Halkbank İhtiyaç Kredisi ve Faiz Oranları

Halkbank İhtiyaç Kredisi ve Faiz Oranları

Halkbank, devlet desteği ile kredi sunan bankalardan biridir. Bu banka, müşterilerine birden fazla bireysel ihtiyaç kredisi sunmaktadır. Halkbank tarafından çok sayıda kredi kampanyası sunulur ve her bir kredini özellikleri farklıdır. Halkbank ihtiyaç kredileri ve faiz oranları hakkında detaylı bilgi verelim;

Halkbank ihtiyaç kredileri ve faiz oranları nelerdir?

Halkbank tarafından sunulan ihtiyaç kredileri, çeşitli ihtiyaçlar belirlenerek çeşitlendirilmiştir. Her bir kredinin kendine özel şartları ve özellikleri bulunur. Bu krediler maaş müşterilerine, kamu çalışanlarına, emeklilere, özel sektör çalışanlarına ve daha pek çok farklı başlık altında sunulmaktadır. Bu kredilerin neler olduğundan ve özelliklerinden bahsedelim;

İmar barışı destek kredisi ve faiz oranları;

Devlet tarafından sunulan imar barışı kapsamında sunulan bu kredi kampanyasının vade sayısı 60 aydır. Bu kredinin üst limiti bulunmaz. Kredi faiz oranları alacağınız tutara göre değişiklik gösterir. Bu kredinin faiz oranları ise şöyledir;

 • Bu krediyi 20.000 liraya kadar alırsanız 60 ay vadede faiz oranı %1,55’tir.
 • Bu krediyi 20.000-100.000 lira arasında alırsanız 60 ay vadede faiz oranı %1,65
 • Bu krediyi 100.000 liranın üzerinde alırsanız 60 ay vadede faiz oranı %1,69 olur.

İmar barışı kredilerine Halkbank şubelerinden başvuru yapabilirsiniz. Bu krediye başvuru yapabilmek için daha önceden imar barışı için e-devlet sitemine ya da çevre ve şehircilik bakanlığına başvuru yapmış olmanız gerekir. Başvurunun ardından bakanlık tarafından onay SMS’si gönderilir. Başvuru sırasında onay mesajının ve alınan yapı kayıt belgesinin Halkbank’a teslim edilmesi gerekir.

Hızlı kredi;

Hızlı kredi, Halkbank tarafından sunulan ve acil nakit ihtiyaçlarınızı karşılayan bir kredidir. Bu krediyi 3 ay ile 60 ay arası vadelerde, 15.000 liraya kadar alabilirsiniz. Kredi başvurularınızı banka şubelerinden, mobil bankacılıktan, internet bankacılığından, Halkbank web sitesinden, SMS bankacılığından ya da müşteri hizmetlerinden yapabilirsiniz.

Başvurunuzu yaptıktan sonra aynı gün içinde sonucu tarafınıza SMS ile bildirilir. Bu kredi onaylandığında, hemen hesabınıza aktarma imkânınız bulunmaktadır. Kredinin kullanımı sırasında otomatik ödeme talimatı verebilir ve hesabınızdan ödenmesini sağlayabilirsiniz. Bu kredinin aylık faiz oranı %1,39’dur. Kredinizden dosya masrafı alınmaktadır

Bu krediyi 15.000 lira tutarında 60 ay vadede almak isterseniz, aylık taksit tutarınız 397,54 lira olacaktır. Kredinizden 78,75 lira tahsis ücreti alınır.

Mutlu emekli ihtiyaç kredisi;

Halkbank ihtiyaç kredisi içinde ne çok tercih edilenleri biri olan mutlu emekli ihtiyaç kredisine, maaşını Halkbank’tan alan ya da maaşını bu bankadan almayı taahhüt eden kişiler başvuru yapabilir. Bu krediye başvuru yapabilmek için banka şubelerini tercih edebilir ya da SMS bankacılığını kullanabilirsiniz.

SMS bankacılığından başvuru yapmak için cep telefonunuzun mesajlar kısmına girerek ve aralarında birer boşluk bırakarak Emekli, kimlik numarası, gelir bilgisi, talep edilen kredi tutarı bilgilerini yazarak, 3452’ye mesaj göndermeniz gerekir. Bu kredinin özellikleri ise şöyledir;

 • Bu krediyi 1.000 liradan 100.000 liraya kadar kullanabilirsiniz.
 • Kredinizin geri ödemelerini aylık eşit taksitli, azalan taksitli, artan taksitli, 3 ayda bir taksitli ya da serbest ödemeli olarak yapabilirsiniz.
 • Bu krediyi dosya masraflı olarak %1,19’dan başlayan faiz oranlarında ya da dosya masrafı olmadan %1,24’den başlayan faiz oranlarında kullanabilirsiniz.
 • Kredinizin vadesini 3 aydan 60 aya kadar belirleyebilirsiniz.

