Kredi Notu Düşüklere Kredi (KBB BAKMAYANLAR – KESİN ONAY)

Kredi Notu Düşüklere Kredi (KBB BAKMAYANLAR – KESİN ONAY)

Bankalar nezdinde kredi notu uygulaması son derece önemli bir yere sahiptir. Kredi notunun seviyesine bağlı olarak kredi talebinde bulunan kişinin kredi alıp alamayacağı ortaya çıkmış olur. Özellikle 1500 ve üzerinde kredi notuna sahip olan kişilerin daha rahat şartlar altında kredi alabileceğini belirtmek gerekiyor. Ancak bu puanın altında bulunan kişilerde bankalar tarafından gerekli esneklik sağlandığı takdirde kredi alabilirler. Kredi notu düşüklere kredi veren bankalar ise şu şekilde sıralanmaktadır:

Kredi Notu Düşükler Olanlar için Aktifbank Kolay Kredi

Aktifbank sayesinde düşük kredi notuna sahip olsanız dahi kredi alımını mümkün bir hale getirebilirsiniz. Banka tarafından kredi konusunda belirlenen maksimum vade oranı ise 48 ay olmaktadır. Bu şekilde 30 bin TL’ye kadar olan nakit ihtiyaçlarınız için bu adresi tercih edebilirisiniz. Üstelik Aktifbank kredi başvurusunu internet şubesi, mobil bankacılık veya şubeler üzerinden anında yapabilme şansınız vardır. Banka kredi notu düşük durumda olanlara kredi sağlarken, belirli şartlarda bu imkana ulaşmaya neden oluyor. Düzenli bir gelire sahip olmak, kefil bulundurmak, teminat sağlamak bu dönemde banka tarafından gerekli görüldüğü takdirde kredi talebinde bulunan kişiden istenebilir. Banka aynı zamanda kredi almak isteyenler için sigortayı zorunlu tutmamıştır. Yani sigorta masrafı ödemeden istediğiniz tutardaki krediyi bu adres aracılığıyla alabilirsiniz.

Kredi Notu Düşükler Olanlar için Fibabanka Kredi

Kredi konusunda sağlamış olduğu kolaylıklar nedeniyle oldukça fazla tercih edilen bu banka aynı zamanda düşük bir kredi notuna sahip olan kişilere de kredi imkanı vermektedir. Özellikle düşük bir kredi notuna sahip olduğunuzdan dolayı endişeliyseniz doğrudan bu adresin sunduğu olanaklara göz atarak kredi alımını mümkün bir hale çekebilirsiniz. Fibabanka 10 bin TL’ye kadar olan kredi başvurularında kredi notu ve gelir belgesine önem vermemektedir. Bu şekilde yüzde 1.69 faiz oranı üzerinden ve 24 ay vadeye kadar ihtiyaç kredisi alımını mümkün bir hale getirebilirsiniz. Bunun yanında banka düşük tutardaki kredi başvurularında kefilde istememektedir.

Kredi Notu Düşükler Olanlar için Burganbank Kredi İmkanı

Burganbank aracılığıyla 48 aya varan vadeler üzerinden ihtiyaç kredisi alabilirsiniz. İhtiyaç kredisinde faiz oranı yüzde 1.71 olurken almış olduğunuz krediyi uzun vadeler aracılığıyla ödeme imkanına ulaşmış olacaksınız. Kredi notu uygulamasını geri planda tutan banka, kredi notu düşük olsa bile kredi alımına olanak sağlamaktadır. Özellikle düzenli bir gelire sahip olanlar için geçerli olan bu durum sayesinde nakit ihtiyacınıza anında çözüm bulmuş olacaksınız. Banka öte yandan kredi tutarına ek olarak kredi tahsis ücreti, sigorta ücreti gibi ek masraflarda müşteriden istemektedir.

Kredi notu düşüklere Finansbank ihtiyaç kredisi;

Finansbank, kredi notu 900 seviyelerinde olan müşterilerine kredi sunan bir bankadır. Daha düşük kredi notu olan kişilerin bu bankadan kredi alabilmesi için kefil ya da ipotek gibi ek teminatlar vermesi gerekir. Bu bankandan, kredi notunuz düşükse kredi alabilmenizin şartları aylık gelirinizin olması, diğer bankalara olan borçlarınızın yüksek olmaması ve sigorta primlerinizin ödeniyor olmasıdır. Eğer daha önce Finansbank müşterisiyseniz ya da hali hazırda bir ürünü kullanıyorsanız, bu bankadan kredi almanız çok daha kolay olacaktır.

