Vakıfbank Vadeli Mevduat Hesabı Açma ve Faiz Oranları

Vakıfbank Vadeli Mevduat Hesabı Açma ve Faiz Oranları

Vadeli mevduat hesabı, birikimlerinizi sabit faiz getirisi ile ve sizin belirlediğiniz süre kadar değerlenmesini sağlan bir yatırım hesabıdır. Her bankanın kendine ait vadeli hesabı bulunur. Vakıfbank ise hem standart vadeli hesap hem de e-vadeli hesap seçenekleri sunmaktadır. Yüksek faiz oranı ve yüksek getiri sağlayan bu hesaplar ile yatırımlarınızı istediğiniz süre kadar değerlendirebilir, getirilerini her ay hesabınıza aktarabilirsiniz. Türkiye’deki bankalarda gerçek kişiler adına açılan vadeli hesapların her biri 150.000 liraya kadar güvence altındadır. Vakıfbank vadeli mevduat hesabı nasıl alınır ve bu hesabın özellikleri nelerdir detaylı olarak açıklayalım;

Vakıfbank vadeli mevduat hesabı nasıl açılır, özellikleri nelerdir?

Vakıfbank’tan açacağınız vadeli mevduat hesabınızda, yüksek getiri elde edersiniz. Sabit getiri faizi sunan bu hesaplar sayesinde piyasadaki değişikliklerden etkilenmeden yatırımlarınızı değerlendirebilirsiniz. Bu hesaptan yapacağınız yatırımlarınız vade sonuna kadar değerlenir ve vade bitiminde otomatik olarak, aynı vadede yenilenir. Yenileme sürecindeki faiz oranları ise o anki geçerli olan faiz oranlarından yapılır. Vadeli hesabının yenilenmesini istemeyen müşteriler, bunu mutlaka banka şubelerine bildirilmelidir.

Vakıfbank vadeli mevduat hesabı özelliklerini aşağıdaki şekilde sıralayabiliriz;

 • Bu hesap, sabit getirilidir ve vade sonuna kadar olan piyasa dalgalanmalarından etkilenmez. Belirlenmiş olan faiz oranında, vade sonuna kadar sabit getiride faydalanırsınız.
 • Vadesinden önce bozulan bu hesaplarda faiz işletimi yapılmaz.
 • Bankanın vermiş olduğu vadeli mevduat faiz oranları brüt tutarlardır. Net tutarlar, kesilecek olan vergilerden sonra hesaplanır.
 • Vakıfbank vadeli mevduat hesabınızı 1 aylık, 3 aylık, 6 aylık ve 12 aylık vadelerde açabilirsiniz. Bu hesapların yanında istediğiniz vade için kırık vadeli mevduat hesabı da açtırma imkânınız bulunmaktadır.
 • Vadeli mevduat hesabınızı TL olarak ya da döviz cinsinden açtırabilirsiniz.
 • Açtırmış olduğunuz vadeli hesabın hareketlerini internet bankacılığını kullanarak ya da Vakıfbank telefon bankacılığını kullanarak takip edebilirsiniz.

Vakıfbank vadeli mevduat hesabı nasıl açılır?

Standart vadeli mevduat hesabınızı isterseniz internet bankacılığını kullanarak, isterseniz de banka şubelerinden açtırabilirsiniz. İnternet bankacılığını kullanarak hesabınızı açmak için https://subesizbankacilik.vakifbank.com.tr/bireyselinternetbankaciligi/vb99/loginUser.aspx?T=0 linkini tıklayabilirsiniz. Bu adreste yer alan ilgili bölümlere müşteri numaranızı, kimlik numaranızı ve internet şifrenizi yazdıktan sonra cep telefonunuza gelen doğrulama kodunu da girerek girişinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Giriş yaptıktan sonra menü kısmına gelerek “hesaplar/hesap açılışı/vadeli mevduat hesabı” adımlarınızı takip ederek hemen hesabınızı açabilir ve birikimleriniz bu hesaba aktarabilirsiniz. İnternet bankacılığı üzerinden vade tarihini belirleyebilir, getirilerinizin otomatik olarak her ay vadesiz hesabınıza aktarılması için de talimat verebilirsiniz.