Bu bankadan 60 ay vadeli olarak 50.000 lira kredi aldığınızda ve tahsis ücreti ödemeyi kabul etiğinizde kredinizin faiz oranı %1,19 olur. Bu oran için aylık olarak 1.246,29 lira taksit ödersiniz. Alınak olan dosya masrafı tutarı 262,50 lira olur. Dosya masrafı ödemeden bu tutarda krediyi almak istediğinizde ise 60 ay vade için faiz oranı %1,24 olarak belirlenir. Dosya masrafı alınmayan kredinize aylık olarak 1.265,76 lira ödersiniz.

İhtiyaç kredisi;

Halkbank ihtiyaç kredisi, bireysel olan tüm nakit ihtiyaçlarınız için sunulan kredi çeşididir. Bu krediyi aylık %1,29’dan başlayan faiz oranları ile kullanabilirsiniz. Bu kredi için her bütçeye uygun geri ödeme seçenekleri sunulmaktadır. Bu kredinin üst limiti bulunmaz. Kredi başvurularınızı banka şubelerinden yapmanız gerekir. Bu kredinin özellikleri aşağıdaki gibidir;

 • Kredinizden dosya masrafı alınır.
 • Kredinizi üst limitsiz olarak ve aylık gelirinize göre 60 ay vadeye kadar alabilirsiniz.
 • Kredi geri ödemelerinizi artan ödemeli, azaltan ödemeli, serbest ödemeli, aylık ödemeli ya da 3 aylık ödemeli olarak yapabilirsiniz.
 • Bu kredinin faiz oranları %1,29’dan başlamaktadır.

Halkbank ihtiyaç kredisine 10.000 lira için ve 60 ay vadede başvuru yaptığınızda, bu kredinin faiz oranı %1,29 olarak belirlenir. Bu koşullardaki krediniz için aylık olarak 257,08 lira taksit ödersiniz. Bu krediden 52,50 lira dosya masrafı alınır.

Maaşını Halkbank’tan alanlar için ihtiyaç kredisi;

Maaşını Halkbank’tan alan kişiler, 100.000 liraya kadar ve 60 ay vade ile bu krediyi kullanabilirler. Ayrıca bu kredi için esnek ödeme planları da sunulmaktadır. Kredinin faiz oranları %1,19’dan başlar. Kredinizi tahsis ücretli olarak ya da dosya masrafı olmadan kullanabilirsiniz. Dosya masrafı ödemek istemediğinizde kredinizin aylık faiz oranı %1,24’den başlayacaktır. Bu kredide banka şubelerinden ya da SMS bankacılığından başvuru yapabilirsiniz.

Halkbank tarafından sunulan bu krediyi 25.000 lira olarak ve 60 ay vadede almak sterseniz, dosya masrafı ödemeyi kabul ettiğinizde aylık faiz oranınız %1,19 olur. Bu kredi için aylık olarak 623,14 lira ödersiniz. Bu krediden 131,25 lira dosya masrafı alınır. Kredinizi dosya masrafı olmadan almak isterseniz de aynı tutar ve vade için kredi faiz oranınız %1,24 olur. Bu faiz oranında aylık taksit tutarınız 632,88 lira olacaktır.

Kamu çalışanlarına özel ihtiyaç kredisi;

Kamuda çalışan ve Halkbank müşterisi olan kişiler için sunulan avantajlı ihtiyaç kredisi ürünüdür. Kredi başvurularınızı Halkbank şubelerinden ya da SMS bankacılığından yapabilirsiniz. Bu kredinin özellikleri şöyledir;

 • Kredinizi 1.000 liradan 100.000 liraya kadar kullanabilirsiniz.
 • Bu kredin faiz oranı %1,25’ten başlar.
 • Kredinizin geri ödemelerini artan taksitli, azalan taksitli, ayda bir, 3 ayda bir ya da serbest ödemeli olarak yapabilirsiniz.
 • Kredinizi 60 ay vadeli olarak kullanabilirsiniz.
 • Bu krediyi dosya masrafı olmadan almak isterseniz aylık faiz oranınız %1,30 olacaktır.