Bu bankadan 1.000 liradan 65.000 liraya kadar olan nakit ihtiyaçlarınızı karşılama imkânınız bulunmaktadır. Daha yüksek tutarlar için banka şubelerinden kredi başvurusu yapmanız gerekir. Bu krediyi 60 aya kadar vade ile alabilirsiniz. Kredinizin faiz oranı ise kredi notunuza göre değişecektir. Kredi notunuz düşük olacağı için faiz oranlarınız biraz daha yüksek olacaktır. Genel olarak Finansbank ihtiyaç kredisi faiz oranı %1,03’ten başlar. Finansbank kredilerinden hayat sigortası ve dosya masrafı alınmaktadır.

Kredi notunuz düşükse, bu bankadan kredi alabilmek için kredi başvurularınızı banka şubelerinden yapmanız gerekir. Yanınızda kimlik fotokopiniz ile birlikte gelir belgenizi ve hizmet dökümü belgenizi de bulundurmayı unutmayın.

Kredi notu düşüklere ING Bank ihtiyaç kredisi;

ING Bank, kredi notuna göre faiz oranı sunan bir bankadır. Kredi notunuz düşükse bu bankadan kredi alabilirsiniz ancak alacağınız kredinin faiz oranı %2,29’a kadar yükselecektir. Kredi notunuzun düşük olması halandı bu bankadan, kefil ya da ipotek verecek kredinizi alabilirsiniz. ING Bank kredilerine 100.000 liraya kadar sahip olabilirsiniz. Bu kredini faiz oranları kredi notunuza göre %0,99 ile %2,29 arasında değişecektir. Kredinizin vadesini 3 aydan 60 aya kadar belirleyebilirsiniz.

Bu krediye isterseniz online kanallardan isterseniz de banka şubelerinde başvuru yapabilirsiniz. Kredinizin geri ödemelerini yaparken, ING Bank tarafından sunulan turuncu ekstra kartınızı kullanırsanız ve her ay bu karttan 759 liralık harcama yaparsanız, alacağınız kredinin faiz oranında banka tarafından indirim yapılacak ve kredinizden nakit iadesi alacaksınız. Görüldüğü gibi kredi notu düşük olan kişiler bu bankadan yüksek faiz oranlarında kredi alsalar bile turuncu ekstra programına katılarak kredi faiz oranlarından indirim kazanabilir ve nakit iadesi alabilirler.

CEPTETEB kredi notu düşüklere kredi;

CEPTETEB, şubesiz bankacılık olduğu için hem uygun faiz oranlarında hem de masraf almadan kredi imkânı sunmaktadır. Kredi notu düşük olan kişiler de bu bankadan kolayca kredilerini alabilirler. Tek şartı aylık düzenli gelir ve sigorta primi olan bu bankanın kredilerini 50.000 liraya kadar ve 60 ay vade ile kullanabilirsiniz. Bu kredinin faiz oranı da kredi notunuza göre değişiklik gösterecektir. Banka, bu krediden dosya masrafı almaz. Kefil ya da teminat istenmeyen bu krediyi online kanallardan başvuru yaparak, kolayca alabilirsiniz. Bu krediye başvuru yapabilmek için TEB ya da CEPTETEB müşterisi olmanız gerekir. Eğer müşteri değilseniz, yine oturduğunuz yerden başvuru yapabilir ve kapınıza gelen evrakları imzalayarak, kredinizi alabilirsiniz

Kredi Notu Nasıl Oluşturulur?