Vakıfbank vadeli mevduat hesabı faiz oranları nasıldır?

Vakıfbank vadeli mevduat hesabı faiz oranları, vade süresine göre ve tutara göre değişmektedir. Bu faiz oranlarından aşağıdaki şekilde bahsedebiliriz;

 • 1-6 gün arası vade için 100.000 liraya kadar faiz oranı %3,50, 500.000 liraya kadar faiz oranı %3,60 ve 1 milyon liraya kadar faiz oranı %3,70’dir.
 • 7-13 gün arası vade için 100.000 liraya kadar faiz oranı %4,50, 500.000 liraya kadar faiz oranı %4,60 ve 1 milyon liraya kadar faiz oranı %4,70’dir.
 • 14-29 gün arası vade için 100.000 liraya kadar faiz oranı %5,00, 500 bin liraya kadar faiz oranı 55,10 ve 1 milyon liraya kadar faiz oranı %5,20’dir.
 • 30-31 gün arası vade için 100.000 liraya kadar faiz oranı %6,50, 500 bin liraya kadar faiz oranı %6,60 ve 1 milyon liraya kadar faiz oranı %6,70’dir.
 • 32-45 gün arası vade için 100.000 liraya kadar faiz oranı %9,50, 500 bin liraya kadar faiz oranı %10,50 ve 1 milyon liraya kadar faiz oranı %11’dir.
 • 46-181 gün arası vadeler için 100.000 liraya kadar faiz oranı %8,50, 500 bin liraya kadar faiz oranı %9,50 ve 1 milyon liraya kadar faiz oranı %10’dur.
 • 182-365 gün arası vadeler için 100.000 liraya kadar faiz oranı %8, 500 bin liraya kadar faiz oranı %9 ve 1 milyon liraya kadar faiz oranı %9,5’dur.
 • 366-750 gün arası vadeler için 100.000 liraya kadar faiz oranı %6,5, 500 bin liraya kadar faiz oranı %7,5 ve 1 milyon liraya kadar faiz oranı %8,5’dur.

Vakıfbank e-vadeli mevduat hesabı nasıl açılır, özellikleri nelerdir?

Vakıfbank e-vadeli hesabını internet bankacılığına ve mobil bankacılığa özel olarak sunmaktadır. Dijital bankacılık kanallarını kullanan müşteriler, vadeli hesaplarını bu kanallardan açarak daha yüksek getiri elde ederler. Bu vadeli hesabınızı 7/24 açabilir ve hesap açılışı için banka şubelerine gitmek zorunda kalmazsınız. Hesabınızı 750 güne kadar açabilirsiniz ve yüksek getirili faiz oranlarından yaralanırsınız.

Vakıfbank e-vadeli hesap nasıl açılır?

Vakıfbank e-vadeli mevduat hesabı açılışı için yukarıda da belirttiğimiz gibi internet bankacılığını ya da mobil bankacılığı kullanmanız gerekir. İnternet bankacılığından hesap açmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz;

 • İlk olarak https://www.vakifbank.com.tr/ adresine tıklamalısınız.
 • Bu adreste yer alan ana sayfanın sağ üst kısmındaki “internet bankacılığı” kısmına tıklamalısınız.
 • Bireysel ya da kurumsal giriş yapmak için gerekli alanı tıklamalısınız.
 • Karşınıza açılan yeni ekranda yer alan müşteri numarası veya kimlik numarası ve şifre bölmelerine bilgilerinizi girmelisiniz.
 • “Giriş” kısmına tıklayarak cep telefonunuza gelen doğrulama kodunu girmelisiniz.
 • Gir yaptıktan sonra menü kısmından “hesaplarım” bölümüne, ardından da “e-vadeli hesap açma” bölümüne tıklamasınız.
 • Karşınıza gelen ekrandaki kutucukları onayladıktan sonra hemen hesap açılışınızı yapabilirsiniz.

Vakıfbank mobil bankacılık uygulamasından e-vadeli hesap açmak için aşağıdaki adımları izlemelisiniz.