Halkbank kamu çalışanlarına özel ihtiyaç kredisini 10.000 lira tutarında ve 60 ay vadede almak istediğinizde, tahsis ücreti ödemek isterseniz aylık faiz oranınız %1,25 olacaktır. Bu durumda taksit ödemeleriniz 253,93 lira olarak belirlenir. Ödeyeceğiniz dosya masrafı ise 52,5 liradır. Bu tutarda ve vadede krediniz dosya masrafı ödemeden almak istediğinizde kredi faiz oranı %1,30 olarak belirlenir. Bu durumda aylık taksit tutarınız 257,87 lira olur.

Kredimini;

Halkbank tarafından acil olan ve küçük tutardaki nakit ihtiyaçlarınızı karşılamak için sunulan kredidir. Bu krediye başvuru yapabilmek için Halkbank şubelerini ziyaret etmeniz gerekir. Bu kredinin özellikleri şu şekildedir;

 • Bu krediyi 1.000 liradan 5.000 liraya kadar alabilirsiniz.
 • Kredinizin vadesini 1 aydan 10 aya kadar belirleyebilirsiniz.
 • Kredi geri ödemlerinizi esnek olarak yapabilirsiniz.
 • Kredinizin faiz oranı %1,29’dan başlar.
 • Bu krediden dosya masrafı alınır.

Halkbank mini krediyi 5.000 lira tutarında ve 10 ya vadede almak istediğinizde kredinizin faiz oranı %1,29 olur. Bu kredi için aylık olarak 543,55 lira ödersiniz. Kredinizden 26,25 lira dosya masrafı alınacaktır.

KKTC eğitim kredisi;

Halkbank tarafından sunulan bu kredi, çocuklarınızın eğitim ihtiyaçlarını 60 aya kadar vade seçenekleri ile karşılayabileceğiniz bir kredidir. Ayrıca bu kredinin geri ödeme seçenekleri de bütçenize uygun olarak ayarlanabilir. Bu krediyi Halkbank şubelerinden 60 aya varan vadeler ile ve %1,02 faiz oranı ile alanız mümkündür.

KKTC eğitim kredisinin ödemelerini isterseniz serbest olarak isterseniz de artan taksitli, azalan taksitli, 3 ayda bir taksit ötmeleri ya da ilk taksiti 2 ay ertelemeli olarak almanız mümkündür.

 • Bu krediyi 60 ay vade ile ve 50.000 lira tutarında alırsanız, aylık taksit tutarı %1,02 faiz oranından 1.127,63 olarak hesaplanır. Geri ödeyeceğiniz toplam tutar da 67.657,50 lira olur.
 • Bu krediyi yine 60 ay vade ile ve 100.000 lira tutarında alırsanız, aylık taksit tutarı %1,02 faiz oranından 2.225,25 lira olur. Geri ödeyeceğiniz toplam tutar ise 135.315,01 liradır.
 • Bu krediyi 60 ay vade ile ve 200.000 lira olarak alırsanız, aylık ödeyeceğiniz taksit tutarı %1,02 faiz oranına göre 4.510,50 lira olur. Geri ödenecek toplam tutar ise 270.630,01 lira olarak hesaplanır.

Halkbank eczacı ihtiyaç kredisi;

Halkbank eczacı ihtiyaç kredisi, eczacı olan ve eczanelerde çalışan tüm müşteriler için sunulan bir ihtiyaç kredisi çeşididir. Bu kriteri taşıyanlar aylık %1,18’den başlaya faiz oranlarında ve uygun geri ödeme koşullarında kredilerini hemen alabilirler. Bu kredi 100.000 liraya kadar ve 60 ay vadeli olarak sunulur. Bu kredinin en önemli özelliği ise tahsis ücreti ödeyerek ya da ödemeyerek kredinizi almanızdır. Buna göre tahsis ücreti ödeyerek aylık %1,18’den, tahsis ücreti ödemeyerek de aylık %1,23’ten başlayan faiz oranlarında kredinizi almanız mümkündür.

Bu kredinin geri ödemelerini artan taksitli, azalan taksitli, aylık eşit taksitli ya da serbest ödemeli olarak yapabilirsiniz. Kredi başvurularınız için size en yakın Halkbank şubesini ziyaret etmeniz yeterlidir. Yanınızda hizmet dökümü belgenizi bulundurmalısınız. Halkbank eczacı ihtiyaç kredisini 60 ya vadeli olarak ve 50.000 lira tutarında alırsanız aylık faiz oranınız %1,18 olduğunda alınacak olan tahsis ücreti tutarı 52,50 lira olur. Aylık ödeyeceğiniz taksit tutarı 248,48 liradır. Yıllık kredi maliyet oranı ise %18,6645 olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Adres: Vetro City No:130 E-5 Mevkii Beylikdüzü / İSTANBUL TEL: 0850 222 0 321 iletisim@hizlibankakredi.com - info@hizlibankakredi.com