Kredi puanının oluşturulmasında en önemli etken kredi ödemeleridir. Bu zamana kadar kredi ödemelerini zamanında yapmaya özen gösterdiyseniz, kredi puanınızda buna bağlı olarak yüksek olacaktır. Ancak zaman zaman kredi ödemelerinde gecikmeler yapıldıysa ve yeterli özen bu konuda gösterilmediyse kredi notunun düşük olması kaçınılmaz bir hale gelebilir. Kredi notunun oluşturulmasında ödeme alışkanlıkları %35 öneme sahip olurken, borç durumu %35, yeni kredili ürün açılışları %11, kredi kullanım yoğunluğu %10 ve diğer hususlar ise %9 öneme sahip durumdadır. Yani kredi notunu yükseltmek isteyen kişilerin bu konulara ağırlık vererek çalışmalara başlamasında fayda var. Bir süre boyunca borçları zamanında yapmaya özen göstermek, faturalar için otomatik ödeme talimatı vermek, borçlu durumda olmamak, vadesiz hesapların kullanımına devam etmek, para alışverişlerini sürdürmek vs. gibi konular kredi notunun hızlı bir şekilde yükselmesine neden olur. Özellikle bu dönemde bankalarla sürekli olarak çalışmaya devam edilmesi önerilmektedir.

Kredi Notu Düşük Kişilerin Uygulayabileceği Yöntemler

Kredi notu, kredi işlemlerimizi en fazla etkileyen unsurdur ve bankalar veya kredi veren diğer kuruluşlar ilk olarak kredi notuna dikkat ederler. Kredi notunun düşük olması ise kredi veya kredi kartı başvurularında sorunlar oluşturur ve genellikle red edilmesine neden olur. Çünkü kredi puanının düşük olmasının altında yatan ilk neden büyük ihtimalle ödemelerde yaşanan gecikmeler veya eksik ödeme yapılmasıdır. Bu nedenle de bankalar geri ödeme riski taşıyan kişilere kredi vermek istemezler. Ancak bankaların belli dönemlerde yapmış oldukları kampanyalar veya kendi kredi politikaları çerçevesinde kredi notunuz düşük olsa da kredi alabilirsiniz. Kredi başvurularınızın reddedildiği çoğu bankada ise şu yöntemleri kullanarak kredi başvurunuzu onaylatabilirsiniz;

Teminat gösterme;

Kredi geri ödemeleri konusunda tereddütte kalan ve kredi vermek istemeyen bankalar, aldığınız kredi tutarına denk olacak şekilde teminat gösterdiğinizde ödeme yapmadığınızda kredinin geri ödemesini sağlayabilecekleri için kredi başvurunuzu kabul ederler. Öncelikle bankalar teminat olarak gösterdiğiniz taşınmaz malın değerini anlayabilmek için eksper gönderir. Eğer eksperin taşınmazınız için biçtiği değer, kredi tutarınızla örtüşüyorsa kredi işlemi gerçekleşir.

Teminat gösterilecek taşınmazların taşıması gereken özellikler;

 • Vermek istediğiniz teminatın tapusu iş yeri ise kat irtifakı ve mülkiyetine sahip olmalısınız.
 • Teminat vermek istediğiniz yer konut ise, mesken olarak geçmeli, kat irtifakı ve mülkiyetine sahip olmalısınız.
 • Eğer teminat göstermek istediğiniz taşınmazın birden fazla hak sahibi varsa, tüm hak sahiplerinin noterde tabu için onay vermesi veya vekalet vermesi gerekir. Tüm hak sahipleri ve eşlerinin tapuya ipotek konulacağı için yasal olarak izinleri gereklidir aksi takdirde ipotek işlemi yapılamaz.
 • Verilmek istediğiniz teminatta, taşınmaz yapılmakta olan yeni bir yapı ise en az %80’i tamamlanmış olmalıdır.

Kefil gösterme;

Kefil gösterdiğinizde, kefil olarak belirlenen kişi siz ödeme yapmadığınız zaman sizin yerinize ödeme yapmayı kabul etmiş olur. Ancak herkes kefil olarak gösterilemez.

Kefil olabilme şartları;

 • Kefil olacak kişinin kredi notunun krediye uygun olması. Bu durum bankadan bankaya değişiklik gösterebilir.
 • Kefil olacak kişinin evli olması durumunda eşinden kefil olmasına rıza veren yazılı bir belge sunulması şarttır ve bu belgede bankada imzalatılır.
 • Kefil olacak kişinin SGK Kaydı olmalı ve alınan krediyi ödemeye yetecek düzeyde gelire sahip olmalı.

