurunuz alınır ve sonuçları. Gerekli görüldüğü durumlarda banka yetkilileri tarafından kefil ya da ipotek gibi ek teminatlar istenerek krediniz verilebilir.

Banka şubeleri dışında SMS bankacılığını kullanarak, 444 0 333 numaralı telefondan Garanti BBVA müşteri iletişim merkezini arayarak ya da Garanti Bankasının ATM’lerini kullanarak kredi başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca bu kanallardan yarım kalan kredi başvurularınızı da tamamlayabilir ya da başvuru sonuçlarınızı sorgulayabilirsiniz.

Garanti Bankası ihtiyaç kredisi çeşitleri nelerdir?

Yukarıda da biraz bahsettiğimiz gibi Garanti Bankasının 60 ay vadeli olarak üç çeşit kampanyası bulunmaktadır. Bu kampanyalar, müşterilerin ihtiyaçlarına göre belirlenmiştir. Bu kampanyalar ve detaylarından bahsedelim;

Standart ihtiyaç kredisi;

Garanti Bankasından alacağınız standart ihtiyaç kredisi 3-60 ay arası vadelerle sunulmaktadır. Bu krediyi 1.000 liradan 100.000 liraya kadar alabilirsiniz. Verilecek olan kredi tutarı aylık gelirinize göre banka tarafından belirlenecektir. Kredinizin faiz oranı %0,99’dan başlar. Bu oran, krediyi alacak olan kişinin kredi notuna göre banka tarafından değiştirilmektedir. Bu krediden dosya masrafı ve hayat sigortası masrafı alınır. Bu kredinin vadesi, ticari işletme sahibi olan kişiler için en fazla 36 ay olarak belirlenebilir.

Alışveriş kredisi;

Garanti Bankası alışveriş sırasında dilerseniz mağazadan dilerseniz de online olarak kullanabileceğiniz alışveriş kredisi fırsatı sunar. Bu krediyi anlaşmalı olan firmalardan anında alabilirsiniz. Üstelik kredinizi uygun faiz oranları ve esnek ödeme planları ile alabilirsiniz. Bu kredinin genel özellikleri ise şöyledir;

 • Bu kredi sayesinde hızlı bir şekilde kredinizi alabilirsiniz ve evrak süreciyle uğraşmak zorunda kalmazsınız.
 • Alışveriş kredinizi anlaşmalı olan firmalardan cep telefonu, bilgisayar ve tablet başta olmak üzere her türlü ürün için krediniz alabilirsiniz.
 • Alışveriş kredisini 750 liradan başlayan 15.000 liraya kadar olan tüm alışverişler için saniyeler içinde kullanabilirsiniz.
 • Bu kredi uygun faiz oranlarıyla ve 60 aya varan vade seçenekleriyle sunulur.
 • Alışveriş kredinizi cep telefonu, bilgisayar ve tablet alışverişleriniz için 3 aydan 6 aya kadar taksitlendirebilirsiniz. Diğer tüm alışverişleriniz için de 3 aydan 60 aya kadar taksit seçeneği sunulmaktadır.
 • Alışveriş kredisini online olan alışverişlerinizde kullanabilmek için anlaşmalı olan firmaların internet sitelerinden yapacağınız ödeme seçeneklerinden “alışveriş kredisi ile ödeme” kısmını seçmelisiniz. Ardından Garanti internet bankacılığı ya da mobil bankacılığa yönlendirilirsiniz ve kredinizi saniyeler içinde alabilirsiniz.
 • Mağazadan yapacağınız alışverişler için kredi başvurularınızı ise mobil ya da internet bankacılıklarına girerek kullanabilirsiniz. Başvuru için “başvurular / kredi / avans hesap başvurusu / ihtiyaç kredisi başvurusu” adımlarını takip etmelisiniz.

Garanti kredi hesaplama;

Garanti Bankasının çeşitli ihtiyaç kredisi seçenekleri bulunur. Bu bankadan her kampanya için 125.000 liraya kadar kredi alabilirsiniz. Kredi vadesi ise en fazla 36 aydır. Bu bankadan alacağınız kredilerin aylık faiz oranları da kredi notunuza göre belirenim ve kişiye özeldir. Bu nedenle farklı faiz oranlarında kredi verilmektedir. Bu durumda hangi faiz oranında ve hangi tutarda kredi için ne kadar ödeyeceğinizi hesaplamak isteyebilirsiniz. Sizlere Garanti kredi hesaplama örnekleri yapalım;

 • Garanti Bankasından 36 ay vadede 100.000 lira kredi almak istediğinizde, aylık ödeyeceğiz taksit tutarı 3.644,20 liradır. Bu kredi için en düşük faiz oranı %1,29 olarak belirlenmiştir. Kredinizden 525 lira dosya masraf alınır. Toplam geri ödeyeceğiniz kredi tutarı ise 131.191,16 lira olur.
 • Garanti Bankasından 36 ay vadede 50.000 lira kredi almak istediğinizde, aylık ödeyeceğiz taksit tutarı 1.932,78 liradır. Bu kredi için en düşük faiz oranı %1,59 olarak belirlenmiştir. Kredinizden 262,5 lira dosya masraf alınır. Toplam geri ödeyeceğiniz kredi tutarı ise 69.580,00 lira olur.
 • Garanti Bankasından 36 ay vadede 30.000 lira kredi almak istediğinizde, aylık ödeyeceğiz taksit tutarı 1.193,68 liradır. Bu kredi için en düşük faiz oranı %1,74 olarak belirlenmiştir. Kredinizden 157,50 lira dosya masraf alınır. Toplam geri ödeyeceğiniz kredi tutarı ise 42.972,70 lira olur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Adres: Vetro City No:130 E-5 Mevkii Beylikdüzü / İSTANBUL TEL: 0850 222 0 321 iletisim@hizlibankakredi.com - info@hizlibankakredi.com