 • İlk olarak cep telefonunuza Vakıfbank mobil uygulamasını, ücretsiz olarak Google Play’den ya da Apple Store’dan indirilebilirsiniz.
 • Müşteri numaranızı ya da kimlik numaranızı ve banka tarafına size verilen şifreyi girdikten sonra giriş yapmalısınız.
 • Giriş yaptıktan sonra menü kısmına gelerek “hesaplarım” bölümüne, oradan da “e-vadeli hesap açma” bölümüne gelmelisiniz.
 • Sizden istenilen diğer bilgileri de girdikten sonra hemen hesabınızı açabilirsiniz.

Vakıfbank e-vadeli hesap avantajları nelerdir?

 • Vakıfbank e-vadeli mevduat hesabı, günün her saatinde ve banka şubelerine gitmek zorunda kalmadan açılabilir.
 • E-vadeli mevduat hesabı, avantajlı mevduat faiz oranları sunar.
 • E-vadeli hesabınız varsa, vadesiz hesabınızı bu hesaba bağlayarak vadesiz hesabınıza hesap işletim ücreti ödemezsiniz.
 • Vade sonunda otomatik olarak yenilenen e-vadeli mevduat hesabı cari olan faiz oranlarından değil en avantajlı ve en yüksek faiz oranlarından yenilenir.
 • E-vadeli hesabınıza bir adet otomatik ödeme talimatı verirseniz ve bu talimatı düzenli olarak öderseniz, vadesi 30 gün ile 750 gün arasında olan vadeli mevduat hesaplarınıza verilecek olan ek faiz oranlarından faydalanabilirsiniz.
 • Vakıfbank e-vadeli hesabınızdan vade sonunu beklemek sorunda kalmadan para çekebilirsiniz. İçerde kalan paranız üzerinden faiz işlemeye devam eder ve vadeniz bozulmaz. Aynı zamanda kalan tutar üzerinden hesap açılışında geçerli olan faiz oranı işlemeye devam eder.
 • E-vadeli hesabınızı vade sonunda para yatırmak için yine dijital kanalları kullanabilirsiniz. Bu sayede banka şubelerine gitmek zorunda kalmazsınız.
 • E-vadeli hesabınız hangi vade için açılmışsa, vade sonunda yine aynı gün üzerinden yenilenir.
 • Vakıfbank e-vadeli mevduat hesabınızı 1.000 liradan açabilirsiniz.
 • Bu hesabın vadesini 1 günden 750 güne kadar belirleyebilirsiniz. Aynı zamanda esnek vade seçeneklerinden de faydalanabilirsiniz.
 • Bu vadeli hesabı iş günlerinde saat 14:00’a kadar açarsanız, faiziniz aynı gün işlemeye başlar. Bu saatten sonra açılan hesaplar ise bir sonraki gün değerlenemeye başlayacaktır.
 • Bulunduğunuz yerde internet bağlantınız yoksa, e-vadeli hesabınızı açmak için 0850 222 0 724 numaralı telefon bankacılığını arayabilir, telefonunuzdan 4’ü tuşlayabilirsiniz.

Vakıfbank vadeli mevduat hesaplama örnekleri;

Vakıfbank aracılığı ile açacağınız e-vadeli mevduat hesaplarınızdan daha fazla getiri elde edersiniz. Sizler için örnek hesaplamaları aşağıdaki şekilde paylaşalım;

Bu bankaya 32 gün vade ile 10.000 lira yatırırsanız, %9,5 faiz oranı ile vade sonunda alacağınız net tutar 70,72 liradır. 90 günlük vadede aynı tutar için faiz oranı %8,5 olarak hesaplanır. Bu durumda net karınız vade sonunda 177,77 lira olur. 365 günde yani bir yılda ise aynı tutar üzerinden %8 faiz oranı ile elde edeceğiniz net kar tutarı 702,18 lira olur.

Bu bankaya 32 gün vade ile 30.000 lira yatırırsanız, faiz oranız %9,5 üzerinden hesaplanır ve vade sonunda alacağınız net kar tutarı 212,17 lira olur. Aynı tutarda 90 gün vade için %,8,5 üzerinden faiz oranı hesaplanarak vade sonunda ödenecek net kar tutarı 533,32 lira şeklinde belirlenir. Paranızı 365 gün vadede yatırırsanız %8 faiz oranı üzerinden kazanç elde edersiniz ve yıl sonunda net karınız 2.106,54 lira olur.