Sahip olduğunuz gelir yüksek ise düşük tutarlı krediler almanız;

Gelirinize oranla daha düşük limitlerde kredi talebinde bulunduğunuzda başvurunuz onaylanabilir. Gerekli koşullarda sadece kendinizin değil, ailenizin de gelir durumunu bankaya belgelemeniz gerekebilir. Özellikle bankaların kampanya zamanlarında kredi başvurusunda bulunursanız normal zamanlara göre daha esnek kredi politikaları izledikleri için kredi başvurunuzun onaylanması daha kolay olur. Ayrıca bu krediyi düzenli ve eksiksiz ödediğiniz takdirde kredi notunuz da zaman içerisinde artacaktır. 

Kredi notu düşük olan kişiler bankalardan hangi şartlarda kredi alabilir?

Kredi notunuz düşükse ve acil nakite ihtiyacınız varsa, bankalardan kredi almak için bazı şartları taşımanız istenir. Yukarıda da açıkladığımız birkaç bankadan kredi alabilmeniz için aşağıdaki şartları taşıyor olmanıza bakılır;

 • Son üç aylık sigorta primlerinizin ödenmiş olması istenir. Bu durum, bir yerde çalıştığınızı ve gelir elde ettiğinizi kanıtlayacaktır. Sigorta primlerinin ödendiğini hizmet dökümü belgeniz ile kanıtlayabilirsiniz. Bu belgeyi e-devletten ücretsiz olarak alabilirsiniz.
 • Aylık sabit ve düzenli gelir elde etmeniz gerekir. Bu geliri kira geliri, esnaflık geliri şirket geliri ya da maaş geliri olabilir. Bankalar, kredi notunuza bakmadan kredi vermek için gelirinizi sorgular. Eğer maaşlı olarak çalışıyorsanız işiniz çok daha kolaydır. Ancak diğer gelirleri elde ediyorsanız, bu gelirleri mutlaka gerekli belgeler ile bankalara kanıtlamanız gerekecektir.
 • Diğer bankalara olan borçlarınızın yüksek olması gerekir. Normal şartlarda aylık gelirin yarısını aşmayacak kadar kredi ve kredi kartı ödemeniz olmalıdır. Eğer gelirinizle orantılı olmayan borçlarınız varsa, zaten hiçbir bankadan kredi alamazsınız. Ancak borçlarınızı kapattıysanız ve krediye ihtiyacınız varsa, gelirinizle orantılı taksitler belirlemeye özen göstermeniz gerekir. Aksi takdirde başvurunuz onaylanmaz.

Enpara.com kredi notu düşükler için kredi;

Kredi notu düşük olan kişilerin kefilsiz, belgesiz ve teminatsız olarak kredi alabileceği bir başka banka da enpara.com’dur. Dijital bankacılık yani şubesiz bankacılık hizmeti sunan bu bankadan, kredi notunuza göre belirlenen faiz oranlarında değil, alacağınız kredinin vadesine göre belirlenen oranlarda kredi alırsınız. Enpara.com kredisinin detayları ise şöyledir;

 • Bu bankadan 60.000 liraya kadar olan ihtiyaçlarınız için kredi kullanabilirsiniz.
 • Başvurunuz sırasında kredi notunuza önem verilmez. Aylık geliriniz varsa ya da enpara.com’da vadeli hesabınız bulunuyorsa hemen kredi başvurusu yapabilirsiniz. Sizden başka bir şart ya da evrak istenmez.
 • Enpara.com kredilerini aylık eşit taksitli olarak ve sabit faiz oranı ile alırsınız. Bu sayede aylık ödemeleriniz piyasa koşullarından etkilenmez.
 • Bu krediye 60 aya varan vadelerde sahip olabilirsiniz.
 • Enpara.com kredileri 24 aya kadar vadeler için %0,89, 60 aya kadar vadeler için de %0,99 faiz oranı ile sunulur. Bu oranlar, piyasadaki pek çok bankaya göre oldukça uygundur.

Enpara.com kredisinden dosya masrafı alınmaz. Ödeyeceğiniz tek masraf hayat sigortasıdır ve bu tutar, kredi özelliklerine göre değişir. Hayat sigortası alınma amacı ise krediniz devam ederken vefat etmeniz durumunda, kalan borcu sigortanın ödemesidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Adres: Vetro City No:130 E-5 Mevkii Beylikdüzü / İSTANBUL TEL: 0850 222 0 321 iletisim@hizlibankakredi.com - info@hizlibankakredi.com