Bu bankaya 50.000 liranızı 32 günlük vadede yatırdığınızda %9,5 faiz oranı üzerinden net olarak 353,61 lira kazanç elde edersiniz.

Vakıfbank diğer mevduat hesapları nelerdir?

Vakıfbank, birikimlerinizi değerlendirebilmeniz için birden fazla mevduat seçeneği sunmaktadır. Bu hesapların her birinin farklı kazandırımları ve farklı özellikleri bulunur. Tüm hesapların kazançlarını inceleyerek hangi hesaptan daha fazla gelir elde edeceğinizi ya da hangi hesabın sizin için daha uygun olduğunu öğrenebilirsiniz. Sizlere Vakıfbank diğer mevduat hesapları hakkında detaylı bilgi verelim;

Arı hesabı;

Arı hesabı, paranızı gecelik faiz oranlarıyla değerlenebileceği, istediğiniz zaman para çekip yatırabileceğiniz ve vadenizin hiçbir zaman bozulmadığı bir hesaptır. Bu hesapta olan paranız her zaman değerlenmeye devam eder. Üstelik hesabınızı kullanarak vade kaybı yaşamadan para çekme para yatırma işlemlerinizi yapabilir, mobil bankacılık ya da internet bankacılığını kullanarak ücretiz şekilde havale ve EFT yapabilirsiniz. Bu hesabı dolar ve Euro cinsinden de açabilirsiniz. Bu hesabı açtırmak için banka şubelerine başvuru yapabilir ya da çağrı merkezini, internet bankacılığını ve mobil bankacılığı kullanabilirsiniz.  Bu hesabın minimum açılış tutarı 5.000 liradır. Ayrıca 1.000 dolar ve 1.000 Euro ile de hesabınız açabilirsiniz. Bu hesap için uygulanan yüksek tanışma faizinin süresi 100 gündür. 100 günü sonunda devam faizleri uygulanır.

Vakıfbank’tan genç arı hesabı;

Vakıfbank vadeli mevduat hesapları içerisinde yer alan Genç Arı hesabı ile birikimlerinizi gecelik olarak değerIendirebilirsiniz. Bu hesap vadeli mevduat hesap özelliklerine sahiptir ancak gecelik olarak kazandırır. Hesabınızı TL, dolar ya da Euro olarak açabilirsiniz. Genç arı hesabın genel özellikleri ise şöyledir;

 • Genç arı hesabını 35 yaşına kadar olan gerçek kişiler açabilirler.
 • Bu hesabın minimum açılış tutarı 1.000 liradır.
 • Bu hesaptan dilediğiniz zaman para çekebilir ve dilediğiniz zaman hesaba para yatırabilirsiniz. Vadeniz hiçbirinde bozulmaz.
 • Bu hesapta tanışma faizi uygulanır ve bu faizin süresi 100 gündür. Bu sürenin sonunda banka tarafından geçerli olan faiz getirisi uygulanacaktır.
 • Bu hesap için uygulanan tanışma faiz oranından yalnızca yeni hesap açtıran kişiler faydalanabilmektedir. Ayrıca her para cinsi içi tanışma faizinden yalnıza tek hesaptan yararlanabilirsiniz.
 • Bu hesaba hemen sahip olmak için Vakıfbank web sitesini kullanabilirsiniz. Bununla birlikte internet ya da mobil şubeden hesabınızı açtırabilirsiniz. Hesabınıza hemen para yatırmak için Vakıfbank şubelerini de kullanabilirsiniz.
 • Bu hesaba dilediğiniz kadar otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz. Ayıca hesabınızdan havale ve EFT işlemlerinizi de yapabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Adres: Vetro City No:130 E-5 Mevkii Beylikdüzü / İSTANBUL TEL: 0850 222 0 321 iletisim@hizlibankakredi.com - info@hizlibankakredi.com